Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 15, 2017, 07:46:23 pm »
ale jeżeli to wydawnictwo ma fajne komiksy ktore mozna by u nas wydac to moze warto wyslac raz na miesiac maila z zapytaniem czy cos sie zmienilo. Moze po dwoch, trzech latach przyniesie to pozytywny efekt. Bo jak rozumiem planujecie byc na rynku troche dluzej niz ten okres:) a w miedzyczasie wydawac z innych wydawnic zeby życie nie stygło :wink:

E tam, jest wiele innych wydawnictw mających o wiele lepsze i dużo tańsze komiksy i są reprezentowane przez normalnych i konkretnych ludzi. Więc po co się męczyć?

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 15, 2017, 07:56:01 pm »
E tam, jest wiele innych wydawnictw mających o wiele lepsze i dużo tańsze komiksy i są reprezentowane przez normalnych i konkretnych ludzi. Więc po co się męczyć?
ok, mam nadzieje ze wydacie duzo rzeczy które nas zadowolą jak i również Was, pod wzgledem finansowym i nie tylko.

Milo z Waszej strony ze odpowiadacie na zapytania, zaczepki. Ze komunikujecie sie z nami chociaż jak już ktoś wspomniał Wasza buńczuczność to chyba znak charakterystyczny. Nie wiem czy będę Was pamietał z komiksów  jakie wydacie to na pewno za Waszą komunikatywność Was zapamiętam

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 15, 2017, 07:58:40 pm »
Nie wiem czy będę Was pamietał z komiksów  jakie wydacie to na pewno za Waszą komunikatywność Was zapamiętam

Dzięki  :smile: Jeszcze niedawno byłem po drugiej stronie i zawsze mnie denerwowało, że te największe wydawnictwa mają praktycznie zerowy kontakt z klientem. Bawiły mnie te pytania zbierane w listy, z których tylko na wybrane odpowiadano i to raz na parę miesięcy. Powiedziałem sobie, że jak już założę wydawnictwo to żadnego czytelnika nie zignoruję i będę odpowiadać na każde, nawet prowokacyjne pytanie.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 15, 2017, 08:01:25 pm »
Powiedziałem sobie, że jak już założę wydawnictwo to żadnego czytelnika nie zignoruję i będę odpowiadać na każde, nawet prowokacyjne pytanie.


Jak się nazywają tłumacze waszych komiksów i jakim dorobkiem się legitymują?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 15, 2017, 08:13:35 pm »

Jak się nazywają tłumacze waszych komiksów i jakim dorobkiem się legitymują?

Ich dorobek nie może się równać z Pana dorobkiem ale myślę, że zawodu nie będzie. Jeśli chodzi o Rachel, to będzie to nowa fala, jeśli zaś o Krazy Kata, to sięgnęliśmy po kogoś znanego na polskim rynku komiksowym  (jednak nie możemy póki co ujawnić kto to z obawy przed hejtem internetowych autorytetów  :smile: )

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 15, 2017, 08:33:51 pm »
Ich dorobek nie może się równać z Pana dorobkiem ale myślę, że zawodu nie będzie. Jeśli chodzi o Rachel, to będzie to nowa fala, jeśli zaś o Krazy Kata, to sięgnęliśmy po kogoś znanego na polskim rynku komiksowym  (jednak nie możemy póki co ujawnić kto to z obawy przed hejtem internetowych autorytetów  :smile: )


Zadałem proste pytanie. Wcale nie prowokacyjne.
I nie dostałem odpowiedzi. Niestety.


Obawiam się, że im dłużej będziecie funkcjonować na rynku, tym więcej takich uników będziecie stosować. Może więc warto być mądrym od poczatku i nie obiecywać na wstępie zbyt wiele?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 15, 2017, 08:38:18 pm »
A te tytuły z Image których się nie udało dogadać to zdradzicie?  :smile:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 15, 2017, 08:43:40 pm »
Ich dorobek nie może się równać z Pana dorobkiem ale myślę, że zawodu nie będzie. Jeśli chodzi o Rachel, to będzie to nowa fala, jeśli zaś o Krazy Kata, to sięgnęliśmy po kogoś znanego na polskim rynku komiksowym  (jednak nie możemy póki co ujawnić kto to z obawy przed hejtem internetowych autorytetów  :smile: )


Mnie taka odpowiedź satysfakcjonuje.


"Daj komuś palec, a on weźmie całą rękę" Jaime Lannister

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 15, 2017, 08:44:14 pm »
Może więc warto być mądrym od poczatku i nie obiecywać na wstępie zbyt wiele?

Nie zgadzam się. Jeśli jest się w stanie spełnić to co się obiecuje, to należy obiecywać jak najwięcej. Polski czytelnik na to zasługuje. Polski czytelnik zasługuje również na to, żeby wiedzieć za co płaci, a nie zasługuje na to, aby dostawać odpowiedzi raz na pół roku.
Będzie więc coraz więcej obietnic i będą one wypełniane. Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie będzie tylko rosnąć - oto moja dewiza.

A te tytuły z Image których się nie udało dogadać to zdradzicie?  :smile:

Jak to mówią dzisiaj, know-how jest bezcenne  :smile: Nie będę dawał forów konkurencji, tym bardziej że jedno z polskich wydawnictw chciało niedawno podkupić naszą licencję. A mój kolega siedzący od dawna w komiksowym fachu twierdził, że wydawnictwa nie wchodzą sobie w drogę. Chyba czasy się zmieniły ...

Offline Blacksad

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 15, 2017, 08:46:49 pm »
Ich dorobek nie może się równać z Pana dorobkiem ale myślę, że zawodu nie będzie. Jeśli chodzi o Rachel, to będzie to nowa fala, jeśli zaś o Krazy Kata, to sięgnęliśmy po kogoś znanego na polskim rynku komiksowym  (jednak nie możemy póki co ujawnić kto to z obawy przed hejtem internetowych autorytetów  :smile: )

Proste pytanie - prosta odpowiedź byłaby mile widziana. O ile mi wiadomo, użytkownik "absolutnie" nie para się zawodowo tłumaczeniem komiksów. Podajcie proszę nazwiska - z innych wątków wynika, że dla polskich czytelników tłumaczenie to istotna sprawa. Czy może się ich wstydzicie?
Chrzań się, Smirnov

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 15, 2017, 08:53:53 pm »
Proste pytanie - prosta odpowiedź byłaby mile widziana. O ile mi wiadomo, użytkownik "absolutnie" nie para się zawodowo tłumaczeniem komiksów. Podajcie proszę nazwiska - z innych wątków wynika, że dla polskich czytelników tłumaczenie to istotna sprawa. Czy może się ich wstydzicie?

Nie widzę powodu podawania nazwisk osób, które do tej pory nie pojawiły się w żadnym komiksie. Nie wiem skąd masz kojarzyć te nazwiska i w czym ma Ci to pomóc? Nie wiem z czym chcesz ten nazwiska zestawić i z czym porównać ich tłumaczenie. Kup komiks - to najprostsza droga  :smile:
BTW Jak się nazywasz?  :smile:

Jeśli chodzi o Krazy Kata to podamy jedynie wtedy gdy osoba tłumacząca będzie sobie tego życzyć.

Offline polska312

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 15, 2017, 08:55:56 pm »
Dla mnie obojętne jest kto będzie tłumaczył komiksy może być to nawet Rysiu z Klanu byleby było zrobione to profesjonalnie. U mnie każdy nowy wydawca ma kredyt zaufania.

Offline Blacksad

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 15, 2017, 09:00:54 pm »
żadnego czytelnika nie zignoruję i będę odpowiadać na każde, nawet prowokacyjne pytanie.

Nie widzę powodu podawania nazwisk osób, które do tej pory nie pojawiły się w żadnym komiksie.

Nie wiem skąd masz kojarzyć te nazwiska i w czym ma Ci to pomóc?

BTW Jak się nazywasz?  :smile:

Nazywam się WASZ POTENCJALNY CZYTELNIK. Dzień dobry. Wystarczy?
Chrzań się, Smirnov

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 15, 2017, 09:04:13 pm »
Nazywam się WASZ POTENCJALNY CZYTELNIK. Dzień dobry. Wystarczy?

W takim razie to są TWOI POTENCJALNI TŁUMACZE. Wystarczy?  :smile:

Nadal nie odpowiedziałeś w czym ma Ci to pomóc i do czego chcesz to odnieść. Cytować potrafi każdy, wyciągać wnioski niewielu.

Dla mnie obojętne jest kto będzie tłumaczył komiksy może być to nawet Rysiu z Klanu byleby było zrobione to profesjonalnie. U mnie każdy nowy wydawca ma kredyt zaufania.

Brawo dla tego Pana  :smile: Nazwisko nie tłumaczy i zawsze tak do tego podchodziłem jako czytelnik.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 15, 2017, 09:08:47 pm »
Ludzie nie róbcie dramy z byle powodu proszę. Inne wydawnictwa też by nie podawały takich informacji. Chyba tylko Studio Lain ma tak dobry kontakt z czytelnikami. Nie psujmy tego :wink:

I rada dla Fantasmagorii, może jednak nie należy odpowiadać na zaczepki i prowokację? Mamy dość kłótni na forum o pierdoły, a tutaj mogłaby być przyjemna dyskusja i "rozmarzania" co możecie wydać.

Jeżeli coś nie wyjdzie w tłumaczeniu/jakości itp to my ponarzekamy i mam nadzieję, że weźmiecie sobie to do serca i poprawicie, a nie będziecie agresywnie odpowiadać w stylu "jak się nie podoba to nie kupujcie", bo trochę się o to boję po waszych wypowiedziach :)

 

anything