trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zakrza

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 03, 2017, 04:45:11 pm »
Jako, że nie jestem całkowitym ignorantem (ledwie jakieś 90%) sprawdziłem o czym ten komiks jest. Fabuła brzmi ciekawie, ale warstwa wizualna jest taka sobie. I jeszcze ten brak kolorów. Wersje bez kolorów powinny kosztować max 20 zł.


Kiedy sklep?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 03, 2017, 07:51:21 pm »
Cokolwiek pisać o Zakrzy, to co do ceny ma trochę racji.
Wydawnictwo, które swoimi wpisami sugeruje jak to tanio będzie wydawać, a potem wydaje 128- stronicwy - bądź co bądż czarno biały komiks za 41,25 zł - to jednak mi troche "kontrastnęło"

O cenach i dlaczego tak drogo jest inny temat.
graves
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2017, 09:37:08 pm wysłana przez graves »

Offline Wolf85

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #422 dnia: Marzec 03, 2017, 07:57:53 pm »
Ja wiem? Wydaje mi się, że cena jest bardzo uczciwa, jeżeli faktycznie jakość wydania jest tak dobra jak sugerują zdjęcia to uważam ją wręcz za okazyjną.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 03, 2017, 08:04:59 pm »
Cokolwiek pisać o Zakrzy, to co do ceny ma trochę racji.
Wydawnictwo, które swoimi wpisami sugeruje jak to tanio będzie wydawać, a potem wydaje 128- stronicwy - bądź co bądż czarno biały komiks za 41,25 zł - to jednak mi troche "kontrastnęło"

Radzę przejść się do najbliższej drukarni i sprawdzić ceny przy określonych nakładach. Gdybym bił nakłady po 5 tysięcy sztuk (jak niektórzy wydawcy na naszym rynku) to bym wydawał komiksy po 30 zł. Proste.

I jeszcze jedno, zwróć uwagę na jakość. My wydajemy na papierze 150 gram, a nie 115 czy 130 jak u konkurencji.


Poza tym, skąd możesz wiedzieć ile kosztuje nas licencja na te tytuły? Działamy sami, a nie w kooperacji, nie mamy licencji rozbitej na ileś krajów.

Ogólnie to polecam założyć wydawnictwo i spróbować wydać komiks za tyle ile Ci się teraz marzy jako klientowi  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2017, 08:11:39 pm wysłana przez wydawnictwo_fantasmagorie »

Offline polska312

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 03, 2017, 08:19:41 pm »
Czy uda się wydawnictwu wystartować jeszcze dziś ze sklepem  :sad:  ?


Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 03, 2017, 08:26:13 pm »
Trzeba było wydać coś znanego w dużym nakładzie, a nie teraz płakać, że mały nakład.


Daj mi dużo kasy jako zajebiście znany i szanowany przedsiębiorca i wydam w wielkim nakładzie kolorowankę specjalnie dla Ciebie, nawet z motywami marynistycznymi (to chyba Twoja branża) :wink: A kredki zrobię Ci gratis.

Offline Wolf85

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 03, 2017, 08:29:59 pm »
Cena dobra, nie słuchajcie złośliwych języków, oby tak dalej. Do przodu z RR i następnymi tytułami :).
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 03, 2017, 08:30:57 pm »
Cena dobra, nie słuchajcie złośliwych języków, oby tak dalej. Do przodu z RR i następnymi tytułami :smile: .

Dzięki  :smile:

Sklep na 100 procent w tym tygodniu ruszy.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 03, 2017, 08:58:39 pm »
Ale ja nie chcę kolorowanki. Ja tylko porównuję, że kolorowanka jest czarno-biała i komiks jest czarno-biały. Stron mają tyle samo, a mimo to komiks jest kilka razy droższy. Skoro kolorowanka kosztuje 20 to komiks powinien nie więcej ja 25. A nie absurdalne 55.

Kolorowanka jest wydana na takiej samej jakości papierze, ma obwolutę i zapłacono za licencję na kolorowankę? Skup się na tym co umiesz robić, a wydawanie komiksów zostaw tym, którzy się na tym znają  :wink:

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 04, 2017, 09:23:18 am »
Rachel jest dostepna juz w nieprzeczytane/mestro/profit24: https://www.mestro.pl/wydawnictwo/Fantasmagorie
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #430 dnia: Marzec 04, 2017, 09:33:52 am »
Radzę przejść się do najbliższej drukarni i sprawdzić ceny przy określonych nakładach. Gdybym bił nakłady po 5 tysięcy sztuk (jak niektórzy wydawcy na naszym rynku) to bym wydawał komiksy po 30 zł. Proste.

I jeszcze jedno, zwróć uwagę na jakość. My wydajemy na papierze 150 gram, a nie 115 czy 130 jak u konkurencji.


Poza tym, skąd możesz wiedzieć ile kosztuje nas licencja na te tytuły? Działamy sami, a nie w kooperacji, nie mamy licencji rozbitej na ileś krajów.

Ogólnie to polecam założyć wydawnictwo i spróbować wydać komiks za tyle ile Ci się teraz marzy jako klientowi  :biggrin:
Chyba nie do końca zrozumiałeś mój wpis. Ja generalnie nie komentuję cen komiksów, ok, raz na jakiś czas mi się zdarzy, ale robię to naprawdę rzadko - a wtedy często broniąc wydawców przed takimi 8azyliszkami narzekającymi jaki to Batman Wieczny tom 2 był drogi w porównaniu z tomem 1...
Gdybyś założył wydawnictwo i wydał komiks po jakiej chcesz cenie - naprawdę szkoda byłoby mi czasu na komentowanie cen (o ile dobrze pamiętam nawet nie pisnąłem jak Planeta Komiksów wydawała swojego pierwszego Shadowa, a tam było o wiele drożej...).

Wydawało mi się, że w moim wpisie jasno zaznaczyłem, że to co mnie uderzyło to nie sama cena, ale kontrast pomiędzy buńcucznością (pierwsze z brzegu "Mam za dużo kasy i będę wydawać co chcę i w jakiej chcę formie, wiem że niektóre wydawnictwa i ich stronnicy mają z tym problem ale cóż ... Nic to nie da, take it or leave it jak to mówią " albo "Uwielbiam buńczuczność we wszelkiej postaci i możecie być pewni, że będzie jej coraz więcej"), ciągłym dogryzaniem innym wydawnictwom (ok, głównie jednemu) ("Poza tym przy ich nakładach to ceny są z kosmosu."), a "realią".


Żeby było jasne - mnie tam Twoja pewność siebie nie przeszkadza, a nawet mi się spodobała, ale jeśli tyle się rozpisujesz, że rynek komiksowy to prosty rynek, sugerujesz, że inni jadą na wysokiej marży (w co swoją drogą nie wątpię - nie raz pisałem o swoich teoriach co do cen New 52 "w HC"), a potem wydajesz komiks, który sam jest - ośmielę się zaryzykować stwierdzenie - droższy od konkurencji (mimo zapowiedzi takich jak "Cena w stosunku do jakości wydania będzie bardzo przystępna, na pewno nie wyższa od tytułów wydawanych przez Muchę", "I nie dajcie się mamić wydawcom, że hc czy lepszej jakości papier to jakaś ekskluzywność, przy wysokich nakładach koszt jest praktycznie zerowy") to przyjmij na klatę, że niektórych ten kontrast pomiędzy wytwarzaniem atmosfery, że w "komiksowie" wszystko da się robić lepiej, szybciej i taniej tylko te "zasiedziałe stare pryki" nie chcą, kontrast pomiędzy buńczucznością a realnym wydaniem komiksu trochę uderzy po oczach.

Komentarzy typu - "jak chcesz taniej to sam załóż wydawnictwo" nawet nie będę komentował, bo to poziom gadki typu - "kurde, ale oni słabo grają" - "tak, to wejdź na boisko i sam zagraj lepiej".

Poza tym - jak na tak buńczuczną osobę - zachowaj trochę luzu przy krytyce :smile: Chyba, że jesteś buńczuczny tylko jak się krytykuje innych :wink:

Kończę o cenach, Peace out :wink:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 10:27:35 am wysłana przez mack3 »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #431 dnia: Marzec 04, 2017, 09:46:31 am »
I jeszcze jedno, zwróć uwagę na jakość. My wydajemy na papierze 150 gram, a nie 115 czy 130 jak u konkurencji.
Ja tam się nie znam ale papier u konkurencji (115 i 130 gram?) jest bardzo dobry więc jeżeli wy dajecie 150 gram który zwiększa cenę i rozmiar to po co?

We włoskich komiksach też taki będzie?

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #432 dnia: Marzec 04, 2017, 10:35:27 am »
to przyjmij na klatę, że niektórych ten kontrast pomiędzy wytwarzaniem atmosfery, że w "komiksowie" wszystko da się robić lepiej, szybciej i taniej tylko te "zasiedziałe stare pryki" nie chcą, kontrast pomiędzy buńczucznością a realnym wydaniem komiksu trochę uderzy po oczach.

Nie ma tu żadnego kontrastu, jest tylko wielka nieznajomość praw ekonomii w Twoim wydaniu. Podaję Ci prosty przykład: wydawnictwo X działa w kooperacji, kupuję licencję na kilka krajów i łoi nakład dajmy na to w 5 tysiącach sztuk, wydawnictwo Y w tym czasie kupuje licencję ze swoich pieniędzy, nie działa w kooperacji i drukuje dużo mniejszy nakład. Logiczne jest, że dla wydawnictwa Y koszty są o wiele wyższe, a jeśli wydaje komiksy w cenie porównywalnej do wydawnictw X (a tak jest) to znaczy że daje mniejszą marżę. Proste. I nadal namawiam Cię do założenia wydawnictwa, wtedy pojmiesz te mechanizmy bo na razie to są tylko bajeczki z Twojej strony.

Poza tym - jak na tak buńczuczną osobę - zachowaj trochę luzu przy krytyce :smile: Chyba, że jesteś buńczuczny tylko jak się krytykuje innych :wink:


Krytyka polega na pokazaniu plusów i minusów, a nie tylko minusów jak to niektórzy mylnie rozumieją.

Ja tam się nie znam ale papier u konkurencji (115 i 130 gram?) jest bardzo dobry więc jeżeli wy dajecie 150 gram który zwiększa cenę i rozmiar to po co?

We włoskich komiksach też taki będzie?

Przy nakładzie 1000 sztuk różnica między 150tką a 130tką to jest trochę ponad tysiąc złotych na komiksie formatu RR. Nie sądzę aby to był koszt, który czuje klient a ma przynajmniej pełnowartościowy produkt. Mi jako konsumentowi nie podoba się 115tka i nie będę na niej wydawał komiksów jako wydawca, koniec  :smile:

Oprócz wydawania komiksów chcę spełniać walor edukacyjny, bo widzę że wiele osób nie może pojąć dlaczego jeden komiks jest droższy a inny tańszy chociaż to naprawdę proste jak budowa cepa. Czas obalić mity hc i drogiego papieru, klient musi wiedzieć za co płaci.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #433 dnia: Marzec 04, 2017, 10:37:52 am »
Czas obalić mity hc i drogiego papieru, klient musi wiedzieć za co płaci.


Z tym mitem to chodzi o kwestię jego ceny tylko?
perły przed wieprze

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #434 dnia: Marzec 04, 2017, 10:42:25 am »

Z tym mitem to chodzi o kwestię jego ceny tylko?

Tak, ludziom w Polsce się wydaje, że jak da się lepszy papier i hc to cena komiksu wzrośnie o miliony.

 

anything