trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #840 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:45:45 pm »

Ja mam takie pytanie do Szekaka, czy ty jesteś zły, bo Wydawnictwo napisało, że wyda tyle ile zbierze przedpłat, ale chcieliby wydrukować minimum 500 i dlatego jesteś niezadowolony jako klient?

Dobrze zrozumiałem?
Tzn. na razie nie jestem zły, bo jeszcze nic nie wiadomo, jedynie teoretyzujemy tutaj. Natomiast jakby się okazało, że wydawnictwo drukuje 500 egzemplarzy które są dostępne przez pół roku, to raz, że zostałbym oszukany, bo umowa była inna, a dwa, że poczułbym się trochę oszukany, bo uznałbym to jako zwykły trik, sposób na zebranie wcześniejszych wpłat, na które wydawca nie mógłby liczyć w normalnej sytuacji. Tak ja to widzę, dlatego jak się umawiamy, to się umawiamy. Tutaj się umówiliśmy.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #841 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:03:45 pm »
Przepraszam, to znaczy na co się umawialiśmy? Bo chyba nie na to, że nadrukujemy poniżej 500 sztuk.
Dla mnie i dla każdego normalnego czytelnika jest logiczne, że minimalny nakład w drukarni offsetowej wynosi 500 sztuk i to nie podlega żadnym negocjacjom. Mniejsze ilości można drukować w drukarni cyfrowej, druk wtedy będzie znacznie gorszej jakości i nie w tym formacie bo maksymalny format przyjmowany przez drukarnie cyfrowe to A4. To tak celem wyjaśnienia, bo wielu osobom wydaje się, że można ot tak sobie pstryknąć palcami i wydrukować dowolny komiks w dowolnym formacie gdziekolwiek. Otóż nie, nie można.

Poza tym oglaszając tę akcję nawet nie dopuszczałem do myśli, że nie znajdzie się nabywców na 500 sztuk komiksu. W Czechach znajduje się dużo więcej nabywców na dużo droższe wydania. Jeśli więc nie ma u nas 500 osób na komiks wydany w takim standardzie i tak rozpoznawalny, no to chyba ten rynek naprawdę musi upaść bo to nawet nie jest śmieszne ale przerażające.

Murazor, o jakiej polityce wydawniczej Ty mówisz. Jest ogłoszone Underwater Welder, są serie Terry'ego Moore'a, są komiksy włoskie, australijskie itp. itd. Naprawdę życzyłbym każdemu nowemu wydawnictwu takiej oferty.

Pamiętam jako członek tego forum jaki tu był zawsze jęk i błagania Egmontu żeby wydał to i to, takie a takie pozycje z Vertigo. Czytając takie głosy jak teraz, że nie opłaci się inwestować, że tamto, że sramto to bym na ich miejscu nie wydawał. Nie wydawałbym bo polski czytelnik umie prosić, umie czekać aż będzie minus 50 procent ale jak trzeba pomóc żeby wydać coś naprawdę dobrego, coś o co wiele osób prosiło od lat to już nie. Bo pisanie w necie i błaganie i podniecanie się nic nie kosztuje ale wsparcie już tak.

A mieliśmy banalnie prosty pomysł. Uda się z Żółwiami to pozwolimy decydować czytelnikom. Niech czytelnicy głosują na pozycje, które chcą zobaczyć w Polsce. Na podstawie ich głosów tworzymy ranking dziesięciu, które mamy negocjować w pierwszej kolejności. Negocjujemy po kolei i to co jest dostępne staramy się wydać w podobnym systemie jak Żółwie. I każdy jest wtedy zadowolony, i nie trzeba skamleć przez dziesięciolecia. Ale widzę, że się nie da, widzę że polski czytelnik jednak nie zasługuje na wydanie tych pozycji, które chce. Niech przemówi jeden fakt. Chcecie Invincible? To proszę bardzo ale my musimy zrobić nakład 2500-3000 sztuk żeby Image to w ogóle podpisało i sprzedawać go przez 3 lata, bo wiadomo że polski czytelnik nie kupi od razu. I każde wydawnictwo musi to zrobić. Więc naprawdę, skończcie z proszeniem. Chcecie mieć to weźcie sprawy we własne ręce. Albo wóz albo przewóz.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #842 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:13:10 pm »
A trzy, że nie mógłbyś wtedy opylić tych trzech zamówionych dodatkowo egzemplarzy z zyskiem? :wink:
Gówno was to obchodzi. Niech kupi nawet 30, tylko pomoże wydawnictwu. Co to za mania zaglądania ludziom do kieszeni.

A co do umowy to też traktuję oficjalne posty pisane przez profil wydawnictwa na fb jako wiążące. Jeżeli tak nie będzie to niedługo wszyscy (teraz nie piję do Fantasmagorii, tylko ogólnie) będą rzucać hasłami bez pokrycia i skończy się jak z wydawnictwami, które pisały, że wydadzą 200 komiksów rocznie :smile:

Przepraszam, to znaczy na co się umawialiśmy? Bo chyba nie na to, że nadrukujemy poniżej 500 sztuk.
Za fb: "Minimalny nakład w drukarni offsetowej to 500 sztuk i przynajmniej na taką liczbę egzemplarzy chcielibyśmy zebrać zamówienia. Ale spokojnie, jak będzie mniej to i tak się ukażą"
To jak to w końcu jest? Poniżej 500 będzie czy nie?

W Czechach znajduje się dużo więcej nabywców na dużo droższe wydania.
Tutaj racja, ale tak jak pisałem - nie na serię tylko na omnibusa Conana, albo inne one-shoty. To mnie trochę martwi, bo TMNT to jednak aż 6 tomów, a ludzie lubią się wykruszać :neutral:

Murazor, o jakiej polityce wydawniczej Ty mówisz. (...)
A mieliśmy banalnie prosty pomysł. Uda się z Żółwiami to pozwolimy decydować czytelnikom. Niech czytelnicy głosują na pozycje, które chcą zobaczyć w Polsce. Na podstawie ich głosów tworzymy ranking dziesięciu, które mamy negocjować w pierwszej kolejności. Negocjujemy po kolei i to co jest dostępne staramy się wydać w podobnym systemie jak Żółwie. I każdy jest wtedy zadowolony, i nie trzeba skamleć przez dziesięciolecia.
Dokładnie o takiej polityce! I ten pomysł mnie cieszy. Kilka razy pojawiała się informacja, że wydacie to co chcemy, ale bez konkretów. Teraz jest jaśniej  :wink:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #843 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:16:38 pm »
@up
Obchodzi mnie to, kiedy ktoś rzuca oskarżeniami o oszustwo, bo mu się biznesik przestaje zgadzać. Jak ktoś chce, żeby wydawnictwo wydrukowano i sprzedało mniej, bo on musi zarobić te śmiszne grosze, to ja bym nie powiedział, że "wspiera wydawnictwo".

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #844 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:16:44 pm »
Wydawnictwo Fantasmagorie - No już mówiłem na co, pozwól, że zacytuję ponownie:
"Sprawa wygląda tak:zbieramy przedpłaty od dzisiaj do 8.05. 2017, komiks dostępny jedynie w naszym sklepie fantasmagorie.com.pl (już można zamawiać), nie planujemy innej dystrybucji, drukujemy tyle ile zbierzemy przedpłat"



No widzisz, ja np. nie miałem pojęcia, że drukujecie tyle ile będzie zamówień, ale powyżej 500 sztuk. To nie jest wiedza ogólna, więc nie ma co się dziwić, że niektórym się wydaje to, a niektórym tamto, bo opierają się na komunikacie wydawnictwa.
No rozumiem, że nie brałeś pod uwagę, też mówiłeś, że Rachel Rising się sprzedaje poniżej tego co oczekiwałeś. Czyli wychodzi na to, że jak się sprzeda mniej, to wszystkie tomy się nawet nie pojawią. Szkoda, mam nadzieję, że będzie dużo kupców, bo żółwie biorę jak leci.
Rozliczaj tych co błagają i proszą, a potem nie kupuję, szanuj zdanie innych, bo wydajesz komiksy, a bardzo lubisz krytykować czytelników. Trochę to dziwne, nie sądzisz? Smutno się robi jak się czyta to skamlanie na polskiego czytelnika, rozumiem, że odczuwasz zawód z tego powodu, że komiksy nie sprzedają się tak jak sobie założyłeś, ale też nie ma co się żalić na forum. Ja specjalnie nie prosiłem o żadne komiksy, a wszystko kupuję na premierę, to tak mówię dla jasności, żebyś nie pomyślał, że to co mówię to dlatego, że poczułem się urażony, że kierujesz to do mnie. :smile:







Blaskovic - widzę, że udzieliła ci się dzisiejsza atmosfera i każdemu zarzucasz jakieś wyimaginowane sprawy. Wyobraźnia jak u Pana M. :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 08:21:58 pm wysłana przez Szekak »

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #845 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:30:04 pm »
Gdyby miało być poniżej 500 sztuk i komiks miałby być drukowany na cyfrze w formacie A4 to by kosztował okładkowo jakieś 200 złotych z uwagi na koszt licencji i druku.
Napiszę jeszcze raz: komiksu w tym standardzie i w tym formacie nie da się wydrukować w drukarni cyfrowej, koniec dyskusji.



No widzisz, ja np. nie miałem pojęcia, że drukujecie tyle ile będzie zamówień, ale powyżej 500 sztuk. To nie jest wiedza ogólna, więc nie ma co się dziwić, że niektórym się wydaje to, a niektórym tamto, bo opierają się na komunikacie wydawnictwa.
[/size]
Komunikat wydawnictwa był taki, że minimalny nakład w drukarni offsetowej to 500 sztuk, nie trzeba czytać komunikatów wybiórczo.


No rozumiem, że nie brałeś pod uwagę, też mówiłeś, że Rachel Rising się sprzedaje poniżej tego co oczekiwałeś. Czyli wychodzi na to, że jak się sprzeda mniej, to wszystkie tomy się nawet nie pojawią. Szkoda.




Nic takiego nie powiedziałem, RR się pojawi ale w okrojonym nakładzie jeśli sprzedaż nie będzie nas zadowalać.


Rozliczaj tych co błagają i proszą, a potem nie kupuję, szanuj zdanie innych, bo wydajesz komiksy, a bardzo lubisz krytykować czytelników. Trochę to dziwne, nie sądzisz? Smutno się robi jak się czyta to skamlanie na polskiego czytelnika, rozumiem, że odczuwasz zawód z tego powodu, że komiksy nie sprzedają się tak jak sobie założyłeś, ale też nie ma co się żalić na forum. Ja specjalnie nie prosiłem o żadne komiksy, a wszystko kupuję na premierę, to tak mówię dla jasności, żebyś nie pomyślał, że to co mówię to dlatego, że poczułem się urażony, że kierujesz to do mnie. :smile:
Już kiedyś komuś powiedziałem żeby sobie sprawdził co oznacza "krytyka", nie oznacza ona na pewno tego jak ją pojmujesz.

I to nie jest mój zawód, to jest zawód dużo większego grona ludzi a niedługo to będzie także Twój zawód bo nie będziesz miał co kupować. Na skamlących czytelników szkoda czasu, bo i tak nie kupują gdy przychodzi co do czego. Liczą się tylko ludzie, którzy wspierają gdy nadchodzi taka potrzeba, a nie skamlą nieustannie w necie z zamiarem kupienia z rabatem 50 procent albo większym.



Dzięki wszystkim, którzy nas wspierają, mam nadzieję że akcja zakończy się sukcesem i wydamy jeszcze wiele świetnych komiksów.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #846 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:36:55 pm »
Obchodzi mnie to, kiedy ktoś rzuca oskarżeniami o oszustwo, bo mu się biznesik przestaje zgadzać. Jak ktoś chce, żeby wydawnictwo wydrukowano i sprzedało mniej, bo on musi zarobić te śmiszne grosze, to ja bym nie powiedział, że "wspiera wydawnictwo".
Chyba się trochę zagalopowałeś. Teraz ty rzucasz oskarżeniami. Mógłbym napisać: 'boisz się konkurencji, że kupią Żółwie od niego, a nie od Ciebie?' Tak samo absurdalne oskarżenie :wink: Trochę więcej luzu panowie.
A jeżeli kupi 500 sztuk, sprzeda je i zarobi to jego sprawa. Wydawnictwo też na tym zarobi, więc jak by nie patrzeć to je wsparł :)
----
jak trzeba pomóc żeby wydać coś naprawdę dobrego, coś o co wiele osób prosiło od lat to już nie. Bo pisanie w necie i błaganie i podniecanie się nic nie kosztuje ale wsparcie już tak.
Na razie w waszej ofercie nie ma tych tytułów, o które to skamlący czytelnicy prosili, więc może trochę szacunku? I dla nas i dla Egmontu?
Gdyby miało być poniżej 500 sztuk i komiks miałby być drukowany na cyfrze w formacie A4 to by kosztował okładkowo jakieś 200 złotych z uwagi na koszt licencji i druku.
Napiszę jeszcze raz: komiksu w tym standardzie i w tym formacie nie da się wydrukować w drukarni cyfrowej, koniec dyskusji.
Czyli komunikat na fb to - oh oh wielkie słowo - kłamstwo? ;-)
Za fb: "Minimalny nakład w drukarni offsetowej to 500 sztuk i przynajmniej na taką liczbę egzemplarzy chcielibyśmy zebrać zamówienia. Ale spokojnie, jak będzie mniej to i tak się ukażą"

Czy ukażą się w innym wydaniu?

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #847 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:39:02 pm »
Wydawnictwo_Fantasmagorie - ale ja nie dyskutuję z tym, że się da. Ja mówię, że z waszego komunikatu był jasny przekaz. Ten o 500 egzemplarzach pojawił się później, jak już zresztą złożyłem zamówienie. Umiejętność przyznania się do pomyłki to fajna rzecz, polecam. Tyle, koniec dyskusji. :smile:



Co do RR, to nic takiego nie powiedziałeś? Znów cytuję:
W związku z niezadowalającą nas na razie sprzedażą Rachel, musimy trochę okroić zapowiedzi  :sad: 
Czyli oczekiwałeś tego, że sprzedaż będzie niezadowalająca i będziesz musiał trochę okroić zapowiedzi? :biggrin:



To innym mówisz, żeby sobie sprawdzili, a sam nie wiesz?
http://sjp.pwn.pl/slowniki/krytyka.html



To miłe, że dziękujesz wszystkim wspierającym, doceniam. :smile:





Murazor - tekst o skamlących czytelnikach dobry. To się nazywa agresywny marketing. :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 08:42:34 pm wysłana przez Szekak »

pMk_91

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #848 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:41:43 pm »
Wiadomość z fb sprzed chwili: Mają już 147 zamówień.. A minęły 4 dni.. Do końca sporo i jeszcze wiele osób zamówi [w tym i ja].. A tutaj jakaś dziwna gównoburza 'Co jeśli będzie poniżej 500 zamówień', i obrzucanie się masą oskarżeń.. Co za bezsens..

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #849 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:43:35 pm »

----Na razie w waszej ofercie nie ma tych tytułów, o które to skamlący czytelnicy prosili, więc może trochę szacunku? I dla nas i dla Egmontu?

A jakież to tytuły prosiłeś, czytelniku? Mów lepiej za siebie i trochę więcej szacunku dla nas. Zawsze możesz dalej sobie poskamleć  z szacunkiem o "Swamp Thinga" albo coś innego zamiast wyłożyć kasę.

Czyli komunikat na fb to - oh oh wielkie słowo - kłamstwo? :wink:
Za fb: "Minimalny nakład w drukarni offsetowej to 500 sztuk i przynajmniej na taką liczbę egzemplarzy chcielibyśmy zebrać zamówienia. Ale spokojnie, jak będzie mniej to i tak się ukażą"

Czy ukażą się w innym wydaniu?

Myślę, że nawet jakbym Ci to rozrysował to i tak nic z tego, odpuszczam dyskusję, "zastanawiaj się" dalej.


Szekak, przewiń sobie dalej, napisałem że nie dotyczy to Rachel tylko, że przez słabszą sprzedaż tego tytułu kupimy po prostu mniej licencji na inne tytuły. To jest proste jak budowa cepa.

Mnie na języku polskim uczono takich definicji https://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka
i tego się trzymam. Krytyka jako wykazywanie cech jedynie negatywnych nie ma żadnej wartości.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #850 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:48:48 pm »
Szekak, przewiń sobie dalej, napisałem że nie dotyczy to Rachel tylko, że przez słabszą sprzedaż tego tytułu kupimy po prostu mniej licencji na inne tytuły. To jest proste jak budowa cepa.
No ale napisałeś, że sprzedaż RR nie zadowala, a teraz wypierasz się, jak powiedziałem, że oczekiwałeś lepszej sprzedaży.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #851 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:57:30 pm »

Kolega z forum wykłada kilkadziesiąt tysięcy, nie ważne czy pożyczył, czy wyciągnął ze skarpety, czy dostał od mamusi by zrobić coś fajnego DLA NAS, co oczywiście nie znaczy, ze zadowoli WSZYSTKICH. WYDAJE KOMIKSY, czego 99% forumowiczów by się nie podjęło (z braku chęci, pieniędzy, czasu itp) a przy okazji chciałby część z tych kilkudziesięciu tysięcy odzyskać przed finalnym wydaniem, bo przecież znów będzie musiał wyłożyć kasę na druk itp. Ludzie cieszcie się i wspomagajcie, by nie stracił zapału, bo przecież robi to też DLA NAS. A czy wyda 500, 600, czy 299 jakie to ma znaczenie???????
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 10:06:07 pm wysłana przez graves »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #852 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:01:32 pm »

Szekak - weź Panie piwko sobie strzel albo coś.

Ogólnie to proponuję wyluzować i skończyć tą bezowocna dyskusję.

Pogadacie w maju jak będzie wiadomo ile było zamówień.

A do tego czasu zachowajmy procent kultury.
Itachi, spoko, tylko jak widzę to chamskie podejście, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Tu było kiedyś narzekanie na olewczy stosunek Muchy na fb, ale WF ze swoimi tekstami o skamlących klientach przebija wszystko.

Offline tabasko21

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #853 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:01:44 pm »
Tak sobie czytam ten melodramat ktorzy nie ktorzy tworza nie wiadomo z jakiego powodu ... najwidoczniej z nudy bo ja tu problemu nie widze zadnego ze strony wydawnictwa. Moja rada jest taka nie podoba Ci sie ta incjatywa nie komentuj bo i tak nie kupisz ..........

Czekam na kolejne zapowiedzi Wydawnictwa ... 5 waszych komiksow juz kupilem i kolejne doloze do lipca kiedy to fajna paczuszka do mnie przyjdzie :smile: ...naprawde licze ze znajdzie sie te 3000 osob na the invisibles mnie juz kupilscie .

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #854 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:03:51 pm »
Do kogo to mówisz? Już pomijając fakt, że to, że ktoś nie kupuje nie oznacza, że nie ma prawa do własnego zdania, to ja właśnie kupuje, także ten. :roll:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 09:06:58 pm wysłana przez Szekak »