Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #855 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:06:33 pm »
A jakież to tytuły prosiłeś, czytelniku? Mów lepiej za siebie i trochę więcej szacunku dla nas. Zawsze możesz dalej sobie poskamleć  z szacunkiem o "Swamp Thinga" albo coś innego zamiast wyłożyć kasę.
Oh, a szanowne wydawnictwo moze mowic za skamlacych czytelnikow?
Jak na razie w zadnym poscie szanownego wydawnictwa nie obrazilem. Czego nie mozna powiedziec o was.
Rozumiem, ze skoro nie interesuje mnie jakis wasz komiks i nie wyloze za niego kasy to jestem skamlacym gownem wg waszej opinii? Ciekawe podejscie do klienta.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #856 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:07:36 pm »
Jeśli Szekakowi tak bardzo przeszkadza, że nakład wyniesie minimum 500 sztuk (zbieramy 5 dni, a jest 147 zamówień w tej chwili), to w każdej chwili możemy zwrócić mu kasę. Te 9 dych na pewno nie jest warte szargania nerwów i czytania takich bzdur. Do tej pory otrzymywaliśmy w większości słowa wsparcia i bardzo nas to motywuje do pracy, ale jak czytamy te niektóre posty to odechciewa się rozpoczynania projektów pod tytułem Image, Dark Horse itp., na które licencja będzie 2-3-krotnie wyższa niż na tytuły z IDW. Jeśli tutaj padają takie słowa, to strach pomyśleć co by było, gdybyśmy zaczęli wydawać tytuły z tamtych wydawnictw w nakładzie 2500 sztuk (a tyle byśmy musieli, żeby w ogóle transakcja doszła do skutku).

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #857 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:07:51 pm »

Kolega z forum wykłada kilkadziesiąt tysięcy, nie ważne czy pożyczył, czy wyciągnął ze skarpety, czy dostał od mamusi by zrobić coś fajnego DLA NAS, co oczywiście nie znaczy, ze zadowoli WSZYSTKICH. WYDAJE KOMIKSY, czego 99% forumowiczów by się nie podjęło (z braku chęci, pieniędzy, czasu itp) a przy okazji chciałby część z tych kilkudziesięciu tysięcy odzyskać przed finalnym wydaniem, bo przecież znów będzie musiał wyłożyć kasę na druk itp. Ludzie cieszcie się i wspomagajcie, by nie stracił zapału, bo przecież robi to też DLA NAS. A czy wyda 500, 600, czy 299 jakie to ma znaczenie???????


Przeczytałem ostatnie strony wątku pobieżnie, ale podpisuje się pod powyższymi słowami. W jakichś wcześniejszych wpisać WF coś mi tam nieraz też zgrzytało, ale to ich kasa, ich robota, ich czas, więc robią jak uważają. a nam jako czytelnikom zostaje albo kupić wydane rzeczy jak podchodzą, albo nie kupować. Oczywiście można zwracać uwagę, dawać sugestię, ale roztrząsanie kwestii modelu sprzedaży średnio pod to się łapie. Podoba się kupujesz, nie podoba odpuszczasz i tyle.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 10:07:54 pm wysłana przez graves »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #858 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:10:20 pm »
Murazor, jesteś gorszym sortem! :smile:


Wydawnictwo_Fantamagorie, ode mnie tez słowa wsparcia otrzymywaliście, wtedy nie skamlałem widocznie, ale kiedy ośmieliłem się podzielić swoimi obawami w sprawie szanownego wydawnictwa, to nagle się okazało, że jestem skamlącym gościem wypisującym bzdury. :badgrin:

Offline tabasko21

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #859 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:13:22 pm »
Do kogo to mówisz? Już pomijając fakt, że to, że ktoś nie kupuje nie oznacza, że nie ma prawa do własnego zdania, to ja właśnie kupuje, także ten. :roll:


Takze co..... ? Ja nie wiem czego Ty nie rozumiesz zamiast byc zadowolonym ze ktos Ci komiks wydaje ktory jak piszesz kupiles przypiepszasz sie do liczby wydrukowanych egzemplarzy tak jakby to jakis wplyw na Ciebie mialo ..co to dla Ceibie zmieni ? nie rozumiem ..dla mnie to pierd..o szopenie .....Wez z Murazorem te piwko strzel .... bo trolujecie az milo

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #860 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:15:42 pm »
Także to, że gadasz bzdury.
Moja rada jest taka nie podoba Ci sie ta incjatywa nie komentuj bo i tak nie kupisz ..........



Nie wiem czego ty nie rozumiesz, jak masz problem ze zdaniem innych to proponuję sobie odciąć internet bo zwariujesz. Cała ta gównoburza powstała nie przez mój komentarz, a przez hejt jaki popłynął i ze strony innych i wydawnictwa. Mogło się skończyć na zwykłym sprostowaniu.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #861 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:23:39 pm »
Szekak - podpinam się pod opinie zalecające zimy kompres bądź inną formę ostudzenia emocji. Rozpętałeś burzę cholera wie o co i jeszcze masz żal, że ktoś na te brednie zareagował na podobnym poziomie (jasne, akurat Wydawca powinien tutaj trochę przyhamować, ale w sumie rozumiem, że się wkurzył).

A co do sprzedaży RR - sugerowałbym poczekać z podjęciem decyzji co do nakładu 2 tomu. Ja np. wciąż czekam z zakupem - wydacie więcej pozycji, kupię w waszym sklepie w większym pakiecie.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #862 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:26:21 pm »
Ja tak samo cały czas wspieram i nie neguję tego co robi WF w kwestii komiksów. Jest sporo serii na rynku, nie wiem czy wchodzić w akurat tą, więc chciałem się dowiedzieć więcej szczegółów.  Zapytałem prosto, co się stanie jak nie będzie 500 chętnych, bo podali 2 różne komunikaty. Nie chce zostać z ręką w nocniku i niedokończoną serią. Dalej nie otrzymałem odpowiedzi, za to zostałem zaatakowany i obrażony.
W jakichś wcześniejszych wpisać WF coś mi tam nieraz też zgrzytało, ale to ich kasa, ich robota, ich czas, więc robią jak uważają.
No własnie chodzi o to, że to moja kasa, którą boję się wydać na niepewny (dla mnie) projekt.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #863 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:29:45 pm »
Szekak - podpinam się pod opinie zalecające zimy kompres bądź inną formę ostudzenia emocji. Rozpętałeś burzę cholera wie o co i jeszcze masz żal, że ktoś na te brednie zareagował na podobnym poziomie (jasne, akurat Wydawca powinien tutaj trochę przyhamować, ale w sumie rozumiem, że się wkurzył).
Znów rozkręcasz burzę nazywając normalną kwestię bredniami. Jak nie chcesz rozmawiać na jakiś temat to się nie odzywaj, jak chcesz, to wypowiadaj się merytorycznie.

Offline Wolf85

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #864 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:29:57 pm »
Mnie te żółwie jakoś szczególnie nie kręcą, ale kupię na spróbowanie. Fantasmagorie wyskoczyły z czymś fajnym, nowa seria (tak wiem, że kiedyś jakieś żółwie wychodziły w Semicach), mniej znane u nas wydawnictwo, spróbować mi nie zaszkodzi. Z tym, że ja z góry uprzedzam, że zamówię pewnie gdzieś na koniec miesiąca, ale wtedy wezmę też pewnie Q&W, może jeszcze SiP :smile:


Fantasmagorie - tak trzymać !!!
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Sokratesik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #865 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:33:02 pm »
Nazywanie swoich potencjalnych klientów "skamlącymi" jest czymś naprawdę nowatorskim  :wink:
Naprawdę szkoda, że wydawca sam sobie zniechęca klientelę i nie bardzo rozumiem czemu to ma służyć.
Wydawca zachowuje się trochę jak ekspedientki w latach 80-ych. Ciekawe, czy powstanie też lista "tych klientów nie obsługujemy"   

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #866 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:35:04 pm »
Niech ktoś tu posprząta, bo aż żal to czytać. I wakacje od forum też by się niektórym przydały, bo się już zrobił onet. I o dziwo nie za sprawą Celebryty, naprawdę niektóre posty są poniżej pewnego poziomu, niestety wydawcy również.

Jak się ma słabe nerwy, to chyba czasem lepiej nic nie pisać, nawet jeśli ma się sporo racji.

Offline tabasko21

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #867 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:40:32 pm »
Znów rozkręcasz burzę nazywając normalną kwestię bredniami.


Ale co Ci tam lezy na watrobie .....czy Ty naprawde oczekujesz od kogos a zwlaszcza poczatkujacego wydawnictwa ktore zainwestowalo mnostwo pieniedzy na licencje druk itd itp zapewnien ze wyda Ci wszystko w ilosci takiej i takiej i nic nie ma prawa sie zmienic ? Bo co bo tak napisali na facebooku ....daj spokoj . Tu wszystko moze sie zdarzyc i nie dziwi mnie naprawde ze wydawcy puszczaja nerwy jak to czyta

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #868 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:43:32 pm »
Jezus, ile razy można powtarzać, że rozchodzi się o banalną kwestię na to co wydawnictwo napisało, a na to jak będzie w rzeczywistości. Napisało, że wyda tyle ile zejdzie, a wyda conajmniej 500+. Kwestia banalna, a tu teksty o wspieraniu innych zagranicznych (tak, jestem niemcem jak Tusk), skamlaniu itp. itd. Wystarczyło PROSTE SPROSTOWANIE, ale nie, musi sie zrobić awantura, inaczej być nie może i bez piany się nie obejdzie, bo cenzura jest i żadnych słów krytyki być nie może.


A wydawcy to od zawsze puszczały nerwy, nawet zanim jeszcze był wydawcą.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #869 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:44:00 pm »
Wydawca nie chce żeby polski czytelnik prosił, wydawca chce wydać to czego chce polski czytelnik. Ale czytelnik musi wspierać wydawcę.
Staram się uzmysłowić jedno. Nie trzeba spamować i prosić 10 lat o jakiś tytuł. Jeśli będzie wola i zainteresowanie ludzi to po prostu przystępujemy do negocjacji i wydajemy. Ale do tego trzeba wsparcia, niektórych tytułów nie da się wydać dla 500 osób, no bo zwyczajnie przy dużych kosztach licencji w takim nakładzie by kosztowały znacznie drożej niż oryginały. Tak jak mówiłem, jeśli akcja z Żółwiami wypali to przechodzimy do innych pozycji, które będą wybierane przez czytelników.

Ogólnie dzięki wszystkim za słowa wsparcia, to bardzo miłe  :smile:

A na bzdury niestety nie da się reagować bez emocji, ja nie jestem z gatunku ludzi "może tak", "zobaczymy" itp. i naprawdę nie zamierzam się zmieniać. Jedno czego możecie być pewni to tego, że interesują mnie jak najlepsze tytuły, takie tytuły które chciałem żeby zagościły w Polsce już wtedy, gdy byłem po stronie czytelników. Spełnianie marzeń jest bardzo fajne ale kosztuje dużo zdrowia.