Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dasst

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #915 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:38:05 pm »
Czytając ten wątek nie dziwię się dlaczego swego czasu Timof darował sobie to forum :).


Podoba mi się zaproponowany mechanizm wydawania. Mamy chętnych na tytuł - drukujemy minimalną wymaganą liczbę egzemplarzy + dodatkowe, jeżeli chętnych jest więcej. Kupujesz w przedsprzedaży - dostajesz zniżkę. Kupujesz po premierze, płacisz cenę okładkową.


W trochę innych wariacjach taki model próbowało wprowadzić wydawnictwo Solaris, niestety z różnym skutkiem. Mam nadzieję, że w tym przypadku to wypali, bo bardzo chciałbym dostać porządnie wydanego Conana.


Żółwie też chętnie zaadoptuję. Lubię te zwierzaki, kiedyś nawet miałem jednego :).
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline NuoLab

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #916 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:01:42 pm »
Boże nas broń przed modelem wydawnictwa Solaris. Tam nie ma żadnych zniżek, nawet jak się zdeklarujemy na abonament serii a jedynym bonusem są niektóre pozycje dostępne wyłącznie dla abonentów, zresztą (co jest jednym z zarzutów) sprzedawane również na konwentach. A w serii miszmasz jak u Cygana w tobołku - rzeczy cenne i ciekawe przemieszane z ramotami i powtórkami wydane w druku cyfrowym na podłym papierze i folią odchodzącą od okładki w cenie 10-20 zł wyższej niż u innych wydawnictw. A człowiek i tak kupuje bo gdzie indziej nie dostanie takiej klasyki.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #917 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:05:32 pm »
Czytając ten wątek nie dziwię się dlaczego swego czasu Timof darował sobie to forum :smile: . [...}

A reprezentował równie wysokie loty w komunikacji z potencjalnymi klientami, tak jak to wydawnictwo?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline dasst

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #918 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:18:48 pm »
Ooo widzę, że nie jestem na bieżąco. Kiedyś ich w ich księgarni internetowej zniżki były całkiem spore. Swego czasu próbowali też sprzedawać Egana z pominięciem pośredników, co mogło byc krokiem w dobrym kierunku (ale chyba nie do końca wypaliło). Wydawało mi się też, że dla osób zadamawiających abonament serii wychodzi taniej.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Archie

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #919 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:00:14 am »
Zainteresowany całym wątkiem postanowiłem jednak zainwestować w przygody Żółwi, bo na całe to wasze %#$# tylko jeden użytkownik wrzucił informację, która mnie przekonała - przykładowe grafiki (porada dla wydawcy żeby sam publikował takie rzeczy). Zainteresowany komiksem wbijam do działu "Przedsprzedaż" na stronie wydawnictwa i komiksu nie ma, a przecież jest oferowany w przedsprzedaży. Wchodzę w "zapowiedzi" żeby doczytać co i jak z tym zamawianiem Żółwi, a tu wpis pusty... Dopiero jakoś dryfując po stronie przypadkiem komiks mi się wyświetlił w polecanych i okazało się, że Żółwie są w "Komiksy/Amerykańskie/". Totalnie niedomyślne prowadzenie użytkownika, bo ten dział wygląda jak oferta komiksów które zostały wydane, ale mnie jako nowego użytkownika w ogóle nie informował o tym, że to jest sklepik, a w dziale który jasno się kojarzy z zamówieniem preorderu okazało się, że komiksu nie ma. Wypadałoby to poprawić, szczególnie, że te zamówienia na Żółwie są jeszcze przez niecały miesiąc i każdy użytkownik strony się liczy.

Będzie cos jeszcze do początku maja dodane do sklepiku? Wolałbym zrobić jedno zamówienie z darmową wysyłką niż dwa.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 08:04:17 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Murazor

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #920 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:06:18 am »
Będzie cos jeszcze do początku maja dodane do sklepiku? Wolałbym zrobić jedno zamówienie z darmową wysyłką niż dwa.
Wrzucali na fb chyba, że można później połączyć zamówienia. Opłacić teraz jedno, potem drugie i napisać maila. W przypadku płatności za wysyłkę, zapłacić przy pierwszym, a drugie opłacić bez wysyłki, żeby nie bawić się w zwroty za podwójną wysyłkę.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #921 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:12:30 am »
Będzie cos jeszcze do początku maja dodane do sklepiku? Wolałbym zrobić jedno zamówienie z darmową wysyłką niż dwa.
Mają być Włochy (Nathan Never, Martin Mystere) i może coś jeszcze.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #922 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:15:28 am »
Mają być Włochy (Nathan Never, Martin Mystere) i może coś jeszcze.
Button man ma też być dostępny przełom maja i kwietnia w zamówieniach przedpremierowych

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #923 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:35:34 am »
@UP
Ale premiera ma być jakoś w czerwcu  :smile:

Offline peta18

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #924 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:40:42 am »
a drugie opłacić bez wysyłki, żeby nie bawić się w zwroty za podwójną wysyłkę.
Wczoraj pojawila sie w ich sklepie opcja wysylki: dolacza do kompletowanego zamowienia.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #925 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:50:52 am »
@UP
Ale premiera ma być jakoś w czerwcu  :smile:
Jest odpowiedź odnośnie B-M na fb, że postarają się przedsprzedaż dać pod koniec miesiąca, a komiks czerwiec

Offline Archie

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #926 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:53:41 am »
Dzięki za odpowiedzi. Byłoby dobrze jakby jeszcze w kwietniu rzucili do sklepu wszystkie komiksy, które mają wyjść do lipca, bo to zachęcałoby ludzi żeby zrobić jedno grupowe zamówienie razem z Żółwiami, które w tym lipcu mają mieć premierę. U mnie na bank w koszyku wylądowałby TNMNT i Button Man (w końcu to ja go odgrzebałem na tym forum i trułem o niego dupę Taurusowi :lol: ), a jakby brakowało do darmowej wysyłki to wydaje mi się, że wiele osób mogłoby dorzucić Q&W na spróbowanie.

Sama opcja dołączenia do zamówienia nowego komiksu i jednej wysyłki jest spoko dodatkiem, ale żeby to odkryć trzeba przejsć do koszyka, a to daleko, lepiej na ludzi działa pełna oferta i możliwosć od razu zamówienia większej ilosci komiksów.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline gascan

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #927 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:12:27 am »
Buttonmana ciekawe jak wydadzą, dowiedzialem sie tu na forum o tym tytule i jestem zainteresowany. Jak podzielą na 3 tomy to olewam i biorę amerykańskie zbiorcze ze 70zł.

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #928 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:13:37 am »
Wiadomo już czy trwają jakieś prace nad drugim tomem Rachel? Fajnie by było, gdyby seria wychodziła raz na 2, max 3 miesiące. Tym czego najbardziej nienawidzę, to 1 tom na rok Mucha/Scream style, wtedy aż odechciewa się kupować.

Jeśli chodzi o Button Mana, to podobno WF nie ma wyjścia i umowa zakłada wydanie w paru tomach (4 bodajże).

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #929 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:14:33 am »
To właśnie drugi tom Rachel ma być jeszcze w maju wydany  :smile:

 

anything