trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:29:23 am »
obecną? trochę saga, dużo bardziej fakt, że "to już było".
Pewnie też, ale Vaughan to scenarzysta wszechstronny - zna go miłośnik Marvela, Vertigo (Y, ale nie zapominajmy o ExMachina czy wydanych u nas dawno temu przez Muchę Lwach z Bagdadu), imejdżowej Sagi czy seriali tv - LOST.

Offline 8azyliszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:14:58 am »
Czy jeśli Savage Sword of Conan od Hachette się u nas przyjmie, to wy już go raczej nie wydacie? Bo były mgliste wspominki o komiksach z tym bohaterem. Chyba, że moglibyście wydać inne serie - Conan the Barberian albo to od Dark Horse co kiedyś Egmont puścił ale oczywiście urwał.


mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:21:23 am »
Czy jeśli Savage Sword of Conan od Hachette się u nas przyjmie, to wy już go raczej nie wydacie?
Wydają Turtlesy, czyli super hero, które tak lubisz (mam nadzieje że już zamówiłeś). I masę innego dobrego komiksu.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:47:27 am »
Wydają Turtlesy, czyli super hero, które tak lubisz (mam nadzieje że już zamówiłeś). I masę innego dobrego komiksu.
Na to pytanie padła odpowiedź kiedyś Valiant - nawet nie wiec co to jest i nie będzie kupował, żółwie tak samo ja Dredd - drogo - i/lub będą w kolekcji. Więc nie warto wsadzać kija w mrowisko.
Ja tam czekam na spokojnie na pociągnięcie sprawy z RR i kolejnymi Valiantami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:53:30 am »
Na to pytanie padła odpowiedź kiedyś Valiant - nawet nie wiec co to jest i nie będzie kupował, żółwie tak samo ja Dredd - drogo - i/lub będą w kolekcji. Więc nie warto wsadzać kija w mrowisko.
Ok, tylko że wg mnie ostatnią wypowiedzią celowo drwi z wydawcy, przynajmniej ja to tak odbieram:
Czy jeśli Savage Sword of Conan od Hachette się u nas przyjmie, to wy już go raczej nie wydacie? Bo były mgliste wspominki o komiksach z tym bohaterem.
(Szczerze to będę się z niego śmiał jak kolekcja z Conanem nie ruszy, to kto wtedy mu to wyda?)
Ja tam czekam na spokojnie na pociągnięcie sprawy z RR i kolejnymi Valiantami.
Jestem za + Turtlesy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 09:36:29 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:27:35 am »
@UP
Jeśli Kolekcja Conana nie ruszy w grudniu na pełną skalę i nikt inny nie wyda z nim komiksów, to zawsze zostają mi książki. Conan to Conan - forma jest mniej ważna. Mam jeszcze dużo tomów w antykwariacie do zakupu.
W tym wątku było to poruszane, fantasmagorie zrobią listę rzeczy które chcą byśmy przeczytali i będzie to sukcesywnie wydawać, ale haczyk jest taki my musimy zagłosować portfelem - wesprzeć istniejące projekty.
Zatem drogi bazylu, jeśli chcesz czegoś od danego wydawnictwa najpierw je wesprzyj później mów ,że ja chcę to i to, nigdy na odwrót. Ja mam zamówione w pakiecie żółwie, RR i Q&W oraz czekam na preorder BM, na razie nie krzyczę chcę to i to, poczekam co zapowiedzą.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:40:51 am »
no właśnie odnośnie głosowania portfelem to Żółwie stanęły na 246 zamówieniach, coś słabo widzę te 500 zamówień. Było tyle pisania i kłócenia się że nikt tego nie wyda, a teraz nawet zakładanej połowy nie udało się uzyskać  :doubt:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #967 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:51:56 am »
no właśnie odnośnie głosowania portfelem to Żółwie stanęły na 246 zamówieniach, coś słabo widzę te 500 zamówień. Było tyle pisania i kłócenia się że nikt tego nie wyda, a teraz nawet zakładanej połowy nie udało się uzyskać  :doubt:
Weź pod uwagę że ogłoszenie było w pierwszym tygodniu miesiąca, nie wiem jak inni ale ja wydatki na komiksy rozplanowuję przed pierwszym danego miesiąca, więc jakoś takie wrzutki na szybko trochę zaburzają budżet i koncept, trzeba kombinować. Z tego co czytałem wypowiedzi na fb, to może się ruszyć przed deadlinem. Więc ja nie trzęsę jeszcze się z ilością sztuk, gorzej będzie jak 7.05 licznik będzie pokazywał wartość 250. Choć w sumie to rozumiem że wydawca może mieć bezsenne noce, dla niego najwygodniej by było jakby w dniu ogłoszenia było minimum zamówione, biorąc pod uwagę termin na zbiórkę i to że maj za pasem to wynik ładny.
Choć co jak co to bardziej zmartwienie wydawcy niż moje, czy zmieniać koncepcje sprzedażową czy nie. Ja zamówienie złożyłem, tytuł mnie interesuje, cena spoko, nawet jak po okładkowej by szło to i tak warto.
Po prostu denerwujące jest to, że część krzykaczy mówi chcę to i to a później pokazują faka,: "za drogo", "jest coś innego" lub "będzie w kolekcji".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 10:42:30 am wysłana przez Kijanek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #968 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:53:59 am »
Ja też już pisałem, że zamówię na początku maja, więc spokojnie - nic nie stanęło.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #969 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:36:53 am »
Weź pod uwagę że ogłoszenie było w pierwszym tygodniu miesiąca, nie wiem jak inni ale ja wydatki na komiksy rozplanowuję przed pierwszym danego miesiąca,
i do tego przed świętami, teraz długi weekend, i niedługo komuniami. Fatalny moment.
no właśnie odnośnie głosowania portfelem to Żółwie stanęły na 246 zamówieniach, coś słabo widzę te 500 zamówień.
500szt to minimum jakie wydawca wydrukuje (jak sam pisał). Więc nawet jak ilość zamówień będzie mniejsza to i tak pozostałe kilkaset sztuk wydrukują i będą dostępne np u nich w sklepie. Pewnie bez rabatu, przynajmniej na początku a potem jak sprzedaż nie będzie szła dadzą rabat i spokojnie wyprzedadzą cały minimalny nakład.
Wydaje mi się jednak że lepsze byłoby gdyby wydrukowali te 500szt bez bawienia się w preordery i aby tom był dostępny również w sklepach specjalistycznych tak jak to jest z komiksami Studia Lain (może coś tam np taka gildia będzie miała w sprzedaży ale na razie to jest zgadywanie). Jakoś takie preordery nie pasują mi do kilku tomowej serii.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #970 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:49:39 am »
500szt to minimum jakie wydawca wydrukuje (jak sam pisał). Więc nawet jak ilość zamówień będzie mniejsza to i tak pozostałe kilkaset sztuk wydrukują i będą dostępne np u nich w sklepie.
To wiem i jestem spokojny, bardziej chodziło mi o to co napisał Kijanek:
Po prostu denerwujące jest to, że część krzykaczy mówi chcę to i to a później pokazują faka,: "za drogo", "jest coś innego" lub "będzie w kolekcji".


Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #971 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:08:45 am »

@up
ale taka prawda, napisać łatwo że kupił bym to czy to, jak przychodzi do płacenia to wychodzi syndrom bazyliszka, sorki ale w tym wątku do czasu jak imć nie pokaże jakiejkolwiek pozycji zakupionej od tego wydawnictwa, z mojej strony jego roszczeniowość będzie wytykana.
najpierw przejdźmy przez TNMT później róbmy listę życzeń


Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #972 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:11:12 am »
Ale naprawdę takie tłumy prosiły o te Żółwie? Pamiętam jednego, góra dwóch użytkowników. Sam przekonałem się dopiero po ogłoszeniu akcji, wcześniej kompletnie nie byłem zainteresowany tym tytułem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #973 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:19:23 am »
Ale naprawdę takie tłumy prosiły o te Żółwie?
z tego co kojarzę to często pytanie o Żółwie pojawiało się w stosunku do Taurus Media.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #974 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:19:44 am »
Ale naprawdę takie tłumy prosiły o te Żółwie? Pamiętam jednego, góra dwóch użytkowników. Sam przekonałem się dopiero po ogłoszeniu akcji, wcześniej kompletnie nie byłem zainteresowany tym tytułem.
Raczej nie, z żółwiami chyba się gdzie przewinęło w luźniej rozmowie, a później uderzenie z grubej rury, spoko jako test modelu sprzedaży dobry tytuł, bohaterowie znani i lubiani choć dla większości nie w takiej "mrocznej wersji", jakby na to nie spojrzeć nakład wcześniej czy później zejdzie.
Termin akcji może nie fortunny trochę, ale cytując "damy radę"