Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 864457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1290 dnia: Maj 19, 2017, 12:43:40 pm »
Niech wydają. Kto kupi ten kupi. Po co się denerwować.
Jedne wydawnictwo wchodzi na rynek i ogłasza 16 tytułów. Ponad 50 wydawnictw komiksowych w Polsce. Ponad 10 wydawnictw wydaje ponad 3/4 tytuły w miesiącu.
Jeden tytuł w tą czy w tamtą nie robi różnicy.
Święta racja, polać za to.
Ja dodam od siebie że co jak co nie nasz problem.
Będą rzeczy które mnie będą interesowały wesprę projekt portfelem, nie będzie mnie interesowało nie kupię.
Wiem co mniej więcej chcę kupić do końca roku, plus niespodzianki.
Jak akcja z Archiem się uda i wydawnictwo zarobi na projekcie to będzie super i dla nas.
Tak przy okazji kiedyś któryś z muzyków undergroundowych pytany o płytę czemu zrobiona pod szerszą publikę i czy się nie sprzedał, odpowiedział - Komercja zaczęła się w momencie kiedy dostaje się pierwsze pieniądze za swoją pasję, później to już kwestia tego żeby było mnie stać na bułki i masło z grania.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1291 dnia: Maj 19, 2017, 05:35:56 pm »
Po prostu w to nie wierzę, aby nagle 500 nastolatków zdecydowało się na zakup w przedsprzedaży tego tytułu, bo zalajkować post to nic nie kosztuje.
Ja też nie wierzę, że nagle 500 komiksiarzy zdecyduje się zakupić w przedsprzedaży Doom Patrol. Żółwie jaką za sobą sentyment oraz pewną rozpoznawalność. Ale nie Doom Patrol.

Offline przemo1

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1292 dnia: Maj 19, 2017, 06:00:22 pm »
Powiem tak: Morrison w New X-men jest dla mnie lepszy niż w JLA.
Obydwie serie nie miały szczęścia do rysowników, ponieważ Porter mi nie podchodzi i zastanawiam się czy taki Barry Kittson nie byłby zdecydowanie lepszy, bo swoją drogą czy DC nie miało nikogo lepszego na tą pozycję obok Granta? Właśnie w JLA Year One pokazał on dla mnie swoje możliwości, a są one bez porównania do czasów Batmana w TM-semic.
W New X-men natomiast było do przewidzenia, że Quitely nie da rady comiesięcznemu tyraniu i zaczęły się eksperymenty z zastępczymi rysownikami, gdzie pokazał się Van Sciver i nie wiem czy nie po raz pierwszy raz w Marvelu Jimenez.
A chodzi mi o to że jeśli Egmont zdecydowałby się na New X-men to myślę że dopiero na fali mutantów można byłoby zaryzykować i z Doom Patrol i z Animal Man.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 06:12:13 pm wysłana przez przemo1 »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1293 dnia: Maj 21, 2017, 12:39:53 pm »
Głosowanie jeszcze chwile trwa ale i tak się chyba za dużo nie zmieni:

Archie 455
Kolekcja Carla Barksa 298
Moon Knight 233
Doom Patrol 228
100 Bullets 146
Transformers 123
Scott Pilgrim 119
Invisibles 99
Doctor Who 86
Samotny Wilk i Szczenię 74
Bloodshot 41

Czyli na pierwszy ogień Archie a potem "Kaczory"  :smile: a o trzecie miejsce jeszcze może powalczyć Moon Knight z Doom Patrol.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1294 dnia: Maj 21, 2017, 01:41:06 pm »
Moja lista
1.Doom Patrol
2.100 Bullets
3.Invisibles
4.Moon Knight
Powyższe tytuły kupiłbym na 100%, pozostałe to nie moja bajka, wiec przy zalewie nowości na rynku komiksowym raczej sobie odpuszczę.

Offline Rafi20

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1295 dnia: Maj 21, 2017, 02:37:18 pm »
Głosowanie jeszcze chwile trwa ale i tak się chyba za dużo nie zmieni:

Archie 455
Kolekcja Carla Barksa 298
Moon Knight 233
Doom Patrol 228
100 Bullets 146
Transformers 123
Scott Pilgrim 119
Invisibles 99
Doctor Who 86
Samotny Wilk i Szczenię 74
Bloodshot 41

Czyli na pierwszy ogień Archie a potem "Kaczory"  :smile: a o trzecie miejsce jeszcze może powalczyć Moon Knight z Doom Patrol.

Ciekaw jestem czy wydawnictwo zasugeruje się tą listą i wyda pozostałe tytuły ?. To byłoby rozsądne posunięcie. Do kiedy trwa głosowanie ?
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 02:52:31 pm wysłana przez Rafi20 »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1296 dnia: Maj 21, 2017, 02:43:55 pm »
Koleś z Kultury Gniewu właśnie wyśmiewał się z Wydawnictwa Fantasmagorie na FKW i z ich polityki wydawniczej. :roll:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1297 dnia: Maj 21, 2017, 03:05:03 pm »
I miał rację bo to wydawnictwo to póki co pic na wodę. A swoje wejście na rynek zaczęli od kantu na swoich pierwszych klientach i jakiejś nierealnej ankiety.

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1298 dnia: Maj 21, 2017, 03:17:33 pm »
Jaki kant? Oszukali mnie? Dlaczego?


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1299 dnia: Maj 21, 2017, 03:19:56 pm »
Szekak- Czy przynajmniej krytykował kulturalnie i merytorycznie? Czy tylko wyśmiewał?

Ostatnia rzecz, której nam potrzeba, to wojna między fanami-wydawcami. Konkurencja- jak najbardziej, ale dalibóg nie bądźmy [bądzcie] w stanie "ziomnej" wojny  :???: ??: .
Moze się z czasem poprawi. Cholera no, tak było z GLarsonem w Polnordice- wszyscy krytykowali , że trza nam więcej komiksów takich jak Spawn, a nie pisemek z paskami . Ja tam daję szansę każdemu wydawnictwu; kto chce zakupić dany tytuł - to zakupi, a im więcej inicjatyw wydawniczych na rynku , tym lepiej. Choć portfel piszczy i wymaga ostrej selekcji tytułów...

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1300 dnia: Maj 21, 2017, 03:23:19 pm »
Ten temat był już tutaj tyle razy wałkowany, że nie ma sensu się powtarzać. Dla mnie jak ktoś mówi jedno a robi drugie to znak że nie warto mu ufać.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1301 dnia: Maj 21, 2017, 03:25:35 pm »
Domyślam się, że "wyśmiewanie" się dotyczyło tego, że wg. Fantasmagorie licencje na komiksy sobie leżą i tylko je brać, jak się ma pieniądze - stąd ankieta co wydać. KG ma w tym jakieś doświadczenie, Fantasmagorie jeszcze nie. Ale też wg. powiedzenia, że coś jest niemożliwe do czasu, aż przyjdzie ktoś, kto o tym nie wie i to zrobi :smile:

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1302 dnia: Maj 21, 2017, 03:34:02 pm »
Wyśmiewanie dotyczyło się doboru tytułów, że wydawnictwo nie ma spójności żadnej, a tytułów nic nie łączy. O ile dobrze słyszałem, nazwał politykę wydawniczą też prostytucją. Dwie osoby stanęły w obronie wydawnictwa, że z czasem się wyklaruje taka jednolita polityka wydawnicza.


Ja jako czytelnik mam gdzieś ich politykę, kupuję to co mi się podoba, także totalnie nei trafia do mnie ten atak. Ogólnie Pan z Kultury Gniewu wydawał się pyszałkowaty i starałsię udowodnić wyższość KG nad resztą wydawnictw i czytelników KG nad czytelnikami np. superhero.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1303 dnia: Maj 21, 2017, 03:38:23 pm »
A to rzeczywiście słabo.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1304 dnia: Maj 21, 2017, 03:39:19 pm »
Pewnie to oni chcieli podkupić coś Fantasmagorie (i wydać 2 razy drożej  :biggrin: )
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 03:51:15 pm wysłana przez JanT »