Autor Wątek: Kończące się nakłady  (Przeczytany 122934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kris1982

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 16, 2018, 08:53:47 pm »
Ktoś się orientuje czy był dodruk tomów Blueberry , bo pojawiły się w sklepach i teraz nie wiem czy spokojnie można poczekać z zakupem czy jednak trzeba brać teraz.

Offline tysonek

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 16, 2018, 09:20:03 pm »
nic o dodrukach nie wiadomo, wydaje się że trafiły do sklepów resztki egmontowego zapasu

Offline roble

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 17, 2018, 08:48:10 pm »
a jak to jest z nakladem i dostepnoscia Ksiecia nocy od scream..?


naprawde nikt nie ma pewnego info..?

Offline mappy

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 17, 2018, 09:14:07 pm »
Ma ale z własnych obserwacji.
Sklepy branżowe z niszą oraz Bonito/Aros mają na starcie wydania kolekcjonerskie i mało nakładowe typu Aliens, Książe nocy, Legendy Białego Lamy. Pojedyncze albumy typu Monika, El Topo, Prometeusz dostępne wszędzie.
Książe nocy mały nakład 600 sztuk chyba? Możliwe, że już poszło.
U nich w sklepie jest http://www.captainhook.pl/pl/p/Ksiaze-Nocy/115

Offline Michaś P.

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 18, 2018, 06:56:58 am »
W sprzedaży u wydawcy są resztki nakładów "Małego Nemo w Krainie Snów". Do wyczerpania nakładów pozostało 9 pakietów wszystkich tomów i 14 egz. tomu 3 luzem.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline robbirob

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 18, 2018, 10:59:14 am »
Ma ale z własnych obserwacji.
Sklepy branżowe z niszą oraz Bonito/Aros mają na starcie wydania kolekcjonerskie i mało nakładowe typu Aliens, Książe nocy, Legendy Białego Lamy. Pojedyncze albumy typu Monika, El Topo, Prometeusz dostępne wszędzie.
Książe nocy mały nakład 600 sztuk chyba? Możliwe, że już poszło.
U nich w sklepie jest http://www.captainhook.pl/pl/p/Ksiaze-Nocy/115

Mappy dobrze to podsumował. Pojedyncze albumy i zeszyty są wszędzie, zbiorcze i niskonakładowe, tylko w wybranych sklepach.

Co do nakładu Księcia nocy, to chyba ma podobny jak Angel Wings, a tego było właśnie 500-600 sztuk, jak dobrze pamiętam. No i jednak trochę się sprzedawał.

Księcia nocy Gildia ma, choć cena wyższa:
https://www.gildia.pl/komiksy/353763-ksiaze-nocy-le-grand-duc-wyd-zbiorcze
FŚ mają z adnotacją "oczekujemy na dostawę":
http://fantastyczneswiaty.pl/scream-comics-ksiaz-nocy-o_l_221229794.html

No i sklep wydawcy cały czas ma. Ja bym więc nie panikował, na bank jeszcze jest.

Offline Itachi

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:19:01 pm »
Co z tym Księciem Nocy od Screamu? To jakaś zagrywka, żeby kupować u nich czy faktycznie nagle w niewiadomych okolicznościach wyparowała zdecydowana większość nakładu? W co wątpię patrząc na potrzebny czas do wyprzedania np. Angel Wings...

Offline midar

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:29:58 pm »
Co z tym Księciem Nocy od Screamu? To jakaś zagrywka, żeby kupować u nich czy faktycznie nagle w niewiadomych okolicznościach wyparowała zdecydowana większość nakładu? W co wątpię patrząc na potrzebny czas do wyprzedania np. Angel Wings...


W gildii jest cały czas. Dostępność 24h.

Offline Itachi

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:32:15 pm »
W gildii jest cały czas. Dostępność 24h.

Rabat praktycznie żaden jak na tytuł z nowszych pozycji, a dwa wczoraj podobnie jak Aliens miał dostępność jeden tydzień.

Offline mappy

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:33:23 pm »
500-600 sztuk miało być. Możliwe, że się ludzie rzucili. Ja brałem jakiś tydzień po premierze na Bonito. Scream jakieś cyrki odwala z dostępnością wydań kolekcjonerskich i limitowanych. Dostępność w sklepach specjalistycznych i Aros/Bonito.

Offline Itachi

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:34:18 pm »
Albo manipulują rynkiem

Offline mappy

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:43:15 pm »
No jak ci zależy to ja bym brał na już. Sam czekałem na Aliens, Białego Lamę i Książe nocy bo nie chciałem przepłacać. Jedynie cenowo przejechałem się na Lamie bo jest wszędzie teraz dostępny.

Offline Itachi

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 24, 2018, 05:00:25 pm »
Aliens już do mnie jedzie od gildii, jednak ta pozycja była przez dłuższy czas dostępna prawie we wszystkich sklepach. Pozycja wyjątkowa więc szybko się wyprzedaje, normalna zdrowa sytuacja. Z tym Księciem Nocy takie kwiatki dziwne wychodzą :smile:

Offline mappy

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 24, 2018, 05:13:33 pm »
Aliens dostępny wszędzie? No coś ty.
Sklepy specjalistyczne, sklep Scream, Bonito/Aros. W żadnym dyskoncie tego nie było.

Offline nazareth

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 24, 2018, 06:57:07 pm »
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...wiadomo o co.

A tak poważnie, dla mnie to żaden problem, że Scream bawi się w limitowane wydania, czy ciężko dostępne pozycje. Chcą, to ich prawo. Tylko żeby tak, jak Ongrys określili to przejrzyście.
Na zasadzie: ten i ten komiks wychodzi w "linii kolekcjonerskiej", czyli będzie dostępny jedynie w kilku księgarniach internetowych, wiecie gdzie, zapraszamy do zakupów. Wtedy wszyscy rozumieją co i jak.

A tak widać ruchy w tym kierunku, ale jakieś niekonsekwentne. Lama był tak samo dostępny jak Aliens, czy Książę nocy, a teraz okazuje się, ze jednak jest wszędzie. Co przyczynia się do tego, że niektórzy, co widać po komentarzach, czują jakieś rozczarowanie.