trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 625600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rand34

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2310 dnia: Listopad 21, 2018, 11:44:57 am »
No nie ma, a liczyłem na te 40% na wszystko. Te z 2017 albo mam albo mnie nie interesują, a na resztę tylko 5% większy rabat niż standardowe 25%. Ale ktos kto nie zaczął kupować na pewno się ucieszy  😉

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2311 dnia: Listopad 21, 2018, 11:58:13 am »
A ile było ostatnio procent na tych wyprzedażach bo nie pamiętam?

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2312 dnia: Listopad 21, 2018, 12:01:51 pm »
50% na wszystko (w tym nowości kilkudniowe  :smile: )

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2313 dnia: Listopad 21, 2018, 12:06:26 pm »
50% na wszystko (w tym nowości kilkudniowe  :smile: )
Uuuu to rzeczywiście słabo, tym bardziej, że konkurencja też pewnie da promocje na swoje komiksy.

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2314 dnia: Listopad 21, 2018, 12:09:01 pm »
Uuuu to rzeczywiście słabo, tym bardziej, że konkurencja też pewnie da promocje na swoje komiksy.
Oni się po prostu zorientowali że przedobrzyli. Mieli dużo roboty, masę paczek, serwer padł, na maile odpowiedzieli po tygodniu a zarobili pewnie niewiele. Teraz pracy będzie mniej, a zarobek na czysto ten sam. Same plusy dla wydawcy.

Offline mibartek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2315 dnia: Listopad 21, 2018, 12:17:56 pm »
no i znam conajmniej kilka przypadków, w których ludzie nie kupują komiksów od NSC "bo się nie opłaca" bo przecież będzie promka 50% zaraz

Offline Moreroms

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2316 dnia: Listopad 21, 2018, 12:19:08 pm »
Ostatnie 50% było przy okazji zdobycia tytułu wydawcy roku.

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2317 dnia: Listopad 21, 2018, 12:29:51 pm »
no i znam conajmniej kilka przypadków, w których ludzie nie kupują komiksów od NSC "bo się nie opłaca" bo przecież będzie promka 50% zaraz
Dokładnie. Chyba poszli po rozum do głowy (patrząc ze strony czysto handlowej) albo sklepy im się oburzyły że za -50% robią akcje.

Offline clandestino

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2318 dnia: Listopad 21, 2018, 12:34:28 pm »
Podczas ostatnich targów książki w Katowicach zamieniłem kilka słów z jakimś chłopakiem z NSC (nie wiem kto to był, ale pozdrawiam  :wink: ). Powiedział, że -50% na wszystko już nie będzie.

Offline Pawelek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2319 dnia: Listopad 21, 2018, 12:40:56 pm »
Oni się po prostu zorientowali że przedobrzyli. Mieli dużo roboty, masę paczek, serwer padł, na maile odpowiedzieli po tygodniu a zarobili pewnie niewiele. Teraz pracy będzie mniej, a zarobek na czysto ten sam. Same plusy dla wydawcy.
:biggrin: Chyba co roku tak jest, że w celu odciążenia serwera, portfela, maila i pakowacza amerykański black friday -70% nabiera polskiego rozmachu i zmienia się w black WEEK -70% (poniedziałek -10%, wtorek -10, ... i tak aż do niedzieli, skądinąd handlowej) a wszystko po to aby było godnie - sprzedawca godnie zarobił a klient godnie się zachował (miał czas na przemyślane zakupy, nie musiał się łokciami rozpychać w sklepach internetowych)  :wink: 

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2320 dnia: Listopad 21, 2018, 12:46:47 pm »
:biggrin: Chyba co roku tak jest, że w celu odciążenia serwera, portfela, maila i pakowacza amerykański black friday -70% nabiera polskiego rozmachu i zmienia się w black WEEK -70% (poniedziałek -10%, wtorek -10, ... i tak aż do niedzieli, skądinąd handlowej) a wszystko po to aby było godnie - sprzedawca godnie zarobił a klient godnie się zachował (miał czas na przemyślane zakupy, nie musiał się łokciami rozpychać w sklepach internetowych)  :wink:
Wszystko zależy o jakich branżach mówimy. Ale przy książkach (tym bardziej komiksach) nie wymagajmy rabatów przekraczających -50%, bo to pewnie dla wydawcy na progu opłacalności, a co dopiero dla sklepu.

Offline Pawelek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2321 dnia: Listopad 21, 2018, 01:06:50 pm »
Wszystko zależy o jakich branżach mówimy. Ale przy książkach (tym bardziej komiksach) nie wymagajmy rabatów przekraczających -50%, bo to pewnie dla wydawcy na progu opłacalności, a co dopiero dla sklepu.
Tak z przekąsem napisałem, absolutnie nie wymagam zniżek czy rabatów. Bawi mnie po prostu sposób przeniesienia tego co za oceanem na nasze warunki - skoro nie stać naszych rodzimych firm na takie coś to po co brać na siłę w tym udział. Zarobek marny bo promocję jakąś trzeba dać, obrót marny bo promocja nie aż tak atrakcyjna jak się większość spodziewa a na marketing kasę trzeba wydać.

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2322 dnia: Listopad 21, 2018, 01:15:35 pm »
Tak z przekąsem napisałem, absolutnie nie wymagam zniżek czy rabatów.
Ja też i tak odebrałem Twoją wypowiedź. Po prostu dopisałem swoje uwagi.
Masz rację, przenoszenie wszystkiego na nasz placyk nie ma sensu. Ale z drugiej strony w branżach odzieżowej, czy AGD/RTV rabaty i wyprzedaże już są inne (abstrahując od praktyk z tym związanych, czyli wcześniejszego zawyżania cen, itp).

Offline [robak]

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2323 dnia: Listopad 26, 2018, 11:51:50 am »
Jak się zapatrujecie na Ghost Money?
Może ktoś zna z oryginalnego wydania?

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2324 dnia: Listopad 27, 2018, 08:46:15 am »
Goon zalicza obsuwę na grudzień. I wszystko było by ok, gdyby na sklepie gildii tytuł ten nie był od razu z datą grudniową w sprzedaży (dokładnie tą którą wydawca podała przed chwilą na swoim FB) :)