Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #705 dnia: Sierpień 24, 2017, 11:55:04 am »
Jak napiał amsterdream - ceny tych najcieńszych - 5-częściowych (innych nie porównywałem) jak u Muchy (vide: Fatale + cykliczny rabat w bonito 35% lub lovebooks) przy SC zamiast HC (to akurat mnie cieszy), więc jakiegoś szału znów to nie ma.
to jest to samo co wczoraj napisałem
ceny są bardzo ok, problem jest taki że ludzie patrzą na promocje, 25-30% to jest dla nich promocja, nie 10% tak to działa, co z tego że cena wyjdzie ta sama

Offline mack3

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #706 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:11:11 pm »
Nie, to co innego :).
Ja patrzę na realne ceny (ile PLN, w tym wypadku takie jak u Muchy), Ty pisałeś o patrzeniu na ceny przez pryzmat promocji (ile % zniżki)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 12:14:30 pm wysłana przez mack3 »

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #707 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:24:44 pm »
Jak ceny jak u Muchy?

Head Lopper. Tom 1 280 stron do zapłacenia w Bonito 49.50 zł

The Black Monday Murders tom 1 240 stron w Bonito 46,80 zł

U Muchy takie ceny to pewnie byłoby gdzieś za Head Lopper 100 zł a The Black Mondey Murders z 90 zł
To musiałaby być rabat 50% żeby były w tej cenie  :smile:

Mucha też komiksy około 144 strony (tyle co Paper Girls) wydaje po 59.00 zł a na Muchę nie ma dużych rabatów więc nie przesadzajcie.

A te tytuły NSC (i coś się jeszcze pojawia taniej niż Bonito) można dostać taniej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 12:29:44 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #708 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:25:22 pm »
ok, twoje stwierdzenie odzwierciedla to co napisałem że 25-30% to jest dla wielu promocja, nie 10%, bardziej chodziło mi o to

co do super cen to zgoda, ale to są nadal dobre ceny, nawet bardzo dobre, Jan podawał jako przykład komiksy Image od Taurus Media i tam widać tą różnicę znacznie, masz nawet wyżej porównanie Muchowych rzeczy,

dlatego będę nadal twierdził, że napis PROMOCJA 25-30% działa cuda, pomimo że cena przy 10% i tak jest bardzo dobra, to ludzie tak będą kręcić nosem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 01:03:43 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline mack3

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #709 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:38:09 pm »
ok, twoje stwierdzenie odzwierciedla to co napisałem że 25-30% to jest dla wielu promocja, nie 10%, bardziej chodziło mi o to
Jak odzwierciedla jak nie odzwierciedla. Przecież napisałem, że patrzę na ceny w PLN, a nie w % promocji.
Jakby promocja była 5%, ale po tej promocji mógłbym kupić komiks za 25 zł po cenie Marvel Now to napisałbym, że jest świetna cena.
W przytoczonych przeze mnie przykładach przecież zwracam uwagę na realną cenę (32 zł) i ją porównuję z inną realną ceną (Fatale od Muchy) i na tej podstawie (być może niewłaściwie, ale jednak) oceniam...




Jak ceny jak u Muchy?

Head Lopper. Tom 1 280 stron do zapłacenia w Bonito 49.50 zł

The Black Monday Murders tom 1 240 stron w Bonito 46,80 zł

U Muchy takie ceny to pewnie byłoby gdzieś za Head Lopper 100 zł a The Black Mondey Murders z 90 zł
To musiałaby być rabat 50% żeby były w tej cenie  :smile:

Mucha też komiksy około 144 strony (tyle co Paper Girls) wydaje po 59.00 zł a na Muchę nie ma dużych rabatów więc nie przesadzajcie.

A te tytuły NSC (i coś się jeszcze pojawia taniej niż Bonito) można dostać taniej.


Zastrzegłem się przecież, że porównywałem te tomy najcieńsze - zawierające 5 części (np. Paper girls, które w pierwszej kolejności zwróciło moja uwagę) i tu ceny były mniej więcej takie jak Fatale Muchy (przy nieco tańszym wydaniu - SC + słabszej dostępności w takiej cenie - tylko sklep wydawnictwa).


Te grubsze komiksy wydają się (piszę "wydają się" bo tylko rzuciłem okiem) rzeczywiście mieć naprawdę atrakcyjne ceny.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #710 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:42:05 pm »
Z FB "Mamy już rozpiskę. A więc tak: Giant days i Paper girls spodziewamy się w magazynie 4 września, pozostałe w okolicach 11 września. Preordery będą zatem realizowane w okolicach tych dat"

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #711 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:51:31 pm »
Jak odzwierciedla jak nie odzwierciedla. Przecież napisałem, że patrzę na ceny w PLN, a nie w % promocji.

Zastrzegłem się przecież, że porównywałem te tomy najcieńsze - zawierające 5 części (np. Paper girls, które w pierwszej kolejności zwróciło moja uwagę) i tu ceny były mniej więcej takie jak Fatale Muchy (przy nieco tańszym wydaniu - SC + słabszej dostępności w takiej cenie - tylko sklep wydawnictwa).
jasne nie porównujesz promocji, acha, dobra nie będę się o to spierał

Jakby promocja była 5%, ale po tej promocji mógłbym kupić komiks za 25 zł po cenie Marvel Now to napisałbym, że jest świetna cena.
a tu porównujesz do cen Marvel Now Egmontu, który ma ugruntowaną pozycję na rynku i drukuje komiksy taśmowo w ilościach na które żadne wydawnictwo nie może sobie pozwolić

ceny NSC są najtańszymi na komiksy Image na polskim rynku, ale i tak ludzie będą patrzyli przez pryzmat % promocji jaki będzie na nie, że cena jest i tak dobra

Offline radef

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #712 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:54:00 pm »
a tu porównujesz do cen Marvel Now Egmontu, który ma ugruntowaną pozycję na rynku i drukuje komiksy taśmowo w ilościach na które żadne wydawnictwo nie może sobie pozwolić
Sonia Draga (a do nich należy Non Stop Comics) jest molochem większym niż Egmont Polska. Więc sądzę, że jednak można porównywać.

Ale po co się tak wszyscy sprzeczacie? Ja wam mówię, skoro komiks jest w Empikach to wcześniej lub później będzie gdzieś 30-40% taniej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #713 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:58:07 pm »
Ale po co się tak wszyscy sprzeczacie? Ja wam mówię, skoro komiks jest w Empikach to wcześniej lub później będzie gdzieś 30-40% taniej.
Czyli tomy po 240/280 stron za 30/35 zł? To by było za piękne  :biggrin:

Head Lopper ma 280 stron i okładkową 55.00 zł
The Black Mondey Murders ma 240 strony i okładkową 52.00 zł
Monstressa 192 strony i okładkowa 49.00 zł

Do tego promocje 30/40%???
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 01:06:59 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #714 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:58:41 pm »
pax nie będę się już sprzeczał radef ma rację, zresztą NSC ma 20% rabatu w swoim sklepie, a 10% (powtarzam po was jak baran jeden głupotę), czyli jednak cały czas podświadomie dla większości osób % promocji działają bardziej niż realna cena jaką mają zapłacić

Sonia Draga (a do nich należy Non Stop Comics) jest molochem większym niż Egmont Polska. Więc sądzę, że jednak można porównywać.
chyba nie do końca, Marvel Now to całkowicie inny target niż komiksy NSC, może w stanach Image to mainstream ale nie u nas, więc nie zgodzę się takim porównaniem, choć masz rację Sonia Draga to większy moloch, ale na rynku książkowym, nie komiksowym
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 01:13:43 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #715 dnia: Sierpień 24, 2017, 01:14:38 pm »
@mkolek81
Niektórych i tak nie przekonasz.

Rabat 20% od wydawcy jest w porządku. Kijanek podał, że FŚ mają 16% plus dodatkowy rabat 6% jaki rozsyłają co miesiąc (daje w sumie troszkę ponad 20%).
Podejrzewam, że bonito też na tych 10% co teraz widnieje, nie poprzestanie. Pewnie tez w okolicach 20% lub 20-kilku będzie.
Ale i tak będą tacy, co zamiast czytać komiksy, będą narzekali na forum na ich ceny. A potem będą irytowali się na 8azyla, że o niczym innym nie pisze.


A żeby to skończyć, to mi niech ktoś powie, czy zna Low (Głębia)? Mack3 napisał, że recenzje ma średnie. Czytał ktoś?

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #716 dnia: Sierpień 24, 2017, 01:16:37 pm »
Jak dla mnie ceny super, tylko komiksy jakoś nie przekonują mnie...

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #717 dnia: Sierpień 24, 2017, 01:22:18 pm »
niech ktoś powie, czy zna Low (Głębia)? Mack3 napisał, że recenzje ma średnie. Czytał ktoś?
miałem w planach zakupowych ale wygrał wtedy Injection, a później NSC ogłosiło że wyda i tak odpuściłem, ale to jest Remender, on poniżej pewnego poziomu nie schodzi, w pewien sposób jego komiksy są trochę schematyczne (chodzi mi o styl pisania) myślę że jak lubisz tego autora to raczej się nie zawiedziesz, ja na pewno teraz kupię

Jak dla mnie ceny super, tylko komiksy jakoś nie przekonują mnie...
ale co że wszystkie czy konkretnie z premier wrześniowych? bo z nich na pewno warto Paper Girls (choć to będzie kolejny tasiemiec, wiem bo czytałem 2 pierwsze zbiorcze) oraz Bonda (to jest Ellis, a on w rzadko zawodzi)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 01:36:38 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #718 dnia: Sierpień 24, 2017, 01:27:47 pm »
Dzięki. O taką konkretną podpowiedź własnie chodziło :)
Black Science sobie cenię. UX-F z Muchy też mam zamiar sobie zebrać.
Także trafia do schowka.

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #719 dnia: Sierpień 24, 2017, 01:30:42 pm »
ale co że wszystkie czy konkretnie z premier wrześniowych? bo z nich na pewno warto Paper Girls (choć to będzie kolejny tasiemiec, wiem bo czytałem 2 pierwsze zbiorcze) oraz Bonda (to jest Ellis, a on w rzadko zawodzi)
Z premier wrześniowych. Tylko Bond wydaje mi się dość interesujący, reszta odpycha, więc z zakupami się wstrzymam.