Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 626350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 28, 2017, 12:34:31 pm »
Ciągle zastanawiam się nad tym, ile nasz rynek komiksowy może jeszcze pomieścić.
Nawet na tym forum raz pojawiają się opinie, że jest boom, innym razem, że fandom jest mały (przy okazji wątku świadomości klientów empikowych).
Mam wrażenie, że póki co wszystko jedzie na szerokich i tolerancyjnych portfelach pewnej grupy, nie tak szybko rozszerzającej sie jak dzieje się to w przypadku oferty.
Stąd podzielam nieco pogląd mkolek81, że jak tylko Hollywood straci rozpęd, to i część czytelników przesunie się w inne zainteresowania.
Raczej nie wydarzy sie jakiś zawał, prędzej cicha weryfikacja i wygaszenie, ale mimo to zastanawiam się, cytując klasyka "kiedy to wszystko p***dolnie". I jak.

Offline isteklistek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 28, 2017, 12:37:50 pm »
Sporo osób nie czyta komiksów, bo ma przekonanie, że to dla dzieci i nie zwraca uwagę na wydawnictwa. NSC jest podpięte pod wydawnictwo książkowe, więc istnieje możliwość, że trochę czytelników przybędzie, jeżeli to będzie dobrze przeprowadzone. Wszystko zależy od tego jak dobre historię pójdą na początek.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 28, 2017, 12:49:53 pm »
Wszystko zależy od tego jak dobre historię pójdą na początek.
Już tam coś można wywnioskować  :smile: i są ta dobre i znane serie.

Komiksów Image jest malutko na naszym rynku (nie więcej jak kilkanaście rocznie) a zapotrzebowanie na pewno jest i ja bym się tu nie obawiał o słabą sprzedaż. Ludzie będą rezygnować ze słabszych pozycji innych wydawnictw.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 12:56:48 pm wysłana przez JanT »

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 28, 2017, 01:01:49 pm »
Ludzie będą rezygnować ze słabszych pozycji innych wydawnictw.
To na pewno. Sam jestem w tej grupie. Strasznie cieszyłbym sie na więcej Image. Problem w tym, że pod kategorię słabsze zaczynają u mnie podpadać tytuły jeszcze miesiąc temu "must have" :-)


Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 28, 2017, 02:01:03 pm »
To na pewno. Sam jestem w tej grupie. Strasznie cieszyłbym sie na więcej Image. Problem w tym, że pod kategorię słabsze zaczynają u mnie podpadać tytuły jeszcze miesiąc temu "must have" :smile:
Racja. Zawsze wybierałem komiksy, nie brałem wszystkiego jak leci. Szczególnie w ostatnim roku, jak pojawiło się więcej tytułów.
Tylko, że zaraz dojdzie do tego, że będę wybierał wśród tych co chcę mieć :) Po odrzuceniu tych "słabych" i tak zostanie dłuuuga lista. Hmmm, ciekawa sytuacja się robi :)

A co do nowego wydawnictwa...cóż, czekam na oficjalne zapowiedzi tego, co wyjdzie w języku polski. Potem będą zachwyty albo i nie. Na chwilę obecną cały ten 8-stronicowy wątek nie jest wart śledzenia ;p

Offline Wolf85

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 28, 2017, 06:23:32 pm »
Już tam coś można wywnioskować  :smile: i są ta dobre i znane serie.
To nie są znane (szerokiej grupie ludzi) komiksy. Zadałem dziś pytanie o komiksy i postacie dość sporej grupie ludzi u mnie w pracy (większość z nich interesuje się fantastyką/literaturą/filmem/grami komputerowymi/karciankami/grami planszowymi/anime w różnych kombinacjach, nikt nie czyta komiksów - chyba, że mu coś dostarczę, ale to ja decyduję co wpadnie w ich gust). Nikt nie kojarzył żadnej z wymienionych przeze mnie serii czy postaci - z wyjątkiem Spawna. Dwie osoby kojarzyły ten biedny film z lat 90-tych, jedna serial. Nikt nie wiedział, że istnieje taki komiks. Te serie mają mikroskopijną szansę trafić do kogoś, kto nie interesował się komiksami wcześniej. Pytałem o Walking Dead, choć to już wychodzi, nikt nie czytał i nie planuje, jakieś 90 % nie wiedziało, że był komiks.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 28, 2017, 06:48:38 pm »
Chodziło mi że znane z Image  :smile: Wiadomo że nie ma co porównywać Marvel i DC do np Invincible.

Na chwilę obecną cały ten 8-stronicowy wątek nie jest wart śledzenia ;p
Włącznie z twoim postem  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 06:55:04 pm wysłana przez JanT »

Offline Zakrza

Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 28, 2017, 08:33:28 pm »
 Skupmy się na wydawnictwie Non Stop Comics. W moim odczuciu to świetna inicjatywa. Mam nadzieję, że sprawdzi się to, że większość oferty to Image. Mamy już bowiem na naszym rynku sporo Marvela i DC. A Spawn wciąga nosem oba te uniwersa. Prawdopodobnie tak samo jest z Invicible, być może też Darkness i Witchblade. No i Tomb Raider, ale to już Dark Horse. Reszta to plankton.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 09:46:16 pm wysłana przez graves »
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 28, 2017, 09:02:22 pm »
Mamy już bowiem na naszym rynku sporo Marvela i DC. A Spawn wciąga nosem oba te uniwersa. Prawdopodobnie tak samo jest z Invicible, być może też Darkness i Witchblade. No i Tomb Raider, ale to już Dark Horse. Reszta to plankton.
I właśnie o to się burzą ludzie. Nie o głupie teksty o wieku (podejrzewam że jesteś w tej młodszej połówce forum) ani o megalomańskie teksty o twojej pracy (nie jesteś tu jakimś specjalnym wyjątkiem).


Chodzi o te piramidalne bzdury. Bo do czego właściwie przyrównujesz Spawna i te kilka serii odpryskowych? Do dzieł Kirby'ego? Do kosmosu Marvela? Street leveli Bendisa? Kaczora Howarda? Eksperymentów pokroju X-Statix? Do czego dokładnie przykładasz tę miarę? DC i Marvel to są ciut za duże i za stare uniwersa żebyś rzucał takimi porównaniami z tyłka.

Offline Wolf85

Odp: Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 28, 2017, 09:07:52 pm »
Powiedz mi, ile ty właściwie tego Spawna czytałeś? Bo Invincible, Darkness i Witchblade nie czytałeś pewnie nic. Bo wypisujesz piramidalne bzdury.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 28, 2017, 09:36:53 pm »
No skoro takie, co najwyżej, guilty pleasure jak Witchblade i Darkness są dla niego lepsze od Marvela i DC jako całości, to na pewno tego nie czytał, w skrócie: kolejny bazyliszek, który wygłasza opinie o czymś, czego nie zna :smile:

Spawn miał swój czas, był komiksem potrzebnym i trochę innym od krajobrazu lat 90., ale też szybko się pogubił i jako całość, szczególnie z perspektywy Image czasów obecnych, nie jest niczym wybitnym.

Invincible nigdy nie czytałem, ale słyszałem o nim dużo dobrego i jestem w stanie uwierzyć, że to bardzo dobry komiks jest. Co nie zmienia faktu, że DC wydało choćby Strażników czy Sagę o Potworze z Bagien Moore'a, od których mało rzeczy jest lepszych (jeśli w ogóle), także tego... No ale tak, według tego pana na wydanie wspomnianej Sagi przecież nikt nie czeka, za to na pewno tłumy czekają na komiksy z Larą Croft :D
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 09:42:47 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 28, 2017, 09:53:46 pm »
Invincible nigdy nie czytałem, ale słyszałem o nim dużo dobrego i jestem w stanie uwierzyć, że to bardzo dobry komiks jest. Co nie zmienia faktu, że DC wydało choćby Strażników czy Sagę o Potworze z Bagien Moore'a, od których mało rzeczy jest lepszych (jeśli w ogóle), także tego...
Po raz kolejny przydałby mi się na forum jakiś sposób przyznania "wirtualnego piwa". ;) Invinicble jest znakomity (mówię o tym co przeczytałem - pierwsze Compendium) ale to nie ten wpływ na medium co dzieła Moore'a, Gaimana czy Millera spod znaków DC/Vertigo i Marvela. To ma być świetne czytadło trochę zmieniające założenia superhero i w tym się sprawdza rewelacyjnie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 01, 2017, 01:51:15 pm »
Nigdy nie pisałem, że nie chcę się zapoznać z tymi komiksami. Jakbym miał u siebie w okolicy jakąś bibliotekę z komiksami to chętnie bym poczytał jakieś polecane pozycje.
Jesteś świadom, że większość polecanych pozycji z Image można przeczytać tylko po angielsku, zostaje ci więc albo skorzystać z któregoś sklepu który sprowadza oryginały lub zainteresować się wersjami cyfrowymi.

Jak myślicie kiedy można spodziewać się pierwszych zapowiedzi? Mam nadzieję, że już niedługo zapowiedzą Spawna i Invicible w rozsądnych cenach.
Osobiście bardziej wolałbym aby określili się co będą wydawać z nowych serii, bo chciałem zakupić kilka serii (np. Paper Girls) i teraz będę czekał. Dobrze by było aby wydawca określił swoje dalsze plany niż: "teraz wydajemy Spawna i Invicible'a a reszta to się zobaczy, jak zaskoczy to będzie coś więcej". Wolałbym jakiś konkrety na przyszłość, aby zaplanować zakupy.

Offline Zakrza

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 01, 2017, 02:01:35 pm »
Jesteś świadom, że większość polecanych pozycji z Image można przeczytać tylko po angielsku, zostaje ci więc albo skorzystać z któregoś sklepu który sprowadza oryginały lub zainteresować się wersjami cyfrowymi.
No tak, ale mówimy o Non Stop i spekulujemy co z Image mogą wydać. Większość tytułów, o których piszecie nic mi nie mówi. Ale to nie znaczy, że jest tak jak napisał kuba g, że nie chcę ich poznać. Być może jakiś tytuł mnie zainteresuje i kiedyś po niego sięgnę.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Zakrza

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 01, 2017, 05:23:05 pm »
Sorry za post pod postem, ale warto wrzucić. Tym razem na fejsie dodali to: http://nonstopcomics.com/9-goracych-komiksowych-romansow/


To już trzeci materiał, w którym jest mowa o Spawnie. Jest też Invicible. Reszta to głównie DC i Dredd, których wydawać nie będą. Zatem mamy prawie pewne potwierdzenie, że zamierzają wydać te dwie serie.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!