trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 30, 2017, 03:59:31 pm »
Collosus, Beast, Iceman?
Faktycznie - zniszczyłeś moje dzieciństwo...

Offline peta18

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 30, 2017, 04:19:16 pm »
I jak? Ktoś potwierdzi? Bo jeśli są parą to chętnie kupię.  :badgrin:
:) Niestety nie sa :( Komiks taki sobie, komedia z elementami sf, ktore kupy sie nie trzymaja. Ale z przmruzeniem oka ti jak najbardziej ok.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 30, 2017, 04:56:58 pm »
:smile: Niestety nie sa :sad: Komiks taki sobie, komedia z elementami sf, ktore kupy sie nie trzymaja. Ale z przmruzeniem oka ti jak najbardziej ok.
Dobrze wiedzieć, dzięki.


A ten James Bond? Miał ktoś okazję zapoznać się z tym?

Offline Garf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 30, 2017, 05:33:50 pm »
Ja czytałem tylko pierwszy zeszyt - tak jak piszą na ulotce, to Bond brutalniejszty, w duchu Fleminga (choć całość jest osadzona współcześnie, ale to nie wersja Craiga). Już na początek mamy dość bezpardonową sekwencję walki (niczym teaser z filmów o 007 przed czołówką) Od jakiegoś czasu przymierzałem się do zakupu, dlatego jestem wdzięczny Non Stop za ten tytuł (ale ja ogólnie jestem fanem Bonda).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 79ers

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 30, 2017, 05:38:44 pm »
Collosus, Beast, Iceman?
Faktycznie - zniszczyłeś moje dzieciństwo...

Poprawnośc polityczna, która nasila się od jakiegoś czasu w komiksach amerykańskiego superhero w moim odczuciu powoli zabija dawnych bohaterów. Boję się, że po kilkudzisięciu kolejnych zmartwychwstaniach i restartach z całego universum pozostaną kolorowe wydmuszki, które będą zbierane dla okładek i ich wariantów. Mam nadzieję, że prędko to nie nastąpi.  Klasyka rządzi.

Nie mówię tutaj o Odrodzeniu, bo tego restartu kompletnie nie znam. Tak, ze głowa do góry, bo nadzieja umiera ostatnia i ta dziwna moda na poprawność w amerykańskim komiksie superhero wkrótce przeminie jak moda na disco polo.

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 30, 2017, 05:47:57 pm »
Poprawnośc polityczna ....... [..] po kilkudzisięciu kolejnych zmartwychwstaniach i restartach

Przy czym jedno chyba nie ma nic wspólnego z drugim.
Poprawnosć polityczna to nic dobrego. Stereotypy i wieczne odgrzewanie tych samych kotletów - raczej też nie.

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 30, 2017, 06:38:59 pm »
Ja czytałem tylko pierwszy zeszyt - tak jak piszą na ulotce, to Bond brutalniejszty, w duchu Fleminga (choć całość jest osadzona współcześnie, ale to nie wersja Craiga). Już na początek mamy dość bezpardonową sekwencję walki (niczym teaser z filmów o 007 przed czołówką) Od jakiegoś czasu przymierzałem się do zakupu, dlatego jestem wdzięczny Non Stop za ten tytuł (ale ja ogólnie jestem fanem Bonda).


Super, dziękuję za opis. Postawię zapewne na ten tytuł plus rozważę jeszcze Chrononauts.

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:00:16 pm »
Collosus, Beast, Iceman?
Faktycznie - zniszczyłeś moje dzieciństwo...

Collossus i Beast to nie 616. Tylko Icemanowi Bendis ostatnio zmienił orientację.

Para głównych bohaterów w Chrononauts nie jest gejami. Jak w ogóle można było coś takiego zakładać, przecież Millar to jeden z ostatnich scenarzystów w amerykańskim komiksowie, który ma totalnie wywalone na political correctness i SJW. Chrononauts to takie lekkie sci-fi, ze świetnymi rysunkami Murphy`ego (Przebudzenie).

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:39:41 pm »
Millar to jeden z ostatnich scenarzystów w amerykańskim komiksowie, który ma totalnie wywalone na political correctness i SJW. .
Millar ma totalnie wywalone na robienie dobrych komiksów. ;)

Przy czym jedno chyba nie ma nic wspólnego z drugim.
Poprawnosć polityczna to nic dobrego. Stereotypy i wieczne odgrzewanie tych samych kotletów - raczej też nie.
Zgadzam się jak najbardziej, ale część czytelników nazywa "poprawnością polityczną" wszystko co nie zawiera w sobie odpowiedniej ilości białych męskich mężczyzn robiących tylko białe męskie rzeczy. Mamy wreszcie czasy, kiedy można opowiadać historie o ludziach o innym kolorze skóry, orientacji, wyznaniu. To nie jest zjawisko negatywne. Zjawiskiem negatywnym są złe komiksy.

Offline 79ers

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:44:52 pm »
Przy czym jedno chyba nie ma nic wspólnego z drugim.
Poprawnosć polityczna to nic dobrego. Stereotypy i wieczne odgrzewanie tych samych kotletów - raczej też nie.

Jasne, pisałem  trochę na skróty. A komiksy niech każdy kupuje jakie tylko chce, byle było tego wszystkiego dużo i jeszcze więcej plus wznowienia, dodruki, złotówki i czas.

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 30, 2017, 08:22:41 pm »
Millar ma totalnie wywalone na robienie dobrych komiksów. :wink:

To zabawne, bo większość tego co ostatnio stworzył jest bardzo wysoko oceniana.

Mamy wreszcie czasy, kiedy można opowiadać historie o ludziach o innym kolorze skóry, orientacji, wyznaniu. To nie jest zjawisko negatywne. Zjawiskiem negatywnym są złe komiksy.

Zgadzam się. Za to zjawiskiem negatywnym jest na pewno rujnowanie kilkudziesięcioletniego dziedzictwa i zmienianie orientacji czy koloru skóry postaci na siłę, tylko dlatego, bo jakiś scenarzysta sobie tak postanowił, co niestety ostatnio bardzo często ma miejsce.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #341 dnia: Kwiecień 30, 2017, 08:39:15 pm »
To zabawne, bo większość tego co ostatnio stworzył jest bardzo wysoko oceniana.
*smutne ;)


Zgadzam się. Za to zjawiskiem negatywnym jest na pewno rujnowanie kilkudziesięcioletniego dziedzictwa i zmienianie orientacji czy koloru skóry postaci na siłę, tylko dlatego, bo jakiś scenarzysta sobie tak postanowił, co niestety ostatnio bardzo często ma miejsce.
Tylko w pewnym momencie "dziedzictwo" staje się dreptaniem w miejscu. Ilość ograniczeń nakładanych na daną postać wzrasta z każdym kolejnym zeszytem.  Nie twierdzę, że zawsze te zmiany podyktowane są dobrymi pobudkami. Jeżeli za zmianą (dowolną) zaproponowaną przez twórcę idzie pomysł i ciekawa historia, to ja to kupuję. A większość "wojowników anty-SJW" zjedzie każdą, ale to każdą historię, gdzie zachodzi taka zmiana. Często nawet nie muszą do tego celu czytać danego komiksu.

Ale w sumie tę dyskusję toczyłem o jakieś tysiąc razy za dużo, więc ja już będę cicho. ;)

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #342 dnia: Kwiecień 30, 2017, 09:15:27 pm »
To zabawne, bo większość tego co ostatnio stworzył jest bardzo wysoko oceniana.

Zgadzam się. Za to zjawiskiem negatywnym jest na pewno rujnowanie kilkudziesięcioletniego dziedzictwa i zmienianie orientacji czy koloru skóry postaci na siłę, tylko dlatego, bo jakiś scenarzysta sobie tak postanowił, co niestety ostatnio bardzo często ma miejsce.

Czy przypadkiem nie to jest zadaniem scenarzysty, żeby wymyślać nowe scenariusze? Łamanie "kanonów" zapewne w przeszłości miało miejsce tak samo jak i teraz. A co do dziedzictwa, nikt przeciez nie zmienia koloru skóry bohaterów w istniejacych już pozycjach. Jeśli godzisz się na konwencję nie kończącej się opery, musisz się tez godzić na pewne związane z tym konsekwencje.

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #343 dnia: Kwiecień 30, 2017, 09:27:32 pm »
W świecie seriali takie 'zagrywki' nazywa się przeskakiwaniem rekina. I nie mają nic wspólnego z poprawnością polityczną.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #344 dnia: Kwiecień 30, 2017, 10:29:55 pm »
To zabawne, bo większość tego co ostatnio stworzył jest bardzo wysoko oceniana.


A na IMDB Mroczny Rycerz Powstaje ma wyższą ocenę od Łowcy Jeleni... gdybym patrzył poważnie na oceny komiksów w internecie to musiałbym akceptować, że Infinity Gauntlet to najlepszy komiks sci-fi wszechczasów (nie będąc nawet komiksem sci-fi).


Więc ten tego, miliony much i te sprawy.

W świecie seriali takie 'zagrywki' nazywa się przeskakiwaniem rekina. I nie mają nic wspólnego z poprawnością polityczną.

W punkt.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 10:36:11 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

 

anything