Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 624114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #405 dnia: Maj 17, 2017, 05:31:30 pm »
Spoko tytuły. (Może poza feministycznymi Rat Queens i Monstress). Jak wyjdą w cenie np. Predatorów albo Hexa czyli coś około 30zł wtedy sprawdzę większość z zapowiedzianych. Jak za 50zł na twardo to poczekam jak wydawnictwo zbankrutuje i bedzie się to walało po allegro.

Po co w ogóle kupować komiksy, przeczytaj w Empiku.

Otoz to. Duzo sie tych malych wydawcow namnozylo ostatnimi czasy. Watpie aby rynek byl tak chlonny.
Obym jednak sie mylil, przynajmniej jest duzy wybor, na zasadzie - dla kazdego cos milego.

Ilość raczej nie jest problemem, bo ta inicjatywa jest chyba podpięta pod moloch wydawniczy. Jeśli wydawnictwo miałoby mieć problemy z opchnięciem tych komiksów, to prędzej przez dobór tytułów - wszyscy spodziewali się hitów, a w sumie wybrali w większości raczej mniej znane serie. Dla mnie to Torpedo i Tank Girl musowo powinny wyjść HC, ale resztę tych tytułów najprędzej bym widział w SC i jak najniższej cenie, bo przy coraz większej różnorodności na rynku może być ciężko.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2017, 05:35:55 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline tomb

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #406 dnia: Maj 17, 2017, 05:47:34 pm »
Z jednej strony najgorszym zachowaniem fana jest czekanie z zakupem na wypuszczenie kolejnych tomów, więc serie, na których mi szczególnie zależy kupuję od razu, choć wiadomo, że nie zawsze się na tym wychodzi najlepiej (pozdrowienia dla Sideki). Jednak przy takiej liczbie zapowiedzi nowego wydawcy istnienie poważne zagrożenie "motopolem". Na razie sobie poobserwuję, pieniądze od razu dam tylko na Tank Girl i Torpedo.

Może zaskoczą cenami.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #407 dnia: Maj 17, 2017, 06:30:06 pm »
Ja też miałem takie obawy przy Scream ale jakoś trwają w najlepsze.

NSC zapowiedziało na ten rok 16 tytułów to wychodzi średnio po 3 na miesiąc  :smile:
Ja jestem zainteresowany większością to nawet przy niskich cenach nie wiem jak z tym wyrobię  :roll:

Offline Itachi

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #408 dnia: Maj 17, 2017, 06:46:21 pm »
Otoz to. Duzo sie tych malych wydawcow namnozylo ostatnimi czasy. Watpie aby rynek byl tak chlonny.
Obym jednak sie mylil, przynajmniej jest duzy wybor, na zasadzie - dla kazdego cos milego.

Wybór to oczywiście ważna rzecz, aczkolwiek w moim przekonaniu mogli spokojnie zdecydować się na powiedzmy pięć tytułów. Na początek. Uważam, że zasypanie zapowiedziami w takiej ilości przez nowe wydawnictwo, nie będzie pozytywnie odbierane przez część czytelników. Na początku na fb jest WOW SUPER EKSTRA JESTEŚCIE BOSCY, ale jak przyjdzie co do czego to może nie być tak różowo.

Dla mnie Torpedo będzie absolutnym must-have, niezależnie od ceny :smile: Z resztą poczekam do katalogu, ale tak czy siak wybiorę maks 2-3 serie, bo portfel nie jest z gumy. Pytanie które?


Offline mappy

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #409 dnia: Maj 17, 2017, 06:47:02 pm »

Ja jestem zainteresowany większością to nawet przy niskich cenach nie wiem jak z tym wyrobię  :roll:
Bardzo łatwo. Olać pulpę od Egmontu :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #410 dnia: Maj 18, 2017, 11:16:40 am »
Ostatni tytuł:



Zajebiście  :smile:

Dużo mają świeżutkich serii to będą długie odstępy.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 11:20:47 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #411 dnia: Maj 18, 2017, 11:21:17 am »
Ostatni tytuł:

I w końcu coś, co z czystym sumieniem mogę stwierdzić: BIORĘ!!!

Offline [robak]

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #412 dnia: Maj 18, 2017, 11:26:31 am »
Naprawdę niezłe zapowiedzi. Trzymam kciuki za powodzenie wydawnictwa. Biorę na pewno Chrononauts, Paper Girls, Low, Monstress, Black Monday Murders i Kill or be killed. Najbardziej cieszy mnie Hickmann. Czytałem większość jego dzieł dla ImageComics i wszystkie doskonale mi wchodzą (zwłaszcza East of West i Manhattan Projects - może przyjdzie czas na owe serie po polsku?).

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #413 dnia: Maj 18, 2017, 11:35:40 am »
Nie znam tego tytułu , ale uwielbiam tych twórców wiec biorę w ciemno.
No ale teraz nie ma co liczyć na szybkie ukazanie się invincible :cry:

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #414 dnia: Maj 18, 2017, 11:39:54 am »
No ale teraz nie ma co liczyć na szybkie ukazanie się invincible :cry:
"Max" z Fantasmagorie pisał że jest masakra z licencją (droga licencja, dodatkowe koszty za każdą stronę materiałów, nakład musi być 4000/5000 z czego połowo musi zejść szybko) i nie na polski rynek.
Dlatego też pewnie do tej pory nikt się za to nie wziął.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 11:43:23 am wysłana przez JanT »

Offline buczanova

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #415 dnia: Maj 18, 2017, 11:48:37 am »
Przynajmniej wiem, że mogę spokojnie kupować Invincible Compendium. :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #416 dnia: Maj 18, 2017, 11:54:53 am »
"Max" z Fantasmagorie pisał że jest masakra z licencją (droga licencja, dodatkowe koszty za każdą stronę materiałów, nakład musi być 4000/5000 z czego połowo musi zejść szybko) i nie na polski rynek.
Dlatego też pewnie do tej pory nikt się za to nie wziął.
Nie rozsiewaj popeliny, nie porównuj Fantasmagorii z NSC/SD.
Zupełnie dwa inne wydawnictwa, inne kapitały.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #417 dnia: Maj 18, 2017, 11:59:50 am »
Nie rozsiewaj popeliny, nie porównuj Fantasmagorii z NSC/SD.
Zupełnie dwa inne wydawnictwa, inne kapitały.
Co ty mi tu pierdzielisz? Dla Fantasmagorie inna licencja, dla NSC inna licencja, dla Muchy inna licencja, dla Taurusa inna licencja  :lol: :lol: :lol: Gdzie porównałem te wydawnictwa? Lepiej może jak nic nie będziesz pisał.

Dokładny wpis "Maxa" z FB " 4. Wysoki koszt materiałów (oprócz licencji płaci się za materiały do druku od strony).    5. Przy takim koszcie licencji, druku i materiałów nakład musi wynieść jakieś 4-5 tysięcy sztuk, z czego w 3-4 miesiące musi się wyprzedać grubo ponad połowa."

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #418 dnia: Maj 18, 2017, 12:02:35 pm »
Czyli chyba tylko Egmont na to stać, a Egmont Image nie wydaje. Cóż, nie pierwszy raz słyszę o oderwanych od rzeczywistości (polskiego rynku) wymaganiach Image Comics, z drugiej jednak strony parę dużych tytułów (np. Saga) udało się na nasz rynek wypuścić, a nie ma szans, aby te pozycje miały tak duży nakład. Więc pewnie dochodzi też kwestia uporu w chęci dogadania się.

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #419 dnia: Maj 18, 2017, 12:19:43 pm »
Co ty mi tu pierdzielisz? Dla Fantasmagorie inna licencja, dla NSC inna licencja, dla Muchy inna licencja, dla Taurusa inna licencja  :lol: :lol: :lol: Gdzie porównałem te wydawnictwa? Lepiej może jak nic nie będziesz pisał.

Dokładny wpis "Maxa" z FB " 4. Wysoki koszt materiałów (oprócz licencji płaci się za materiały do druku od strony).    5. Przy takim koszcie licencji, druku i materiałów nakład musi wynieść jakieś 4-5 tysięcy sztuk, z czego w 3-4 miesiące musi się wyprzedać grubo ponad połowa."
Ta sama licencja czy ja pisałem o innych licencjach (kolejny który nie potrafi czytać ze zrozumieniem), tylko fantasmagorie to firma mała, NSC to firma która jest satelicka SD. SD ma większy kapitał niż Fantasmagorie, w jakimś stopniu mają możliwość na spokojne zejście komiksów a nie tak jak piszesz że od razu połowa nakładu - patrz jak wyglądało z Albatrosem i Mroczną.
Wiec czasem warto pomyśleć, bo tego typu rzeczy były wydawane.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 12:22:56 pm wysłana przez Kijanek »