trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #435 dnia: Maj 18, 2017, 04:25:23 pm »
Mam nadzieję, że tytuły serii (może poza LoF) nie będą tłumaczone.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #436 dnia: Maj 18, 2017, 04:31:54 pm »
Przecież to nie ma sensu, to nie są marki samochodów.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #437 dnia: Maj 18, 2017, 08:24:02 pm »
Z FB do ilustracji z wszystkimi okładkami: "A tutaj, dla przypomnienia, wszystkie nasze zapowiedzi na ten rok. Wydawać zaczynamy po wakacjach, a do tego czasu będziemy zdradzać wszelkie szczegóły."

Czyli średnio po 4 tytuły na miesiąc  :roll:

Jeszcze co do SC/HC: "planujemy powtórzyć amerykański skład, żeby nie zabić nikogo w tym siebie"
i prawidłowo  :smile: 
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 08:30:27 pm wysłana przez JanT »

Offline adro

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #438 dnia: Maj 18, 2017, 09:18:03 pm »
Kurcze ostatnio jestem troszku na uboczu polskiego komiksowa, ale ten wysyp wydawnictw, zapowiedzi i w ogole. Nie wiem, mam mieszane odczucia. Oczywiscie kazdemu kibicuje, ale czy nie byloby lepiej, gdyby wydawcy skupili sie na dwoch, trzech tytulach. Bo takie zapowiadanie gromady roznych komiksow, nie wrozy niczego dobrego. Za chwile zostaniemy z rozkopanymi tytulami, a perspektyw na jakakolwiek kontynuacje nie bedzie. Ten post dotyczy wszystkich nowych wydawnictw.
Poza tym moze warto wejsc w cos mniej znanego, bo sporo czytelnikow kupuje oryginaly (znajomosc angielskiego jest czyms powszechnym). Moze warto poszukac gdzies indziej.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline jeanvanhamme

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #439 dnia: Maj 18, 2017, 09:50:47 pm »
Za chwile zostaniemy z rozkopanymi tytulami, a perspektyw na jakakolwiek kontynuacje nie bedzie. Ten post dotyczy wszystkich nowych wydawnictw.


Widzę, że nie tylko ja cierpię na syndrom Mandragory...


Poza tym moze warto wejsc w cos mniej znanego, bo sporo czytelnikow kupuje oryginaly (znajomosc angielskiego jest czyms powszechnym). Moze warto poszukac gdzies indziej.
pzdr
To, co robi NSC to bardzo odważny eksperyment na rynku, na którym nie ma zasad, lojalności, polityki cenowej, badań rynku itp. Podoba mi się rozmach, dobór tytułów, nazwałbym to Wielką Kolekcją Komiksów Image, tylko bez Panoramixa :wink:
Cholernie mocno trzymam kciuki i jestem ciekaw efektu, bo sam mam większość tych tytułów w TP, a 3 z nich mam w zeszytach, TP i #1 CGC. I jeszcze nie podjąłem decyzji na 100%, ale prwdp zdubluję to w języku polskim. Szaleństwo, jutro rano ruszam na targi, jestem podekscytowany jak nigdy.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 10:13:15 pm wysłana przez jeanvanhamme »

Offline Itachi

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #440 dnia: Maj 18, 2017, 09:53:30 pm »
No dzisiejsza zapowiedź w końcu wywołała u mnie efekt wow. No dobra, Torpedo i Revival też :smile:

James Bond 07, Torpedo, Revival, Kill or be killed biorę na 100%

Monstress wygląda intrygująco, kusi mnie Low i Paper girls. Chrononauts też. Zaraz się okaże, że prawie wszystko jest w kręgu moich zainteresowań. Jeśli będzie na miękko i bez dodatków, co obniży koszty wejdę w więcej serii. Jeśli na bogato to spasuję z większością. Amen.



Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #441 dnia: Maj 18, 2017, 10:05:56 pm »

@up
Macie racje, za chwilę będzie przesyt serii, za duży wybór, za duża ilość serii.
szykuje się powtórka z TM-Semic, Mandragory i Manzoku.
Fajnie jak wydawnictwa wpadną na pomysł na siebie SL 2000AD, fantasmagorie - wydawanie co chcemy w preorderach, wielka niewiadomą jest NSC, poszli troche zachowawczo, bez wchodzenia w dłużyzny, mimo że miały być wydane inne serie niż to co jest podane. Więksi gracze pozostaną w grze, może zmniejszą częstotliwość wydawania lub jak obecnie mucha pozamyka serie i zobaczy co dalej - zapowiedzi bardzo przewidywalne były.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #442 dnia: Maj 18, 2017, 10:09:29 pm »
Ocho, płacą ci za to czarnowidztwo czy robisz to tylko dla przyjemności?

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #443 dnia: Maj 18, 2017, 10:17:50 pm »
Ocho, płacą ci za to czarnowidztwo czy robisz to tylko dla przyjemności?
Nie płacą, ja płaczę i płacę.
Jest analogia do tego co się działo parę lat temu.
Taka prawda, Egmont rozbił bank w tym roku.
Pozostałe wydawnictwa zobacz co wydają i jak zachowawczo, zarówno pod względem częstości jak i tytułów.
Ile średnio kupujecie miesięcznie komiksów 10-20 tomów, ile serii macie zaczętych i chcecie dokończyć ?

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #444 dnia: Maj 18, 2017, 10:25:18 pm »
Jeśli będzie na miękko i bez dodatków, co obniży koszty wejdę w więcej serii.
Napisali że tak jak oryginalnie czyli większość w SC  :smile: Image ma bardzo mało dodatków i raczej chude tomy np:

Revival vol 1 - 128 stron
Ray Queens vol 1 - 128 stron
Kill or Be Killed vol 1 - 128 stron
Low vol 1 - 144 strony
Paper Girls vol 1 - 144 strony

Ja tam jestem dobrej myśli  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #445 dnia: Maj 18, 2017, 10:42:35 pm »
Mam nadzieję, że jednak pokuszą się chociaż o skrzydełka, bo jak pokazał Egmont, to bardzo zwiększa "żywotność" okładki.

O rychłej śmierci różnych wydawnictw czytam już od kilku lat i jakoś tylko Sideca jest martwa, jak zwykle (choć czasem wstaje z martwych, więc to taki mały trup, nie wielki).

Rynek cały czas się rozrasta - Egmont zawsze miał przewagę, przecież to nie jest nic nowego. Porównywanie sytuacji obecnej do czasów Mandragory nie ma zupełnie sensu. Wtedy ludzie nie kupowali komiksów, był ewidentnie kryzys, co nijak ma się do chwili obecnej, gdy zaczynają do hobby wracać ci, którzy czytali w latach 90./wkręcać się czytelnicy całkiem nowi. Każde z nas może nie kupi więcej niż 10 komiksów na miesiąc, ale raczej nie każde kupi te same. Chyba dobrze, że wreszcie można zacząć przebierać?

Jak widać, jest miejsce dla innych wydawnictw, bo ciągle dochodzą nowe i nie widzę, aby specjalnie dużo komiksów zalegało latami, bo wydawnictwa drukują raczej w miarę nieryzykownie, część z nich potrafi sobie znaleźć swoją niszę (jak Planeta Komiksów z "Chłopakami") i na niej jakoś iść do przodu. Wiadomo, Egmont to moloch i na komiksach robi kasę. Poza nimi pewnie Mucha, a reszta bardziej robi to hobbystycznie.

Jedyne z czym mogę się zgodzić, to fakt, że NSC jako (najwyraźniej) duża inicjatywa, wsparta przez duże wydawnictwo SD też będzie chciała na tym biznesie przede wszystkim zarabiać, a w tym katalogu jakichś wielkich hitów nie widzę. Więc w tym przypadku rzeczywiście gdzieś tam widzę możliwość, iż w przyszłości ktoś powie: "sorry, zwijamy się - nie opłaca się". Tylko, że to jest kwestia akurat tego jednego wydawnictwa i jego ewentualnego podejścia do sprawy. Bo jako takiego problemu to ja na rynku nie widzę - takie Fantasmagorie weszły na rynek ze świadomie niszowymi seriami "bo tak i nikt nam nie będzie mówił jak mamy żyć", więc ciężko podejrzewać, aby nie liczyli się z tym, że tomy nie będą się sprzedawać w tysiącach.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 11:00:25 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline mappy

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #446 dnia: Maj 18, 2017, 10:51:19 pm »
Określenie śmierć to trochę nad wyrost. Osobiście boję się porzucenia serii i zostania z jednym tomem na półce.
Ja kupuję dużo ale przez zapowiedzi wiem, że nie dam rady bo będzie za dużo. Bardzo za dużo.

Offline absolutnie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #447 dnia: Maj 18, 2017, 10:58:49 pm »


O rychłej śmierci różnych wydawnictw czytam już od kilku lat i jakoś tylko Sideca jest martwa, jak zwykle.


Odnoszę wrażenie, że także takie wydawnictwa jak SQN, Hella Komiks czy Mireki od dłuższego już czasu komiksów nie wydają, a któreś z nich oficjalnie stwierdziło, że już tego robić nie będzie.


No i jeszcze ten przypadek (chociaż tu ciągle wierzę, że jednak zapowiedź zostanie zrealizowana):
https://www.gildia.pl/komiksy/311350-muminki-tom-2
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #448 dnia: Maj 18, 2017, 11:06:53 pm »
Hella Komiks to jeszcze sprzed czasów komiksowej prosperity, ostatnie tytuły wydali 9 lat temu chyba (?). A SQN ewidentnie nie trafił z ofertą - wydawali komiksy, które mało kogo interesowały. I nakłady chyba też były przestrzelone, bo ich tytuły później regularnie leżały w taniej książce.

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #449 dnia: Maj 19, 2017, 06:16:22 am »

Tak tylko że zdolność nabywcza do ilości tytułów ukazujących sie jest ograniczona.
Musi sie to rozłożyć
Mniej więcej wiemy co czeka nas do końca roku, mamy juz z grubsza rozplanowane co kupić. Nie wiem jak inni ale ja powoli mam tak ze nie mam juz listy może kiedyś, tylko co przesunąć by wyrobić się z otwartymi seriami.
Większość wydawnictw ma tytuły które mogą nakręcić sprzedaż, serie które wstrzeliły się w rynek. Pytanie co będzie później. Klasyki, czy komiksów must have zostaje coraz mniej, jeśli będziemy dostawać popłuczyny to zacznie się większa selekcja. Część tytułów powinna być w ciągłej sprzedaży, takich evergreenow. Tak NSC nie powalił zapowiedziami, choc każdy znajdzie dla siebie cos dobrego. Ja osobiście może wejdę w 3-4 pozycje. wydawnictwa pokroju planeta zawsze jak zwina dzialalnosc wydawnicza, zawsze zostaje im sklep. Nie robię czarowidztwa tylko troche realnie patrzę na to co sie dzieje na rynku. Obecnie mamy sporo wydawnictw, które chcą wydawać dużo i często, a my mamy dylemat bo budżet nie zawsze sie domyka.

 

anything