trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 624804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #540 dnia: Lipiec 04, 2017, 08:03:17 am »
Jeśli nie będzie rabatów (bo zawsze to działa na podświadomość kupującego) to NSC może się przejechać, to samo z dostępnością ich tytułów (dobrze to widać w wątku Fantasmagorie). Nie da się ukryć że będzie porównywanie ich cen miękkich wydań do tego co wydaje Egmont. Mniej znane marki (tytuły) mogą mieć problem z przebiciem się jeśli cena będzie znacząca, nawet jeśli będzie to dobry tytuł, który powinien bronić się dzięki temu samemu (Tank Girl). Nie wiem czemu oni to tak ukrywają. Nawet Egmont zapowiadając komiksy Rebirth był w stanie potwierdzić wstępnie planowaną cenę.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #541 dnia: Lipiec 04, 2017, 08:06:36 am »
Z Egmontem nie ma sensu porównywać, bo to inna bajka - ja porównałem z Muchą i jest to bardziej adekwatne. Oni też nie podają cen z jakimś wielkim wyprzedzeniem, choć są one w miarę stałe, więc pewnie nikt się nie upomina o takie informacje. Może też chodzi o to, że jeszcze nie mają dokładnej wyceny z drukarni ile ta zabawa będzie kosztować, więc decyzje jeszcze nie zapadły na 100%.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #542 dnia: Lipiec 04, 2017, 08:16:32 am »
Z Egmontem nie ma sensu porównywać, bo to inna bajka
Ok, masz rację z Egmontem nie ma co porównywać, za to z Mucha i Taurusem (który wydaje na miękko) którzy wydają Image ma to sens. Ale większość docelowych czytelników (wychodząc do empików wydawca pokazał że zależy mu na szerszym gronie odbiorczym) będzie to robić. Jeśli czytelnik będzie mieć do wyboru pozycję za 66 zł a obok będzie stało Marvel NOW po 40 (porównywalne objętościowo) to wybierze tańszy komiks, którego tytuł i tak kojarzy bardziej. Komiksowo jest rozwinięte ale nie aż tak. Obawiam się że wydawca może przejechać się na formie dystrybucji jaką wybrał, a ona pewnie wpływa znacząco na cenę. Wątpię aby nie mieli wyceny dotyczącej druku. Nawet wstępnie mogą to sami zrobić za pomocą udostępnianych kalkulatorów jeśli się nie mylę (coś było na ten temat w dziale Krakersa przez wydawce wspominane).

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #543 dnia: Lipiec 04, 2017, 08:19:08 am »
Jeszcze nie wiadomo jaką formę dystrybucji wybrał wydawca.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #544 dnia: Lipiec 04, 2017, 08:23:07 am »
W sumie racja, nie ma co strzępić sobie języka, tylko poczekać, oferta jest bardzo dobra, tylko od ilu miesięcy słyszymy o katalogu a jego cały czas brak, mimo że ma już być już za moment. Zaraz się okaże że będzie powtórka z Fantasmagorie i narzekanie że dużo obiecują a nic nie wychodzi. Dobra kończę i poczekam te dwa miesiące.

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #545 dnia: Lipiec 04, 2017, 12:42:07 pm »
Raczej nie będą ograniczać dystrybucji tylko do empików, przecież to byłoby jak wydanie na siebie wyroku. Z drugiej strony sami nakręcają te spekulacje, mnie jako potencjalnego klienta interesuje przede wszystkim cena, ilość stron, sposób dystrybucji i przykładowe plansze z polskiego wydania a nie to, że komiks A wyjdzie we wrześniu a komiks Z w październiku.

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #546 dnia: Lipiec 04, 2017, 12:55:12 pm »
mnie jako potencjalnego klienta interesuje przede wszystkim cena, ilość stron,
Serio? Jaka jest aktualna akceptowalna cena za stronę, by komiksem poważnie się zainteresować?

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #547 dnia: Lipiec 04, 2017, 01:03:25 pm »
W sumie ktoś dobrze zauważył, że cena sama w sobie nic nam nie powie. Ważny jest też sposób dystrybucji. Widać to na przykładzie Ongrysa Kolekcjonerskiego, czy też Universal War z Elementala - rabat może się zmienić mocno jeśli będzie to dystrybuowane na innych warunkach.

Druga sprawa - oby nie ograniczali się w sztywny sposób (dla Empiku) i np. też nie poszli drogą Fantasmagorii, których tytuły można dostać każdy chyba na innych warunkach.

Zresztą najważniejsze, żeby nie ucinali serii i mieli szeroką ofertę. Wtedy każdy sobie coś znajdzie. Dobre tytuły to podstawa.

edit:
@misiokles - w punkt! :)

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 04, 2017, 01:20:29 pm »
Serio? Jaka jest aktualna akceptowalna cena za stronę, by komiksem poważnie się zainteresować?

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

@Murazor dzięki, właśnie o to mi chodziło. Na przykładowych planszach można też zobaczyć jak wydawnictwo poradziło sobie z edycją i typesettingiem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2017, 01:28:08 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #549 dnia: Lipiec 04, 2017, 01:20:58 pm »
Serio? Jaka jest aktualna akceptowalna cena za stronę, by komiksem poważnie się zainteresować?
Myślę, że chodziło o zawartość katalogu i brak takich informacji jak ilość stron (która mówi, czy np.: będą jakieś dodatki w komiksie), cena (wątpię, żeby interesował was komiks, który ma cenę 2-3 razy większa, a nie oferuje nic więcej niż inne, które są na rynku), sposób dystrybucji (potencjalne rabaty) i przykładowe plansze (nie każdemu chce się szukać po necie 16 serii, plus pokazuję przykład tłumaczenia).

Mniej spiny Panowie ;) Tacy, którzy przeliczają strony na złotówki już byli na forum i albo ich nie ma, albo się ich ignoruje.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #550 dnia: Lipiec 05, 2017, 12:03:15 pm »
Oferta wydawnictwa bardzo mnie interesuje, i życzę mu jak najlepiej. Mam jednak obawy że przy zbyt wygórowanych cenach komiksy sie nie sprzedadzą, i możemy nie zobaczyć kolejnych tomów.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #551 dnia: Lipiec 05, 2017, 12:11:32 pm »
Przykład jak wygląda komiksowy janusz biznes w praktyce mieliśmy już zaserwowany od Eaglemoss i ich "Kryzysu tożsamości". Widzieliśmy jak czytelnicy rzucają się na przestrzelone w kosmos ceny. Niemniej na razie nie rozumiem waszej paniki, bo jeszcze żadna oficjalna informacja od wydawnictwa nie padła - jeśli będą rabaty 35%, to wg mnie cena taka jak w przypadku amerykańskich wydań jest do przyjęcia - ok 29zł za pierwsze tomy; ok 43zł za kolejne. Choć 43zł przy takiej jakości to już trochę za dużo jak na nasz rynek, ale jeszcze w górnej granicy przyzwoitości.

Sam mógłbym przepłacić za komiksy, na których mi zależy - w tym przypadku zrobiłby to raczej tylko dla Torpedo i Tank Girl. Więc czy kupię także te, którymi jestem zainteresowany "tak sobie" zależy już zdecydowanie od ceny, jeśli ta będzie atrakcyjna, to zarówno Head Lopper, Paper Girls jak i kilka innych serii trafi do mojego koszyka.

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #552 dnia: Lipiec 06, 2017, 09:58:26 am »
za fb:
"Kochani! Oto polskie okładki do naszych wrześniowych nowości. A ceny podamy do wieczora 😇"

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #553 dnia: Lipiec 06, 2017, 10:08:25 am »
Co do dystrybucji: "wszędzie powinny być"

Czyli jedną obawę można skreślić  :smile:

A dam okładki dla nolife'ów  :biggrin:






 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 10:14:18 am wysłana przez JanT »

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #554 dnia: Lipiec 06, 2017, 01:19:08 pm »
Ceny, ceny, ceny

Giant Days tom 1: Królowe dramy - John Allison, Lissa Treiman - 40 PLN
Rat Queens tom 1: Magią i maskarą - Kurtis J. Wiebe & Roc Upchurch - 40 PLN
Tank Girl, tom 1 - Hewlett & Martin - 40 PLN
Paper Girls tom 1 - Brian K. Vaughn, Cliff Chiang - 40 PLN
James Bond: Varg - Ellis, Masters - 49 PLN

W przyszłym tygodniu wrzucamy wszystko do sklepu i prosimy trzymać kciuki za start przedsprzedaży

 

anything