trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 622881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #570 dnia: Lipiec 06, 2017, 03:41:42 pm »
Bardziej chodziło mi o postawę, że masz nadzieję, że nie będzie lepiej, w tym wypadku taniej - "masz nadzieję, że nie będzie rabatów".

Też wolałbym, żeby ich nie było. I nie mówiłem o 2,50 zł, a czymś co można odczuć. Jednak kupić po okładkowej, a z -35% to jest znacząca różnica nawet dla komiksów po 40 zł. Fajnie, że masz lokalny sklep komiksowy z dobrymi cenami, ja gdybym miał tak kupować w Krakowie (jest chyba tylko Atom i Komiksiarnia z szerokim asortymentem) to wydałbym 2 razy więcej, lub kupił 2 razy mniej.

Chociaż i tak nie rozumiem postawy "kupię drożej i mniej, bo gardzę rabatami", tak jak wcześniej nie rozumiałem postawy "nie zareklamuję obitego komiksu, bo się obraziłem na sklep", ale to tylko moje myślenie i moja postawa, w której staram się nie robić sobie samemu krzywdy :)

A nie sądzisz, że lepiej kupić 5 tomików za kwotę z rabatem, niż 4 bezpośrednio od wydawnictwa? Oczywiście jeżeli Cie wszystkie interesują, nic na siłę. Wydaję mi się, że dzięki temu, że mają szeroką dystrybucję docierają do większej ilości ludzi i zwiększają szansę na pozyskanie klientów. To generuję chore koszta dla pośredników, ale skoro i tak działają w ten sposób, to po co kupować drożej?

Gdyby mieli sprzedawać drogo i mało, żeby było ekskluzywnie to myślę, że wybraliby inne tytuły i ich format.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #571 dnia: Lipiec 06, 2017, 03:45:15 pm »
Podejrzewam, że Kuba nie kupuje "mało", ale nie jest to też żaden wyznacznik tego kto ma rację. Faktem jest, że 40 zł, bez żadnych rabatów to uczciwa cena za te komiksy.


Inna kwestia że na dobrą sprawę nikt nie wie, czy i jakie będą rabaty na tytuły od NSC w dyskontach, więc ze świętowaniem że są się kupić za 25 zeta to ja bym zaczekał.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #572 dnia: Lipiec 06, 2017, 04:02:32 pm »
A nie sądzisz, że lepiej kupić 5 tomików za kwotę z rabatem, niż 4 bezpośrednio od wydawnictwa?


Nie. Koniec końców mniej opłacalne jest wspieranie chorego systemu.

Taniej =/= lepiej. Całe to spekulowanie rabatami/cenami okładkowym dało wam strach przed ustawą o jednolitej cenie książki. Zobaczymy co będzie następne.

Ale nieważne, już nie offtopuje bo i tak trochę zaczyna się misowanie pointu (i jak widzę poniżej trwa w najlepsze - edit).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 04:19:32 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #573 dnia: Lipiec 06, 2017, 04:05:53 pm »
Tak samo drożej =/= lepiej.

Ale nieważne, już nie offtopuje bo i tak trochę zaczyna się misowanie pointu.
Tu się zgadzam i też kończę ;)

Offline skil

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #574 dnia: Lipiec 06, 2017, 04:27:19 pm »
A nie możecie sobie po prostu kupować jak tam chcecie, z rabatem lub bez, bez ciągłego pisania o tym? To już któryś wątek zaśmiecony postami: jaki będzie rabat, czy komiksy będą w dyskontach, czy tyle i tyle za tyle stron to ok czy nie.  :roll:
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #575 dnia: Lipiec 06, 2017, 04:32:12 pm »
A nie możesz pisać o komiksach, a nie o tym co komu wolno pisać? Już kolejny twój post o tym :roll:

Offline mappy

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #576 dnia: Lipiec 06, 2017, 04:32:35 pm »
Chociaż i tak nie rozumiem postawy "kupię drożej i mniej, bo gardzę rabatami", tak jak wcześniej nie rozumiałem postawy "nie zareklamuję obitego komiksu, bo się obraziłem na sklep", ale to tylko moje myślenie i moja postawa, w której staram się nie robić sobie samemu krzywdy :smile:
Nie tylko twoje :wink:

Inna kwestia że na dobrą sprawę nikt nie wie, czy i jakie będą rabaty na tytuły od NSC w dyskontach, więc ze świętowaniem że są się kupić za 25 zeta to ja bym zaczekał.
Dokłądnie nie ma co świętować. Ostatnio pojawiły się małe wydawnictwa w dyskontach i rabaty owszem są ale nie dwucyfrowe.
Nie. Koniec końców mniej opłacalne jest wspieranie chorego systemu.
Przecież i tak wspierasz ten system. Można nawet powiedzieć, że nadstawiasz bardziej, a mógłbyś trochę mniej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #577 dnia: Lipiec 06, 2017, 04:38:18 pm »

Ceny okładkowe spoko.
Pierwszy rzut 2-3 pozycje dla mnie.
co do całej dyskusji, powoli zaczyna się walka o klienta. Walka cenowo tytułową, miesięcznie kiedyś wychodziło po 15 komiksów, teraz przy słabym miesiącu wychodzi/wychodzić będzie po 30 tytułów. NSC tez zobaczcie jakie ma plecy, jak utrzymają poziom może wyrosnąć spory konkurent wielkiego E. 

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #578 dnia: Lipiec 06, 2017, 04:56:44 pm »
rzecież i tak wspierasz ten system. Można nawet powiedzieć, że nadstawiasz bardziej, a mógłbyś trochę mniej.


A teraz skoro napisałeś ten farmazon to go jeszcze jakoś obroń, wyprowadź skąd Ci sie to urodziło. Nie musi być w tym temacie. Poszukam sobie później gdziekolwiek wyląduje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 05:00:06 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #579 dnia: Lipiec 06, 2017, 05:07:03 pm »
Ostatnio pojawiły się małe wydawnictwa w dyskontach i rabaty owszem są ale nie dwucyfrowe.
A są te wydawnictwa w Empikach?  :smile:

Gildia już ma ale na razie bez cen https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/non-stop-comics
 

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #580 dnia: Lipiec 06, 2017, 05:18:03 pm »
No to sympatycznie, przy tych cenach drugie tomy spokojnie mogę kupować po polsku. Było może w zapowiedziach wydawnictwa wspominane "Injection"?

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #581 dnia: Lipiec 06, 2017, 05:32:46 pm »
Było może w zapowiedziach wydawnictwa wspominane "Injection"?
Nie było i też bym chciał aby się tym tytułem zainteresowali. Może jak Bond Ellisa się sprzeda to będzie szansa na Injection (tak wiem to całkowicie inne komiksy, przeznaczone do innych odbiorców)

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #582 dnia: Lipiec 06, 2017, 07:50:13 pm »
Ano właśnie :sad: Bond w ogóle mnie nie obchodzi, niestety...szkoda wielka, bo Injection to komiks bardzo udany i wart popularyzacji (choć znam tylko 1 tom).

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #583 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:12:53 pm »
W takim tempie to NSC będą co chwilę coś zapowiadać. Strach brać cokolwiek w oryginale  :smile:

Z FB:


Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #584 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:21:55 pm »
Injection i Prophet marzą mi się w drugim rzucie (zaciśnięte kciuki).