trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 628159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #810 dnia: Wrzesień 16, 2017, 10:58:28 am »
Ktoś próbował podpytać NSC w temacie dalszych planów wydawniczych?

Offline Leyek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #811 dnia: Wrzesień 16, 2017, 12:44:17 pm »
Wczoraj odebrałem z FŚ pakiet 3 pierwszych tytułów, dziś na pierwszy ogień poszedł Bond (Paper Girls czytałem w oryginale i pewnie na swoją kolej poczeka dopiero na premierę "dwójki").


Bond przyzwoity/solidny, ale szczerze oczekiwałem czegoś trochę lepszego, pewne rozwiązania fabularne zgrzytały, villain średni, rysunki takie sobie (głównie kreska, bo momentami jest ciekawe kadrowanie). Zgrzytało też chyba tłumaczenie, jakoś tak mało płynnie momentami się czytało.


A teraz trochę technikaliów co do samych wydań (czyli to co na forum lubimy najbardziej :cool: ):
- Bond - twarda, w pełni lakierowana okładka, kartki w środku wydają się cieńsze niż np. u Muchy, ale mi to nawet odpowiada, bo cieńszy tom=więcej miejsca na półce, jeden błąd gdzie tekst z dymka jest zdublowany i 2 strony dalej wydrukowany jest na rysunku (na szczęście w ciemniejszym miejscu).
- Paper Girls wydało mi się po przekartkowaniu jakieś wyblakłe, znalazłem oryginalnego trade'a, porównałem i w rzeczywistości w naszym wydaniu kolory są mniej nasycone, największa różnica jest w przypadku okładki, w środku na szczęście różnica jest mniejsza, aczkolwiek widoczna. Co co oprawy, po ogłoszeniu cieszyłem się, że idą w miękkie okładki, teraz stwierdzam, że np. ten tytuł wolałbym w twardej (kosztem Bonda, choć tu pewnie zaważyły kwestie licencyjne). Przy miękkiej i klejeniu album można mniej rozłożyć i ciężej dostrzec to co jest bliżej krawędzi (tutaj tez angielskie wydanie ma na oko ciut większe marginesy i bardziej się "rozkłada" :biggrin: )
- Giant Days wydanie jak Paper Girls, dla tego tytułu wg mnie jak najbardziej ok.


Ogólnie jak na start uważam, że jest dobrze. Dobór tytułów wydawnictwa bardzo do mnie trafia, myślę że nie ma zagrożenia nie kończenia serii, ceny są b. dobre, dystrybucja szeroka. Zamierzam wspierać wydawnictwo biorąc większość tytułów.


Edit:
Zapomniałem jeszcze wspomnieć o dodatkach:
- Bond - dużo alternatywnych okładek (w tym m.in Francavilla, Hardman, Fabry) + parę stron szkiców, łącznie ze 20 stron.
- Paper Girls - tak jak w oryginalnym wydaniu zero dodatków
- Giant Days - galeria okładek plus ze 2-3 alternatywne.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2017, 01:42:48 pm wysłana przez Leyek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #812 dnia: Wrzesień 16, 2017, 04:19:27 pm »
Zapowiedzi na przyszły rok (z katalogu z MFKiG)









Offline nazareth

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #813 dnia: Wrzesień 16, 2017, 04:30:48 pm »
@mkolek81 - dzięki!
Widać, że tempo fajne będzie. Pewnie w drugim kwartale ruszą z nowymi seriami.

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #814 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:05:00 pm »
Oh.. to Lake of Fire to bedzie one shot?

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #815 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:14:22 pm »
Tak

Offline Archie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #816 dnia: Wrzesień 17, 2017, 02:58:47 pm »
"The Black Monday Murders" to jest najlepsza seria jaką mają w swojej ofercie. Szacunek za publikację tego w języku polskim.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #817 dnia: Wrzesień 17, 2017, 03:38:24 pm »
mkolek81- dziękuję.
Teraz pytanie, czy wytrzymam do polskiej premiery PapGrls2 i KillOBK2, czy się złamię i kupię w oryginale.
Zupełnie nie znam "Low", ktoś z was czytał tego Remendera?

Offline [robak]

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #818 dnia: Wrzesień 17, 2017, 03:47:47 pm »
Jestem rozczarowany Bondem.


Odczucia mam w zasadzie podobne, jak Leyek, który pisał o tym kilka postów wcześniej, ale nie powiedziałbym, że to "solidna historia". Po prostu jest słaba, villain faktycznie nie stanął na wysokości zadania, dużo elementów fabularnych zgrzytało. Sam Bond wydał mi się trochę "głupkowaty". Momentami miałem wrażenie, że czytam parodię, a przecież o to twórcom chyba nie chodziło. Czytałem dawno temu powieści Fleminga i nie przypominam sobie, żeby Bond był tak słabym żartownisiem.


Do tego graficznie zupełnie mi nie podeszło. W zasadzie brak żadnych szczegółów otoczenia. O ile w Sadze taka umowność się sprawdza dobrze - tutaj ewidentnie to nie zagryzło.


Plusem są niektóre okładki - naprawdę świetne.


Konkludując - żałuję - bo liczyłem na dobry, szpiegowski komiks. Nie sięgnę po drugi tom.


 

Offline Voitas

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #819 dnia: Wrzesień 17, 2017, 07:33:26 pm »
Przeczytałem Paper Girls praktycznie na jedno posiedzenie. Chcę więcej! Bardzo fajny i wciągający komiks.

Offline brzon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #820 dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:36:47 pm »
Potwierdzam. Paper Girls to naprawdę wciągająca lektura. Jedno posiedzenie i 5 zeszytów przeleciało w jednej chwili :biggrin:  Mam nadzieję, że dla wydawnictwa będzie to prawdziwy hit.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #821 dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:51:06 pm »
Ja ten komiks biorę za same kolorki, a i Vaughan to w miarę solidna firma.

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #822 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:47:47 am »
A przeczytał ktoś już Tank Girl? Trochę się waham, czy brać, ale cena jest tak niska, że żal nie spróbować :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #823 dnia: Wrzesień 18, 2017, 09:06:15 am »
Mnie też zastanawia, jak to się zestarzało- czytałem przed laty i taki byłem zadowolony, że aż sobie koszulkę z TankGrl namalowałem :) Kupię z sentymentu.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #824 dnia: Wrzesień 18, 2017, 09:38:45 am »
Ja jaram się Rivival. Low też prezentuje się zacnie, jak mniemam to jakieś horror sci-fi dziejący się pod wodą. Ktoś kto już czytał może mi powiedzieć kilka słów o tym tytule.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 09:47:24 am wysłana przez Kamil Matusiak »