Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 624276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #840 dnia: Wrzesień 21, 2017, 07:09:39 am »
Parkera i Torpedo nie porównywałbym za bardzo. Całkowicie inny rodzaj narracji. Ale jeden i drugi komiks wart uwagi

Offline skil

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #841 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:31:50 am »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #842 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:55:04 am »
Torpedo 1972 - SC czy HC ?
Bo teraz rozkminka czy jeśli SC to nie będzie się gryzło na półce  intergalem ?
I w obu przypadkach będzie to format DC Deluxe, więc jeśli ktoś ma wydanie Taurusa to nie będzie się zgrywało, ale kogo to obchodzi, jak może kupić pierwszy polski omnibus.

Offline radef

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #843 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:03:07 am »
I w obu przypadkach będzie to format DC Deluxe
No, niezupełnie.
DC Deluxe - 18 na 27,5 cm
Torpedo - 20 na 27,5 cm
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #844 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:05:51 am »
No, niezupełnie.
DC Deluxe - 18 na 27,5 cm
Torpedo - 20 na 27,5 cm
Prawie jak DC Deluxe, czy teraz lepiej :smile: A tak naprawdę mnie to grzeje, że będzie minimalnie większy i tak wyląduje u mnie na półce obok deluxe'ów, jak ostatnie nowości Muchy czy Miejsca, albo ABC Warriors - Wojna Volgańska, bo wszystkie maja zbliżoną wysokość.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 10:12:45 am wysłana przez mkolek81 »

szulig

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #845 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:11:15 am »
No, niezupełnie.
DC Deluxe - 18 na 27,5 cm
Torpedo - 20 na 27,5 cm

kurcze, niezle kobyły

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #846 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:15:09 am »
Czyli już wiem co dostanę na dzień wyklucia się :D

Offline death_bird

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #847 dnia: Wrzesień 23, 2017, 09:51:59 pm »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #848 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:44:49 am »
Ktoś pisał, że to najlepszy z zapowiedzianych przez NSC komiksów od Image.

Po planszach wygląda trochę jak noiry Brubakera z Murphym.

Offline Archie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #849 dnia: Wrzesień 24, 2017, 01:12:06 am »
Ja czytałem i ja to pisałem. Podtrzymuję zdanie i stoję z nim murem. Komiks to crypto-noir w świecie elity finansowej z elementami mistycznymi (np. długowieczność, czczenie Mamona). Bardzo gęsta seria pod względem budowania świata i powiązań między postaciami oraz ich wzajemnych relacji osobistych. Dla uzupełnienia narracji Hickman wprowadza fragmenty notatek, tajnych dokumentów, które nadają rys historyczny spiskowi i ciemnym praktykom dziejącym się od lat. Jedną z głównych postaci jest detektyw, który stara się rozwiązać sprawę morderstwa powiązaną z tym wszystkim. Jak ktoś lubi dobrze zaplanowaną historię od pierwszych stron to tu ma materiał, że palce lizać.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline death_bird

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #850 dnia: Wrzesień 24, 2017, 11:58:03 am »
Tym samym trafia na listę. Dzięki. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline [robak]

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #851 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:08:20 pm »
Hickman często próbuje wychodzić poza standardową narrację w postaci dialogów i ewentualnie narratora. Dodaje właśnie owe notatki, dokumenty, wykresy. Graficznie jest to fenomenalnie przedstawione i doskonale wpasowane w grafikę całego komiksu. Już pisałem wcześniej albo w innym wątku, że pod wzgłędem "projektu" autorskiego komiksu Hickman jest niesamowity. Jestem zawsze pod ogromnym wrażeniem i łykam od niego wszystko. W mojej ocenie to najciekawsza premiera NSC w tym roku (choć Black Monday Murders jeszcze nie czytałem, piszę na podstawie mojej znajomości innych pozycji Jonathana, domyślam się, że tutaj jest tak samo dobrze albo i lepiej).

Offline Archie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #852 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:27:04 pm »
Jest podobnie jak w "Nightly News" pod względem materiałów. Co prawda nie ma danych, ale widać, że autor włożył dużo czasu w przemyślenie wszystkiego i stworzenie stabilnego, bogatego tła. Na początku tomu jesteśmy rzuceni w sam środek informacji i pojawia się w głowie zdezorientowanie, ale im dalej czyta się pierwszy tom tym więcej rozumiemy. W połowie czytania będzie się chciało zerknąć na początek żeby sobie wszystko uporządkować mając nowe informacje. Jeden z tych komiksów gdzie po prostu trzeba myśleć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2017, 12:34:23 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Death

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #853 dnia: Wrzesień 24, 2017, 06:42:06 pm »

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #854 dnia: Wrzesień 24, 2017, 06:58:33 pm »
@ Death  to ten nasz będzie taki sam? bo tu też widze 700+ stron. Wygląda miodnie!