trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #885 dnia: Wrzesień 27, 2017, 08:31:41 am »

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #886 dnia: Wrzesień 27, 2017, 09:13:57 am »
@up
Bardzo stronniczy tekst,
Propagujący czytanie komiksów w języku polskim.
Wydanie PL jest 2,5 mm wyższe co za tym idzie o 4,279 g cięższe, przy większej ilości komiksów na półce spowoduje szybsze wygięcie półki.
Dodatkowo "nasze wydanie" ma gorszy brzeg, brak numeracji "widocznej", w zamian za to pętla moebiusa, co wygląda okropnie. poza tym wydanie nasze posiada mikro rysy na kartach, czego nie ma w oryginale. Tłumaczenie na stronie 8 niepotrzebny przecinek w 4 dymku. :smile:
Dobry tolling i nabijanie licznika zawsze w cenie ;)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2017, 09:25:54 am wysłana przez Kijanek »

Amer

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #887 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:04:36 pm »
Wydanie PL jest 2,5 mm wyższe co za tym idzie o 4,279 g cięższe, przy większej ilości komiksów na półce spowoduje szybsze wygięcie półki.
A razem z dwoma kolejnymi tomami to będzie jakieś 13 gramów więcej - i tylko patrzeć jak budynek się zapada.


Format ten sam, co w przypadku "Żywych trupów", więc gitara. Wprawdzie "Rat Queens" nie moja bajka, ale 3/4 komiksów NSC będzie tak wydanych (ten format i miękka oprawa).

Offline starcek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #888 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:31:25 am »
Polskie wydanie, przynajmniej patrząc na porównywane okładki, ma mniej nasycone kolory.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #889 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:41:47 am »
To oryginał może też być za bardzo nasycony. Nasze lepiej wygląda  :smile:

Na gildii już można zamawiać pakiet październikowy i cześć z listopada https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/non-stop-comics wszystko 25%

The Black Monday Murders za 36.70 zł  :smile: (ale chyba gildia ma błąd o 3 zł) 

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #890 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:43:20 am »
A razem z dwoma kolejnymi tomami to będzie jakieś 13 gramów więcej - i tylko patrzeć jak budynek się zapada.


Format ten sam, co w przypadku "Żywych trupów", więc gitara. Wprawdzie "Rat Queens" nie moja bajka, ale 3/4 komiksów NSC będzie tak wydanych (ten format i miękka oprawa).
Właściwie to dane pi razy oko, ale ten rząd wielkości wychodzi, co do mikro rys to prawda.
Chodzi o to że to już o jakiś absurd zakrawa, mamy fajne w większości przypadków dobre lub bardzo dobre wydania komiksów w języku polskim, więc po jakiego wała porównujemy wydania PL z oryginałami, zarówno pod względem formatu, jak i tłumaczenia. Jeśli wszystko gra to po co się nad tym rozpisywać. Ostatnio jest trend, wyciągania z kontekstu jednego dymka i pisanie elaboratów na ten temat. SL podało że części błędów nie da się uniknąć, na etapie składu, więc albo podchodźmy i cieszmy się z komiksów i obcowania z nimi, albo zabijmy radość z czytania, spuszczając się nad każdym przecinkiem.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #891 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:47:05 am »
Serio nawet porównanie z oryginałem Ci przeszkadza? Ludzi to ciekawiło bo pytali o to wcześniej.
Ty we wszystkim się doszukujesz wytykania błędów  :smile: Nawet samo wydawnictwo zamieściło u siebie na FB to porównanie.

I od razu ostrzegam Krzysztof ma zamiar robić więcej takich porównań na http://imagecomicsjournal.blogspot.com w których na pewno nie chodzi o wytykanie błędów jak ty to widzisz  :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 08:14:25 am wysłana przez JanT »

Offline kas1

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #892 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:58:06 am »
Zdecydowanie zabija to radość z czytania komiksów. Nigdy nie byłem ortodoksem i nie zwracałem uwagi na jakieś drobne niedociągnięcia, błędy czy ryski a wczoraj przyłapałem się na tym, że zaczyna mi to przeszkadzać i zamiast skupić się na historii przez kilka kolejnych plansz bezsensownie pozostaje w stanie lekkiej irytacji. Dochodzę do wniosku, że to Wasza wina :)

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #893 dnia: Wrzesień 28, 2017, 08:31:15 am »
Serio nawet porównanie z oryginałem Ci przeszkadza? Ludzi to ciekawiło bo pytali o to wcześniej.
Ty we wszystkim się doszukujesz wytykania błędów  :smile: Nawet samo wydawnictwo zamieściło u siebie na FB to porównanie.

I od razu ostrzegam Krzysztof ma zamiar robić więcej takich porównań na http://imagecomicsjournal.blogspot.com w których na pewno nie chodzi o wytykanie błędów jak ty to widzisz  :smile:
Wiesz nie przeszkadza mi porównanie,
Tylko że wrzucanie tego tu czy jakimkolwiek innym wątku wydawcy tworzy chaos, zamiast skupić się na pozycjach, tytuł X warto kupić czy Y omijać szerokim łukiem, bo historia taka i grafika taka. Pisze się elaboraty na temat 0,5 mm różnicy wysokości względem oryginału, gramaturze papieru, czy błędów w tłumaczeniu oraz interpunkcjach. Przedzierać się trzeba przez kilka stron by znaleźć ważne informacje na temat komiksu. Mamy teraz posty komiks zajefajny ale na str. 50 przecinek powinien być, a tłumacz pewien przetłumaczyć frazę jako "jestem wszechwiedzą, alfą i omegą" zamiast "jam jest bogiem - alfą i omegą". Podświadomie zaczyna sie wtedy szukać błędów, brać suwmiarkę czy wagę laboratoryjną by samemu sprawdzić.
Lepszy by był wątek inny, błędy wydawców - czyściej i czytelniej by było dla masochistów.. purystów komiksowych.
Poza tym może sam byś jakieś porównanie zrobił, a nie wrzucał linki stron osób innych, na zasadzie wtykania kija w mrowisko i nabijania sobie licznika. Nawet jeśli wydawnictwo wrzuca porównanie to nie znaczy że trzeba ślepo "ctrl+c" i "ctrl+v"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 08:36:24 am wysłana przez Kijanek »

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #894 dnia: Wrzesień 28, 2017, 08:40:04 am »
Porównane wydań jak najbardziej do tego wątku (tak samo jak wydawnictwo zamieściło to u siebie na FB)
Jak na razie tylko ty piszesz tutaj o błędach, nabijasz sobie licznik i znowu zacząłeś shitstorm bo czegoś nie zrozumiałeś  :smile:

PS.Ja wrzuciłem to porównanie tutaj wcześniej niż wydawnictwo u siebie na FB więc to może oni robią ślepo "ctrl+c" i "ctrl+v"  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 08:54:18 am wysłana przez JanT »

Offline Cringer

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #895 dnia: Wrzesień 28, 2017, 08:42:48 am »
Poza tym może sam byś jakieś porównanie zrobił, a nie wrzucał linki stron osób innych, na zasadzie wtykania kija w mrowisko i nabijania sobie licznika.
i to napisała osoba której co drugi komentarze to narzekanie na coś. Dziś to jest czyjeś porównanie komiksów (czy może raczej fakt że ktoś śmiał podać link do takiego porównania), innym razem była to cena a jeszcze innym razem narzekanie że ktoś narzeka  :roll:

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #896 dnia: Wrzesień 28, 2017, 09:29:20 am »
To forum nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać, o wszystko ktoś się może przyczepić...




Ten jak najbardziej na miejscu dla takiego porównania. Sam obejrzałem jako ciekawostkę i nic dziwnego w tym nie widzę.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #897 dnia: Wrzesień 28, 2017, 09:40:21 am »
Np mozna sie czepiac o to, ze ktos sie o cos czepia, i, co wiecej - jak pokazuje moj niniejszy post - czepiac sie o to, ze ktos sie czepia, ze ktos sie czepia, i tak ad infinitum, co w rezultacie moze doprowadzic do przepełnienia stosu rzeczywistosci i zaglady wszechswiata, a tego przeciez na razie tego nie chcemy, bo przeciez jeszcze kilka fajnych komiksow i kolekcji przed nami.

Offline Mawer

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #898 dnia: Wrzesień 28, 2017, 09:45:27 am »
Zapomniałeś dodać, że można się też czepiać o to, że nikt się nie czepia o nic.

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #899 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:00:25 am »
i to napisała osoba której co drugi komentarze to narzekanie na coś. Dziś to jest czyjeś porównanie komiksów (czy może raczej fakt że ktoś śmiał podać link do takiego porównania), innym razem była to cena a jeszcze innym razem narzekanie że ktoś narzeka  :roll:
Co było z Hugo?
Ktoś wrzucił na fb info że w jednym dymku było nie takie tłumaczenie, później wylądowało to na forum, g-burza przez 20 stron na temat tłumaczenia, mimo że dosłownie parę osób miało komiks w ręku, prawie bojkoty zakupu wydania, później jak już większość zainteresowanych dopadła swoje kopie, przeczytała i padło stwierdzenie że pasuje, jest spójne z tłumaczeniem nowym. Sorki ale mówmy o czymś co mamy w łapach, koleś z 8 na przedzie był krytykowany za to że mówi o komiksach których nie miał w ręku, to wygląda na to samo.
Masz komiks w łapie, opisz, zrecenzuj, nie twórzmy g-burzy, bo ktoś tam coś tam napisał na fb czy jakimś blogu.
To samo było z NSC - przykładowa plansz i też g-burza o tłumaczenie.

Jeśli to narzekanie to będę narzekał i się czepiał.

Chcecie puryzm komiksowy niech będzie nowy wątek.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 10:14:40 am wysłana przez Kijanek »

 

anything