Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 616967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1185 dnia: Listopad 27, 2017, 01:16:44 pm »
"Tank Girl" składa się łącznie z 97 zeszytów. NSC zapowiedziało wydanie trzech "głównych" tomów, na które składa się 41 zeszytów. Czyli ponad połowa (56 zeszytów) możliwego do ukazania się materiału nie znalazła się w zapowiedziach. To są różne historie porozrzucane po różnych źródłach, aczkolwiek na pewno istnieją co najmniej dwa tomy zbiorcze, w jednym zebrano 12 zeszytów, w drugim 11 zeszytów.


To jest bardzo duże uproszczenie. Tank Girl w tej edycji, którą obecnie wydaje NSC, nie ukazywała się w zeszytach, to są krótkie odcinki ukazujące się w nieistniejącym już magazynie Deadline, stąd trzy tomy są "w stanie" zebrać ponad 40 historii z Tank Girl (z czego 3 tom ma kapkę inną strukturę).


Tank Girl jako samodzielny tytuł wychodzi dopiero od bodajże 95 roku, wtedy dopiero przeskakuje z kilkustronicowych epizodów na pełne ponad 20 stronicowe epizody - w zeszytach.


Titan Books, które obecnie posiada licencję na Tank Girl (wcześniej min. Vertigo czy IDW) utrzymuje prawie wszystkie wznowienia Tank Girl na rynku, jak i nowe miniserie wychodzące już stricto dla nich, nie spojrzę teraz na półkę ale to będzie niemalże z 20 tomów.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1186 dnia: Listopad 27, 2017, 02:37:10 pm »
Samo wydawnictwo napisało że na razie te 3 tomy (a oni chyba wszystkie serie kupili po 3 tomy od razu) więc ciąg dalszy jak najbardziej możliwy  :smile:

Porównanie dwóch tytułów z oryginałem (zdjęcia: Jarosław Ejsymont)





Można identycznie? (a nie jakieś inne formaty i okładki  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 03:11:53 pm wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1187 dnia: Listopad 27, 2017, 03:19:20 pm »
Head Lopper (chyba, że to kwestia foty) to nawet ma bardziej nasycone kolory na okładce naszego wydania ;)

Offline mappy

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1188 dnia: Listopad 27, 2017, 03:27:13 pm »
No właśnie ta guma robi robotę. To samo w Jeziorze ognia. Niesamowite kolory.

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1189 dnia: Listopad 30, 2017, 06:15:32 pm »
Torpedo 1972 jest zafoliowany? Bo dostałem ze sklepu bez folii.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1190 dnia: Listopad 30, 2017, 06:17:23 pm »
Jak dobrze pamiętam to też miałem bez folii.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1191 dnia: Listopad 30, 2017, 06:18:22 pm »
W Empiku widziałem foliowany.

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1192 dnia: Listopad 30, 2017, 07:32:36 pm »

W Empiku widziałem foliowany.
Empik czasem sam foliuje w sklepach by umieścić czip lub by nie okazało się ze wszystkie egzemplarze w sklepie ida na przemiał.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1193 dnia: Listopad 30, 2017, 07:40:21 pm »
Raczej się z tym nie spotkałem, z mojej obserwacji wynika, że niefoliowane (oryginalnie) komiksy raczej takimi pozostają. Oczywiście nie zamierzam się tutaj sprzeczać, być może i taka praktyka jest czasem stosowana.

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1194 dnia: Listopad 30, 2017, 07:50:36 pm »
Raczej się z tym nie spotkałem, z mojej obserwacji wynika, że niefoliowane (oryginalnie) komiksy raczej takimi pozostają. Oczywiście nie zamierzam się tutaj sprzeczać, być może i taka praktyka jest czasem stosowana.
Kiedyś za czasów jak po ziemi biegały dinozaury i empik był księgarnią w której były najlepsze rabaty na komiksy, kilka razy odbierałem komiks i bardzo zdziwiony byłem że foliowane - ten sam komiks w księgarni/antykwariacie na Pietrynie był bez folii, i bardzo miła i ładna pani - całkiem w moim typie :P wytłumaczyła mi że foliują by wrzucić karteczkę z zabezpieczeniem, kiedyś były wklejane oraz że są świnie które nic nie kupują i czytają komiks, wyrywają kartki lub po nich piszą.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1195 dnia: Listopad 30, 2017, 07:51:54 pm »
Spoko story, ale sam napisałeś, że to było w czasach dinozaurów.

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1196 dnia: Listopad 30, 2017, 08:19:23 pm »
empiki foliują na potęgę. udają, że to nowe egzemplarze to raz, a dwa chyba to efekt wojny z czytającymi "na miejscu"

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1197 dnia: Listopad 30, 2017, 09:18:54 pm »
Tak się składa, że przed momentem odebrałem mojego Torpedziarza zamówionego w wydawnictwie Sonia Draga i mój egzemplarz jest foliowany.

Offline Nafciarz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1198 dnia: Listopad 30, 2017, 09:40:58 pm »
Odebralem dzis paczke z komiksami NSC. Kupilem TBMM, Head Lopper i Paper Girls. To jak genialna jest jakosc tych wydan to naprawde zasluguje na najwieksze uznanie. Genialny patent z ta "guma" na okladkach. Swietny papier. Naprawde padam do stóp i prosze o wiecej...

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1199 dnia: Listopad 30, 2017, 10:12:25 pm »
Tak się składa, że przed momentem odebrałem mojego Torpedziarza zamówionego w wydawnictwie Sonia Draga i mój egzemplarz jest foliowany.
Torpedo 1972 czy 1936?