trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 622812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1245 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:09:00 am »
Marudzisz jak zwykle  :smile: A niech mają monopol na Image wtedy nie będzie chudziutkich tomów na twardo jak i miękkich w sporej cenie a i tempo wydawania będzie szybsze  :smile:

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1246 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:12:30 am »
Ależ można z powodzeniem porównywać rynek książkowy i komiksowy jeśli chodzi o monopolizację rynku. To, że dany wydawca ma na wyłączność innego zagranicznego wydawcę nie jest niczym dziwnym - ani w pewnych granicach - niczym nagannym. Włoskie Panini ma w szachu kilka europejskich krajów, jeśli chodzi o Marvela/DC. Naprawdę nie widzę nic w tym zdrożnego, jeśli firma X wydaje w Polsce Marvela, firma Y - DC, firma Z - Image itd.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1247 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:16:10 am »
Naprawdę tak to widzicie? Bo dużo serii, bo na bieżąco, bo tanio? Widać, że nie jesteście w stanie spojrzeć na to bardziej w szerokim kontekście. Ile to razy było wałkowane z Egmontem, aby wydał jakiś tytuł? Chcecie powtórki tego też z tym wydawnictwem. Wykoszenia mniejszych wydawnictw? Ok, nie będę wam odbierał tej chwili radości, dla przypomnienia tylko jak potrafi pogrywać Sonia Draga: http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/w-odpowiedzi-na-list-otwarty-od-ksiegarn-kameralnych/

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1248 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:27:17 am »
Po co się tak w ogóle martwisz na zapas? Zacznie być coś źle to dopiero wtedy  :smile:

Offline isteklistek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1249 dnia: Grudzień 19, 2017, 12:16:50 pm »
A jakich tytułów topowych brakuje na rynku jeszcze? Takich, które są niezapowiedziane przez inne wydawnictwa. Uzbiera się z 10?

Offline LucasCorso

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1250 dnia: Grudzień 19, 2017, 12:31:04 pm »
Ok, nie będę wam odbierał tej chwili radości, dla przypomnienia tylko jak potrafi pogrywać Sonia Draga: http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/w-odpowiedzi-na-list-otwarty-od-ksiegarn-kameralnych/


Wypowiedź przedstawicieli wydawnictwa brzmi sensownie.
Co tu jest nie tak?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1251 dnia: Grudzień 19, 2017, 12:34:59 pm »
SEX CRIMINALS
PHONOGRAM
MORNING GLORY
WANTED (one shot - Mucha zapowiedziała całe Millarworld ale bez tego komiksu)
INVINCIBLE
SPAWN
DEADLY CLASS (tak wiem zapowiedział Taurus Media, ale to było dawno temu i wiadomo że mają oni problemy z Image)
EAST OF WEST

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1252 dnia: Grudzień 19, 2017, 12:42:57 pm »
Czyli wg. Ciebie brak monopolu sprawi, że będzie wydawane większa ilość serii z Image? Śmiem wątpić, przykład Tarusua pokazał, że mimo najlepszych chęci po stronie małego wydawcy z Polski Image nie śpieszno do udzielenia licencji. Większy może więcej. Jeśli NSC chce utrzymać tempo to w końcu sięgnie po te serie które chciałbyś widzieć.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1253 dnia: Grudzień 19, 2017, 01:02:19 pm »
Z Image jest jeszcze pełno fajnych rzeczy  :smile: Tak na szybko:

Elephantmen (jak ja bym to chciał  :smile: )
Savage Dragon
Pretty Deadly
I Kill Giants
Proof
Prophet
The Maxx
Astro City
Spread
Morning Glories
Thief of thieves
Tress
Manhattan Projects
The Fix
Birthright
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 01:06:19 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1254 dnia: Grudzień 19, 2017, 01:09:32 pm »
Wypowiedź przedstawicieli wydawnictwa brzmi sensownie.
Co tu jest nie tak?
Wszystko ok. Tylko poczytaj sobie komentarze w temacie "Gdzie kupować komiksy?" i narzekanie jak jakiegoś komiksu nie ma w ofercie któregoś ze sklepów.

Czyli wg. Ciebie brak monopolu sprawi, że będzie wydawane większa ilość serii z Image? Śmiem wątpić, przykład Tarusua pokazał, że mimo najlepszych chęci po stronie małego wydawcy z Polski Image nie śpieszno do udzielenia licencji. Większy może więcej. Jeśli NSC chce utrzymać tempo to w końcu sięgnie po te serie które chciałbyś widzieć.
Tylko komiksy Image to nie Marvel czy DC, tego nie sprzedaje się na tony. Dla przypomnienia w podobne klimaty celowało wydawnictwo SQN. Sama Mucha wstrzymała SEX - komiks z Image, bo się nie sprzedaje. Nie chce prorokować ale żeby po roku czasu nie było ograniczania nakładów, wyprzedaży za grosze i bólu tyłka.

Z Image jest jeszcze pełno fajnych rzeczy  :smile: Tak na szybko:

Elephantmen (jak ja bym to chciał  :smile: )
Savage Dragon
Pretty Deadly
I Kill Giants
Proof
Prophet
The Maxx
Astro City
Spread
Morning Glories
Thief of thieves
Tress
Manhattan Projects
The Fix
Birthright
The Maxx  jest w IDW
Astro City  jest w Vertigo.

I podajesz tytuły, które nic nie mówią w większości przeciętnemu czytelnikowi kupującemu w empiku, a to tam jest głownie skierowana oferta wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 01:32:19 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1255 dnia: Grudzień 19, 2017, 01:12:19 pm »
Małe wydawnictwo miało by jeszcze większe problemy, bo duże mając więcej kapitałów może pomylić się z kilkoma seriami. Jak dla mnie to jeśli będzie zapotrzebowanie i serie będą miały dobrą sprzedaż to będzie więcej nowych.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1256 dnia: Grudzień 19, 2017, 01:21:43 pm »
Nie mam problemu z tym, że zapowiadają nowe komiksy. Ale wg mnie za bardzo hura optymistycznie do tego podchodzicie. Pamiętajcie, że mają nad sobą kogoś kto będzie ich z tego rozliczał.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1257 dnia: Grudzień 19, 2017, 02:17:02 pm »
The Maxx  jest w IDW
Astro City  jest w Vertigo.
Racja  :smile: I tak część z przeniesionych tytułów usunąłem.

I podajesz tytuły, które nic nie mówią w większości przeciętnemu czytelnikowi kupującemu w empiku, a to tam jest głownie skierowana oferta wydawnictwa.
Bo np takie "Head Lopper" albo "Jezioro Ognia" mówi  :smile: A z tym Empikiem to tak samo jak Egmont.

Kijanek

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1258 dnia: Grudzień 19, 2017, 02:34:37 pm »
Nie mam problemu z tym, że zapowiadają nowe komiksy. Ale wg mnie za bardzo hura optymistycznie do tego podchodzicie. Pamiętajcie, że mają nad sobą kogoś kto będzie ich z tego rozliczał.
Ale taką historię mieliśmy - Dobry Komiks.


Pytanie kiedy nastąpi przesycenie rynku,


Są wydawnictwa niszowe, SL, OMG, KG,
Są średnie - Mucha, SC, O.
Są takie które idą na ilość nie na jakość - ukochany Egmont. Wydający 15-20 pozycji na miesiąc, ale kosztem jakości, jednak rozpoznawalne komiksy.
NSC - chce zarzucić ilością tytułów, tylko że dla "szarego" człowieka większość tytułów nic nie mówi, kiedyś rozmawiałem z Kuryłowicz - odnośnie książek Connellego, powiedziała ze po 2 latach musieli oddać licencję, bo się nie sprzedają w ilościach jakich by chcieli, mimo że naprawdę książki jego wybijają się ponad przeciętność (sam je czytam od prawie 2 dekad), ale to nie marka dla ludzi, ludzie jak z rejsu - lubią to co już znają, lub to o czym jest głośno.
Będą 2-3 rozpoznawalne marki, BOND, SPAWN i może coś tam jeszcze.
Pytanie ile wydawnictwa pociągną na naszych portfelach? Już jest ostra selekcja co kupić.
Na pewno też sporo by dało gdyby E., wypuściło z rąk DC - mimo wszystko bardziej cienię wydania Muchy komiksów DC.
Nie porównujmy rynku książkowego do rynku komiksów,
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 02:40:32 pm wysłana przez Kijanek »

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1259 dnia: Grudzień 19, 2017, 02:39:06 pm »
Ale taką historię mieliśmy - Dobry Komiks.
Tylko że to były zeszytówki  :smile: