Autor Wątek: Archie Comics  (Przeczytany 3826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eragon

Archie Comics
« dnia: Kwiecień 27, 2018, 11:03:47 pm »
Szukałem i nie znalazłem tematu o komiksach z tego wydawnictwa. Ultimate Comics planuje ofensywę komiksów z tego wydawnictwa w tym roku więc temat chyba się przyda(jeżeli już istnieje i przeoczyłem to przepraszam).
Jest już Archie(tzn. wydanie drugie bo o pierwszym lepiej zapomnieć), Riverdale, a w tym roku planują wydać drugi tom Archiego, pierwszy tom Jugheada, Afterlife with Archie oraz Sabrinę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2018, 11:11:21 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Archie

Odp: Archie Comics
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2018, 11:53:42 pm »
Polecam zainteresować się komiksami z imprintu Archie Horror, bo bardzo fajnie odświerzają formułę. "Afterlife with Archie" jest dobrym wejściem w temat, "Vampironica" miała bardzo mocne rozpoczęcie i jest super poprowadzona graficznie, a seria z Sabriną to jeden z bardziej wciągających komiksowych horrorów w ogóle.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Eragon

Odp: Archie Comics
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2018, 12:54:00 am »
Archie tom 1(ekhm wydanie drugie)

Dostałem to co czego oczekiwałem czyli luźny nastoletni komiks, na szczęście z ciągłą fabułą. Czyta się to bardzo szybko i przyjemnie. Gagi przeważnie są udane, a przełamywanie czwartej ściany przez Archiego akurat w tym wypadku się sprawdza. Pierwszy tom to 6 zeszytów i 3 rysowniczki. Cóż nie będę ukrywał, że rysunki Fiony Staples są na najwyższym poziomie. Veronica Vish też się sprawdza. Najgorzej wypada zeszyt czwarty rysowany przez  Annie Wu(choć tragedii nie ma).

Prawie 30 stron komiksu z klasycznym Archie pozwala się zaznajomić z tymi postaciami sprzed rebootu. W sumie to dalej są te same postacie, jedynie podrasowane i uwspółcześnione.

W każdym razie czekam na drugim tom, jak również na pierwszy tom Jugheada. Odpuszczę sobie ,,Afterlife with Archie'' oraz Sabrinę. Nie lubię takich klimatów w komiksie, ale serialową nową Sabrine opartą o tą serię  z chęcią zobaczę(choć sentymentalnie dla mnie jest tylko jedna  prawdziwa serialowa Sabrina czyli Melissa John Hart ;) ).

Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Maragast

Odp: Archie Comics
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2018, 07:56:44 am »
A jak wypada to drugie/poprawione wydanie?
Czy to wydanie jest już na normalnym poziomie?

Offline Nafciarz

Odp: Archie Comics
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2018, 07:30:52 am »
A jak wypada to drugie/poprawione wydanie?
Czy to wydanie jest już na normalnym poziomie?


Tak normalny format, normalne tlumaczenie.

Offline wonaps

Odp: Archie Comics
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2018, 08:24:47 pm »
wiadomo cokolwiek o ewentualnych kolejnych tomach?;)

Offline maker3

Odp: Archie Comics
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2018, 11:43:48 pm »
Można obecnie gdzieś w Polsce kupić Chilling Adventures of Sabrina?Ceneo ma w bazie, więc ktoś kiedyś sprzedawał, ale obecnie nie znajduje żadnego sklepu.
A może  Ultimate Comics ma jakieś plany w sprawie polskiego tłumaczenia?

Offline Damballa