trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 379999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 06, 2017, 09:32:47 am »
oby tylko nie podsyłali mu materiałów na ostatnią chwilę.
i dlatego mu współczuje, jak napisałem wyżej, poczekamy zobaczymy

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 06, 2017, 09:33:59 am »
Wszystkie pseudonimy/nazwy własne konsultuję z Tomkiem Sidorkiewiczem. Wyjątkiem jest tu Hulka, bo przy tym tomie akurat nie było już na to czasu i polegałem tylko na moim zbiorze komiksów. Oprócz tego wprowadzam jeszcze inne poprawki, opierając się m.in. na tym czego Tomek mnie nauczył redagując moje pierwsze przekłady.

oby tylko nie podsyłali mu materiałów na ostatnią chwilę.
Heh, Hulka ostatecznie zakończyłem jakieś 2-3 tygodnia przed premierą więc to była ostatnia chwila (bo wpierw musiałem się jeszcze odnieść do uwag tłumaczy do moich uwag). I to widać. Może wy tego nie zauważyliście, ale je dostrzegłem już parę baboli, które się przedarły.

Sytuacja jednak powolutku się poprawia. Hawkeye'em i Avengers zająłem się już na spokojnie (polecam oba tomy - bardzo przyjemne lektury!). Teraz kończę Power Mana, a politerowane tomy do nr 12 włącznie już na mnie czekają.

A jeśli chodzi o ramotki to są to przede wszystkim wypełniacze zwiększające objętość cieńszych tomów. Zauważcie, że najwięcej klasycznych zeszytów jest w tomach, w których współczesna historia jest wyjątkowo krótka (np. Power Man czy Wojów Trzech).

Poza tym nie zawsze są to debiuty/genezy. Czasem to początek własnej serii (np. Warlock) czy po prostu jakaś historia z wczesnych (np. Power Man) czy późniejszych lat (np. Wojów Trzech). Nie może to być zawsze debiut, bo nie sprawdza się to m.in w przypadku pięciu tomów z członkami Fantastycznej Czwórki (powtórzyć w każdym tomie FF #1?).
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2017, 09:38:07 am wysłana przez Anionorodnik »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 06, 2017, 09:42:26 am »
a politerowane tomy do nr 12 włącznie
Te same co z listy czeskiej? Nam tu możesz powiedzieć  :biggrin:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 06, 2017, 09:57:41 am »
Znam już cała listę i obowiązuje mnie tajemnica. Muszą wam wystarczyć zapowiedzi z "Polecanych lektur".  :badgrin:

Powiem tylko, że cześć tomów z postaciami z dwóch popularnych marek nieco uszczuplono na rzecz innych postaci. To chyba efekt słynnej wojenki Marvela z Foxem z okresu premiery "Fan4stic". Podobno w co najmniej jednym kraju trwają już prace nad tomami 101-120 ignorujące grzbietową chronologię debiutów. Przygotujcie sobie dłuższą półkę.  :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 06, 2017, 10:01:51 am »
Znam już cała listę i obowiązuje mnie tajemnica. Muszą wam wystarczyć zapowiedzi z "Polecanych lektur". 
OK, zrozumiała sprawa. Czyli poczekamy trochę na potwierdzeni czy dostaniemy Day of the future past.
Podobno w co najmniej jednym kraju trwają już prace nad tomami 101-120 ignorujące grzbietową chronologię debiutów.
Nie jestem tym zaskoczony. Ciekawe jak to będzie z WKKM.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2017, 11:19:37 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 06, 2017, 10:02:10 am »
Znam już cała listę i obowiązuje mnie tajemnica. Muszą wam wystarczyć zapowiedzi z "Polecanych lektur".  :badgrin:
Tak myślałem że zdradzić nie możesz.
Podobno w co najmniej jednym kraju trwają już prace nad tomami 101-120 ignorujące grzbietową chronologię debiutów. Przygotujcie sobie dłuższą półkę.  :wink:
Mówiłem  :biggrin:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 06, 2017, 10:21:01 am »
Cytuj
Nie jestem tym zaskoczony. Ciekawe jak to będzie z WKKM.

Opcja z ignorowaniem chronologii byłaby super ale możliwe, że pójdą dalej z numerkami i co raz nowszymi historiami (All-Different a potem Marvel NOW 2.0)

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 06, 2017, 10:37:19 am »
Opcja z ignorowaniem chronologii byłaby super ale możliwe, że pójdą dalej z numerkami i co raz nowszymi historiami (All-Different a potem Marvel NOW 2.0)
W przypadku KSM jest jeszcze taka możliwość bo sporo nowych postaci pojawiło się np. w Marvel Now, to w przypadku WKKM może być problem z tym o czym piszesz:
https://en.wikipedia.org/wiki/All-New,_All-Different_Marvel
aż tego tyle nie ma, a Marvel Now 2 dopiero wystartowało jakiś czas temu.
Tylko jeśli w kolekcji wyjdzie np. taki jeden tom All-New Wolverine to wątpię, aby ktoś wydał potem kolejne (chyba 4 tomy będą) i będzie jak zawsze urwana historia, ech te kolekcje.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 06, 2017, 11:20:00 am »
Powiem tylko, że cześć tomów z postaciami z dwóch popularnych marek nieco uszczuplono na rzecz innych postaci. To chyba efekt słynnej wojenki Marvela z Foxem z okresu premiery "Fan4stic".

Ech, czyli pewnie poleciało większość solowych tytułów z mutantami, co już dało się zauważyć w 29 tomach z listy czeskiej :doubt: . W takim razie cieszę się, że jednak odpuściłem sobie prenumeratę bo z kolekcji wyleci gros tych najbardziej interesujących mnie tomów.

Nie rozumiem też tej atmosfery konspiracji polskiego oddziału Hachette. Tym bardziej, że pewnie i tak lista będzie taka sama jak w Czechach.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 06, 2017, 11:42:47 am »
@UP
Akurat lepiej, że poleciała Jean Grey, bo dubla nie będzie. Natomiast jeśli nie będzie u nas "Hachette Loves, Egmont kills", to będzie mi smutno.  :doubt: Ale zauważ, że liczba tomów się nie zmienia, zatem za śmierdzące mutanty :) dostaniemy inne postacie, typu Union Jack.

Mówiłem  :biggrin:

Nie, nie nie - to ja mówiłem, że póki będzie sprzedaż, to Kolekcja/kolekcje będą przedłużane w nieskończoność. Weź mi tu się nie wpychaj na mój tron "Kolekcje komiksowe Uber Alles!" i nigdy się nie skończą. Upada więc ten słaby argument wspominany tu na forum, że Hachette przeminie, a Egmont będzie trwał. No widać wyraźnie że mokry sen TK (znowu zero konkurencji) się nie spełni. :)

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 06, 2017, 11:56:23 am »
@Anion przytoczył przykład filmu o Fantastycznej 4, więc będę żywić nadzieję że to o te postaci chodzi, a nie o mutantów. X-Men są zbyt popularnie w Polsce by wyciąć tomy z nimi na rzecz np. Runaways. Nadal gorąco liczę na wydanie takich niszowych w naszym kraju mutantów jak Collosus czy Madrox. W innym przypadku, kolekcja będzie mnie znacznie mniej interesować (właściwie to prawie w ogóle). Z jednej strony dobrze, człowiek mniej pieniędzy wyda, z drugiej jednak komiksów z X-Men w kolekcji nigdy za wiele. To nie Batman, którego kupuję wybrane serie z powodu ogromnego wyboru (i przesytu).

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 06, 2017, 12:01:00 pm »
X-Men są zbyt popularnie w Polsce by wyciąć tomy z nimi na rzecz np. Runaways.
Przecież Runaways są normalnie w kolekcji  :smile:

z dwóch popularnych marek nieco uszczuplono
Czyli F4 i X-Men co jak już napisał Amsterdream widać też po liście czeskiej  :doubt: Ciekawe co wejdzie na ich miejsce?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2017, 12:08:19 pm wysłana przez JanT »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 06, 2017, 12:08:11 pm »
Napisałem wyraźnie, że dwie marki czyli FF i X-Men. Nie wywalili wszystkiego z nimi, a jedynie część. Są niszowe rzeczy.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 06, 2017, 12:08:32 pm »
I Jean Grey. Ale na Madroxa to sam sobie ostrzę zęby, bo facet ma najlepszą na świecie moc mutanta, więc mam nadzieję, że do MMH PL się załapał. Szkoda tylko że go zabili w Marvelu.

A Anion zna już całą listę i sam wie, że tych jego Hellcatów czy Agentów Atlasu lub Winter Guardów nie będzie. :smile: Dark Avengers rlz!

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 06, 2017, 12:11:30 pm »

 

anything