trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 378696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 06, 2017, 09:06:17 pm »
@UP
Chyba bardziej z Wielkiej Brytanii. Ja nie mówię drutem kolczastym.
Zresztą w Rzeszy też na razie jest dopiero 5 tom - taki sam Hulk jak u nas. Ale w 4 tomie dostali Thora. I to z Ragnarokiem a nie Dissasembled jak w Anglii.

https://www.die-superhelden-sammlung.de/vorschau-2/


Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 06, 2017, 09:18:08 pm »
@UP
Chyba bardziej z Wielkiej Brytanii. Ja nie mówię drutem kolczastym.
Zresztą w Rzeszy też na razie jest dopiero 5 tom - taki sam Hulk jak u nas. Ale w 4 tomie dostali Thora. I to z Ragnarokiem a nie Dissasembled jak w Anglii.


Disassembled Thor to właśnie Ragnarok.

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 07, 2017, 05:57:42 pm »
@UP
Chyba bardziej z Wielkiej Brytanii.
Nie.

endriu84

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 08, 2017, 01:28:22 pm »
Wszystkie pseudonimy/nazwy własne konsultuję z Tomkiem Sidorkiewiczem. Wyjątkiem jest tu Hulka, bo przy tym tomie akurat nie było już na to czasu i polegałem tylko na moim zbiorze komiksów.

Hej Anion,
Czy będzie na rynku dostęne poprawione wydanie Kapitana oraz Hulka?
Będę wdzięczny za info ;)

Offline Ryba2111

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 08, 2017, 01:56:56 pm »
Z innej beczki. W Arkadii dostępny jest jeden egzemplarz pierwszego tomu w cenie 15 zł. Może ktoś potrzebuje.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 08, 2017, 02:00:58 pm »
Hej Anion,
Czy będzie na rynku dostęne poprawione wydanie Kapitana oraz Hulka?
Będę wdzięczny za info :wink:
Nic mi o tym nie wiadomo, ale sądząc po tym, że od tomu czwartego jest już dwójka korektorów, a od tomu piątego - trójka korektorów i jeden redaktor, to można zakładać, że w wydawnictwie nikt nie planuje wydrukować tych tomów w jeszcze bardziej poprawionej wersji niż ta, która trafiła do kiosków.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 09, 2017, 09:15:00 pm »
"Ja i Iron Man" z 3. tomu SBM pozytywnie mnie zaskoczył. Quesada napisał porządną historię - może na początku trochę sztuczną i nazbyt pospieszną, ale jakoś tak od 3. rozdziału udało mu się mnie przekonać. Wątki etyczne dotyczące sztucznej inteligencji, odpowiedzialności i miłosno-nienawistnych relacji nowego Pigmaliona i jego dzieła przedstawione zostały na poziomie, bez obrażania inteligencji czytelnika. Wciągały o wiele bardziej, niż pretekstowe i nieciekawie zilustrowane pojedynki z Whiplashem oraz Mandarynem.
No właśnie: "nieciekawie narysowane"... Styl rysunków w tej historii to przykra sprawa i poważna wada. Chen i Martinez okazali się wyrobnikami, bez polotu replikującymi styl lat 90. w odmianie Jima Lee. Ujawnili zupełną bezradność wobec fabuły psychologicznej i etycznej, w której główną rolę odgrywają dialogi, a nie - z przeproszeniem - klaty i cycki. Pół biedy, gdyby radzili sobie ze scenami akcji... Ale ich pojedynki są również mało dynamiczne i niezbyt czytelne. Połączenie ich pracy z tak pomyślanym - po swojemu ambitnym - scenariuszem dało rażący efekt, który pamiętam np. ze wspólnych komiksów DeMatteisa i Bagleya. Spokojnie mogę sobie wyobrazić, jak znacznie lepszym dziełem byłby "Ja i Iron Man", gdyby za rysunki odpowiadał np. Larroca (mimo, że niezbyt go lubię!), czy choćby sam Quesada, który w "Diable Stróżu" udowodnił, że jego styl o dziwo nadaje się do podobnej jakości historii.
Szkoda...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline raf82

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 10, 2017, 10:42:49 am »
Witam
Czy ktoś dostał z prenumeraty cz. 4 i 5 bo już dawno w sklepach a ja nic nie dostałem.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 10, 2017, 10:51:27 am »
W połowie miesiąca ma być  :evil:


"Witam,
Paczki planujemy wysłać w połowie marca.
 
Pozdrawiam
 
BIURO OBSŁUGI KOLEKCJI
HACHETTE POLSKA"
the time is near

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 10, 2017, 11:41:59 am »
Ma być... WYSŁANA. Czyli otrzymamy przy odrobinie szczęścia na Prima Aprilis.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 10, 2017, 11:49:27 am »
Ma być... WYSŁANA. Czyli otrzymamy przy odrobinie szczęścia na Prima Aprilis.

Termin pasuje. Ta prenumerata to Prima Aprilis.
the time is near

Offline Lesiok

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 12, 2017, 07:16:15 pm »
Czy ktoś mógłby coś napisać o nadchodzącym tomie z Hawkeye'em? Z tego co udało mi się znaleźć to będzie to cała jego pierwsza miniseria, czyli dostaniemy skończoną historię. Pytanie czy to ramotka-zapchajdziura czy coś trochę lepszego?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 12, 2017, 07:47:35 pm »
Wybitne arcydzieło to to nie jest, ale naprawdę warto kupić ten tom. Pierwszy raz przeczytałem tę miniserię dopiero teraz, przy redakcji tego tomu SBM. Nie obiecywałem sobie po niej zbyt wiele, ale pozytywnie się zaskoczyłęm i dobrze się bawiłem przy jej lekturze. Nie dziwi mnie, że po tylu latach wciąż jest jedną z najpopularniejszych opowieści o Clincie Bartonie. Ten tom SBM to przegląd najważniejszych momentów w historii Hawkeye'a: jego debiut, przyjęcie do Avengers, pierwsza samodzielna seria, poznanie Mockingbird i ślub z nią oraz początek problemów Clinta ze słuchem.


To jest absolutnie doskonały prolog/uzupełnienie do Hawkeye'a Matta Fractiona i Davida Aja w wydaniu Egmontu, bo:
- SBM #6 i "Hawkeye tom 1: Moje życie to walka" wychodzą w ten sam dzień! :cool:
- SBM #6 zawiera pełną biografię Clinta, której na bank zabrakło w wyd. Egmontu.
- SBM #6 rozwija kilka motywów, do których mniej (członkostwo w Avengers, związek z Mockingbird) lub bardziej (problemy ze słuchem) Fraction i Aja odwołują się w swojej serii.
- SBM #6 jest przydatnym punktem odniesienie do oceny tego, jak bardzo seria Fractiona i Aja odcina się estetyką i klimatem od typowych komiksów z Hawkeye'em.

Offline Lesiok

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 12, 2017, 10:01:26 pm »
Dzięki Anionorodnik. Świetne podsumowanie, które nawet zachęciło mnie do kupna  :smile: .
A tak na marginesie powinni Ci dopłacić za reklamę  :biggrin: .

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 12, 2017, 10:54:49 pm »
Z całym szacunkiem i bez urazy, ale drugą ręką powinni zabrać za może i mini, ale jednak spoilery...  :doubt:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything