trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 380156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 13, 2017, 12:23:29 am »
Z całym szacunkiem i bez urazy, ale drugą ręką powinni zabrać za może i mini, ale jednak spoilery...  :doubt:


Z całym szacunkiem i bez urazy:
przeczytałem w tym temacie dwie wypowiedzi. Z jednej dowiedziałem się interesujących rzeczy o komiksie, którego planowałem nie kupować i sprawiły one, że zdecydowałem się na ten zakup.
Z drugiej wynika, że autor pierwszej wypowiedzi uczynił rzecz karygodną (tj. taką, za ktorą powinien zostać ukarany).
Autorowi pierwszej wypowiedzi chciałbym podziękować.
To zaś, co chciałbym powiedzieć autorowi drugiej wypowiedzi, zachowam jednak dla siebie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 13, 2017, 08:20:34 am »
Ja z kolei dowiedziałem się o szczegółach o których nie miałem pojęcia i których przed lekturą znać bym nie chciał. Także albo daruj sobie takie wstawki albo napisz mi to prywatnie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline absolutnie

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 13, 2017, 09:08:59 am »
Ja z kolei dowiedziałem się o szczegółach o których nie miałem pojęcia i których przed lekturą znać bym nie chciał. Także albo daruj sobie takie wstawki albo napisz mi to prywatnie.


W mojej wypowiedzi nie ma nic prywatnego.
Przychodzę na forum dowiedzieć się czegoś konkretnego od ludzi, którzy znają komiksy, których nie znam. Wchodząc tutaj, spodziewam się, że ludzie ci moga mówić o rozmaitych szczegółach z utworów, ktorych nie czytałem, a nawet dyskutować o istotnych dla rozwoju danej fabuły zdarzeniach, bo przecież oni czytali już dawno to coś, co ja dopiero przeczytać zamierzam.
Ale czego innego miałbym się spodziewać, skoro jest to forum milośników, czytelników, zbieraczy i znawców komiksu?


Chciałbym na tym forum więcej merytorycznych informacji, więcej rzeczowych dyskusji, więcej dzielenia się wrażeniami z lektur, ktore kogoś zachwyciły, więcej wskazówek, jak czytać, więcej poleceń, co czytać itd., itp,. Dlatego też głos, kogoś, kto chce uciszyć osobę dzielącą się swoją (konkretną i cenną z mojego punktu widzenia) wiedzą, uważam za wypowiedź zmierzającą do wyeliminowania z forum tego wszystkiego, co uważam za fajne i cenne.
Jako, że był to głos publiczny, to publicznie mówię: NIE, nie zgadzam się z tobą, a twoją wypowiedż uważam za (publiczny) atak nie tylko na osobę, której zarzuciłeś spojlerowanie, ale także na mnie.




Mimo to nie chcę wszczynać żadnej wojny. Apeluję tylko - do kazdego, komu spojlery przeszkadzają - o chwilę zastanowienia się nad tym, czy w ogóle możliwe jest powiedzenie czegokolwiek bez zdradzania czegokolwiek?
Każdy zwiastun filmowy zawiera spojlery. Zawierają je fotosy z filmow, tytuły tych filmów. Ba, spojlerem może być nawet podanie gatunku, do ktorego film należy.


Oczywiście, można na forum dyskutować wyłącznie o sposobach pakowania, zniżkach w różnych sklepach lub wyższości Hachette nad Egmontem albo odwrotnie, ale moim zdaniem, nie po to to forum powstalo.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 13, 2017, 09:32:07 am »
Oczywiście, można na forum dyskutować wyłącznie o sposobach pakowania, zniżkach w różnych sklepach lub wyższości Hachette nad Egmontem albo odwrotnie, ale moim zdaniem, nie po to to forum powstalo.

Ale o czym tu dyskutować? Hachette górą, reszta dołem. :)

Prenumerata przyszła. Regularnie jak w zegarku - poniedziałek przed premierą następnego numeru. Tak jak miesiąc temu moja partia. Jest długopis do touch pada, oraz druczek wpłaty. Mam czas do 29 marca. Ogólnie jestem happy. Do jutra powinienem zdążyć napisać rzetelną recenzję Hulka.




Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 13, 2017, 11:00:48 am »
Przychodzę na forum dowiedzieć się czegoś konkretnego od ludzi, którzy znają komiksy, których nie znam.

To zupełnie tak jak ja - jako mały żuczek z ułamkiem ułamka wiedzy tutejszych specjalistów zaglądam żeby się dowiadywać.

Wchodząc tutaj, spodziewam się, że ludzie ci moga mówić o rozmaitych szczegółach z utworów, ktorych nie czytałem, a nawet dyskutować o istotnych dla rozwoju danej fabuły zdarzeniach, bo przecież oni czytali już dawno to coś, co ja dopiero przeczytać zamierzam.
Ale czego innego miałbym się spodziewać, skoro jest to forum milośników, czytelników, zbieraczy i znawców komiksu?

Ostrzeżenia na początku wypowiedzi (skoro funkcja spoiler wyleciała), że post zawiera informacje dot. fabuły?
Dzięki niemu wiem, że skoro dopiero chcę kupić komiks, którego siłą rzeczy nie znam to tę konkretną wypowiedź lepiej ominąć żeby nie psuć sobie zabawy.
Zauważ, że jak pytam (bo na ogół jestem tu po to, żeby o coś zapytać mających większą wiedzę ode mnie) to dostaję okrągłe odpowiedzi typu "dobra pozycja", "zakręcona fabuła", "przyzwoity humor" - bierz. Albo "d..y nie urywa, odpuść sobie". I to jest ta różnica.
Pamiętajmy, że oprócz wyjadaczy są tutaj również takie zielone szczypiorki, które o wielu rzeczach oczywistych dla innych nie mają pojęcia, bo nie siedzą tyle w komiksach.
I gdy dyskusja toczy się o tytule, który dopiero wyjdzie to jednak miło byłoby zostać uprzedzonym, że będą spoilery.
Co innego gdy mamy choćby dzień premiery (i to nawet rano) - wtedy z automatu wiem, że mogę się na coś naciąć i zachowuję ostrożność.
Ale w takiej sytuacji jak powyższa człowiek jest bezbronny. Bo wczoraj pojawiła się konkretna informacja dot. fabuły tomu 6. A jutro ktoś może się wysypać z tomem 7. I to oznaczałoby, że w zasadzie nie ma po co odwiedzać tematu, bo zawsze będzie ktoś kto czytał coś przed nami.
A wystarczy wpisać jedno słówko ostrzeżenia.  :doubt:
Tylko tyle.


"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 13, 2017, 07:18:30 pm »
Zeszyt siódmy, strona ósma. Scena gdy Banner rozmawia z Hackiem i pada nazwa Strefy 51. JanT - czy tam przypadkiem dymki nie mają zmienionej kolejności?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 13, 2017, 07:51:19 pm »
Sprawdziłem. Wszystko się zgadza.

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 13, 2017, 08:02:54 pm »
Ostrzeżenia na początku wypowiedzi (skoro funkcja spoiler wyleciała), że post zawiera informacje dot. fabuły?
Dzięki niemu wiem, że skoro dopiero chcę kupić komiks, którego siłą rzeczy nie znam to tę konkretną wypowiedź lepiej ominąć żeby nie psuć sobie zabawy.
Zauważ, że jak pytam (bo na ogół jestem tu po to, żeby o coś zapytać mających większą wiedzę ode mnie) to dostaję okrągłe odpowiedzi typu "dobra pozycja", "zakręcona fabuła", "przyzwoity humor" - bierz. Albo "d..y nie urywa, odpuść sobie". I to jest ta różnica.
Pamiętajmy, że oprócz wyjadaczy są tutaj również takie zielone szczypiorki, które o wielu rzeczach oczywistych dla innych nie mają pojęcia, bo nie siedzą tyle w komiksach.
I gdy dyskusja toczy się o tytule, który dopiero wyjdzie to jednak miło byłoby zostać uprzedzonym, że będą spoilery.
Co innego gdy mamy choćby dzień premiery (i to nawet rano) - wtedy z automatu wiem, że mogę się na coś naciąć i zachowuję ostrożność.
Ale w takiej sytuacji jak powyższa człowiek jest bezbronny. Bo wczoraj pojawiła się konkretna informacja dot. fabuły tomu 6. A jutro ktoś może się wysypać z tomem 7. I to oznaczałoby, że w zasadzie nie ma po co odwiedzać tematu, bo zawsze będzie ktoś kto czytał coś przed nami.
A wystarczy wpisać jedno słówko ostrzeżenia.  :doubt:
Tylko tyle.
Zgadzam się z death_birdem. Kulturalnie, na temat i bez maniery wyłożył, co też myślę.  Można napisac na początku, że wypowiedź zawiera lekkie spoilery, można napisac białym czy żółtym atramentem, można nieco inaczej ująć w wypowiedzi, można...  O wypowiedź Aniona nie ma co drzeć szat (toteż death_bird nie drze), spoiler (jeden czy drugi) był minimalny, nie przeszkodzi mi na pewnio w kupnie komiksu i cieszeni się nim... ale gdybym miał wybór wolałbym go nie czytać.
A tak oprócz tego - dzięki Anion za (jak zwykle) krótką, treściwą i ciekawą wypowiedź na temat komiksu. jesli miałem jakies watpliwości co do kupna to już nie mam :smile:

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 15, 2017, 06:00:53 am »
Dziesiątym tomem będzie Kapitan Marvel.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 15, 2017, 06:26:41 am »
Fajnie. Będzie ładny ciąg jego przygód w połączeniu z tomami z WKKM.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 15, 2017, 07:26:06 am »
Dziesiątym tomem będzie Kapitan Marvel.
Do Black Widow na 100% lista czeska  :biggrin: ale myślę że już cały czas.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 07:30:47 am wysłana przez JanT »

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 15, 2017, 07:42:01 am »
Superbohaterowie Marvela#6: Hawkeye - prezentacja komiksu

Po bardzo obszernym Hulku przyszła pora na chudszy tom kolekcji. No ale przynajmniej redakcja mniej się napracowała, bo  za korektę odpowiadają już tylko dwie osoby.  :biggrin:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline raf82

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 15, 2017, 02:30:41 pm »
Do mnie tez wczoraj przyszła paczka z tomem 4 i 5. Chyba te tomy są ze zwrotów dlatego tyle szły. Zapakowane ok jak na foto wyżej ale 4 lekko ubita na dole ujdzie - zaś 5 ma mocno ubity jeden róg przodu i tyłu komiksu - tak jakby spadł całym rantem z dość wysoka. Chyba zrezygnuje z prenumeraty jak to ma tak wyglądać raz dostanę dobre innym razem ubite. Reklamować nie wiem czy jest sens to masówka i trzeba się liczyć że z prenumeratą jest loteria -  koszty wysyłki będą droższe niż ten rabat.

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 15, 2017, 02:37:33 pm »
Reklamować nie wiem czy jest sens to masówka i trzeba się liczyć że z prenumeratą jest loteria -  koszty wysyłki będą droższe niż ten rabat.
Prenumerowałem WKKM i nigdy nie kazano mi odesłać uszkodzonych egzemplarzy. Nawet jeżeli by Ci kazano, koszt wysyłki pokrywa Hachette, bo to jest reklamacja, a nie zwrot.

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 15, 2017, 05:52:29 pm »
Przez mariana381 prezentacje kupie tego Hawkeya, bo narobił mi smaka i przywołał czasy gry w pegazusa . Także jest to pierwszy nieplanowany, dodatkowy komiks który do mnie trafi z tej kolekcji ;-)
Prezentacja jak zawsze świetnie przygotowana.
A tak śmieszkując jest tam błąd tłumacza,bo u nas obowiązuje powszechnie znany ,,Orła Cień,, ;-)