Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 15, 2017, 07:04:08 pm »
No to cieszę się,  że Cię przekonałem. Tymczasem w zeszycie Avengers w jednym z dymków o jedno "się" za dużo. Ten trzeci korektor chyba jednak robił robotę. :biggrin:

http://filmozercy.com/uploads/images/original/dsc-00651.JPG
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 15, 2017, 07:12:25 pm »
Więcej jest takich błędów  :doubt: Później napiszę.
 
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 10:32:26 pm wysłana przez JanT »

Offline Blacksad

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 15, 2017, 10:31:23 pm »
Zauważ, że jak pytam (bo na ogół jestem tu po to, żeby o coś zapytać mających większą wiedzę ode mnie) to dostaję okrągłe odpowiedzi typu "dobra pozycja", "zakręcona fabuła", "przyzwoity humor" - bierz. Albo "d..y nie urywa, odpuść sobie". I to jest ta różnica.
I naprawdę tak sformułowane "polecanki" Ci wystarczą? Co dokładnie zaspojlerował Anionorodnik? Ślub bohatera? Problemy ze słuchem? To rzeczy, o których możesz przeczytać w randomowych opisach z google. A ta druga mnie mocno zaintrygowała i nie mogę się doczekać przesyłki komiksu, o którego kupnie wcześniej nawet nie myślałem. I nie uważam, żeby zdradzono mi cokolwiek z fabuły.
Chrzań się, Smirnov

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 15, 2017, 10:32:43 pm »
Avengers 16:

str 8 kadr 1: "zanim zdołam się oczyścić się"

str 9 kadr 2: "w kierunku jego źródła źródła z niewiarygodną szybkością"

Hawkeye 2:

str 1: "na manhattanieciągną się długie"

str 19 kadr 1: "ktośw drzwiach"

Hawkeye 4:

str 3 kadr 2: "*kórego Hawk nazwał"

str 19 kadr 2 - pusty dymek myślowy a w oryginale: "uh-oh he's going to shoot."

@Anionorodnik
Ktoś to musi jeszcze przeglądać po wklepaniu dymków (poza jednym  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 10:38:52 pm wysłana przez JanT »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 16, 2017, 10:20:23 am »
Od wczoraj jest już "Hawkeye", a ja się ledwie wyrobiłem z lekturą "Hulka: Psy wojny", a właściwie "Oczy węża" - "Psy wojny". Pozycja to przyzwoita, na - że tak powiem - satysfakcjonującym hulkowym poziomie. Odnajdziemy tu pewne związki z tomem WKKM "Niemy krzyk", a także motywy, których echa trafiły do filmu "Hulk" Anga Lee z 2003 r. (który bardzo lubię, wbrew przeważającej opinii). Historia została zgrabnie wykrojona z większego runu i aż chciałoby się poznać jej przedakcję i konsekwencje (ale nie jest to konieczne - to nie jest tom "urwany").

Z drugiej strony rysunki prezentujące "hulkowy standard" niezbyt mi się podobały (nie mogłem się dopatrzyć tuszu sędziwego już wówczas Sala Buscemy). Monologi wewnętrzne Bruce'a (w ogóle teksty w ramkach) jakoś tak infantylizowały narrację, zamiast ją problematyzować. Pierwsze 4-5 zeszytów wydało mi się ciekawszych, niż końcówka.
Ogólnie wyszedł więc satysfakcjonujący średniak. Dobrze prezentuje postać i czyta się go z pewną przyjemnością, choć bez wypieków.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 16, 2017, 11:32:52 am »
@UP
Sympatyczny tom. Przyjemnie się go czytało. Nie zachwycił mocno, ale też nie zawiódł. Widziałem gorsze komiksy.

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 20, 2017, 08:12:30 pm »
Z niemieckiej strony kolekcji - na temat tomu "Thanos" - "bohater podróżuje przez kosmos w poszukiwaniu klejnotów nieskończoności, aby zdobyć jeszcze większą moc". Brzmi jak Thanos' Quest Jima Starlina. Tyle wygrać...

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 21, 2017, 09:12:02 pm »
Ten tom siódmy ("Avengers") to jakieś wyjątkowo dobre historie? Czy nic ponad to co pojawiło się w WKKM?
Generalnie odczuwam przesyt tą grupą i wziąłbym tylko w wypadku jakiejś naprawdę dobrej fabuły...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline adam and arluk

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 21, 2017, 10:19:11 pm »
Czy którykolwiek z kolegów również  nie dostał jeszcze numerów 4 i 5 z prenumeraty?

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 22, 2017, 07:04:39 am »
@UP
Raczej większość. Ja dostałem w tamtym tygodniu, bodajże we wtorek.
Zadzwoń do BOK-u

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 22, 2017, 10:12:56 am »
Do mnie doszły wczoraj. Ale widzisz jak to jest, inni dostali tydzień wcześniej i zupełnie nie wiem z czego to wynika :sad: Oni chyba nie wysyłają do wszystkich w tym samym czasie tylko partiami. Ale nie wiem co sprawia, że znajdujesz się w "późniejszej" partii. Na pewno nie płatność i raczej nie kolejność składania zamówień. Może nazwisko? Może lokalizacja?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 22, 2017, 10:18:50 am »
To że część dostaje zwroty z kiosków  :smile:

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 22, 2017, 10:36:47 am »
Janku, nie siej fermentu i zamętu

część dostaje zwroty z kiosków
TO JEST NIEPRAWDA

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 22, 2017, 11:35:24 am »
To jest prawda i w przypadku Hachette i Eaglemoss (popytaj ludzi jakie podostawali rzekomy dodruk Hush'a a Eaglemoss samo pisało że "przefoliowują")

Takie wydawnictwa zawsze tak robią ze wszystkimi kolekcjami a to że w BOKu się do tego nie przyznają to wiadomo  :smile:

@Pocztar
Jaką masz datę nadania?

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 22, 2017, 12:34:23 pm »
Moja opinia na ten temat oparta na doświadczeniu z prenumeratą WKKM
Nie wiem jak jest zasada dotycząca przesyłania komiksów prenumeratorom, ale jak dla kwestia przesyłania im zwrotów to zwykła teoria spiskowa. Ja miałem swego czasu prenumeratę (od numeru 6 do 61) i na te wszystkie numery tylko 3 przyszły mi uszkodzone. Telefonicznie zareklamowałem, nie musiałem wysyłać żadnych zdjęć na potwierdzenie, po jakichś 2-3 tygodniach dotarły do mnie nowe komiksy, a stare (te reklamowane) mogłem zachować.
Muszę jeszcze dodać, że z powodu późnego zamówienia prenumeraty miałem znaczne opóźnienia, tak ok. 10 numerów w plecy.

Poza tym zwykła logika:
Premiery Kapitana Ameryki i Hulka były odpowiednio 15.02. i 01.03. Nie wiem jak długo poszczególne tomy są dostępne w ogólno dostępnej dystrybucji, zakładam, że ze 4 tygodnie (jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, niech mnie poprawi). Założenie to opieram na fakcie, że widziałem dostępnego Spider-Mana w momencie kiedy w dystrybucji był już Iron Man. Wychodząc z tego założenia zwroty Kapitana Ameryki powinny nastąpić ok. 15.03, a Hulka będą dopiero za tydzień. Zwroty muszą najpierw dojść do wydawcy, który musi to wszystko zmagazynować, zrobić jakieś tam spisy, protokoły czy coś w tym stylu, a następnie (przy założeniu, że zwroty są wysyłane prenumeratorom) przygotować wszystko do wysyłki łącznie z pakowaniem i nadaniem na poczcie. Później taka przesyłka musi jeszcze dotrzeć do odbiorcy.
I jeszcze jedna ważna rzecz - Hachette to nie tylko WKKM i SBM. Oni mają całe mnóstwo różnych kolekcji, od książek, poprzez modelarstwo, po szydełkowanie i zwroty od tych kolekcji również do nich przychodzą i to również musi zostać przyjęte na ichniejszy magazyn itd., itp. A więc podejrzewam, że jest tego od groma w danym okresie czasu

A więc jak sądzisz, ile taki proces może trwać?