trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 379766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 12, 2017, 07:55:45 am »
@mkolek
Tylko na początku naszej i czeskiej listy były drobne zmiany w kolejności. Teraz to już się ustabilizowało i przynajmniej wiemy, co będzie do 29 tomu (Deadpool szybciej).

Naprawdę szkoda mi tego wycięcia DoFP. Tym bardziej, że nasza i czeska edycja nie miały tego komiksu - on trafił tylko do Rosji i Francji. Dlatego Brytyjczycy dostali to w MMH. A tu taka zmiana.  :doubt: Pewnie wynikło to z faktu, że nic chcieli upchnąć dwóch historii z lat 80-tych. Jedna MUSIAŁA BYĆ nowa.  :doubt:

@Janek
Kapitan Brytania jest nieszczególnie dobry. :) I powróci w MMH. DoFP może nam dadzą w tomi o Uncanny X-Men? Bo w sumie to tam to było. A w The X-Men byli Children of the Atom i X-Men #1 który był już w Origins The 60's. Póki nie wycięli drugiego tomu o X-Men jest nadzieja. Longbow Hunters będzie w przedłużeniu, bo zamieniono go miejscami z Flashpointem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 08:03:30 am wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:01:15 am »
może nam przeniosą do tomu o Uncanny X-Men?
Jeśli będzie tom z Uncanny X-Men.

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:02:47 am »
No trudno, 40 zł w kieszeni. Jeżeli będziemy szli listą czeska to kupię tylko 1 tom: Daredevil, no może jeszcze Punishera. Przynajmniej na te 29 ujawnione. Reszta albo mnie nie interesuję, albo początki serii :doubt: jak przy tomie o Nicku Fury'm czy Valkyrii.
Jeśli będzie tom z Uncanny X-Men.
Nawet jeśli będzie to dowalą jakąś drugą historię do DoFP. Szykował się taki ładny tom z klasykami. Eh.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:08:17 am »
SBM brak części FF
Hę? Tom z Fantastyczną Czwórką nie został "ocenzurowany", a fakt, że w angielskiej wersji poprzedzał go tom z Sue jeszcze nie  oznacza, solowych tomów w ogóle nie będzie. Jeśli nie o to chodzi, to o co?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:14:46 am »
Anion pisał że część solowych tytułów z X-Men i FF będą zastąpione czymś innym.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:16:05 am »
Jeśli będzie tom z Uncanny X-Men.

No oczywiście - to jest podstawowy warunek - muszą zostawić nam ten tom. Murazor ma rację - tom z klasykami byłby fajny (jak Kapitan Byrne'a), ale jeszcze nie wszystko stracone. Poczekamy, zobaczymy. Na razie jest 60 numerów gwarantowane. I muszą jakoś to zapełnić przecież, a znamy dopiero połowę tytułów.

Oczywiście liczę też na wydłużenie do setki i powrót tych pojedynczych X-Menów w polskich numerach 61-100. Zwłaszcza na Maddroxa, który ma jedna z lepszych mutanckich mocy.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:27:15 am »
Anion pisał że część solowych tytułów z X-Men i FF będą zastąpione czymś innym.
Musiałem to przegapić. Bez sensu tak wydać np. Stwora, ale nie Ludzką Pochodnię. A tak właściwie, to podejrzewam, że ta dwójka (jako że dano im zeszyty niepochodzące z serii grupowej) zostanie w przeciwieństwie do reszty drużyny.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:38:31 am »
@UP
Zerowanie FOXa. :)

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:54:44 am »
Twierdzisz, że ta zagrywka jest odgórna? Teraz, po współpracy nad "Legionem", raczej nie mają powodów, by tak czynić.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:02:54 am »
Panini (właściciel licencji kolekcyjnych) współpracuje z twórcami Legionu?  :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:13:42 am »
Zerowanie FOXa. :smile:
O tym wspominał Anion  :smile: Ale dziwne że Anglia może a my już nie  :doubt:

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:22:57 am »
Wielka Brytania ma broń atomową - może walczyć z niesprawiedliwością. :) My jesteśmy traktowani niczym ciemna masa i uważają, że do nas FOX nie dochodzi i można nam wszystko wcisnąć.

W ogóle te różnice pomiędzy edycjami zaczynają mnie wkurzać, bo na tym tracimy. Warlock, Kaczor Howard, Deadpoole a teraz Madrox, Iceman i reszta mutantów. Mam nadzieję, że to się naprostuje.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:36:02 am »
Tomy 6 i 7 oraz koszulka już u mnie. :P

Potwierdzam, też wczoraj dostałem. Wszyscy mają koszulki XL? Pomimo, że swoje kilogramy mam, wyglądam jakbym założył na siebie żagiel :wink:

Apropos tłumaczeń, zacząłem czytać Hawkeye'a. Czy ktoś ma pod ręką Tales of Suspense #57 w oryginale? Tam na stronie 9 w panelu w prawym górnym rogu Pepper mówi do Happy'ego o "spacerze z ROŻKIEM po Coney Island". Zastanawiam się, czy tam w oryginale nie chodziło o słówko "con" w kontekście oszusta/ściemniacza - za to jak potraktował ją Stark. Byłby tłumaczeniowy kiks roku miesiąca i to pod korektą Anionorodnika. Czy się mylę?

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:38:09 am »
Jeśli prawdą jest to, że nie będzie postaci, których prawa filmowe należą FOXa to około 20 tomów może wylecieć z kolekcji jak tak na szybko przejrzałem listę z UK.
Dla przypomnienia


czyli poza X-men i FF to jeszcze jest Alpha Fight i New Mutants.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:41:42 am »
TYLKO CZĘŚĆ  :smile: przecież X-Men, FF, Wolverine, Deadpool już są/będą.