trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 379417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:49:32 am »
TYLKO CZĘŚĆ  :smile: przecież X-Men, FF, Wolverine, Deadpool już są/będą.
zaznaczyłem że około, jestem świadom że część bardziej znanych postaci będzie

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:53:38 am »
Przestańcie pisać te bzdury. Konflikt dwóch studiów filmowych, nawet gdyby istniał, nie ma wpływu na komiksy wydawane w Anglii. Wykupili licencję na masę tytułów z X-Men i Fantastyczną Czwórką, i nikt nie będzie specjalnie ucinać jakieś prasowej kolekcji z powodu chwilowej próby zepchnięcia mutantów do limbo i promowaniu Inhumans w Ameryce. To tak absurdalne wnioski, że ciężko mi uwierzyć że muszę w ogóle podawać argumenty w te sprawie.

@Anion wspomniał sobie o tym luźno, jako spostrzeżenie, może humorystyczne, a Wy traktujecie to jako jedną z absurdalnych teorii. Przypominam, że wedle informacji od @Aniona nasz forumowy kolega zajmuje się tam tłumaczeniem, i raczej nie ma dostępu do zakulisowych informacji.Zdradzę Wam tajemnicę - postanowiono wykreślić pewne solowe tomy z mutantami, bo polski zarząd nie wierzył w sprzedażowy potencjał takich postaci jak Madrox, którego w Polsce prawie nikt nie zna. Jestem pewien że cięć nie unikną także inne postaci, jak np Shang-Chi.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:55:49 am »
Superbohaterowie Marvela#8: Power Man - prezentacja komiksu

W pseudonimach nadal bracia sobie robią jaja. :biggrin: Tylko Mateuszowi zapomnieli dopisać, że jest tłumaczem w tym tomie.  :lol:  Tak na pierwszy rzut oka rysunki w New Avengers trochę odpychają i jakoś bardziej się nastawiam na te klasyczną historię. Niestety mój egzemplarz też był bez foli.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:23:32 am »
Przestańcie pisać te bzdury. Konflikt dwóch studiów filmowych, nawet gdyby istniał, nie ma wpływu na komiksy wydawane w Anglii.
Ja napisałem że Anion o tym tylko wspomniał i też mnie to dziwi  :smile:

@Aniona nasz forumowy kolega zajmuje się tam tłumaczeniem, i raczej nie ma dostępu do zakulisowych informacji.
Pisał też że gdzieś tam już robią tomy 101-120 bez chronologii czyli jakieś tam info ma.

bo polski zarząd nie wierzył w sprzedażowy potencjał takich postaci jak Madrox, którego w Polsce prawie nikt nie zna. Jestem pewien że cięć nie unikną także inne postaci, jak np Shang-Chi.
A wierzy np w Captain Marvel czy jeszcze jakieś mniej znane postacie? Dodatkowo ma też nie być czegoś z FF a oni nie są znani? Za te mniej znane postacie powsadzają jeszcze bardziej mniej znane?  :biggrin: Bo wiesz że każdy wymieniony tom muszą czymś zastąpić?

I to nie tylko polski odział ustala listę.

Więc sam nie wiesz o czym piszesz  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 10:46:50 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:36:59 am »
Tak - bo Valkyria czy Wojów Trzech będą bardziej rozpoznawalni niż Maddrox, Beast i reszta mutasów. A tu jest taka sama sytuacja jak z Flashem czy Harley. Nie było komiksów z ta postacią, to jak ludzie mieli je kupować? Stare błędne koło Kołodziejczaka się kłania (Nie wydajemy superhero bo się nie sprzedają. Fantasy Komiks jest lepszy.)

Ufff - paczka od Hachette zdążyła przyjść przed świętami. Na mnie koszulka pasuje idealnie. :) :D Niestety - Avengers mam lekko ubitych na rogu i z przesunięta panoramą.  :doubt: Mimo, ze w foli bąbelkowej przyszli. Do piątku powinienem napisać ich recenzję.





Offline dudi1212

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:40:05 am »
Serio, ideał:D Ja w takich śpię:D
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:46:15 am »
Niestety - Avengers mam lekko ubitych na rogu i z przesunięta panoramą.  :doubt:

Miałem podobnie z Iron Manem, przesunięcie całości w stronę tylnej okładki. Napisałem do nich reklamację i bez problemu przysłali nowy, z poprawnym grzbietem. Starego nawet nie musiałem odsyłać.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:56:38 am »
Ja doceniam wiedzę Busieka. Doceniam to, że potrafi wpleść w historię tysiąc postaci i dwa tysiące nawiązań. Naprawdę doceniam. W ogóle wejście Ultrona jest poprowadzone świetnie. Trochę jak w Annihilacji. Zły uderza, wszystko pada, szans nie widać. Ale przy tym wszystkim dialogi i psychologia postaci to mogłyby pójść do poprawki.

Ale właśnie te 2 tysiące nawiązań do popkultury jest najlepsze. Zaczynam czytać komiks a tam już na pierwszej stronie Busiek lekko żartuje sobie ze Star Treka i Babylon 5. I mi od razu banan na ustach się pojawia. To jest dobre - tak się powinno pisać komiksy.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 12, 2017, 11:06:50 am »
Przypomniało mi się jeszcze że Anion pisał gdzieś na FB (chyba KKK) że te pominięte tomy będą zastąpione postaciami debiutującymi w MCU  :smile:

Ale może Anionorodnik wyjaśni dokładniej?

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 12, 2017, 11:33:32 am »
 X-men 12tom pozbawiony Dofp warto kupic?
Bazyl uwazaj na literowki i bledy stylistyczne, chyba ze nie dostrzegasz w tej kolekcji ;p

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 12, 2017, 11:36:23 am »

@Laf
Dalej nie wierzysz?
Tak zgadzam się, ale tylko w tym konkretnym przypadku, który opisał @Bobo, ponieważ on dostał swoje egzemplarze (chodzi o numery 4 i 5) z pewnym opóźnieniem

Ja dostałem wczoraj tomy 3,4,5, a dzisiaj 4 i 5 odesłałem z powrotem do Hachette jako reklamacja z krótką notką co o nich myślę. Każdy róg wygięty strasznie, tak że nie było najmniejszych szans naprostować paluchami, niektóre rogi nawet zdarte - egzemplarze wybitnie poempikowe. Tom 3 za to pochodził chyba z poprawionego dodruku, bo był w stanie idealnym.

Dla przypomnienia: obecnie do prenumeratorów dochodzą tomy 6 i 7. I w takich sytuacjach są to z pewnością tomy nowe, a nie zwroty. W każdym innym przypadku, tzn. kiedy kolejne komiksy nie są wysyłane na bieżąco dopuszczam (niestety), że możliwe jest wysyłanie zwrotów.

Co do wycięcia DoFT to faktycznie było już to wałkowane wcześniej i też nad tym ubolewam, bo to byłby prawdopodobnie najlepszy komiks w kolekcji. A teraz takim komiksem pozostaje Daredevil

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 12, 2017, 11:38:02 am »
X-men 12tom pozbawiony Dofp warto kupic?
Bazyl uwazaj na literowki i bledy stylistyczne, chyba ze nie dostrzegasz w tej kolekcji ;p

Tom X-Men został pozbawiony ''X-Men: Children of the Atom #1-6'' na rzecz ''X-Men: Season One'' i ''God Loves, Man Kills''

''Days of Future Past'' jest w tomie '''Uncanny X-Men'' ale tego na horyzoncie nie widać ;(

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 12, 2017, 11:42:07 am »
No to lipa ,plan byl na ten komiks. Poczekam na prezentacje mariana to moze wezme  :roll:

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 12, 2017, 11:53:16 am »
Patrząc z perspektywy, God Loves lepiej znosi upływ czasu niż DofP. Season One mi się nie podoba. To taki pro-hipsterski remodelling klasycznych x-men ów, z którego wynika, że x-men są inni nie z powodu odmienności genetycznej ale dlatego że chcą być inni.

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 12, 2017, 12:09:39 pm »
Cytuj
A wierzy np w Captain Marvel czy jeszcze jakieś mniej znane postacie?

Może dlatego że Captain Marvel dostanie swój solowy film i pojawi się w kolejnej części Avengers? Akurat stawianie na postaci z MCU to dobry ruch, te filmy cieszą się u nas w kraju wielką popularnością. Nawet zaryzykuje stwierdzenie, że taką samą jaką cieszą się Gwiezdne Wojny.

Cytuj
Dodatkowo ma też nie być czegoś z FF a oni nie są znani?

F4 nikogo nie obchodzi ani w Polsce, ani w USA. Jeżeli sądzisz że ich serie skasowano w Stanach tylko przez marketingowe przepychanki z Foxem, to jesteś bardzo naiwny @Janek. Ja sam lubię te grupę ze względu na występy Dooma i jedne z niewielu prawdziwie rodzinnych relacji, ale jest dzisiaj kompletnie niewypromowana w naszym kraju, a jedyne co ostatnio pojawiło się z nimi w mediach to wyjątkowo okropny film Josha Tranka. Gdybym odpowiadał za wybór tytułów, (i chciał przy tym zarobić - gdyby mi nie zależało to bym samych X-Manów wydawał i oczywiście w pierwszej kolejności Spider-Girl i Spider-Mana 2099 :badgrin: ) też Fantastyczną Czwórką bym sobie odpuścił. Z bólem serca, również większość solowych tomów z mutantami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 01:24:25 pm wysłana przez Doctus »