trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 12, 2017, 12:39:52 pm »
Tak zgadzam się, ale tylko w tym konkretnym przypadku, który opisał @Bobo, ponieważ on dostał swoje egzemplarze (chodzi o numery 4 i 5) z pewnym opóźnieniem
Dużo osób tak dostaje (z opóźnieniem) a cały czas piszę że tylko CZEŚĆ prenumeratorów.

Jeszcze jeden komentarz:
niestety moje egzemplarze też poobijane i zarysowane, a koszulka taka kwadratowa jakaś.
Bazyl też pisał że ma coś ubite.

Może dlatego że Caprain Marvel dostanie swój solowy film i pojawi się w kolejnej części Avengers?
Ale kiedy? ten tom wychodzi teraz.

F4 nikogo nie obchodzi ani w Polsce, ani w USA. Jeżeli sądzisz że ich serie skasowano w Stanach tylko przez marketingowe przepychanki z Foxem, to jesteś bardzo naiwny
W WKKM jakoś było kilka tomów z FF (5? ) i w przedłużeniu też będzie (jak nasi nie wytną  :smile: ) więc chyba tu za bardzo nie masz racji. A co "przepychanek z Foxem" to jak napisałem wcześniej dziwne by to było że w Anglii mogą a u nas już nie  :smile:

Jakby nie patrzeć to te znane 29 tomów jest bardzo filmowe/serialowe  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 12:43:17 pm wysłana przez JanT »

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 12, 2017, 12:49:16 pm »
W WKKM wiele rzeczy było. To jednak inna specyfika, bo wydają historie, a SBM konkretnych bohaterów. Tam mogą sobie pozwolić na bardziej "egzotyczne" dla naszych czytelników tytuły - jak np. Marvel 1602 (szkoda że nie 2099...). Przypuszczam że tom poświęcony Fantastycznej Czwórce się pojawi, ale na osobne tomy dla Mr. Fantastica, czy Human Torcha nie ma co liczyć. I szczerze mówiąc kompletnie się temu nie dziwię. Choć nie mówię, że może bym ich nie kupił :) Mam sentyment do tej grupki.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 12, 2017, 12:54:11 pm »
Przypuszczam że tom poświęcony Fantastycznej Czwórce
Jeśli chodzi o SBM to na 100% bo jest już zapowiedziany w Power Manie  :smile:

Mnie bardzo ciekawi co dostaniemy w zamian? Chyba że te tomy przesuwają tylko na koniec.

Anion milczy to chyba się nic więcej nie dowiemy  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 01:05:05 pm wysłana przez JanT »

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 12, 2017, 01:12:53 pm »
Moim wymarzonym i jednocześnie imo rozsądnym wyjściem byłyby kolejne tomy z pajęczymi postaciami, czyli Spider-Girl i Spider-Man 2099. Pająk to nadal mocna marka i sprzeda się w każdej formie. Myślę, że taka ciekawostka zachęci ludzi jeszcze bardziej, a na pewno bardziej od tomu z np. Union Jackiem.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 12, 2017, 01:13:37 pm »
Jeszcze jeden komentarz:Bazyl też pisał że ma coś ubite.
Chciałbym zobaczyć te poobijania i zarysowania, bo jeśli to wygląda jak u 8azyliszka:



to jest to najzwyklejsze dramatyzowanie i totalne wyolbrzymianie. Ostatnio zamawiałem sporą paczkę (przynajmniej jak na moje standardy) z Gildii, co do której pakowania nie mam żadnych zastrzeżeń. Elektra przyszła do mnie z bardziej obtłuczonym rogiem, choć w przypadku Egmontu o zwrotach nie ma mowy (tym bardziej, że komiks miałem już w ręku dzień po premierze).
A ile razy ludzie mieli inne widoczne uszkodzenia okładek komiksów wydanych przez Egmont czy Muchę. Kurczę, jest tyle etapów, na których takie uszkodzenie komiksu może mieć miejsce: transport z drukarni do wydawnictwa, magazynowanie, paczkowanie, wysyłka do klienta i pewnie jeszcze coś, o czym nie mam pojęcia. Zwykłe obicia i obtłuczenia nie świadczą w ogóle o tym, że komiks pochodzi ze zwrotu. I tej wersji będę się trzymał.

Caprain Marvel
Ale może @Doctusowi chodziło o inną postać? Kapral Marvel?  :badgrin:

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 12, 2017, 02:07:23 pm »
@UP
Ale do niego to prawa ma chyba TVN  :biggrin:

@Laf
Zwrot może być w ogóle nie zniszczony. Jak ludzie mają paczki z datą nadania po wróceniu zwrotów to bardzo prawdopodobne że to są właśnie zwroty (bo w magazynie na inną "kupkę" ich na pewno nie odkładają  :smile: )

Ciekawe czemu ta folia była ostatnio a teraz znowu brak? Może w co drugim będzie  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 02:12:04 pm wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 12, 2017, 02:17:37 pm »
Na tych zmianach tracą tylko czytelnicy. Składak z "Days of Future Past" + "God Loves, Man Kills" to mógł być jeden z najlepszych tomów w kolekcji. FF które u nas się pojawi z historią "The Overthrow of Doom" to słaby, pachnący mocno ramotą komiks, za to wycięta Invisible Woman zawiera kapitalne zeszyty Byrne z jego najlepszego okresu twórczego. Widać, że w Hachette na komiksach nikt się nie zna i zupełnie nie patrzy na zawartość. Trudno, zamiast 15 komiksów z pierwszej trzydziestki kupię najprawdopodobniej jeszcze tylko 2-3.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 12, 2017, 02:41:33 pm »
za to wycięta Invisible Woman
Nie wiadomo jeszcze czy to "wytną" bo ponoć nie wszystko.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 12, 2017, 03:17:37 pm »
Ciekawe czemu ta folia była ostatnio a teraz znowu brak? Może w co drugim będzie  :smile:
Ty się nie śmiej, tylko zwróć uwagę, że tomy nieparzyste mają na okładkach połysk tylko na bohaterach, a parzyste również na tyle.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:22:49 pm »
@laf
Masz rację - te obicia są drobne i reklamować nie będę. Ale oba komiksy były owinięte folią bąbelkową i Hawkeye pozostał nieskazitelny, więc to trochę dziwne.

Przypominam też, że teraz będzie tom o klasycznym, pierwszym Kapitanie Marvelu, a film będzie o Carol Danvers. Która zresztą też dostanie swój tom w MMH tylko później. Ja też jeszcze nie przekreślam DoFP w kolekcji. Może nie wytną tomu o Uncanny X-Men i będziemy go mieć. A jeśli wydłużą MMH do 100 w Polsce to będzie raczej na pewno. W końcu takie Avengers Forever jednak dostaliśmy.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 13, 2017, 07:25:44 am »
Przeczytałem tego Człowieka Moc  :smile:

Pierwsze klasyczne cztery zeszyty z Iron Fistem to typowa ramotka jakich pełno w WKKM  :smile:
W skali ramotkowej tak 7/10

W drugiej nowej historii to i rysunki i fabuła bardzo słabo (dużo brakuje do New Avengers Bendisa)
4/10

Papier też jest inny w tym tomie (chyba ciut cieńszy).
6/9  :biggrin:

Ty się nie śmiej, tylko zwróć uwagę, że tomy nieparzyste mają na okładkach połysk tylko na bohaterach, a parzyste również na tyle.
Te okładki z tyłu? Bo u mnie wszystkie mają połysk.

@Doctus
Na Spider-Man 2099 są spore szanse w Marvel NOW  :smile: to tylko 2 tomy (przed Secret Wars) jest Spider Verse no i Spider-Man  :smile: Dawno temu ktoś o tym wspominał że ma być a nawet jakby chcieli to nie mogli tego wcześniej wydać przez Spider Verse.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 07:59:37 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 13, 2017, 08:52:40 am »
@UP
No to widać, że jednak w tym człowieku nie ma zbytnio mocy  :badgrin:

Ja osobiście też liczę na stare zeszyty Power Mana tym bardziej, że jestem teraz na etapie lat siedemdziesiątych w Marvelu i ten tom oraz Kapitan Marvel bardzo fajnie uzupełnią mi WKKM.
A te rysunki we współczesnej historii są OKROPNE  :mad:

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 13, 2017, 02:42:31 pm »
Te okładki z tyłu? Bo u mnie wszystkie mają połysk.
Jasne, że z przodu. Pozwolę sobie jeszcze zaznaczyć, że nie mam tomów 4, 5 i 8, ale domyślam się, iż nie odstają pod tym względem od pozostałych.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 13, 2017, 03:08:02 pm »
Co dokładnie masz na myśli "połysk z tyłu"?  :smile:

@DOWN
Dzięki  :smile: to teraz rozumiem. To chyba zależy od grafiki na grzbiecie jak postać jest bardziej "szczegółowa" to jest połysk na całym kwadracie. Ale to pierdołka  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 03:15:29 pm wysłana przez JanT »

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #254 dnia: Kwiecień 13, 2017, 03:10:09 pm »
Chyba tło za postacią - na przedniej części okładki, w prostokącie.

edit: taka prośba, nie edytujcie postów z dziwnym DOWN albo UP, jeżeli dany post nie jest ostatni w wątku to temat się nie odświeża i nie wiadomo, czy ktoś odpisał czy nie. I ciężko się rozmawia. Teraz chcąc Ci odpisać mam pisać nowy post (jeden pod drugim :neutral: ) czy edytować mój i napisać "@UP ale do części 'DOWN' tylko!"
Podobnie działa sytuacja z odnoszeniem się do nicków, odpisujecie komuś sprzed 5 postów dając @nick, nie lepiej zacytować do którego fragmentu wypowiedzi się odnosicie? Trzeba przewijać i szukać o co chodzi w rozmowie.
Okej koniec offtopu :wink:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 03:25:34 pm wysłana przez Murazor »

 

anything