Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 379616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 13, 2017, 03:45:55 pm »
Rozumiem :smile: Na początku miało być tylko dzięki to nie chciałem dawać nowego postu.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 13, 2017, 07:08:33 pm »
Co dokładnie masz na myśli "połysk z tyłu"?  :smile:
Napisałem "na tyle", a miało być "na tle". Sorry.
taka prośba, nie edytujcie postów z dziwnym DOWN
Popieram, to zaburza kolejność i przeszkadza w czytaniu paru postów jeden po drugim.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 07:13:28 pm wysłana przez ThePinkFin »

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 13, 2017, 11:40:50 pm »
Co wy przeżywacie te okładki, czy błyszczą czy nie. To przestało mieć znaczenie od kiedy @Blasko i Murazor zaczęli szpanować obwolutami i grzbietami swojej roboty  :razz: Ja przestałem się przejmować takimi rzeczami jak pojąłem że nie jestem żadnym kolekcjonerem, tylko pospolitym zbieraczem/po prostu czytelnikiem. Bardziej to mnie kuje w oczy że w 1 tomie pomylili autorów historii na pierwszej stronie.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 14, 2017, 06:41:12 am »
Dokładnie to pomylili tytuły a nie autorów  :smile: Ten tom wyszedł poprawiony (jak i drugi) ale już nie pamiętam czy to też poprawili.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 14, 2017, 07:45:30 am »
Dokładnie to pomylili tytuły a nie autorów  :smile: Ten tom wyszedł poprawiony (jak i drugi) ale już nie pamiętam czy to też poprawili.


Mam poprawioną wersję i to nie zostało akurat poprawione.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 14, 2017, 08:55:30 am »
@Aniona nasz forumowy kolega zajmuje się tam tłumaczeniem, i raczej nie ma dostępu do zakulisowych informacji.
Przy "Superbohaterach Marvela" zajmuję się redakcją merytoryczną. Mam dostęp do zaplanowanej listy 100 tomów kolekcji (tytuły, zawartość, kolejność, autorzy, liczba stron, grubość grzbietów w milimetrach).

Zdradzę Wam tajemnicę - postanowiono wykreślić pewne solowe tomy z mutantami, bo polski zarząd nie wierzył w sprzedażowy potencjał takich postaci jak Madrox, którego w Polsce prawie nikt nie zna. Jestem pewien że cięć nie unikną także inne postaci, jak np Shang-Chi.
Hachette jest tylko dystrybutorem i nie ma w tu nic do gadania. Listę tomów do wszystkich edycji SBM układa Panini, firma która od 2006 zarządza prawami do komiksów Marvela i ich przekładów w całej Europie i części krajów Ameryki Łacińskiej. Przyjrzałem się uważnie polskiej liście tomów i są na niej komiksy z postaciami o wiele mniej znanymi niż ta część członków X-Men i FF, która wyleciała.

Przestańcie pisać te bzdury. Konflikt dwóch studiów filmowych, nawet gdyby istniał, nie ma wpływu na komiksy wydawane w Anglii. Wykupili licencję na masę tytułów z X-Men i Fantastyczną Czwórką, i nikt nie będzie specjalnie ucinać jakieś prasowej kolekcji z powodu chwilowej próby zepchnięcia mutantów do limbo i promowaniu Inhumans w Ameryce.
Powiedz to Isaacowi Perlmutterowi, CEO Marvela, bo tylko on może stać za tak szeroką akcją nierobienia reklamy filmom Foxa, która miała miejsce głównie w roku 2015:
- tymczasowy zakaz tworzenia nowych mutantów w komiksach (informacja ujawniona przez Chrisa Claremonta)
- brak produkcji zabawek z X-Men
- brak X-Men na materiałach promocyjnych przedstawiających zbieraniny herosów, a zatem i bogactwo uniwersum Marvela (w tym także wymazywanie X-Men z klasycznych grafik jak okładka Secret Wars #1 [1984] nadrukowana na koszulkach)
- zrobienie retconu w komiksach, że Scarlet Witch i Quicksilver są jednak Inhumanami nie mutantami
i jeszcze pewnie parę innych rzeczy, których w tej chwili już nie pamiętam.

Z listy tomów SBM usunięto NIEKTÓRE komiksy z indywidualnymi członkami X-Men (i to nawet tymi najpopularniejszymi, ale na szczęście KILKA perełek z mutantami zostało i jest jeszcze na co czekać) i NIEKTÓRE komiksów z indywidualnymi członkami Fantastycznej Czwórki, a wrzucono na ich miejsce postaci spopularyzowane przez MCU oraz bohaterów mało znanych, stworzonych w ostatnich latach. Wygląda to na celowe ograniczenie promocji tych dwóch marek, a nie działanie zapobiegające spadkowi sprzedaży kolekcji.

Polskie tłumaczenie "Days of Future Past" kupcie sobie w "Essential X-Men tom 2" z Mandragory, bo w SBM-PL tej historii się nie doczekacie. Myślałem, że to będzie dla was oczywiste po zawartości SBM #12. Zamiast tomu "X-Men" poświęconego oryginalnej piątce X-Men i tomu "Uncanny X-Men" poświęconego międzynarodowej drużynie działającej po Drugiej Genezie mamy pojedynczy album z oboma składami X-Men.

Apropos tłumaczeń, zacząłem czytać Hawkeye'a. Czy ktoś ma pod ręką Tales of Suspense #57 w oryginale? Tam na stronie 9 w panelu w prawym górnym rogu Pepper mówi do Happy'ego o "spacerze z ROŻKIEM po Coney Island". Zastanawiam się, czy tam w oryginale nie chodziło o słówko "con" w kontekście oszusta/ściemniacza - za to jak potraktował ją Stark. Byłby tłumaczeniowy kiks roku miesiąca i to pod korektą Anionorodnika. Czy się mylę?


Tu nas serio chodziło o lody w rożku, a nie oszusta.  :lol:


Przy okazji podzielam opinię o tomie z Power Manem. Klasyczna połowa to żadne wybitne dzieło, ale jej kampowość przynajmniej dostarcza trochę rozrywki. Współczesna historia to taki w sumie byle co - przeczytać i zapomnieć. W "Wojach Trzech" też tak będzie, że klasyczna historia będzie fajniejsza od współczesnej. Mnie to pasuje. Ramotki górą! :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 10:36:56 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 14, 2017, 09:16:56 am »

Tu nas serio chodziło o lody w rożku, a nie oszusta.  :lol:


Ufff, czasem jednak dobrze się mylić :D
Jest jeszcze jeden bug - w opisach pod okładkami "kamieni milowych" Hawkeye'a nie ma polskich liter :( Wiem, że to nie Twoja działka, ale może szepniesz słówko komu trzeba?

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 14, 2017, 10:14:45 am »
Polskie tłumaczenie "Days of Future Past" kupcie sobie w "Essential X-Men tom 2" z Mandragory, bo w SBM-PL tej historii się nie doczekacie. Myślałem, że to będzie dla was oczywiste po zawartości SBM #12. Zamiast tomu "X-Men" poświęconego oryginalnej piątce X-Men i tomu "Uncanny X-Men" poświęconego międzynarodowej drużynie działającej po Drugiej Genezie mamy pojedynczy album z oboma składami X-Men.


Kurczę a tak się napalałem, że wreszcie będę miał swoje wydanie DoFP.  :doubt: "Kupcie sobie" - dobre. Po pierwsze teraz ceny tych tomów są wysokie. Po drugie tom zawiera jeszcze inne duble czy to z WKKM czy z TM-Semic.

Ale najbardziej mi szkoda Maddroxa. Myślałem, że teraz go nie będzie, ale trafi do tomów 61-100, a tu taka przykra wiadomość. A zamiast niego War Machine albo Lokiego dostaniemy. Trzeba będzie czekać do tomów 101-150. :wink:

To, że Wojów Trzech będzie słabym tomem, to byłem przygotowany. Szkoda, że Luke też wyszedł tak sobie. A wystarczyło by dać kolejny jego i Iron Fista Team Up z Deadpoolem i byłoby ok. I jeszcze te rysunki. I Hachette/Panini i Mucha zawiodły jeśli idzie o wybór komiksów z tym bohaterem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 07:53:04 pm wysłana przez graves »

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 14, 2017, 10:17:46 am »
Prenumerata doszła. Na szczęście tomy bez uszkodzeń. Koszulka pasuje na żonę ;)
the time is near

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #264 dnia: Kwiecień 14, 2017, 10:33:07 am »
i jeszcze pewnie parę innych rzeczy, których w tej chwili już nie pamiętam.

Capcom w tym roku wydaje grę Marvel vs Capcom 4 i nie będzie tam żadnych mutantów i postaci z FF (kilka pojawi się w DLC). W jednym z wywiadów przedstawiciel producenta gry bez żadnych ogródek powiedział, że Marvel im tych postaci nie pozwolił wykorzystać w głównej grze, chociaż bardzo chcieli.


Z listy tomów SBM usunięto niektóre komiksy z indywidualnymi członkami X-Men (i to nawet tymi najpopularniejszymi) i parę komiksów z indywidualnymi członkami Fantastycznej Czwórki, a wrzucono na ich miejsce postaci spopularyzowane przez MCU oraz bohaterów mało znanych, stworzonych w ostatnich latach. Wygląda to na celowe ograniczenie promocji tych dwóch marek, a nie działanie zapobiegające spadkowi sprzedaży kolekcji.

Rozumiem, że nie możesz podać całej listy, ale czy nie możesz podać chociaż tych tomów wyciętych? Hachette i tak ich nie wyda więc nic im do tego a człowiek nie robiłby sobie nadziei i jak byłaby okazja to kupiłby je w oryginale.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 10:46:53 am wysłana przez amsterdream »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 14, 2017, 10:53:44 am »
Hachette i tak ich nie wyda a człowiek nie robiłby sobie nadziei i jak byłaby okazja to kupiłby je w originale.
W sumie racja. Tych bohaterów nie będzie w tomach do 100 włącznie: Mister Fantastic, The Invisible Woman, Johnny Storm, Angel, Cyclops, Iceman, Jean Grey, Quicksilver, Banshee, Polaris, Havok, Madrox the Multiple Man, Uncanny X-Men, Colossus, Nightcrawler, Storm. Być może powrócą w tomach 101-120, bo podobno w jednym kraju już planują przedłużenie do takiej liczby tomów, ale wątpię, żeby nam dali w nich samych mutantów i FF.

Capcom w tym roku wydaje grę Marvel vs Capcom 4 i nie będzie tam żadnych mutantów i postaci z FF (kilka pojawi się w DLC). W jednym z wywiadów przedstawiciel producenta gry bez żadnych ogródek powiedział, że Marvel im tych postaci nie pozwolił wykorzystać w głównej grze, chociaż bardzo chcieli.
O widzisz! Zapomniałem o tym.

Na szczęście serialowy Legion i komiksowe ResureXxion wskazują, że sytuacja minimalnie się poprawia.

To, że Wojów Trzech będzie słabym tomem, to byłem przygotowany.
Tego nie powiedziałem. Klasyczna historia z tego tomu jest wyśmienita (taki trochę Hugo albo humorystyczny Thorgal). Współczesna historia to średniak.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 11:07:10 am wysłana przez Anionorodnik »

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:17:10 am »
Cytat: 8azyliszek
W sumie sprawdza się moje marzenie z 2013 roku, żeby Hachette zrobiło też Kolekcję (...) i pozamiatało.
No, 8azyliszek Hachette rzeczywiście zrobiło kolekcję i pozamiatałoooooo i to bardzo.
W sumie racja. Tych bohaterów nie będzie w tomach do 100 włącznie: Mister Fantastic, The Invisible Woman, Johnny Storm, Angel, Cyclops, Iceman, Jean Grey, Quicksilver, Banshee, Polaris, Havok, Madrox the Multiple Man, Uncanny X-Men, Colossus, Nightcrawler, Storm.
Szkoda, tak jak pisałem:
Jeśli prawdą jest to, że nie będzie postaci, których prawa filmowe należą FOXa to około 20 tomów może wylecieć z kolekcji jak tak na szybko przejrzałem listę z UK.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:20:08 am »
Czy to znaczy, że zostaje Profesor X z Muir Island Saga? Bo nie ma go w powyższym spisie.
Kurde będzie ta Anionowa Hellcat czy Agenci Atlasu.  :doubt: Szkoda, że nie będzie Fantastic Four (Vol. 1) #280-284. Poczekamy 4 lata i liczę na tomy po 100 numerze.

@mkolek
Ale pominąłeś fakt, że Hachette to tylko dystrybutor, ma niewiele do gadania, a zerowanie mutantów wynika z tego, że:
a) śmierdzą :D :)
b) FOX nie chce oddać do nich praw, choć mu te filmy średnio wychodzą
c) Perlmuter to drań, który na złość cioci odmrozi sobie uszy.

Zresztą - i tak byś nie kupił, niezależnie co tu wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 11:23:30 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:34:34 am »
Szkoda, że nie będzie Fantastic Four (Vol. 1) #280-284.
Nie ma po czym płakać, bo to urwana historia, a raczej historia z kretyńską luką w połowie, bo nie dali w tym tomie jednego z zeszytów Secret Wars II, który kończy kluczowy w tym tomie wątek "mrocznej" Sue Storm. Podobna sytuacja z Icemanem i Banshee, bo to fragmenty mutanckich crossoverów "Phalanx Covenant" i "Operation Zero Tolerance". (Choć nie jestem pewny czy te wycinki nie sprawdzają się jako samodzielne historie, bo dawno tych historii sobie nie odświeżałem). Tom ze Storm też niedoskonały, bo choć mamy tam "LifeDeath" Windsor-Smitha, to jest to wyrwany fragment dłużej historii z Uncanny X-Men #184-188. Znów mielibyśmy ochłap, jak w TM-Semicu. Największa dla nas strata to chyba właśnie ten wspomniany przez ciebie Madrox, bo to świetna zamknięta historia. Jeśli kiedyś będę miał w Egmoncie takie chody jak Oskar Rogowski, będę lobbował za wydaniem po polsku tego albumu i wynikającej z niego całej serii X-Factor vol. 3 Petera Davida.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 12:17:54 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:39:46 am »
Anion, a jak z poziomem pozostałych tomów, które wyleciały? To były jakieś warte uwagi historie, czy zwykłe zapychacze, po których nie ma co płakać?