Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:40:08 am »
Ale pominąłeś fakt, że Hachette to tylko dystrybutor, ma niewiele do gadania,
To coś z niego słaby dystrybutor i jak zawsze odwracasz kota ogonem, pomimo że przytoczyłem ci twoje własne słowa.

a zerowanie mutantów wynika z tego, że:
a) śmierdzą :biggrin: :smile:
Farbą drukarską, jak każdy inny ostatnio komiks (choć smrodu Husha nic nie pobije :wink: )
b) FOX nie chce oddać do nich praw, choć mu te filmy średnio wychodzą
Pisałem o tym wcześniej jakieś 4 strony, po co mam się powtarzać (słabo coś czytasz swoje ulubione tematy z kolekcjami).
Zresztą - i tak byś nie kupił, niezależnie co tu wyjdzie.
A ty przestałbyś zaglądać komuś do kieszeni, nie kolekcjonuje komiksów z kolekcji ale nie znaczy że ich nie czytam, o czym wspominałem. A mutanci to są moi ulubieni więc jest mi tym bardziej szkoda że zostali wycięci.

Napaliłem się na tego Maddroxa
Niektóre oryginalne wydania tomów tej kolekcji można nabyć w Atomie np. taki maruda jak ty może sobie tam kupić Madroxa (+ link bo wiem, że leniuszek z ciebie https://www.atomcomics.pl/pl/p/MARVELS-MIGHTIEST-HEROES-VOL-28-MADROX-HC/90043 )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 01:54:48 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:59:15 am »
Tych bohaterów nie będzie w tomach do 100 włącznie: Mister Fantastic, The Invisible Woman, Johnny Storm, Angel, Cyclops, Iceman, Jean Grey, Quicksilver, Banshee, Polaris, Havok, Madrox the Multiple Man, Uncanny X-Men, Colossus, Nightcrawler, Storm.
Sporo  :doubt: I za to mamy dostać postacie z MCU gdy ich tomy i tak są normalnie? Nie rozumiem  :roll:
edit: jeszcze "oraz bohaterów mało znanych, stworzonych w ostatnich latach" to rozumiem  :smile:
Może choć mała podpowiedź chociaż do jednej postaci "zastępczej"?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 12:10:35 pm wysłana przez JanT »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 14, 2017, 12:08:55 pm »
Wymyśl sobie listę 16 bohaterów to napiszę ci ilu trafiłeś (ale bez wskazywaniu których).  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #273 dnia: Kwiecień 14, 2017, 12:10:21 pm »
EDIT: Jednak szybko poszło:

X-23/All-New Wolverine
Miles Morales Spider-Man
Groot
Gamora
Spider-Gwen
Silk
Moon Girl and Devil Dinosaur
Old Man Logan
Slapstick
Unbeatable Squirrel Girl
Champions
Mosaic
Infamous Iron Man
Black Cat
Totally Awesome Hulk
Thunderbolts

Jakby coś z tego miało być w 93-100 to nie licz  :smile:

Myślę że z GotG bardzo prawdopodobni (bo MCU  :smile: ).
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 12:55:11 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 14, 2017, 12:21:51 pm »
Chyba że kto inny coś wymyśli szybciej?
Maria Hill
Quake
Red She-Hulk
Alpha
Gwenpool
Blue Marvel
Spider-Gwen
Skaar
Amadeus Cho
Doop
Squirrel Girl
Echo
Scarlet Spider
Nightstalkers
Power Pack
Thunderbolts

@ JanT
na twoim miejscu nie brałbym pod uwagę mutantów
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 12:32:56 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 14, 2017, 12:23:16 pm »
Moja pierwsza 2xUP Mkolka za bardzo egzotyczna  :biggrin:

na twoim miejscu nie brałbym pod uwagę mutantów
Old Man Loga jest z czasów gdzie nie ma już "konfliktu" z FOX'em  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 12:36:43 pm wysłana przez JanT »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 14, 2017, 12:23:49 pm »


Mi w sumie na myśl przychodzą:
Gwenpool
Silk
Moon Girl
Squirrel Girl
Legion
Thorzyca
Kamala Khan
Amadeus Cho
Możesz coś z tego dorzucić do swojej listy JanT. :wink:

Edit: nieważne, szybcy jesteście.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 14, 2017, 01:01:34 pm »
Wymyśl sobie listę 16 bohaterów to napiszę ci ilu trafiłeś (ale bez wskazywaniu których).  :smile:

A może zamiast podchodów, zapytasz ich wprost, dlaczego akurat my jesteśmy "uprzywilejowani" nieznajomością tomów? :D Może ich przekonasz do opublikowania listy :P

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 14, 2017, 01:27:12 pm »
O ile dobrze rozkminiłem, które tomy należą do jeszcze nieujawnionych UK, a które do podmianek to:
JanT trafił: 3 z UK i 3 z podmianek
mkolek81 trafił: 4 z UK
BlaskowitzPartTwo.rar trafił: 2 z UK, 1 z podmianek.

Słabo panowie.  :lol:  Lepiej cierpliwie czekajcie na zapowiedzi.

A może zamiast podchodów, zapytasz ich wprost, dlaczego akurat my jesteśmy "uprzywilejowani" nieznajomością tomów?
Wszędzie, gdzie wychodzi kolekcja, kolejne tomy są ujawniane stopniowo więc czemu u nas miałoby być inaczej?

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 14, 2017, 01:30:24 pm »
Tych bohaterów nie będzie w tomach do 100 włącznie: Mister Fantastic, The Invisible Woman, Johnny Storm, Angel, Cyclops, Iceman, Jean Grey, Quicksilver, Banshee, Polaris, Havok, Madrox the Multiple Man, Uncanny X-Men, Colossus, Nightcrawler, Storm.

Smuteczek. 14 z tych 16 komiksów chciałem kupić. Wycięto większość najbardziej interesujących mnie tomów (Lifedeath, Origins: Jean Grey, Cyclops: Odyssey, Days of Future Past, Not Brand X, Phalanx Covenant, Multiple Choice, Crimson Dawn, Invisible Woman, Quicksilvera).

Czyli de facto z mutantami zostały jeszcze tylko Professor X (było w TM-Semic), Beast (chyba największa ramota w kolekcji), Generation X, New Mutants, Excalibur i to byłoby na tyle. Z solowych wywalono praktycznie wszystko. Dziwne, że wycięto też Quicksilvera, przecież jest w MCU.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 01:49:46 pm wysłana przez amsterdream »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 14, 2017, 01:36:08 pm »
Nie ma po czym płakać, bo to urwana historia (...) Największa dla nas strata to chyba właśnie ten wspomniany przez ciebie Madrox, bo to świetna zamknięta historia. Jeśli kiedyś będę miał w Egmoncie takie chody jak Oskar Rogowski, będę lobbował za wydaniem po polsku tego albumu i wynikającej z niego całej serii X-Factor vol. 3 Petera Davida.  :smile:

To co? Ma być jak teraz czyli praktycznie NIC z mutantów lat 80-tych i 90-tych po polsku? To ja już wolałbym jakiś fragment niż przygody Union Jacka albo Hellcat.
I za te 3 lata jak będą dobierać tytuły do tomów 101-120 to koniecznie lobbuj za tym Madroxem. Hmmm - Mucha ma wydać X-Force. To jeśli ten komiks odniesie sukces, może się i na X-factor zdecydują? Napaliłem się na tego Maddroxa i chciałbym coś z nim po polsku.

Dobrze, że zostawiono nam Profesora X i New Mutants.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2017, 09:49:12 pm wysłana przez graves »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #281 dnia: Kwiecień 14, 2017, 02:17:22 pm »
@Anionorodnik
A możesz jeszcze zdradzić czy będą postacie/drużyny debiutujące po Secret Wars?

Trafiłem 6 z 16 to myślę że dobrze  :biggrin: Myślę że z podmianek to będzie Gamora i Groot bo inni na listach nie mieli i MCU (a tu już chyba nic nie zostało).
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 04:48:27 pm wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #282 dnia: Kwiecień 14, 2017, 02:21:52 pm »
Dziwne, że wycięto też Quicksilvera, przecież jest w MCU.
Był, już nie żyje. A u FOXa ma się jak najlepiej.

Nie za bardzo ogarniam dlaczego wywalili większość poszczególnych bohaterów, ale jednocześnie część zostawili, np. Stwór z Fantastycznej Czwórki czy Beast z X-Men. Albo to, że wywalili takiego Cyclopsa a zostawili Havoka. I czy to znaczy, że w kolekcji nie będzie zeszytu Fantastic Four #1?

Mnie, poza oczywiście DoFP i Madroksem, najbardziej żal Quicksilvera tym bardziej, że polubiłem go po tym jak namieszał w trakcie Rodu M, a także po nim

A zamiast niego War Machine albo Lokiego dostaniemy.
War Machine i tak był przewidziany zgodnie z wersją brytyjską, a co do Lokiego to przecież to jest kolekcja Superbohaterowie Marvela.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #283 dnia: Kwiecień 14, 2017, 02:26:34 pm »
No właśnie bohaterowie. Czytałeś może Journey into Mystery albo ostatnią serię Lokiego? Pasuje idealnie.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #284 dnia: Kwiecień 14, 2017, 03:21:19 pm »
Chodzi mi o postrzeganie pewnych postaci, jako tych wyjątkowo złych, od których ciężko oczekiwać porównywania z superbohaterstwem. A taki Loki to bezwzględnie bad ass, i to jeden z najgorszych w Marvelu.
Owszem, wielu łotrów miało swoje chwile "słabości" w trakcie swojej długoletniej kariery, jak chociażby Magneto, który po Secret Wars sprzymierzył się na krótko z X-Men, czy najnowszy Dr Doom występujący w roli Infamous Iron Mana. Zresztą Loki już w trakcie Oblężenia pokazał, że tkwią w nim jakieś pokłady ogólnie rozumianej dobroci. Ale tych postaci, a konkretnie tego wycinku z ich historii, nie spodziewał bym w kolekcji Superbohaterowie Marvela.
No chyba że Hachette szykuje dla nas niespodziankę i tak jak w jednym z krajów wyda dodatkowe tomy z superłotrami  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2017, 08:28:53 am wysłana przez laf »

 

anything