trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 379738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #300 dnia: Kwiecień 17, 2017, 09:34:20 am »
Skoro inni są ciągle pewni, że Original Sin czy Spiderverse będzie, to ja tak samo jestem pewny, że Iron Fist w MMH też będzie (spytajcie Anionorodnika :) ). Ostatnio mam wrażenie że w 2017 konkurencja postanowiła skubać Hachette jeszcze bardziej niż wcześniej. Walka konkurencyjna staje się brudniejsza i to mi się nie podoba, bo szkodzi to polskiemu komiksowiu.

Jest tyle innych tytułów z którymi Mucha i Egmont mogliby wystartować w tym roku - mutanci (Messaiah Complex, Second Coming), Starszy Spider-Man, Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka itd. Ale nie - oni się upierają na listy kolekcyjne. To jest złośliwe działanie.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #301 dnia: Kwiecień 17, 2017, 09:40:52 am »
Iron Fist w SBM będzie w tomie 28  :smile:

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #302 dnia: Kwiecień 17, 2017, 10:17:51 am »
Niech wydaje MC i Egmont ,dobrych serii nigdy za mało  ;-) Kompletnych serii nigdy za mało  ;-)
Wedle tłumaczy z kolekcji Powerman ma dziecko z córką swoja :lol: kolekcje to iście dzieło szatana ;-)
MC, Egmoncie, zbawcie nas ode złego  :badgrin:

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #303 dnia: Kwiecień 17, 2017, 10:46:19 am »
Kompletnie nie rozumiem, dlaczego każdy się rajcuje jaki bohater zostanie wydany, a nie jakie historie zostaną wydane.

Kiedyś poświęciłem całe popołudnie i zrobiłem na comixology i goodreads przegląd wszystkich historii wchodzących w skład 100 tomów i uogólniając, to właśnie te z mutantami miały najbardziej interesujących twórców, były najwyżej oceniane i z mojego punktu widzenia najciekawsze. Za to te z tymi mniej znanymi postaciami to często rzeczy słabe, zrobione przez jakichś trzecioligowych twórców, z ocenami na goodreads na poziomie 2.5-3, gdzie czasami nawet w stanach zjednoczonych nie dostawali wydań zbiorczych tylko wychodzili w zeszytach.

A co do tego, że spora grupa osób woli czytać komiksy ze znanymi postaciami, to wydaje mi się, że u części działa po prostu efekt telenoweli. Ja np. chętnie sięgam po najlepsze komiksy z Daredevilem (run Franka Millera czy Brubakera), ale co się dzieje w aktualnych komiksach z tą postacią mało mnie obchodzi. Za to w komiksach na których się wychowałem w latach 90-tych jak X-Men czy Punisher już tak.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2017, 11:11:12 am wysłana przez amsterdream »

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #304 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:53:56 pm »
Takie pytanie- czy ktoś zna "Warriors Three"? Warte kupienia? Po sprawdzeniu na g-reads nadal nie wiem, co sądzić.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #305 dnia: Kwiecień 17, 2017, 06:56:22 pm »
Po pewnych wahaniach i tydzień po "premierze" jednak kupiłem "Avengers".
Otwieram na pierwszej stronie i wielkimi literami atakuje: "...NAJWSPANIALSZYCH SUERBOHATERÓW NA ZIEMI".
I tutaj facepalm nad samym sobą, bo przecież kwestię tych całych "udanych" Jankowskich wałkuje się tu od początku a mimo to człowiek i tak wydał kasę.
Pytanie brzmi: jakie oni mają podpisane umowy, że jeszcze nie polecieli???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #306 dnia: Kwiecień 17, 2017, 07:42:51 pm »
@UP
Krewni właściciela wydawnictwa. Anionorodnik nie dopilnował wszystkich błędów. :)
Trzeba było przeczytać moją recenzję. Mimo pochwał treść UU mnie nieco rozczarowała.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 17, 2017, 07:45:54 pm »
A to nie jest tak, że przed przeczytaniem tego komiksu pisałeś że jest super i każdy powinien go kupić? Chyba, że coś mylę.

Offline 8azyliszek

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2017, 08:03:47 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 17, 2017, 09:54:12 pm »
Przyjdzie mi niestety ponarzekać na tych "Avengers", bo niestety Jankowskich nie udało się dopilnować.
Z "zabawniejszych" i łatwiejszych do zapamiętania kwestii:
"Nie miałem zamiaru wyciągać naszych prywatnych żyć przed kamery...". Dobrze, że nie "prywatnych rzyci".  :roll:
Później "Kompleksy edypalne"? Czy też coś nieco innego, ale na pewno "edypalnego"...
Do tego od niektórych składni nie wiadomo czy bardziej bolały oczy czy zęby.
Sama historia raczej taka sobie. Ot - znowu trzeba urządzić rozwałkę, żeby uratować świat. Inna sprawa, że to co sprokurował niesforny potomek Pyma to już jazda po bandzie. Co w następnej kolejności? Zagłada 90% ludzkości? :)
Nie jest dobrze, gdy braki w worku z pomysłami trzeba nadrabiać skalą.
Jeśli chodzi o lektury świąteczne to:
1. Harley
2. Avengers
3. Morales
Przy czym Harley to przyjemny średniak.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline reston

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:03:54 am »

Ponizej rozmowy z hahette - przepraszam za jakosć







Witam,
Rezygnacja z prenumeraty została odnotowana, proszę zatem nie odbierać paczki z nr 4-5.
 
Pozdrawiam
 
BIURO OBSŁUGI KOLEKCJI
HACHETTE POLSKA
TEL. 22 48 75 333
KOM. 608 921 455



[/size]Od:
Wysłano: 20 kwietnia 2017 09:58
Do: Bok
Temat: Odp: ODP: ODP: ODP: ODP: ODP: ODP: Twoje zamówienie ze strony Kolekcja Hachette 587bce3f1f736.


Szanowni Panstwo
 
W zwiazku ze skandali
czna w mojej ocenie sytuacja - wciaz nie otrzymalem nr 4-5 mimo ze dostepny jest juz nr 8 - oswiadczam ze rezygnuje z prenumeratyProsze nie przysylac wiecej komiksow
 
 
 
Dnia Środa, 29 Marca 2017 14:35 <bok@hachette.com.pl> napisał(a)
Witam,
Trudni mi powiedzieć, najpierw zostanie nadana paczka z nr 4-5. Z reguły kolejne paczki wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty.
 

 
BIURO OBSŁUGI KOLEKCJIHACHETTE POLSKATEL. 22 48 75 333KOM. 608 921 455



[/size]Od:
Wysłano: 29 marca 2017 14:30
Do: Bok
Temat: Odp: ODP: ODP: ODP: ODP: ODP: Twoje zamówienie ze strony Kolekcja Hachette 587bce3f1f736.

 
A kiedy zostaną wysłane nr 6-7 ?
 
 
 
Dnia Środa, 29 Marca 2017 13:33 <bok@hachette.com.pl> napisał(a)
Witam,
Paczka powinna zostać wysłana z początkiem kwietnia.
 

 
BIURO OBSŁUGI KOLEKCJIHACHETTE POLSKATEL. 22 48 75 333KOM. 608 921 455



[/size]Od:
Wysłano: 29 marca 2017 13:22
Do: Bok
Temat: Odp: ODP: ODP: ODP: ODP: Twoje zamówienie ze strony Kolekcja Hachette 587bce3f1f736.

 
Witam
Proszę o informację kiedy dostanę nr 4-5 ?
 </blockquote></blockquote>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2017, 11:08:07 am wysłana przez reston »

Offline Blackwood

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #311 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:33:20 am »
Mi również jeszcze nie dostarczono paczki z tomami 4-5, ale jeszcze poczekam - bo zależy mi na Kapitanie.
Później rezygnuje z prenumeraty i ogólnie daje permanentnego "bana" Hachette. :)

Offline Blackwood

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #312 dnia: Kwiecień 20, 2017, 04:18:03 pm »
Ja miałem dwudniowe opóźnienie prenumeraty ale nie narzekam jak wy.
Dwa dni a półtora miesiąca to chyba różnica.
No nic trudno, to nie ja stracę pieniądze, a "wydawnictwo".

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 25, 2017, 01:06:19 pm »
Dwa dni a półtora miesiąca to chyba różnica.
No nic trudno, to nie ja stracę pieniądze, a "wydawnictwo".

No właśnie wydaje się że maja to gdzieś czy ktoś to kupi czy nie.

Wysyłają pewnie komiksy które wracają z kiosków itp. żeby nie być stratnym.
the time is near

Offline Itachi

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:00:01 pm »
Ja również jestem bliski podjęcia decyzji o rezygnacji z prenumeraty. Po pierwsze to moim zdaniem jak na razie poziom trzymał jedynie Spider-man i Kapitan Ameryka. Reszta to bardzo przeciętne pozycje, 4 dyszki można zdecydowanie lepiej zainwestować. Czytam właśnie Hawkeya i w dodatkach są podwójne litery, zjedzone literki ą ę ł itd... Ludzie gdzie jest korekta???? Tłumaczeniu też brakuje świeżości, jakoś tak ciężko czytam te dialogi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 06:27:54 am wysłana przez Itachi »

 

anything