Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 380602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 29, 2017, 08:47:46 pm »
Dziabnąłem sobie szybko "Ultrona bez ograniczeń" i w sumie to niezły komiks - dramatyczny i po swojemu ponury. W jakimś stopniu zainspirował chyba filmową "Erę Ultrona". Mam jednak dwa istotne zastrzeżenia, które niestety obniżają jego wartość: jednak za dużo telenoweli i zdecydowanie niedobrane do tej - fabularnie posępnej - historii rysunki Pereza (zbyt "wesołe", kolorowe, wygładzone - w ogóle do mnie nie przemawiają i psują klimat).
Przekład nie był zły, ale kiksy się zdarzały. "Najlepszy": "na dachu nad nimi... ciężkie metaliczne t u p t a n i e."
Pewnie jeże - myślę sobie...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 02, 2017, 05:13:10 pm »
Ten Kapitan Marvel, który ma mieć premierę niebawem to jakaś kontynuacja tego co było w WKKM? Jakieś opinie o kolejnym tomie poświęconym Fantastic Four? Warto się nimi zainteresować?

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #332 dnia: Maj 02, 2017, 05:30:14 pm »
@UP
Popatrz na numeracje na wikipedi. To jest prequel. Kończy się prawie tam, gdzie zaczyna Życie i Śmierć. A niedługo Warlock kontynuujący wątki z tego komiksu.

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 02, 2017, 08:24:18 pm »
Warlock nie kontynuuje wątków z tego komiksu.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 02, 2017, 08:31:52 pm »
@UP
Tak to ujął Robert lipski. Że dokończy losy Thanosa.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 03, 2017, 09:24:51 am »
"Życie i śmierć Kapitana Marvela" oraz "Warlock" to +- "Avengers vs. Thanos". Oczywiście brakuje w tych 4 tomach "Daredevil"  #105-107 oraz materiału z "Logan's Run" #6, ale (są inne zeszyty i jest ich więcej) należy przyznać 8azylemu rację.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 03, 2017, 10:46:26 am »
oraz materiału z "Logan's Run" #6
To mieliśmy jako bonus w "Imperatywie Thanosa".

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 03, 2017, 11:03:10 am »
O, nie wiedziałem, że te strony były stamtąd, dobrze wiedzieć, to teraz czekamy na "Daredevil"  #105-107, choć, gdyby to się ukazało w tomie o Daredevilu, to raczej bym nie kupił, chyba że pamiętałbym o tej zawartości.

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #338 dnia: Maj 03, 2017, 02:03:16 pm »
Eh... Avengers vs Thanos to dopiero w Infinity Gauntlet. Zarówno w serii Marvela jak i Warlocka stanowili tylko tło. Ale co tam komu w duszy gra...

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #339 dnia: Maj 03, 2017, 02:27:36 pm »

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #340 dnia: Maj 03, 2017, 10:11:17 pm »
Ale z nikim się sprzeczać nie zamierzam. Tym bardziej, że w ramach zbiorczego wydania można wydać wszystko, zebrać dowolne zeszyty i zatytułować je w jakikolwiek sposób.
Zatem z punktu widzenia czytelnika, który chciałby poznać historię Thanosa, faktycznie w historii z Warlockiem poznaje dalsze dzieje tej postaci. Ale stwierdzić, że to kontynuacja historii z Marvelem, to tak, jakby uznać Maximum Carnage za kontynuację Lethal Protector, tylko dlatego, że historia jest późniejsza w chronologii i opowiada historię Venoma.

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #341 dnia: Maj 09, 2017, 07:46:50 pm »
Przykre, że TMWF dostaliśmy do tej pory tylko w wydaniu TM-Semic gdzie wycięto 16 stron a w tym roku będzie jakieś bieda-wydanie z kolekcji. I to przy całym uwielbieniu Kołodziejczaka do Millera. Mucha też co trochę wypuszcza jakieś pierdoły od Marvela (Władza, Origin II itp.) a taką perełkę omija.

Zgodzę się tylko co do ostatniego zdania. Na szczęście jesienią dadzą X-Force. TK zapowiedział, że z Rebirth wytną wszystko co się da, byle się zmieściły w miękkim formacie ze skrzydełkami. TM Semic kiedyś też tak musiał, byle się MWaF zmieścił na tych 132 stronach.

I dalej nie rozumiem co ty lub inni, chcą od wydań Hachette?? Eaglemoss jasne - wyraźnie cieńsza okładka, cieńszy papier, taki jak dla komiksów w USA. Ale Hachette? Przecież kolejne ich tomy są bardzo, bardzo podobne do N52. Twarda okładka, kredowy papier, porządne szycie, dobre dodatki i nie tylko okładki, lub szkice, wstęp zamiast posłowia. No i kosztują 8 zł taniej. Absolutnie nie zasługują na nazywanie ich "bieda-wydaniem". Moim zdaniem nie masz racji a stan faktyczny wygląda inaczej.

Ja się cieszę na twarde wydanie tego komiksu, mimo, że to dubel. Ale tamtego MM ja nie mam, a teraz Hachette da uzupełnioną wersję, w twardych okładkach, z krótką historią Daredevila. Jedyny mankament to powtórzenie DD #1, który był już w WKKM #68, więc wszyscy to już mają. Ale rzeczy doskonałe rzadko się trafiają w przyrodzie.






Offline Garf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #342 dnia: Maj 09, 2017, 07:52:45 pm »
TK zapowiedział, że z Rebirth wytną wszystko co się da, byle się zmieściły w miękkim formacie ze skrzydełkami. TM Semic kiedyś też tak musiał, byle się MWaF zmieścił na tych 132 stronach.

Dodatki, szkice będą wycinać, a nie kawałki komiksu jak TM-Semic. Różnica dość spora.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #343 dnia: Maj 09, 2017, 08:23:10 pm »
I dalej nie rozumiem co ty lub inni, chcą od wydań Hachette??

Brak tytułu i panorama na grzbiecie. Jak ktoś nie kupuje wszystkich tomów to na półce wygląda to słabo. To już Eaglemoss robi to lepiej bo jest tytuł i nie ma numerka. Samemu wydaniu nie mam obecnie nic do zarzucenia (bo w pierwszej 60 to różnie z tym bywało). Chodzi mi tylko o estetykę.


Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #344 dnia: Maj 09, 2017, 08:51:23 pm »
@UP
I z tym się jak najbardziej i ja mogę zgodzić - estetyka to kwestia indywidualna. Jednym to się podoba, innym nie. Jedyną radą jest chyba tylko robienie własnych obwolut, jak paru użytkowników na forum prezentowało. Ale na pewno nie jest to wydanie biedne, tylko porządne jak u konkurencji. Mam nadzieję, że nadchodzący Conan utrzyma tą dobrą formę.