Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwiec 14, 2017, 04:10:31 pm »
Dla komiksów Marvela i superhero jest dużo prostszy do zrozumienia podział:

Reboot to zupełnie jak reboot komputera. Ponowne uruchamianie systemu. Wyłączamy co bylo i włączamy od nowa. Pracujemy dalej ale nowozresetowanym systemie: nowa obsada, nowa lokalizacja, nowe status Quo

Retelling to gdy opowiadamy starą historię na nowo, czyli uwspolczesniamy środki wyrazu, techniki tworzenia i ewentualnie dodajemy nowe elementy do historii

Retcon jest wtedy gdy autorzy mówią nam, ze cos co wcześniej widzieliśmy bylo albo kłamstwem albo złudzeniem albo miały miejsce wydarzenia o których nie wiedzieliśmy a zmieniają odbiór i wydźwięk znanych nam wydarzeń (przykład: ujawnienie, ze w Dark Phoenix Saga to jednak nie umarła Jean Grey)
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Bartek Gawron

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwiec 14, 2017, 04:11:31 pm »
Zatem bazując na tym, co napisał Bartek, wygląda na to, że "Season One" to jednak "reboot", z pewnymi ambicjami w kierunku "retconu". A po naszemu to "odgrzewany kotlet"...
pragne zauwazyc, ze retcon w terminologii odgrzewanego kotletu to zawarte w nim priony creutzfeldta, ktorych skutki ujawniaja sie po kilku latach i to w akurat momencie, w ktorym przyszlosc amatora takich kotletow zdaje sie byc w pelni przewidywalna i, co gorsza dla fabuly, szczesliwa, a wiec nudna. jak zatem widac na podstawie naszego ziemskiego doswiadczenia zyciowego, retcon nie jest niczym nadzwyczajnym i bog lubuje sie w ich stosowaniu (ale to glownie dlatego, ze jest, lagodnie mowiac, kiepskim autorem), w odroznieniu od rebootu, ktory wymaga nadpisania pewnych danych, dla nas z pozoru stalych, w odpowiednich rejestrach wszechswiata.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwiec 14, 2017, 07:10:28 pm »
Dla mnie retellingi nigdy w zamierzeniu nie były planowane jako ongoingi. Ot, kilka kilkanaście numerów przybliżający w sposób 'nowoczesny' starsze historie.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:51:10 pm »
pragne zauwazyc, ze retcon w terminologii odgrzewanego kotletu to zawarte w nim priony creutzfeldta, ktorych skutki ujawniaja sie po kilku latach (...)
Słowem: jeśli za parę lat w Komiksowie wybuchnie epidemia gąbczastego zwyrodnienia mózgu, będziemy wiedzieli, że winę za nią ponoszą historie z Kolekcji, typu "Season One".
[Dobrze, że jednak nie wszyscy je czytają!]
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:55:22 pm »
ujawnienie, ze w Dark Phoenix Saga to jednak nie umarła Jean Grey)
Oczywiście, że umarła. Nie należy myśleć, że było inaczej.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:39:53 am »
Siedemnastym tomem będzie Deadpool.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwiec 21, 2017, 08:06:48 am »
Ciekawe czy Hachette puści w większym nakładzie  :smile: Na gildii z Deadpoolem z WKKM były niezłe jaja https://www.gildia.pl/komiksy/296176-wielka-kolekcja-komiksow-marvela-86-deadpool-wojna-wade-a-wilsona
Wiadomo że gildia ma mało WKKM ale przy żadnym innym tomie nie było niczego podobnego  :smile:

Offline Bartek Gawron

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #457 dnia: Czerwiec 21, 2017, 08:32:14 am »
Słowem: jeśli za parę lat w Komiksowie wybuchnie epidemia gąbczastego zwyrodnienia mózgu, będziemy wiedzieli, że winę za nią ponoszą historie z Kolekcji, typu "Season One".
[Dobrze, że jednak nie wszyscy je czytają!]
gdy od kilku dni zerkam (tylko, bo staram sie nie czytac) na dyskusje w watku Hachette, to jestem piewien, ze niestety przypadlosc ta dotknela juz tutaj kilka osob. co wiecej, rozprzestrzeniła sie rowniez do watku fantasmagorie. 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #458 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:21:14 am »
Superbohaterowie Marvela#13: Strażnicy Galaktyki - prezentacja komiksu

W dodatkach mamy listę obecności Strażników Galaktyki oraz standardowe teksty o historii drużyny. Tom tłumaczy Jakub Het Jankowski.  :roll:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #459 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:32:25 am »
Dzięki za świetną prezentację marian. Powiem, że bardzo mi się podoba okładka Deadpoola.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #460 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:46:30 am »
<Uwaga ten post jest czysto satyryczny i ma na celu rozbawienie czytelnika>
Odnośnie Deadpoola:
Też kocham Punishera Deadpoola i też liczę na serial Netflixa film o nim (...) Byle nie dubel, bo Circle of Blood New Mutants #98 już mam (w Deadpool Classic).

Odnośnie Strażników Galaktyki
Ale szkoda, że to będą króciutkie 4 części po 5 6 zeszytów zamiast trzy 12 jak by było u Hachette Egmontu, gdyby nie Egmont Hachette.*

marian381 jak zawsze świetna robota

*choć podejrzewam że dostaniemy w przyszłości (w odpowiednim) momencie dwa kompletne tomy Complete Collection Strażników

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #461 dnia: Czerwiec 21, 2017, 03:00:35 pm »
Powiem, że bardzo mi się podoba okładka Deadpoola.
No, nawet fajna jest, ale ten tom raczej sobie odpuszczę, Początek końca już mam, a na Królów samobójców mogę sobie jeszcze poczekać ponad 4 lata, bo i tak planuję zakupić 14. tom Deadpool Classic.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 03:35:19 pm wysłana przez ThePinkFin »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #462 dnia: Czerwiec 21, 2017, 04:28:46 pm »
Zobaczysz ten 14 tom :D
Ja mam prenumeratę więc i tak mi przyjdzie. A jeśli dożyję tego 14 tomu to Mmh sprzedam. Deadpoole dobrze schodzą na Allegro.

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #463 dnia: Czerwiec 21, 2017, 08:15:42 pm »
Przekartkowałem Gwardianów i z miejsca dwa babole :( - "supertypami w pokroju anihilatorów" oraz "Latają w tych swoich statkami katedrami"... no ale komiks kupiony za 29.99 [dzięki akcji naklejkowej inmedio :) ], więc jakoś przeżyjemy.
Ten tłumacz ma ksywę "HET" , czy to cyrylica i czytamy pseudonim jako "Niet"  :cool: ?

Offline Cheshire Cat

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #464 dnia: Czerwiec 21, 2017, 08:31:42 pm »
Szkoda, że pierwszy dubel zaliczyła kolekcja (w zasadzie samobój) z tą historią z Thorem. Przecież pełna jej wersja była w tomie 90 - Avengers: Saga o Korvacu
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."