Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 375097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwiec 22, 2017, 02:05:11 pm »
Jeszcze taka ciekawostka dotycząca ważnej postaci tych eventów, czyli Novy. W tych wydaniach zbiorczych brakuje numerów #1-3 (z Nova vol. 4).
to jest tie in do Wojny Domowej. W rozpisce pominąłeś w ogóle Nova Vol. 2: Knowhere (#8-12 and Annual #1), Nova Vol. 3: Secret Invasion (#13-18), Nova Vol. 4: Nova Corps (#19-22) i masz cały kosmos Marvela. Osobiście uważam że Egmont jednak wyda Guardians of the Galaxy Complete Collection do tej pory wszystkie komiksy (poza Dr Strangem) tak wychodziły. Zresztą wspomnianego Nove też tak można wydać.

Offline Lesiok

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwiec 22, 2017, 02:21:48 pm »
Dzięki wszystkim za opinię. Wychodzi na to że jednak polecę do kiosku kupić dla świętego spokoju :)

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwiec 22, 2017, 02:23:24 pm »
to jest tie in do Wojny Domowej.
Faktycznie masz rację. A dokładnie tie-inem do Wojny Domowej są numery 2-3, a 1 jest tie-inem do Anihilacji

W rozpisce pominąłeś w ogóle Nova Vol. 2: Knowhere (#8-12 and Annual #1), Nova Vol. 3: Secret Invasion (#13-18), Nova Vol. 4: Nova Corps (#19-22)
Nie ja pominąłem, tylko Marvel nie dając do wydań zbiorczych tych zeszytów.

Osobiście uważam że Egmont jednak wyda Guardians of the Galaxy Complete Collection do tej pory wszystkie komiksy (poza Dr Strangem) tak wychodziły. Zresztą wspomnianego Nove też tak można wydać.
Jakoś mam wrażenie, że to marzenie ściętej głowy, ale też tak chcę. Zresztą cały kosmos Marvela łykam bez zagrychy. Wszystko w rękach Oskara "Novy" Rogowskiego  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwiec 22, 2017, 02:25:38 pm »
@Lesiok
+1


To naprawdę solidne wydanie i jeśli ktoś gwiżdże na panoramę, może sobie potem sprzedać jeśli wyjdzie zbiorcze. Taki komiks pójdzie spokojnie. Chyba że poza wyżej wspomnianymi przykładami, są jeszcze jakieś wpadki tłumaczeniowe?
W każdym razie jest lepiej niż w przypadku albumu Novy, który w większości będzie dublem, jak już wyjdzie.

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwiec 22, 2017, 10:06:44 pm »
Chyb nie było: Pojawił się w zapowiedziach zaginiony 94 tom w UK: Marvel Boy - jeśli dobrze dostrzegam to Granta Morrisona i JG Jonesa.
Zna ktoś? Dobre?

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwiec 23, 2017, 11:20:43 am »
Faktycznie masz rację. A dokładnie tie-inem do Wojny Domowej są numery 2-3, a 1 jest tie-inem do Anihilacji
Nie ja pominąłem, tylko Marvel nie dając do wydań zbiorczych tych zeszytów.
Ten 1 zeszyt to nie jest do końca tie-inem do Anihilacji, raczej epilog do wątku Novy i jego powrót na ziemię (akurat na Wojnę domową o czym opowiadają zeszyty 2-3). Podane przez mnie tytuły tomów Novy to są wydania zbiorcze, więc Marvel je wydał. Wiem że chodzi ci o to, że nie wchodzą one w zbiorcze eventów.

Jakoś mam wrażenie, że to marzenie ściętej głowy, ale też tak chcę. Zresztą cały kosmos Marvela łykam bez zagrychy. Wszystko w rękach Oskara "Novy" Rogowskiego  :lol:
Egmont nie miała jakoś problemu z wydaniem dwóch tomów w jednym Czarnej Wdowy, po mimo że pierwszy wchodzi z skład kolekcji (a z takim wydaniem się nie spotkałem). Druga sprawa że obecnie Klasyka Marvela to głównie Epic/Complete Collection. Strażnicy wyszli w 4 tomach (jak to określa bazyl "cienkich") lub 2 podwójnych Complete, które idealnie pasują do Klasyki. Jak to wyda Egmont nie wiem, ale jeśli nawet by miał zamiar wydawać Strażników to wg mnie nie wcześniej niż w 2019 (jeśli zachowa 3 tomy kosmosu Marvela na rok), czyli obecny tom i tak już nie będzie dostępny. Co do Novy, jak wspomniałem to można wydawać go w podwójnych tomach jak to zrobiono w przypadku Czarnej Wdowy. Kiedyś szukałem jak dokładnie to jest wydane i nawet zrobiłem listę sobie, którą masz poniżej:

ANNIHILATION:
1) Thanos: Redemption (Thanos 1-12) [wydane także w 2 zbiorczych: Epiphany (Thanos 1–6), Samaritan (Thanos 7–12)]
2) Annihilation vol 1 (Drax the Destroyer 1-4, "Annihilation: Prologue" Annihilation: Nova 1-4) WYDANE W IDENTYCZNEJ FORMIE PRZEZ EGMONT
3) Annihilation vol 2 (Annihilation: Ronan 1-4, Annihilation: Silver Surfer 1-4, Annihilation: Super-Skrull 1-4) WYDANE W IDENTYCZNEJ FORMIE PRZEZ EGMONT
3)
Annihilation vol 3 (Annihilation 1-6, Annihilation: Heralds Of Galactus 1-2, Annihilation: The Nova Corps Files) WYDANE W IDENTYCZNEJ FORMIE PRZEZ EGMONT

ANNIHILATION CONQUEST:
4)
Annihilation: Conquest vol. 1 (Annihilation: Conquest - Prologue, Annihilation: Conquest - Quasar 1-4, Annihilation: Conquest - Starlord 1-4, Annihilation: Saga) WYDANE W IDENTYCZNEJ FORMIE PRZEZ EGMONT
5) Annihilation: Conquest vol. 2 (Annihilation: Conquest Wraith 1-4, Nova 4-7 and Annihilation: Conquest 1-6) WYDANE W IDENTYCZNEJ FORMIE PRZEZ EGMONT
6) Nova vol. 1: Annihilation: Conquest (Nova #1-7) [tu się dubluje materiał z Annihilation: Conquest vol. 2]
7) Nova vol. 2: Knowhere (#8-12 i Annual #1)
(Jeśli Egmont miałby wydać kiedyś Nove to idealnym rozwiązaniem było by zacząć po Annihilation: Conquest vol. 2, wydając to w takiej formie Nova: Nova #1-3, #8-12 i Annual #1, wtedy nic by się nie dublowało z zawartością Annihilation: Conquest)

ROAD TO WAR KINGS:

8 ) X-Men: Rise and Fall of the Shi'ar Empire(Uncanny X-Men #475-486)
9)
X-Men: Emperor Vulcan (#1-5)
10)
War of Kings: Road to War of Kings (X-Men: Kingbreaker #1-4, Secret Invasion: War of Kings, War of Kings Saga)
(Podobnie jak z Novą najlepszym rozwiązaniem dla Egmontu było by scalenie X-Men: Emperor Vulcan i War of Kings: Road to War of Kings w jeden tom jako prolog do War of Kings, [Emperor Vulcan ma zaledwie 120 stron, a RtWoK jakieś 170)
11) Nova Vol. 3: Secret Invasion (#13-18)
12) Nova Vol. 4: Nova Corps (#19-22)
(Podobnie, jak wyżej najlepszym rozwiązaniem dla serii Nova to scalenie w jeden tom vol. 3 i vol. 4, pojedyncze tomy są po ~120 stron)

WAR & REALM OF KINGS:
13)
War of Kings (War of Kings #1-6, War of Kings: Ascension #1-4, War of Kings: Darkhawk #1-2, War of Kings: Warriors #1-2, War of Kings: Who Will Rule?, War of Kings: Savage World of Sakaar, Marvel Spotlight: War of Kings)
14)
Guardians of the Galaxy by Abnett & Lanning: The Complete Collection Vol. 1 (GotG #1-12) [wydane także w 2 zbiorczych: GotG: Legacy (#1-6), GotG: War of Kings Book 1 (#6-12)]  GotG: Legacy WYDANE W KSM
15) Realm of Kings (Realm of Kings, Realm of Kings: Inhumans #1-5, Realm of Kings: Son of Hulk #1-4, Realm of Kings: Imperial Guard #1-5)
16) Guardians of the Galaxy by Abnett & Lanning: The Complete Collection Vol. 2 (GotG #13-25) [wydane także w 2 zbiorczych: GotG: War of Kings Book 2 (#13-19), GotG: Realm of Kings (#20-25)]
18) Nova, Vol 5: War of Kings (Nova #23-29)
19) Nova, Vol 6: Realm of Kings (Nova #30-36)
(Podobnie, jak wyżej najlepszym rozwiązaniem dla serii Nova to scalenie w jeden tom vol. 5 i vol. 6, pojedyncze tomy są po ~120 stron)

THANOS IMPERATIVE:
20) The Thanos Imperative (The Thanos Imperative #1–6, The Thanos Imperative: Ignition, The Thanos Imperative: Devastation, Thanos Sourcebook) WYDANE W WKKM z wyciętym The Thanos Imperative: Devastation, Thanos Sourcebook

Jeśli mamy nadgonić kosmos Marvela to najlepszym rozwiązaniem jest scalanie tomów jak podałem w uwagach (wtedy oscylujemy cały czas w granicach 300+ stron na tom [w większości]). Podana przez mnie kolejność nie jest przypadkowa i np. wydanie w ten sposób GotG wcale nie koliduje z eventami, bo nieraz jest tak, że wydarzenia z serii GotG i Nova uzupełniają event, ale same na niego nie wpływają bardzo. A co do X-menów to zbicie w jeden tom ma sens, bo to jest kontynuacja wątków Vulcana z Morderczej Genezy.

To tyle od mnie. Bo potem już jest Marvel Now (Strażników już mamy brakuje tylko Novy)

Edit: To jeszcze lista dla Novy z Marvel Now (Strażników nie podaje bo to wychodzi obecnie u nas, co prawda dochodzą serię solowe strażników, ale to sobie odpuszczę, no chyba że ktoś chce, ale i tak zrobiłem już za długi offtop):

MARVEL NOW
Nova Vol. 1: Origin (Nova #1-5, Point One #1 (Nova story), Marvel Now! Point One #1 (Nova story))
Nova Vol. 2: Rookie Season (Nova #6-9, #10 (A story))
Nova Vol. 3: Nova Corpse (Nova #10 (B story), #11-16)
Nova Vol. 4: Original Sin (Nova #17-22)
Nova Vol. 5: Axis (Nova #23-27)
Nova Vol. 6: Homecoming (Nova Vol 5 #28-31, Annual #1)
Nova The Human Rocket Vol. 1: Burn Out (Nova #1-6) [ANAD Marvel Now]
Nova The Human Rocket Vol. 2: Afterburn (Nova #7-11) [ANAD Marvel Now]
Nova Resurrection [ANAD Marvel Now] [wspólna seria Richarda Ridera i Sama Alexandera (jest bohaterem powyższych 8 tomów z Marvel Now), świetnie domknięcie wg mnie całej sagi tej postaci od Annihilation aż po Marvel Now]
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2018, 11:11:41 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwiec 23, 2017, 12:49:20 pm »
I cóż ja mogę na to odpowiedzieć. Chyba tylko tyle: JESTEM ZA.  :biggrin:

I fakt, Egmont udowadniał nie raz, że ma możliwość ingerować w polskie wydania (vide - Liga Sprawiedliwości z N52, GotG z MN, JLA Morrisona, chociaż to jest akurat negatywny przykład).

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwiec 23, 2017, 05:18:41 pm »
Standardowy album to minimum 6 zeszytów. Wszystko poniżej jest cienkie. Niestety Egmont wydał Czarną Wdowę tak a nie inaczej, właśnie na złość zbierającym Kolekcję. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby na tej samej zasadzie w następnym roku wydali 12 zeszytów vol.2 GotG razem by człowiek miał albo dubla, albo dziurę w panoramie. Bo najlepiej dla klienta byłby podział tego na zeszyty 1-6 jak w MMH i 7-12. Ale to jest Egmont.

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwiec 23, 2017, 05:32:49 pm »
Up
Tylko ze te 12 zeszytów kosztuje nawet poniżej 60zł a nie 80zł za dwa numery od takiego H. Których i tak nie będzie(bo prawie w ogóle nie ma kolejnych tomów serii u H). Wiec za 20zł masz dubla ale w jednym tomie z lepszym tłumaczeniu i lepiej wydane. W takim wydaniu E zjada H jakością, ceną, wydaniem i możliwością kontynuowania przygody z danymi herosami nie kończąc na 1tomie. Te 20złotych to nie majątek wystarczy ze raz odpuszczasz 0.5l 8) 8) 8)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 06:23:39 am wysłana przez SawiK »

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwiec 24, 2017, 12:16:54 am »
ANNIHILATION:
1) Thanos: Redemption (Thanos 1-12) [wydane także w 2 zbiorczych: Epiphany (Thanos 1–6), Samaritan (Thanos 7–12)]


Dobry ten Thanos Redemtion? Już czytałem, że wprowadzenie do Anihilacji, część tego napisał Starlin, ale jak patrzę to na goodredsie oceny dość przeciętne... a przemknęło mi przez myśl czy nie zainwestować i nie kupić...

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwiec 24, 2017, 06:46:47 am »
Dobry ten Thanos Redemtion? Już czytałem, że wprowadzenie do Anihilacji, część tego napisał Starlin, ale jak patrzę to na goodredsie oceny dość przeciętne... a przemknęło mi przez myśl czy nie zainwestować i nie kupić...
Epiphany (Thanos 1–6) - Starlin , Samaritan (Thanos 7–12) - Keith Giffen.
Czy ja wiem czy takie złe, jak teraz o tym wspomniałeś to spojrzałem na te oceny i wg mnie są bardzo pozytywne (oscylują 3-4 na 5). W ogóle w całej tej serii Thanos jest przedstawiany jako bohater (antybohater?) niż typowy zły. Pierwsza część jest bardziej klasyczna, nawiązująca do tego co wcześniej pisała Starlin z Thanosem (np. Infinity Gauntlet), przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie, bo nie czytałem nic z tych rzeczy. Druga to swoisty prolog do Anihilacji i wprowadzenie kilku postaci, które się w niej pojawiają. Jeśli ktoś czytał pierwszy tom Anihilacji to pewnie w ogóle nie obeszła go śmierć Cole i Swad, którzy w tej części odgrywają sporą role. Jest tu także wprowadzenie postaci Fallen One (nie pamiętam jak to u nas zostało przetłumaczone, jak sprawdzę to dopisze), a także pojawia się Star-Lord.
Jakby Kuba kiedyś o tym nie wspomniał to bym się tą serią nie zainteresował, a tak uważam że jest całkiem niezła (na pewno na plus drugi tom jak prolog do Anihilacji).

bazyl czy ty masz coś ciekawego więcej do powiedzenia poza narzekaniem o tym że komiks jest za cienki, że zbiera np. tylko 4 zeszyty? Wierz mi, że czytałem takie pozycje (ba nawet 3 zeszytowe) które zjadają np. takiego Deadpoola (z Klasyki Marvela), czy też Blizny Wojenne, jako przekąskę pod względem treści. A co do wydania GotG jako Complete podałem ci bardzo dobry przykład. Obecnie wydanego komiksu nie będzie już na rynku tak samo jak nie ma The Thanos Imperative (który w kolekcji wyszedł chyba przycięty, jeśli się nie mylę?), a wiele razy sam pisałeś, że jak czegoś nie można kupić to nie jest dubel (chyba było to o komiksie Batman Hush), więc wyluzuj trochę, bo trochę czasu upłynie zanim to się u nas pojawi. Zresztą wychodzi trochę z ciebie hipokryta w tej sytuacji, bo Hachette serwuje ci w tym tomie dubel (i w dość sporej liczbie tomów tej kolecji), który wcześniej wydało w WKKM.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 07:25:25 am wysłana przez mkolek81 »

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwiec 24, 2017, 11:06:14 am »
@mkolek18 :  PISAŁ Starlin - poprawiam, bo ci adwersarz literówę wytknie ;)

I pytanie- czy ten "Thanos Imperative" faktycznie w wydaniu WKKM jest przycięty? Wyszło to w ogóle w całości w Polszcze?

I tak, ja także chłonę po kolei wszelkie komiksy z Thanosem. Ujął mnie ten chłopak swoim podejściem do życia :)
- chwała Egmontowi, że wydał "Thanos Rising", bo był to mój pierwszy kontakt z tą postacią,nie licząc jakichś epizodów w innych tytułach.
 No i wielbicielom Thanosa polecam "PetAvengers" Bez dwóch zdań- to trzeba przeczytać ;)


Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwiec 24, 2017, 11:21:29 am »
@UP
Jak wyjdzie w MMH PL to się oczywiście przeczyta. Thanos jest naprawdę dobrze napisanym villanem i też z przyjemnością czytam komiksy z jego udziałem. Dlatego czekam na nadchodzącego Warlocka.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwiec 24, 2017, 11:36:01 am »
I pytanie- czy ten "Thanos Imperative" faktycznie w wydaniu WKKM jest przycięty? Wyszło to w ogóle w całości w Polsce?
To jest zawartość tomu w kolekcji: Guardians Of The Galaxy (vol. 2) #25, The Thanos Imperative: Ignition #1, The Thanos Imperative #1-6

To jest zawartość oryginalnego zbiorczego: The Thanos Imperative #1–6, The Thanos Imperative: Ignition, The Thanos Imperative: Devastation, Thanos Sourcebook

Porównując: brak The Thanos Imperative: Devastation oraz  Thanos Sourcebook (to jest podsumowanie całej kosmicznej sagi z biografiami postaci, które się w niej pojawiły);
w zamian w kolekcji mamy ostatni zeszyt Guardians Of The Galaxy (?)

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwiec 24, 2017, 11:45:38 am »
Dziękuję. Nie ma końca zadziwieniom.

 

anything