Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #690 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:05:09 am »
Wybaczcie poziom lamerstwa:
Które z dotychczas wydanych w kolekcji tomów SBM są godne uwagi?

Abstrahując od jakości tłumaczeń i błędów to od siebie poleciłbym tomy Kapitana Ameryki, Spider-Mana, X-Men, Strażników Galaktyki a z mniej znanych chyba najbardziej spodobał mi się Human Torch Jim Hammond. Wojów trzech też było spoko w sumie

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #691 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:15:17 am »
z mniej znanych chyba najbardziej spodobał mi się Human Torch Jim Hammond. Wojów trzech też było spoko w sumie
O, to to. Też polecam.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #692 dnia: Wrzesień 28, 2017, 11:19:29 am »
Wybaczcie poziom lamerstwa:
Które z dotychczas wydanych w kolekcji tomów SBM są godne uwagi?

Kolejność przypadkowa

1. Spider-Man
2. Wojów Trzech
3. Kapitan Marvel
4. Strażnicy Galatyki
5. Ludzka Pochodnia
6. Deadpool
7. Punisher
8. Nick Fury
9. Falcon też niezły.

Ogólnie kolekcja pomijając błędy w tłumaczeniach w pierwszych tomach prezentuje się nieźle. Dla mnie najsłabsze tomy to Kapitan Ameryka, Hawkeye, Avengers i Vision. Rozczarowaniem był też Power Man, ale pewnie dlatego, że jestem przyzwyczajony do innego wizerunku Cage'a.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #693 dnia: Wrzesień 28, 2017, 11:22:40 am »
A oznacza to, że ostatni kwartał 2017 roku będą sponsorowały literki D i D.
I to w najlepszej możliwej formie:
październik: Daredevil: Nieustraszony!, tom 1,
listopad: Człowiek Nieznający Strachu (po raz pierwszy w pełnej wersji),
grudzień: Daredevil: Nieustraszony!, tom 2.

No i wreszcie solidna dawka DD :smile: Po tej historii z Sidecą zwątpiłem, że doczekamy się wydań zbiorczych DD w języku polskim. Z historii w SBM też się cieszę - fajnie będzie do tego wrócić w ładnym wydaniu. Po cichu liczę też, że być może Egmont lub Mucha zdecydują się na wznowienie "Born Again". Mam co prawda tom z WKKM, ale wydanie anglojęzyczne komiksu ma o jeden zeszyt więcej.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #694 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:10:42 pm »
3. Kapitan Marvel
A ja bym Kapitana Marvela odradził. Mnie osobiście lektura tego komiksu sprawiła (umiarkowaną) radość ale to tylko ze względu na fakt, że potem pociągnąłem dalej i przeczytałem Marvela Starlina wydanego w ramach WKKM.
Natomiast wydaje mi się, że ten komiks (chodzi o tom w ramach SBM) może być ciężko strawny, a wręcz może odrzucać od tej postaci. Co więcej ten tom nie jest aż tak bardzo konieczny dla zrozumienia późniejszych przygód, choć pewne wątki poruszane u Starlina (połączenie Ricka Jonesa z Marvelem, ostateczne starcie z Yon-Roggiem) zostały tutaj przedstawione. Niemniej jednak ten tom jest o klasę (jak nie więcej) słabszy niż to co dostaliśmy w WKKM.

Natomiast co do Visiona zgadzam się w zupełności z @Marvelekiem - bardzo słaby tom i też nie polecam.

Z kolei co do przyszłości to polecam Daredevila - autorska wizja początków Diabełka według Franka Millera z rysunkami JR JR kiedy był jeszcze w formie i nie tłukł wszystkiego na jedno kopyto. Wiedząc, że będzie to wydane w ramach SBM specjalnie pozbyłem się swojego wypieszczonego i wypielęgnowanego Mega Marvela.  :cry:

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #695 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:22:43 pm »
Następny tom Black Panther jest fajny i polecam. Ale to tylko 3 zeszyty + 2 klasyczne które były w Narodzinach Ultrona. FF - Sądny Dzień.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 12:39:58 pm wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #696 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:23:22 pm »
A ja bym Kapitana Marvela odradził. Mnie osobiście lektura tego komiksu sprawiła (umiarkowaną) radość ale to tylko ze względu na fakt, że potem pociągnąłem dalej i przeczytałem Marvela Starlina wydanego w ramach WKKM.

Jasne, że ocena zawsze jest subiektywna. Ja ogólnie nie przepadam za kosmosem Marvela i zgadzam się, że Kapitan Marvel Starlina jest o niebo lepszy. Po prostu Kapitan w SBM nie był zły. Nie ukrywam, że trochę mnie podbudował, bo po Power Manie gotów byłem rzucić w diabły tę kolekcję. Na szczęście miło zaskoczyło mnie Wojów Trzech, Marvel mimo obaw nie zgorszył mnie i kupuję dalej  :smile:

Natomiast co do Visiona zgadzam się w zupełności z @Marvelekiem - bardzo słaby tom i też nie polecam.

Chyba najgorszy ze wszystkich. Nawet Kapitana Amerykę czytało mi się o niebo lepiej, aczkolwiek Walkiria też zbyt dobrą historią nie była.

pozbyłem się swojego wypieszczonego i wypielęgnowanego Mega Marvela.  :cry:



Takiej perełki? - Trzeba było zostawić na pamiątkę. Było nie było to jedna z najlepszych historii wydanych w czasach Semica :razz:

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #697 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:37:04 pm »
+ 2 klasyczne które były w Narodzinach Ultrona.
W Fantastycznej Czwórce: Sądny dzień. W Narodzinach Ultrona był Vision

Takiej perełki? - Trzeba było zostawić na pamiątkę. Było nie było to jedna z najlepszych historii wydanych w czasach Semica :razz:
Perełka perełką, sentyment sentymentem, a kasę na kolejne komiksy skądś trzeba brać  :badgrin:
Trzeba też pamiętać, że ten Mega Marvel był trochę pocięty, a w SBM dostaniemy w końcu pełną historię
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 12:41:04 pm wysłana przez laf »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #698 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:38:42 pm »
W Fantastycznej Czwórce: Sądny dzień. W Narodzinach Ultrona był Vision
Może i tak  :smile: Dzięki

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #699 dnia: Wrzesień 28, 2017, 01:47:14 pm »
Które z dotychczas wydanych w kolekcji tomów SBM są godne uwagi?

Z tych, które czytałem spokojnie można polecić X-Men i Strażników Galaktyki.
Osobiście sympatycznie czytało się jeszcze Walkirię, ale żeby to była obiektywnie dobra historia - tego nie napiszę.  :roll:
Natomiast żywcem nie pamiętam co było w tomie z Pajęczakiem  :???:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #700 dnia: Wrzesień 28, 2017, 03:44:03 pm »
Natomiast żywcem nie pamiętam co było w tomie z Pajęczakiem  :???: ??:
Najgorsze tłumaczenie?

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #701 dnia: Wrzesień 28, 2017, 05:35:38 pm »
Może dlatego wyparłem ten tom.  :???:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #702 dnia: Wrzesień 28, 2017, 05:58:44 pm »
W pierwszym tomie było tylko klika literówek które poprawili i można było reklamować.
Więc nie przesadzajmy  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #703 dnia: Wrzesień 28, 2017, 06:05:06 pm »
spokojnie można polecić X-Men
Osobiście sympatycznie czytało się jeszcze Walkirię, ale żeby to była obiektywnie dobra historia - tego nie napiszę.

X-Men bym nie polecił. "Sezon pierwszy" jest miałką historię, drugi z komiksów umieszczony w tym tomie, to co prawda klasyka i warto się z nią zapoznać, aczkolwiek chyba nie oparł się zbyt dobrze próbie czasu.

Offline Garf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #704 dnia: Wrzesień 28, 2017, 06:14:34 pm »
W pierwszym tomie było tylko klika literówek które poprawili i można było reklamować.
Więc nie przesadzajmy  :smile:


Yyy... nie. Tłumaczenie było drętwe, kiepskie stylistycznie i niespójne z wcześniejszymi przekładami. Nie będę się szerzej rozpisywał, bo kiedyś już o tym była spora dyskusja.


Literówki zwykle jestem w stanie przełknąć. Słaba budowa tekstu w j. polskim natomiast mnie odrzuca.



http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything