Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ArcticMonkey

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #765 dnia: Listopad 08, 2017, 06:28:36 pm »
Trzy razy z rzędu tom liczący zaledwie 128 stron. Nie ma co, wiedzą jak zachęcić ludzi do kolekcji. Mam nadzieję, że Daredevil będzie miał już przyzwoite rozmiary, bo jest na mojej liście zakupów :wink:

Co do rysunków w Defenders - dramat to chyba najodpowiedniejsze cenzuralne określenie. Aż oczy bolą jak się na nie patrzy. Najgorzej (a może najśmieszniej?) prezentuje się ten półnagi gość w zielonych majtkach i złotych bransoletach...
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

Offline sum41

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #766 dnia: Listopad 08, 2017, 07:35:05 pm »
Silver Surfer w konwencji komediowe sorry ale nie no jeszcze arty odbijają  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline sum41

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #767 dnia: Listopad 12, 2017, 10:55:27 am »
Z prenumeraty można zrezygnować tylko przez tę karteczkę ( Oświadczenie o odstąpieniu od umowy)  którą dołączają do paczki czy również telefonicznie?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #768 dnia: Listopad 12, 2017, 11:18:03 am »
Up
Ja rezygnowalem telefonicznie  :cool:

Offline sum41

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #769 dnia: Listopad 12, 2017, 11:28:34 am »
Up
Ja rezygnowalem telefonicznie  :cool:

Dzięki za info czyli jutro dzwonię:)

Wyrywkowe kupowanie chyba najlepsze  :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #770 dnia: Listopad 12, 2017, 11:39:56 am »
Dzięki za info czyli jutro dzwonię:)

Wyrywkowe kupowanie chyba najlepsze  :cool:

To jak już dzwonisz to mógłbyś dopytać co dalej w WKKM po ''Days of Future Past''  :cool:   

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #771 dnia: Listopad 22, 2017, 11:04:11 am »
Superbohaterowie Marvela#24: Daredevil - prezentacja komiksu

Dwudziestym ósmym tomem będzie Blade. Daredevil dostał galerię czterech okładek.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #772 dnia: Listopad 22, 2017, 11:08:31 am »
Dwudziestym ósmym tomem będzie Blade. Daredevil dostał galerię czterech okładek.

Czyli wracamy do kolejności z czeskiej listy :wink:

Blade dla przypomnienia to 6 pierwszych zeszytów tej serii:
https://comicvine.gamespot.com/blade/4050-18117/

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #773 dnia: Listopad 22, 2017, 05:44:28 pm »
Ze wszystkich tomów, które dotychczas ukazały się w kolekcji, DD jest dla mnie numerem 1. Komiks czytałem z niesamowitym uczuciem - wróciły wspomnienia z lektury wydania TM-Semic.

Offline nayroth

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #774 dnia: Listopad 28, 2017, 09:30:23 pm »
Tłumaczenie Daredevila znośne, chociaż po tylu latach od pierwszego wydania powinno być naprawdę dopieszczone, a nie jest ;/
Np. pierwsze spotkanie ze Stickiem zakończone jego "Don't get cocky" (Nie kozacz/Nie chojrakuj) i dokładnie to samo jest powtórzone na samym końcu komiksu, podczas ostatniego spotkania w knajpie. Ładna klamra i puszczenie oczka do czytelnika...
Ale tego nikt u nas nie doświadczy bo w przekładzie Hatchette jest najpierw "Nie pęknij z dumy", a następnie "Nie bądź taki hej do przodu". Raz, brzmi to trochę drętwo, dwa tracimy z oczu fajne nawiązanie i grę słów Bo chojrak to przecież śmiałek i w ogóle...
No szkoda, liczyłem naiwnie że akurat ten komiks zostanie potraktowany przez tłumaczy z większym szacunkiem :sad:

Offline nori

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #775 dnia: Listopad 29, 2017, 08:15:08 am »
Jakie są różnice w nowym wydaniu Daredevila, w porównaniu z MM z Tm-Semica? Są jakieś dodatkowe plansze?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Nawimar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #776 dnia: Listopad 29, 2017, 08:24:24 am »
Tak, jest kilka dodatkowych plansz, na ogół z całostronicowymi kompozycjami z udziałem m.in. Matta i Elektry. Całkiem udane.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #777 dnia: Listopad 29, 2017, 08:25:14 am »
W Mega Marvelu brakowało kilkanaście stron historii (całostronicowe kadry i rozkładówki). W SBM są one obecne.
W Mega Marvelu nie było okładek poszczególnych zeszytów. W SBM są one obecne.
W Mega Marvelu papier był gorszy niż w zeszytowym oryginale. SBM masz na kredzie.
Ponadto w SBM masz przedruk pierwszego w historii komiksu z Daredevilem i kilka stron biografii tego bohatera.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #778 dnia: Listopad 29, 2017, 12:06:17 pm »
Miałem tę serię DD w wersji z wytłaczanymi połyskującymi okładkami a sprzedałem na allegro lata temu bo niebylo w nim DD tylko Matt Murdock - co za nieciekawa decyzja  z mojej strony  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline vision2001

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #779 dnia: Listopad 30, 2017, 03:13:48 pm »
W Mega Marvelu brakowało kilkanaście stron historii (całostronicowe kadry i rozkładówki). W SBM są one obecne.
W Mega Marvelu nie było okładek poszczególnych zeszytów. W SBM są one obecne.
W Mega Marvelu papier był gorszy niż w zeszytowym oryginale. SBM masz na kredzie.
Ponadto w SBM masz przedruk pierwszego w historii komiksu z Daredevilem i kilka stron biografii tego bohatera.
Jedyną rzeczą, która miałaby mnie przekonać do zakupu (jakbym nie brał prenumeraty, a posiadam też wydanie Mega Marvel oraz wydanie oryginalne z błyszczącymi tłoczeniami na okładce oraz na kredzie) to pewnie tylko to co wyboldowałem. Komiks - bajka. Zobaczę jak z tłumaczeniem w SBM. Potem (w wolnej chwili, czyli nieprędko) usiądę sobie i porównam sobie z wydaniem MM, a może nawet z wydaniem amerykańskim?
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 03:17:26 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---