Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 380085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1410 dnia: Sierpień 30, 2018, 10:40:19 am »
Czy w tej reszcie są jacyśkolwiek istotni superbohaterowie, którzy pojawili się w większej liczbie zeszytów, naprawdę warte zapoznania się z nimi, czy to jakieś efemeryczne postaci, które pojawiają się i znikają?

(już wydane:)
Power Man
Wojów trzech
Vision

Osobiście mogę odnieść się tylko do tych trzech bohaterów.

Zdecydowanie polecam Wojów trzech, którzy są Asgardczykami i wiernymi kompanami Thora (mieliśmy okazję poznać ich debiut na łamach WKKM 83 "Opowieści z Asgardu", pojawiają się również w MCU w filmach z Thorem). Obie zawarte w tym komiksie historie są zamknięte i może nie wnoszą jakiś wielkich zmian w uniwersum, ale jednak przyjemnie czyta się przygody tych rubasznych i walecznych postaci. Ja również niewiele słyszałem o tych bohaterach, ale ich własne przygody stanowiły jedno z najmilszych zaskoczeń tej kolekcji.

Power Man (czyli Luke Cage) to etatowy członek nowych Avengers odświeżonych za sprawą Bendisa, później przewodził nawet zbuntowanym Avengers po uchwaleniu Registration Act. Wcześniej działał głównie jako street level hero i prowadził agencję para-detektywistyczną Heroes for Hire (wspólnie ze swoim przyjacielem Danym Randem czyli Iron Fistem oraz Misty Knight). Wystąpił również w Netfliksowym solowym serialu oraz w serialu Defenders. Historie zawarte w komiksie mnie się podobały, ale słyszałem wiele głosów negatywnych szczególnie w odniesieniu do współczesnej opowieści, dlatego też nie nawiam do zakupu.

Vision to z kolei etatowy członek Avengers (również West Coast Avengers i Young Avengers), który miał swój debiut jeszcze w latach 60-tych. W MCU pojawił się w Avengers 2, Wojnie Bohaterów oraz był istotną postacią w Infinity War (posiada jeden z kamieni nieskończoności). Komiks jemu poświęcony był jedną z najgorszych lektur tej kolekcji, niewiele z niego zrozumiałem i jeszcze mniej pamiętam. Niech nie zwiedzie Cię nazwisko scenarzysty, to zdecydowanie najgorsza rzecz od Geoffa Johnsa jaką czytałem.

No przecież nie o tym szrocie, który wyszedł w kolekcji buhaha  :badgrin:
To fajnie, że piszecie o tym w odpowiednim wątku  :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2018, 10:43:55 am wysłana przez laf »

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1411 dnia: Sierpień 30, 2018, 10:50:55 am »
odnośnie Wojów trzech, czcionka jaka została użyta, sprawiła, że nie byłem w stanie tego przeczytać, takie moje osobiste odczucia.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1412 dnia: Sierpień 30, 2018, 11:48:43 am »
"Wojów trzech" to jedno z pozytywnych zaskoczeń tej kolekcji. Lekko napisana fajna przygodówka. Warto przeczytać, by sobie przypomnieć, że Asgard to nie tylko Thor, ale i inne ciekawe, ważne postacie.Power Mana nie polecam. Może jestem uprzedzony bo Luke Cage jest jednym z moich ulubionych bohaterów Marvela, choć nie lubię go w otoczeniu Avengers. Napalałem się na ten tomem, ale zarówno stare przygody Cage'a jak i nowy bardzo mnie rozczarowały.

Offline Mruk

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1413 dnia: Sierpień 30, 2018, 11:54:14 am »
Moje pytanie wynika stąd, że ostatnio kupiłem Elektrę, która była ostatnim must-have z kolekcji SBM. Przede mną tomy z postaciami, o których wiem niewiele albo nic (np. Moon Knight, Iron Fist), lub też należą do jakiejś drużyny (np. Star Lord, Rocket)

Ciekaw jestem zarówno czy to znaczące, ważne postacie (czy warto przeczytaĆ Rocketa solo, czy lepiej sięgnąć po "Strażników Galaktyki"), jak i czy fajne komiksy. Co do tego drugiego to pewnie trzeba poczekać aż się ukaże, ale co do postaci to pewnie wiele osób je zna i może coś zarekomendować bądź odradzić...

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1414 dnia: Sierpień 30, 2018, 01:10:12 pm »
Ciekaw jestem zarówno czy to znaczące, ważne postacie (czy warto przeczytaĆ Rocketa solo, czy lepiej sięgnąć po "Strażników Galaktyki"), jak i czy fajne komiksy.
Pomimo tego, że mam prenumeratę to i tak niewiele tomów przeczytałem, ale coś tam liznąłem (pogrubiłem te, które polecam; podkreśliłem te, które są naprawdę świetne): Iron Man, Kapitan Ameryka, Power Man, Wojów trzech, Kapitan Marvel, Fantastyczna Czwórka, Ludzka Pochodnia, Vision, Falcon, Deadpool, Punisher, Nick Fury,  Czarna Pantera, Daredevil, Machine Man.

Jeśli masz ograniczony budżet / miejsce na półce / czas / chęci na czytanie SH (niepotrzebne skreślić) to zainteresuj się tylko tymi podkreślonymi.

Offline Lesiok

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1415 dnia: Sierpień 30, 2018, 10:48:59 pm »
Czy Szop nadaje się do czytania? Rysunki nie zachęcają /może oprócz tych czarno-białych/ i skład ekipy Szopa też wygląda dosyć odjazdowo.

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1416 dnia: Sierpień 31, 2018, 05:37:31 pm »
Hm, wszyscy tak chwalą tego Human Torcha, a ja się trochę wynudziłem przy tym tomie.
Początek (szczególnie - jeśli dobrze pamiętam - zeszyty 2 i 3) był całkiem OK, ale potem historia dla mnie zamieniła się w zwykłą bijatykę (z pretekstową i średniologiczną intrygą w tle) z praktycznie nieznanymi i nudnymi bohaterami w rolach głównych. Hmm, może dla mnie klu było właśnie to, że bohaterowie byli mi nieznani, przez to mi obojętni, a zarazem postrzegałem ich jako nudnych (czyli tak jakby zasada 8azyla, że człowiek lubi to co zna  :lol: :cool:  ).
Sama, całkiem znośna końcowa akcja u
Spoiler: pokaż
hitlerowców
i fajny twist na ostatnich kadrach, którego się nie spodziewałem (
Spoiler: pokaż
główny antagonista będący androidem
), a także naprawdę dobre rysunki to było dla mnie za mało by w ostatecznym rozrachunku komiks mnie do siebie przekonał.

Dałbym mu 3+/6. Co oczywiście nie jest słabą oceną. To nie jest jakiś specjalnie zły komiks, po prostu przeciętniak, po którym spodziewałem się więcej, że względu na dobre oceny.

(I to nie jest tak, że bohaterowie czy historia czerpiące z relatywnie zamierzchłej przeszłości - II wojna światowa - mnie nie kręcą. Zimowy Żółnierz z WKKM, gdzie było mnóstwo retrospekcji, naprawdę mi się podobał. Pierwsza część chyba nawet trochę bardziej niż druga. Obu częściom wystawiłbym 5-/6... no, 2. części może 5 na szynach  :lol: ).


W kontrze do Human Torcha osobiście oceniłbym Beasta. Tu czytane recenzje były bardzo negatywne, a dla mnie ten tom był znośny. Niemniej jednak chyba dużą rolę zagrał sentyment, bo X-Men to pierwszy i (poza Mega Marvelem) jedyny TM-Semic z Marvela, którego kupowałem regularnie, a Beast zawsze mi się podobał jako postać. Jednocześnie nigdy nie wiedziałem jak zmienił on swoja postać na futrzaną. No to się dowiedziałem. I nie było to takie słabe. To znaczy jego perypetie "okołotransformacjowe", to w jaki sposób radził sobie po zamienieniu się w Bestię (bo te części zeszytów, które opisywały walki, to już nawet dla mnie zbyt duże nudy). Im dalej w ten tom, tym więcej było walk i "przygód", a mniej "obyczajówki" więc i coraz mniej mi się to podobało, ale suma sumarum miałem trochę frajdy czytając sobie po 2 zeszyty na posiedzenie (nie wiem czy bym zdzierżył cały tom na raz).

Moja ocena to 4-/6. W sumie pozytywnie się zaskoczyłem, bo spodziewałem się tomu "do wyrzucenia". Ja w sumie ostrożnie polecam, ale oczywiście tylko jeśli trawi się starocie i sposób przedstawiania historii w nich (wraz z tymi wszystkimi głupotkami naokoło) i najlepiej jeśli dołączy się do tego sentyment do X-Men.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1417 dnia: Sierpień 31, 2018, 06:00:50 pm »
W kontrze do Human Torcha osobiście oceniłbym Beasta. Tu czytane recenzje były bardzo negatywne, a dla mnie ten tom był znośny. Niemniej jednak chyba dużą rolę zagrał sentyment, bo X-Men to pierwszy i (poza Mega Marvelem) jedyny TM-Semic z Marvela, którego kupowałem regularnie, a Beast zawsze mi się podobał jako postać. Jednocześnie nigdy nie wiedziałem jak zmienił on swoja postać na futrzaną. No to się dowiedziałem. I nie było to takie słabe.


I jakby nie patrzeć to swoisty tie-in bądź prolog do tomu Secret Empire (WKKM 71).

Offline Pawel.M

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1418 dnia: Sierpień 31, 2018, 07:48:04 pm »
odnośnie Wojów trzech, czcionka jaka została użyta, sprawiła, że nie byłem w stanie tego przeczytać, takie moje osobiste odczucia.
Miałem dokładnie to samo. Ale z trudem przebrnąłem - scenariuszowo tak max 4/10, słabizna.
seczytam.blogspot.com

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1419 dnia: Wrzesień 01, 2018, 11:16:10 am »
128.MODOK Super-Villain Team-Up: Modok’s 11 #1-5,  Tales of Suspense #93-94, Captain America (Vol. 1) #133
129.Ultron Avengers: Rage of Ultron,  Avengers (Vol. 1) #54-55

Nic już nie przedłużają.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2018, 12:42:23 pm wysłana przez JanT »

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1420 dnia: Wrzesień 01, 2018, 10:36:28 pm »
128.MODOK Super-Villain Team-Up: Modok’s 11 #1-5,  Tales of Suspense #93-94, Captain America (Vol. 1) #133
Niezorientowanych uświadamiam, że te 2 zeszyty "Tales of Suspense" NIE są dublem. Oryginalnie zawierają one solowe przygody zarówno Iron Mana jak i Kapitana Ameryki. W "Upadku i wzlocie" dostaliśmy połowy z Tonym Starkiem, a tu będą brakujące części tych zeszytów - ze Steve'em Rogersem.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1421 dnia: Wrzesień 03, 2018, 07:35:27 am »
W kontrze do Human Torcha osobiście oceniłbym Beasta. Tu czytane recenzje były bardzo negatywne, a dla mnie ten tom był znośny.
Cieszy mnie Twoja ocena, bo właśnie zabieram się za ten tom, a jak go sobie wcześniej przeglądałem, to stwierdziłem, że raczej będzie to ciężka lektura. Tak więc trochę mnie pocieszyłem i natchnąłeś nadzieją  :smile: .
Ja też wszystkie starsze historie (z lat 60', 70' i 80') czytam po dwa zeszyty na posiedzenie. Dojeżdżam do pracy pociągiem i takie czytanie jest dla mnie idealne. Jakbym miał przeczytać całość za jednym zamachem to też raczej bym wymiękł  :lol:

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1422 dnia: Wrzesień 03, 2018, 08:05:25 am »
Tom 48 Ant-Man (Scott Lang) się ładnie zgra z FF z WKKM.
Tak sobie przeglądam te tomy z SBM (Ant Man - Fantastic Faux (FF (Vol. 2) #1-7) i WKKM (Fantastyczna Czwórka - Fantastic Four (vol. 4) #1-8) i ni cholery nie widzę żadnego związku pomiędzy tymi historiami. Ktoś mógłby wyjaśnić w jaki sposób te dwa tomy łączą się ze sobą?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1423 dnia: Wrzesień 03, 2018, 08:07:59 am »
Ja tego nie czytałem ale pierwszy tom Fantastic Four oryginalnie zawiera: Fantastic Four 1-3, FF 1-3, Marvel Now! Point One (Ant-Man story) więc jakoś się chyba musi uzupełniać  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1424 dnia: Wrzesień 06, 2018, 07:53:05 pm »
Mam ten tpb "Fantastic Four vol1- New Departures, New Arrivals"zawierający to, co napisał JanT. Świetnie mi się czytało, rysunki połowicznie mi się podobały -ale ja lubię Allreda, natomiast Bagley mię  irytował. Tomik pozostawia masę pytań bez odpowiedzi. Te komiksy biegną równolegle, tj jeden odcinek FF, jeden FantaFour, i tworzą zgrabną całość. Także pewnie kupię oba polskie tomy, bo Fractionowe opowieści mocno mnie wciągnęły.

 

anything