trawa

Autor Wątek: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ?(DO ZAMKNIĘCIA)  (Przeczytany 7852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gascan

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2017, 04:45:28 pm »
Najlepsze amerykańskie serie ma obecnie Mucha.
Ale widzę w ankiecie, że jest na forum co najmniej 20 fanów Deadpoola :wink:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2017, 04:55:54 pm »
Niekoniecznie. Skalp, Gotham Central, Y, część tytułów z DC Deluxe i Marvel Classics to też bardzo silna reprezentacja. Nawet rozumiem ludzi głosujących na Egmont.

Offline Night wolf

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2017, 07:32:59 pm »
Też się zastanawiałem między Muchą a Egmontem, ale jednak Vertigo wygrało, gdyby było można inaczej to wybrałbym oba :)

Offline bluebeery

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2017, 09:33:35 pm »
Najlepsze amerykańskie serie ma obecnie Mucha.
Ale widzę w ankiecie, że jest na forum co najmniej 20 fanów Deadpoola :wink:
Nie zapominajmy że Egmont poza sztampowymi komiksami z superbohaterami wydał takie perełki jak Watchmen, Powrót Mrocznego Rycerza, V jak Vendetta, Sin City, Sandman czy wreszcie dzieła W. Eisnera, by wspomnieć najważniejsze. ;)

Offline graves

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2017, 10:26:54 pm »
Egmont za "Baśnie".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2017, 07:24:21 pm »
Chętnie oddałbym swój głos na wydawnictwo "Nasza Księgarnia" za " Fistaszki Zebrane"* .
Skoro nie ma " Naszej Księgarni" na liście - to głosuję na " Hachette".

*
Znalezione obrazy dla zapytania Fistaszki zebrane - nasza księgarnia
 
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline chch

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 15, 2017, 07:46:35 pm »
Mimo wszystko zagłosowałem na Egmont. Za Eisnera, Moorea, Gaimana i trochę innych rzeczy. Wydają najwięcej komiksów i chociaż połowa to superhero a 1/4 komiksy dla dzieci, to jednak trafiają się perełki.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline wilk

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2017, 08:14:23 pm »
Nie zapominajmy że Egmont poza sztampowymi komiksami z superbohaterami wydał takie perełki jak Watchmen, Powrót Mrocznego Rycerza, V jak Vendetta, Sin City, Sandman czy wreszcie dzieła W. Eisnera, by wspomnieć najważniejsze. :wink:
Mimo wszystko zagłosowałem na Egmont. Za Eisnera, Moorea, Gaimana i trochę innych rzeczy. Wydają najwięcej komiksów i chociaż połowa to superhero a 1/4 komiksy dla dzieci, to jednak trafiają się perełki.
A nie chodziło przypadkiem o to kto wydaje obecnie najlepsze komiksy amerykańskie? Gdyby chodziło o to, które wydawnictwo wydało najlepsze amerykańskie komiksy to jasne, że byłby to Egmont ale wtedy pytanie powinno być inaczej sformułowane.

Offline bluebeery

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2017, 09:58:28 pm »
A nie chodziło przypadkiem o to kto wydaje obecnie najlepsze komiksy amerykańskie? Gdyby chodziło o to, które wydawnictwo wydało najlepsze amerykańskie komiksy to jasne, że byłby to Egmont ale wtedy pytanie powinno być inaczej sformułowane.
Być może masz rację, ale co to znaczy obecnie? W tym roku, miesiącu?.. Przecież większość wymienionych przeze mnie komiksów Egmontu  jest nadal dostępna w sprzedaży, a że premierę miały już jakiś czas temu to inna sprawa. Pozdrawiam

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2017, 10:04:51 pm »
Myślałem, że zapytanie w ankiecie jest wystarczająco oczywiste żeby nie było niedomówień. Jest to oczywiście subiektywne odczucie w danej chwili wciskania przycisku głosu na któreś z wymienionych wydawnictw. Dlatego taką ankietę należałoby częściej powtarzać.


To tak jak z komiksami - na daną chwilę coś Ci się podoba a jutro już możesz mieć zupełnie inne przekonanie czy doznania podczas lektury.


Ankieta dotyczy teraźniejszości, to nie jest w żadnym wypadku jakieś podsumowanie minionych okresów chociaż można się tym sugerować tak samo jak można się sugerować zapowiedziami przy oddawaniu głosu.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 04, 2017, 01:44:06 pm »
Nowa ankieta przypomniała mi o podsumowaniu i domknięciu przez moderatora ankiety z tego wątku.


Wygrywa zupełnie niespodziewanie w moim odczuciu Mucha Comics.


1. Mucha Comics - 44 głosy


2. Egmont - 37 głosów


3. Kultura Gniewu - 5 głosów


4.Hachette - 4 głosy




Proszę o zamknięcie tematu.

Offline Murazor

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2017, 01:50:19 pm »
Wygrywa zupełnie niespodziewanie w moim odczuciu Mucha Comics.
Jeżeli dobrze pamiętam, to w momencie powstania ankiety Mucha zapowiedziała Uncanny X-Force i Iron Fista, może przez to wygrała? :)

Offline kostron

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 04, 2017, 04:46:24 pm »
troszkę off
gdy zaczynałem czytać to forum było dość ciekawie, można było poczytać o ciekawych seriach itd itp.
teraz dyskusja zeszła do WKKM, WKKDC, SMH, ogólnie super hero x 10.
czy HC, czy SC, no ile za ile groszy wychodzi jedna strona.
z wypowiedzi paru osób widzę, że ktoś jednak czyta Vertigo, sagę, chew, gotham, lazarus, boys,kick-ass, hellboy, fatale plus kanon komiksu - rzeczy ciekawe i graficznie i fabularnie.
zauważyliście jak daleko , na której stronie są dyskusje o rzeczach które wymieniłem?
ktoś (-----) zdominował i ztrollował to forum do poziomu swojego, gdzie wyznacznikiem jakości jest ilość peleryn i rajtuz, oraz cena za jedną stronę
SZKODA

Offline absolutnie

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2017, 04:53:03 pm »
troszkę off
gdy zaczynałem czytać to forum było dość ciekawie, można było poczytać o ciekawych seriach itd itp.
teraz dyskusja zeszła do WKKM, WKKDC, SMH, ogólnie super hero x 10.
czy HC, czy SC, no ile za ile groszy wychodzi jedna strona.
z wypowiedzi paru osób widzę, że ktoś jednak czyta Vertigo, sagę, chew, gotham, lazarus, boys,kick-ass, hellboy, fatale plus kanon komiksu - rzeczy ciekawe i graficznie i fabularnie.
zauważyliście jak daleko , na której stronie są dyskusje o rzeczach które wymieniłem?
ktoś (-----) zdominował i ztrollował to forum do poziomu swojego, gdzie wyznacznikiem jakości jest ilość peleryn i rajtuz, oraz cena za jedną stronę
SZKODA


Gdyby ci naprawdę zależalo na dyskusjach, o komiksach, które czytasz, to byś zabierał głos w tematach im poświeconych i w ogóle byś zabierał głos na forum. Ty zaś raptem trzasnąłes 14 postów, z czego większość dotyczy tego, co chciałbyś sprzedać lub kupić.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gascan

Odp: Które polskie wydawnictwo wydaje najlepsze amerykańskie komiksy ? [update]
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2017, 08:25:16 pm »
troszkę off
gdy zaczynałem czytać to forum było dość ciekawie, można było poczytać o ciekawych seriach itd itp.
teraz dyskusja zeszła do WKKM, WKKDC, SMH, ogólnie super hero x 10.
czy HC, czy SC, no ile za ile groszy wychodzi jedna strona.
z wypowiedzi paru osób widzę, że ktoś jednak czyta Vertigo, sagę, chew, gotham, lazarus, boys,kick-ass, hellboy, fatale plus kanon komiksu - rzeczy ciekawe i graficznie i fabularnie.
zauważyliście jak daleko , na której stronie są dyskusje o rzeczach które wymieniłem?
ktoś (-----) zdominował i ztrollował to forum do poziomu swojego, gdzie wyznacznikiem jakości jest ilość peleryn i rajtuz, oraz cena za jedną stronę
SZKODA

Superhero jest ok. Przecież nikt nie zabrania nikomu dyskutować w innych tematach(chyba). Nawet w obecnym zalewie shitów od Marvela i DC można znaleźć prawdziwe perełki z tego gatunku. Jest też Vailant i np SH od Image. Samego porządnego SH wystarczy do końca życia. Czytam wszystko inne ale do superhero zawsze wracam.