Autor Wątek: Wydawnictow MAG  (Przeczytany 4240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Wydawnictow MAG
« dnia: Marzec 17, 2017, 02:59:22 pm »
Wydawnictwo MAG wydało już pierwszy tom komiksu Biały piasek, należący do uniwersum tworzonego przez Brandona Sandersona.

Opis wydawcy: Nowa saga autorstwa Brandona Sandersona, pełna przygód i magii. Na planecie Taldain legendarni mistrzowie piasku ujarzmiają tajemne moce i w spektakularny sposób manipulują piaskiem. Kiedy w wyniku spisku zostają prawie wszyscy wymordowani, ostatni z nich, Kenton, otoczony przez wrogów, zawiera niespodziewany sojusz z Khriss – zagadkową kobietą z Cieniostrony, która skrywa własne tajemnice.
Biały Piasek to kluczowy, wcześniej niepublikowany element rozrastającego się uniwersum cosmere Brandona Sandersona. Tekst został zaadaptowany przez Rika Hoskina (Mercy Thompson), z rysunkami Juliusa Gopeza i kolorami Rossa Campbella. Imponująca nowa saga dla miłośników fantastyki i przygód łączy wspaniałą stronę wizualną z typowym dla Sandersona podejściem do systemów magii.

https://www.gildia.pl/komiksy/324429-bialy-piasek-1




Offline Night wolf

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2017, 03:05:41 pm »
Już zamówione ale czekam na inne premiery Maga więc dopiero dostane to w swoje łapki pod koniec miesiąca :(

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2017, 07:37:18 pm »
Wiedziałem, że Mag planuje stopniowe wejście w komiksy (będą wydawać książki superhero), ale to jest dla mnie niespodzianka.

Offline buczanova

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2017, 07:40:50 pm »
Nie liczyłbym raczej na większą ilość komiksów od MAGa. "Biały Piasek" jest wyjątkiem, ponieważ wydawnictwo wydaje również inne książki Sandersona, którego powieść była podstawą komiksu. "Piasek" ma się zamknąć w trzech tomach i raczej ma tym skończą, jeśli o komiksy chodzi.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2017, 07:46:27 pm »
No już napisałem, że nie do końca - będą wydawać książki superhero, na pewno planowana jest taka o Wonder Woman: https://www.google.pl/search?q=wonder+woman+leigh&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=8TzMWIrKF6bi8AeHobnABw
Ale na tym nie koniec (przynajmniej w temacie książek).

Offline polska312

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2017, 08:45:03 pm »
Odkąd Sandersona dokończył cykl Koło Czasu Roberta Jordana ma we mnie wiernego fana. Z przyjemnością zapoznam się z komiksem osadzonym w universum tego autora.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2017, 08:53:08 pm »
Widziałem w empiku, bardzo ładnie wydane. Twarda oprawa z grafiką i na to obwoluta. Nie znam uniwersum, ale od razu przyciągnął wzrok na półce :) więc przejrzałem. Nie mój klimat, ale interesujący dla fanów fantastyki i akcji, sporo ładnie narysowanych, dynamicznych walk.

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:38:30 pm »
Świetnie wydany komiks. Twarda oprawa, świetne szycie, solidne ale również nie ma problemu żeby rozłożyc komiks do 180 stopni, nic sie nie rozrywa. Papier kredowy, jakiś grubszy niż w standardowych wydaniach innych wydawnictw. Obwoluta również wydaje mi się ze jest na grubszym papierze niż w wydaniach DC Deluxe (choć nie przepadam za obwolutami to tutaj mi ona nie specjalnie przeszkadza). Co do samej historii to zalezy co kto lubi. Ja czekam na dalszą część

Offline 79ers

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2017, 05:21:16 pm »
Wprawdzie od Gaimana zdecydowaną większość komiksów wydaje Egmont, ale podbudowany nieco powyższym opisem jakości albumu Biały Piasek proponuję do rozważenia publikację: L'Etrange vie de Nobody Owens na podstawie powieści wydanej przez MAGa pod tytułem Księga cmentarna.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2017, 07:37:13 pm »
Biały Piasek, przed premierą komiksu nie wiedziałem kim jest Sanderson. Serio, powaga nie wiedziałem. Po lekturze komiksu jestem zajarany na maksa, bo to fantastycznie wydana historia. Graficznie jest to boskie po prostu, na kredzie plansze wyglądają tak dynamicznie że efekt wow został osiągnięty. Ogólnie sporo detali przy ukazywanych miejscach akcji, wpływa na przedstawiony świat i jego charakter. Na początku jesteśmy zagubieni, aby po chwili czuć się już jak u siebie na osiedlu. Fabuła jest lepsza niż oczekiwałem, naprawdę zaintrygowały mnie losy głównego bohatera i od samego początku człowiek po prostu mu kibicuje, mówiąc sobie w myślach Chłopie pokaz im!

Zachęcam do zapoznania się z Białym Piaskiem i wsparcia nowego starego wydawnictwa. Mag na rynku istnieje lata, ale z komiksem wiele wspólnego do tej pory nie mieli. Dobra sprzedaż może ich zachęcić do większej częstotliwości lub sięgniecia po inne serie rodem z fantastyki.

Offline mappy

Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2018, 09:14:02 pm »
Zapowiedź tomu numer 2 na 20 lipca.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictow MAG
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2018, 12:58:25 pm »
Premiera 12 października