Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 80717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 20, 2017, 11:45:04 am »

Jak to w dupie? No tak sobie założyli i tak rozpowszechniają komiks. Obsługa miła, duże obłożenie klientów a i tak dało się zamienić słowo.
Założyli sobie choć nie poinformowali na stronie na jakich zasadach, nie było by sprawy jakby napisali na fb Dredd za SK 3, a jade na targi z chęcią zakupu komiksów od wydawnictwa i zgarniecia Dredda, Dredd tylko do SK3, jak te dwa tytuły sie wiążą ze sobą? Dlaczego mam kupować cos co mnie interesuje? Chciałem kupić inne tytuły nawet koleś by powiedział kup za 100-150 dostaniesz gratis. Spoko. Jak sztywni w podejściu odwróciłem i dam zarobić księgarni. Poza tym ja szanuje ich prace i kupuje komiksy, on powinni klienta szanować, z dzieckiem mogłem zostać i zająć sie inna robotą. A nie marnować czas by odejść z kwitkiem. A dredd będzie jeszcze na następnym festiwalu dodawany do Akt 14. Czyli wycieczka za pare stow.
.

Offline mappy

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 20, 2017, 11:46:46 am »
Czy na stoiskach wydawnictw są jakieś pudła gdzie wyprzedają starsze komiksy w bardzo dobrych cenach?

Offline Ryba2111

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 20, 2017, 12:01:05 pm »
Stoisko jest ale ceny nie są dobre. Czy stan marny czy c**jowy to nadal 15 zł za zeszyty. Nie polecam kupowania u cwaniaków.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

szulig

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 20, 2017, 12:10:46 pm »
Czy na stoiskach wydawnictw są jakieś pudła gdzie wyprzedają starsze komiksy w bardzo dobrych cenach?


Na stoisku muchy maja new avengers, 2 - 30 pln, 4 - 40 pln, 3- wyprzedana

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 20, 2017, 12:38:07 pm »
Mówiłem że 45 minut to za mało. Nie spytałem o Szninkiela bo nie było czasu.

Offline jeanvanhamme

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 20, 2017, 02:15:58 pm »
tego tekstu nie rozumiem zupełnie. czyli tylko konsument może mieć nastawienie "handlowo-sklepikarskie"?

śmierdzi zwłaszcza w kontekście całej matematyki, którą zawarłeś w poście po tym zdaniu.


W moim przekonaniu to, co przyciąga ludzi na targi, to możliwość obcowania z wydawcą, podpytania o szczegóły, zobaczenia produktu na żywo, zapoznania się z nowościami, small talk z autorem. Niektóre wydawnictwa traktują zaś targi jako moment na podreperowanie budżetu, kwota brutto, czasami bez paragonu (a jakże!), bez kosztów dystrybucji poza własną pracą i bez zaangażowania. Jaki jest sens wówczas płacenia 12 zł za wejście i +15% do ceny dyskontowej?
Cel, jaki przyświeca targom, to zaprezentowanie swojej oferty, przywiązanie klientów, poznanie ich potrzeb, gustu, opinii, a w ostateczności sprzedaż na zasadzie: po co mam to pakować i przewozić do magazynu? W niektórych branżach jest wręcz zakaz sprzedaży detalicznej, poza ostatnim dniem, podczas którego wystawca ma na celu wyjechanie z targów jednym pustym samochodem, a nie trzema pełnymi.
Trochę tak jest na książkach, kupiłem Twardocha za 20 złotych, czyli 14 poniżej najtańszej oferty.


Tymczasem na FK, rozmowa z jednym z właścicieli:
- Co dla Pana?
- Nie nic, przyglądam się nowościom. Kibicuję wydawnictwu. Kiedy poznamy kolejne losy XXX?
- yyy, no przecież jest nowy tom YY
Konsternacja
- Ten tom wyszedł dwa miesiące temu
- Czyli pan nie kupuje
- Nie, już mam
- To może ZZZ?
- W zasadzie mam od was już wszystko, bo podoba mi się to, co wydajecie, tylko za wolno.
- To po co pan kupuje tak szybko?
 :badgrin:
No tak, gdyby się wstrzymał, to 100% kwoty trafiłoby do wydawcy, a tak trzeba zapłacić dystrybucji i skarbowi państwa należne daniny. Rok temu kupiłem u nich na 623 złote i zapytałem, czy zrobią mi super cenę. Tak. 620. Autentycznie.


Trochę się rozpisałem, ale moim zdaniem ta tendencja handlowa, a nie poznawcza spowodują bezsens istnienia targów. Na książkach było zupełnie inaczej, dużo bardziej pro.

Offline Szekak

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 20, 2017, 02:28:13 pm »
Dlatego ja na takie badziewne targi nie jeżdżę, bo obcować z wydawcą nie czuję potrzeby, a nie ma sensu kupować drożej. :cool:

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 20, 2017, 04:56:59 pm »
@Ryba2111
+1

Jeśli w zeszłym roku sala pękała w szwach, to tym razem były pustki. Nie powinno się robić takich konferencji o godzinie otwarcia Targów. 45 minut to było za mało i nie zdążyłem zapytać (jak się obawiałem) o Szninkiela. Słyszeliście podcast ze spotkania to wiecie, że [podobno] polska edycja WKKDC jest najlepsza ze wszystkich i Eaglemoss chwali. Jako posiadacz pierwszego niemieckiego tomu, ja bym się z tym nie zgodził. Ani jeśli chodzi o cechy fizyczne, ani o merytoryczne. słyszeliście też, że TK usłyszał moje zastrzeżenia o błędach w tłumaczeniu premierowych tomów ale ma zupełnie inne zdanie. Wg niego wszystko jest ok.  :doubt: Zobaczymy jak Władcy Szczęścia wyjdą.





Ongrys wreszcie się pojawił ale 110 zł za Skład Główny 3 żeby dostać "darmowego Dredda" to jakieś nieporozumienie.






Potem znowu widziałem jak Robert lipski i T. Sidorkiewicz sprzedawali na stoisku Muchy. Sam na Atomie sobie kupiłem tą Hail Hydrę za koszmarnie wysoką cenę 8 zł. Czuję się jakbym wrócił do czasów gdy za tyle Mandragora też wydawała swoje 24-stronnicowe zeszyciki (i dlatego padła).

Offline Ryba2111

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 20, 2017, 05:06:38 pm »
8 zł za zeszyty to nic. Dobra promocja. Dredd to tylko dodatek do dobrego komiksu. Ładne wydanie za 110 zł. Dobra cena i zacny gratis. Polecam.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 20, 2017, 05:14:40 pm »
Drogo. Choć jeśli zeszyt kosztuje 4 dolce, to mogłoby być jeszcze drożej.

Dziś Timoff nie miał już toreb do rozdania, więc nie dostałem i mam smuteczek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 20, 2017, 05:35:11 pm »
To, że według TK zawsze wszystko jest ok, to mnie akurat w ogóle nie zaskoczyło. :D

Kijanek

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 20, 2017, 05:39:29 pm »

8 zł za zeszyty to nic. Dobra promocja. Dredd to tylko dodatek do dobrego komiksu. Ładne wydanie za 110 zł. Dobra cena i zacny gratis. Polecam.
Tylko Dredd pasuje do składu tak jak glany nadają sie do tańczenia w balecie. Schody zaczynają sie gdy zacny komiks jest poza polem zainteresowań czytelnika. Ja jestem ta osobą.

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 20, 2017, 05:43:32 pm »
Kurde powtórzył zdanie z Pyrkonu - "5 lat temu to było wydawane 1.5 komiksu superhero miesięcznie a w 2016 wydaliśmy w Egmoncie 150 komiksów a w tym roku 200." No dobra ale przeskakuje nad kwestią - dlaczego Egmont 5 lat temu wydawał tylko 1 superhero miesięcznie. Zupełnie jak Niemcy nad okresem drugiej wojny światowej. :smile: Przemilczona rola Hachette, nie odpowiedziano na pytanie czemu tak było i co się zmieniło. Ale oczywiście wspominał, że 15 lat temu Egmont wydawał Marvela (Ultimates, Diabeł Stroż) a teraz to super im się współpracuje z Eaglemoss i dlatego w tym roku może być mniej DC Deluxe.

Dalej TK mnie do siebie nie przekonuje.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 20, 2017, 06:37:42 pm »
Tylko Dredd pasuje do składu tak jak glany nadają sie do tańczenia w balecie. Schody zaczynają sie gdy zacny komiks jest poza polem zainteresowań czytelnika. Ja jestem ta osobą.


Kupisz w Łodzi akta 14 i dostaniesz Śmierć w gratisie. Problemu nie ma, dalej festiwalowy bonus pozostanie festiwalowym bonusem dla festiwalowych klientów.
perły przed wieprze

Kijanek

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 20, 2017, 07:11:55 pm »
Kuba,
Właściwie to nie boli mnie mnie gratis jako gratis i jego brak, tylko podejście wydawnictwa. Damy coś do zakupów, na miejscu, musisz kupić pozycję która Cię może nie interesować za 110 PLN w zamian dostaniesz komiks który chcesz i nie ma znaczenia że chcesz zostawić przeszło 200 PLN na stoisku, bo tak sobie wymyśliliśmy w nocy. Akurat Skład Główny totalnie mi nie podszedł Loisel nie jest dla mnie, przynajmniej w tym wydaniu. Chodzi o czas jaki musiałem poświęcić by się przejechać na targi; w sumie na które i tak w tym roku miałem nie jechać, ale dostałem wejściówkę, mogłem ten czas, którego mam mało w tygodniu, spożytkować z synem i to najbardziej boli w tym wszystkim. Jeden plus to taki że dowiedziałem się o reedycji Connellego, na zasadzie na przemian stary tom, nowy tom.