trawa

Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 81283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 10, 2017, 06:21:48 pm »
Wezmę lustro i będzie po problemie.

Offline LordDisneyland

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2017, 06:30:44 pm »
A zapytajcież tam, dobrzy ludzie, pana Kołodziejczaka czy zadowolon jest ze sprzedaży Relaxu i czy będzie kontynuacja antologii... Sam bym spytał, ale nie będę mógł się wybrać.

Offline arczi_ancymon

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 10, 2017, 06:32:20 pm »
No przecież zapowiedziany jest już drugi tom.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 10, 2017, 06:40:22 pm »
A4. Wszystkie komiksy Rosińskiego wydane przez Egmont (poza nieszczęsną "Fantastyczną podróżą) są w formacie A4.
Powiem wiecej: kolorowy Szninkiel wydany przez Egmont jest w formacie A4+ (akurat stoi u mnie obok muchowej Elektra Żyje i na wysokosc sa rowne).

Offline Ryba2111

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 10, 2017, 06:58:20 pm »
Jak go poznać? Jest zielony? Też tam będę to strzelę fotkę.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 10, 2017, 07:36:09 pm »
W 45 minutach trudno zmieścić pytania. A chciałbym zadać dwa - dlaczego tłumaczenia WKKDC są gołym okiem gorsze od komiksów pod własną marką Egmontu oraz czy Egmont planuje wydać kolorowego Szninkiela w integralu, w powiększonym formacie.
8azyliusz, po co Ty się będziesz do Warszawy na 45 min. tarabanił? Ostatnio na panelu Egmontu była jakaś duchota, dużo ludzi i w końcu z ogłoszeniami się zapoznałem dzięki relacji, będąc w innej części Targów.
A poza tym odpowiem Ci w imieniu TK:
Tłumaczenia WKKDC:
- Staramy się zapewnić profesjonalny przekład, oparty na naszych dotychczasowych publikacjach oraz sprawdzonych tłumaczach. Ale przyjmujemy też uwagi. Egmont w przypadku WKKDC jest podwykonawcą i to zleceniodawca odpowiada za całość oferty.
Kolorowy Szninkiel w integralu:
- Mamy takie plany. Ale nie w tym roku.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline LordDisneyland

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 10, 2017, 07:44:53 pm »
@arczi ancymon- a nie wiedziałem, dziękuję.

Offline Zamorano

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 11, 2017, 11:17:10 am »
U nas standardowy format to wielkość WKKDC, WKKM czy N52. Nie ja go wymyśliłem i mi w sumie odpowiada. Można by i wydawać w wielkości Thorgala czy LL Egmontu, ale to by jeszcze podniosło koszty. Mi by rozmiar Szninkiela DC Deluxe pasował. Jest on większy niż wydanie Hachette i starczy.

Nie zmienia to faktu, że to nie jest "powiększony" format. I co to za gadanie, że u nas standardowy format to wielkość WKKDC, WKKM czy NEW52? Przecież nie w przypadku komiksów frankofońskich, które są wydawane od wielu, wielu lat i bardzo rzadko w niestandardowych formatach (kojarzę Tina Tina tak na szybko pomniejszony "amerykański" format, chyba Lucky Luke też miał takie wydania). To czego się domagasz to format pomniejszony. Kolorowa edycja Szninkla w Polsce (pierwsza trzyczęściowa edycja, chyba nawet większa niż standardowy format frankofoński,  kolorowy Szninkiel miał już bodaj jeśli dobrze liczę trzy wydania i zawsze to był format większy niż postulujesz; z klasycznego edytorskiego komiksu oczywiście; trochę inną bajką są "powieści graficzne" jak np. seria pisana przez Marzenę Sowę; gdzie w ogóle chyba trudno mówić o standardzie). Komiksy amerykańskie nie są tu żadnym punktem odniesienia ani standardem.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 11:30:46 am wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 11, 2017, 12:08:25 pm »
U nas standardowy format to wielkość WKKDC, WKKM czy N52. Nie ja go wymyśliłem i mi w sumie odpowiada. Można by i wydawać w wielkości Thorgala czy LL Egmontu, ale to by jeszcze podniosło koszty. Mi by rozmiar Szninkiela DC Deluxe pasował. Jest on większy niż wydanie Hachette i starczy.

Ja tam jako osoba czytająca komiksy od ponad 30 lat uważam, ze u nas standardowym formatem jest A4

ten o którym mówisz pojawił się u nas raptem kilka(naście) lat temu.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kokosz

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 12, 2017, 06:01:01 am »
Ja tam jako osoba czytająca komiksy od ponad 30 lat uważam, ze u nas standardowym formatem jest A4

A dokładnie 215x290 dla oprawy miękkiej (taki format mają Thorale, Kajko i Kokosz itp) i 220x296 w twardej (Plansze Europy, Mistrzowie Komiksu). Jak widać nie jest to dokładnie A4, choć zbliżony.

ten o którym mówisz pojawił się u nas raptem kilka(naście) lat temu.

A dokładniej w roku 1990, wraz z pierwszymi zeszytami TM-Semic, co było jakby nie patrzeć 27 lat temu.

Ależ jestem dziś dokładny...

Offline absolutnie

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 12, 2017, 08:00:08 am »


A dokładniej w roku 1990, wraz z pierwszymi zeszytami TM-Semic, co było jakby nie patrzeć 27 lat temu.

Ależ jestem dziś dokładny...


A "Kapitan Żbik" w jakim był formacie?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline turucorp

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 12, 2017, 08:27:26 am »

A "Kapitan Żbik" w jakim był formacie?
16,5 na 23,5
i jeszcze "kapitan Klops" i "podziemny front" itd. itp. ;)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 12, 2017, 08:58:14 am »
myślę, że na FKW powinien być w programie panel dyskusyjny o formatach,
może jeszcze organizatorzy zdążą go wpisać w grafik?

Offline starcek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 12, 2017, 10:59:42 am »
Nominacje do tegorocznych nagród PSK jak co roku zadziwiające.
Choć mnie osobiście cieszy obecność Myszkowskiego na liście.

http://www.komiks.gildia.pl/imprezy/festiwal-komiksowa-warszawa/2017/nominacje
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline raj666

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 12, 2017, 11:36:11 am »
Czemu zadziwiające? Dla mnie wyglądają git. Przygody Stasia i złej nogi to pewnie najlepszy komiks polski zeszłego roku. Co do okładek nie mam zdania. Fani superhero mogą czuć ból bo nic nie widzę z gatunku pod linkiem.