Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 80707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 22, 2017, 11:33:10 am »
Dlaczego tak absurdalnie to (nad)interpretujesz? Przecież to jest racjonalne podejście do prowadzenia działalności wydawniczej (którzy to prowadzący działalność znają; jej "bebechy" typu faktury, faktyczna relacja sprzedaży do internetowych deklaracji kto czego i kto kupi etc.). Ty serio to uważasz za "kółko samouwielbienia", a nie doświadczenie ostatnich 17 lat mniej więcej?
Choćby dlatego, że jako czytelnik z wieloletnim stażem, przy takim natłoku pozycji, wybieram tytuły które mnie interesują, a nie komiks jako komiks.
Może powinni zmienić podejście, teraz wydawnictwo musi wyjść na przeciw czytelnikowi zachęcić go, nie na odwrót. Zobaczymy jak sprawa z Fantasmagorie się rozwiną, trzymam kciuki. Choć zobaczymy co wygra i w sumie dla zasady najprawdopodobniej wesprę projekt który wygra, na pohybel KG, tak by wyszło że mogą nie mieć racji.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 22, 2017, 11:33:32 am »

Czytał ktoś ? Jakie opinie?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 22, 2017, 11:48:37 am »
Origin story Świętego Mikołaja. Nie jest to jednak opowieść o postaci historycznej, ale odjechana wariacja Morrisona w stylu "extreme 90s". :biggrin: (choć nie powstała w latach 90.). Połowa poniższego wideo poświęcona jest temu komiksowi:
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 11:54:22 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Nawimar

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 22, 2017, 12:08:08 pm »
Kijanek: "Może powinni zmienić podejście, teraz wydawnictwo musi wyjść na przeciw czytelnikowi zachęcić go, nie na odwrót."
 
No właśnie komuś przez minione lata najwyraźniej pomylił się tył z przodkiem i zapomniał, że to odbiorca oferty jest w tym interesie (i w sumie w każdym innym) najważniejszy. Wszak to on finansuje przedsięwzięcia wydawców. No chyba, że szanowny pan wydawca naciągnie np. Ministerstwo Spraw Zagranicznych albo inną budżetową agendę. Mam cichą nadzieję, że do poniektórzy zechcą się jednak zreflektować darując sobie przy tej okazji wykwity swojej megalomani. Taki może być pożytek z całej sprawy.
 
Nowa zapowiedź Fantasmagorii bardzo zachęcająca. Morrisona nigdy za wiele.

Offline parsom

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 22, 2017, 12:25:01 pm »
No i super, biere Klausa, lubię takie klimaty. A przy okazji dam prostytutkom zarobić - na prawdziwe nie chodzę, to na takie powydaję.

Jak podsumował robbirob - pana z KG zdecydowanie poniosło i zachował się delikatnie mówiąc nieładnie (i to o niego głównie ta cała burza). Nie wiem po co turucorp tak go broni - koń jaki jest, każdy widzi. I próba zrzucania winy na fanatasmagorie (mogli przyjść na panel to już zupełne nieporozumienie).
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline holcman

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 22, 2017, 12:39:45 pm »
Bardzo przepraszam osoby z Wydawnictwa Fantasmagorie za słowa, których użyłem w dyskusji podczas panelu wydawców na tegorocznej Komiksowej Warszawie. "Prostytucja" i "odrzut" były niestosowne i mogły się nimi poczuć urażone. Dałem się ponieść mojemu niewyparzonemu językowi i skłonności do kontrowersyjnych metafor.
 
Jednocześnie nie wycofuję się oczywiście z moich poglądów dotyczących polskiego rynku komiksowego, czy filozofii prowadzenia wydawnictwa. Mówię o tym publicznie od wielu lat i nic się tu nie zmienia.

I choć nasze wizje prowadzenia wydawnictwa są różne, to życzę Fantasmagoriom samych sukcesów i armii wiernych czytelników. Będzie to z pożytkiem dla komiksu w Polsce.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 22, 2017, 12:45:03 pm »
Jak podsumował robbirob - pana z KG zdecydowanie poniosło i zachował się delikatnie mówiąc nieładnie (i to o niego głównie ta cała burza). Nie wiem po co turucorp tak go broni - koń jaki jest, każdy widzi. I próba zrzucania winy na fanatasmagorie (mogli przyjść na panel to już zupełne nieporozumienie).
Kogo znowu bronie?  :roll:
Wyraznie i od poczatku odnioslem sie do wysypu glupawych komentarzy n.t. komiksow, kwestie dyskusji miedzy wydawcami pozostawiajac samym wydawcom.
W riposcie dostalem "chama", "przydupasa" etc.
W tym kontekscie, jezeli juz mowimy o koniach, to oba sa takie, jak każdy widzi.
O, i Szymon przyszedl

Offline robbirob

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 22, 2017, 01:02:04 pm »
@ kuba g, Ryba2111 - dobrze takie rzeczy słyszeć, niech nam rośnie nowe pokolenie.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 22, 2017, 01:16:53 pm »
A czemu ma służyć wypracowanie sobie własnej tożsamości wydawnictwa? I jaki to może przynieść pożytek czytelnikom? Pytam serio, bez złośliwości, bo nie wiem.

Offline Zamorano

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 22, 2017, 01:24:32 pm »
A czemu ma służyć wypracowanie sobie własnej tożsamości wydawnictwa? I jaki to może przynieść pożytek czytelnikom? Pytam serio, bez złośliwości, bo nie wiem.

Myślę, że jak zriserczujesz sobie historię i "klimat" np. Vertigo albo Les Humanoïdes Associés jeśli pozostaniemy w kręgu rynków komiksowego "rdzenia" to mniej więcej nawet intuicyjnie wyczuwa się o co chodzi w tym pojęciu i jaki może być pożytek dla czytelnika.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Szekak

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 22, 2017, 01:25:20 pm »
Bardzo przepraszam osoby z Wydawnictwa Fantasmagorie za słowa, których użyłem w dyskusji podczas panelu wydawców na tegorocznej Komiksowej Warszawie. "Prostytucja" i "odrzut" były niestosowne i mogły się nimi poczuć urażone. Dałem się ponieść mojemu niewyparzonemu językowi i skłonności do kontrowersyjnych metafor.
 
Jednocześnie nie wycofuję się oczywiście z moich poglądów dotyczących polskiego rynku komiksowego, czy filozofii prowadzenia wydawnictwa. Mówię o tym publicznie od wielu lat i nic się tu nie zmienia.

I choć nasze wizje prowadzenia wydawnictwa są różne, to życzę Fantasmagoriom samych sukcesów i armii wiernych czytelników. Będzie to z pożytkiem dla komiksu w Polsce.
No i bardzo ładnie, kulturka musi być! Teraz niech Wydawnictwo Fantasmagorie przeprosi za obrażanie klientów i zapanuje pokój na świecie. :D

Offline Nawimar

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 22, 2017, 03:36:40 pm »
Holcman - "(...) życzę Fantasmagoriom samych sukcesów (...)"
 
Jestem w szoku. Tym większym, że bardzo pozytywnym.
 
Co do wydawców specjalizujących się w konkretnym nurcie komiksowych produkcji to chyba większości z nich przytrafiały się okazjonalne "skoki w bok" - vide Timof i cisi wspólnicy z piątym tomem "W kręgu podejrzeń" czy ostatnio z "Centaurusem". Nie znam oczywiście wyników sprzedaży ale chyba na złe im to nie wyszło.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 22, 2017, 03:51:15 pm »
Zachęcam do sprawdzenia mojej krótkiej relacji z Komiksowej Warszawy 2017:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2017/05/komiksowa-warszawa-2017-relacja.html

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 22, 2017, 11:23:19 pm »
Dobra - duża i ostatnia partia zdjęć ode mnie z tegorocznych Targów. :)































Offline kelen

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 24, 2017, 07:43:04 pm »
Za zgodą Jacka Gdańca, na kanale Prosto z Kadru pojawiło się jego nagranie z panelu wydawców, gdzie podłożyłem swoje nagrane audio w wyższej jakości. Podejrzewam, że nie wszyscy korzystają z Facebooka, więc to będzie też miejsce dla nich do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=IDV0pdSTksE

Na dniach jeszcze nagranie ze spotkania z Egmontem (nie mam video, nagrałem tylko obraz, jak ogłoszono Jima Lee, wizualnie odtworzę po prostu prezentację).


Dyskusja znajdująca się poniżej o kontrowersjach związanych z wydaniem PMP - znajduje się tutaj.
graves
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2017, 06:30:52 pm wysłana przez graves »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru