trawa

Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 80986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 12, 2017, 11:57:18 am »
Dla mnie tez ok, choc w kwestii tego Stasia, jako najlepszego polskiego komiksu zeszlego roku, to bym polemizowal (bo np. Pieklo, bo Koscisko). I jeszcze, jako fan superhero nie czuje zadnego bolu, bo przeciez jest Koscisko, a tam nasze swojskie Thory i takie tam...

Offline mappy

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 12, 2017, 12:09:25 pm »
Jak pierwszy raz zobaczyłem okładkę liska i dzika to z miejsca dostała u mnie pierwsze miejsce za 2016. Widzę, że nie tylko ja mam podobne zdanie :cool:

Offline raj666

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 12, 2017, 12:12:26 pm »
Czytałem Kościsko i Będziesz się  smażył w piekle. To kawałek porządnej roboty komiksowej, i sporo włożonego wysiłku, szczególnie Piekło. Ale ani KRL ani Prosiak siebie nie przeskoczyli, gdyby to były ich pierwsze komiksy  to stawiałbym je wyżej od Stasia. Zresztą było jeszcze parę dobrych rzeczy od Polaków, choćby Kapitan Wrona.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2017, 12:17:48 pm »
Mnie tam jako fana superhero nic nie boli, ale też nie w pełni rozumiem czemu zamiast Hugo nie stoi tam na przykład Miracleman albo Skalp. W każdym wypadku to tylko wybór jakichśtam ludzi. Ani mnie to grzeje, ani nie spowoduje, że jakiś komiks mi się zacznie (lub przestanie) podobać. Reasumując: bólu tyłka njet.

Offline arczi_ancymon

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 12, 2017, 12:22:38 pm »
Ten "Hugo" to jest straszny przehajp, czytało mi się go całkiem przyjemnie, ale naprawdę nie wiem co w tym jest szczególnego/unikatowego - bardzo ładnie wydany komiks do raczej jednorazowego użytku. Teraz czytam przykładowo "Piotrusia Pana" Loisela i dużo łatwiej jest mi pojąć skąd wynika kultowy status tego dzieła.

Offline wilk

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 12, 2017, 12:24:08 pm »
Ja tylko przypomnę, że w naszym forumowym plebiscycie pierwsza trójka najlepszych polskich komiksów 2016 r. jest w zasadzie taka sama jak trójka komiksów nominowanych do nagrody PSK. Różnicę robi "Obłęd Hegemona" ale biorąc pod uwagę znikome różnice punktowe pomiędzy pozycjami 3-7, to mógł on się znaleźć równie dobrze poza podium.

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39648.msg1390131.html#msg1390131

Offline raj666

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2017, 12:26:19 pm »
O bólu akurat tyłka nie wspominałem,tylko o bólu generalnym, to chyba kwestia ostatnich paru miesięcy i ostrych dyskusji fanów i wrogów SH. Tak tylko na szybko zauważyłem że nie była tam żadnego superhero. No i Skalp to jednak nie superhero chyba. Zresztą narobili tu ludzie takiego hype na ten komiks że się nim trochę rozczarowałem, nawet trzeci tom nie ratował tej serii.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 12, 2017, 12:34:33 pm »
Z tym Skalpem to akurat taka moja niezwiązana z superhero myśl, bo jak pisałem o Miraclemanie to naszło mnie, że znam inny komiks, który spokojnie mógłby być nominowany. Z samym superhero jest ten problem, że niby to duży segment rynku, ale za ilością nie idzie jakość. A co do ostrych dyskusji to jakoś ostatnio i tak jest spokój. ;)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 12, 2017, 12:44:09 pm »
Czytałem Kościsko i Będziesz się  smażył w piekle. To kawałek porządnej roboty komiksowej, i sporo włożonego wysiłku, szczególnie Piekło. Ale ani KRL ani Prosiak siebie nie przeskoczyli, gdyby to były ich pierwsze komiksy  to stawiałbym je wyżej od Stasia. Zresztą było jeszcze parę dobrych rzeczy od Polaków, choćby Kapitan Wrona.
A Grzadziela przeskoczyl sam siebie ze Stasiem? I o ile KRL pewnie siebie nie przeskoczyl, bo Koscisko mocno łamowo jest przecie (nawet Dorotka w epizodzie wystepuje, o ile mnie pamiec nie myli), to jesli chodzi o Pieklo KRLa Prosiaka (rzecz jasna) nie bylbym juz tego taki pewien.

Niemniej jednak, nie za bardzo rozumiem jaki ma zwiazek to "przeskakiwanie siebie" i "pierwszy komiks" z "najlepszym komiksu w roku". Jakos to dla mnie niekompatybilne jest jedno i drugie z tym trzecim.

PS. Oczywiscie pelna zgoda co do tych innych dobrych polskich rzeczy i "Kapitan Wrona" z pewnoscia do nich nalezy.   
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 02:24:03 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline raj666

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 12, 2017, 12:54:33 pm »
Będziesz się smażył nie do końca do mnie przemówiło, trochę bywa tam zbyt rzewnie a niektóre rozwiązania fabularne zalatują telenowelą. Prosiak jak chce to potrafi mocniej. WG mnie Staś walił jednak mocniej fabularnie, jak szedł w rzewność to tylko po to żeby mocniej uderzyć na następnej stronie. Ale to kwestia gustu chyba albo nawet nastroju przy czytaniu konkretnego dnia.
 Ps. I co do przeskakiwania to jednak Staś  przeskoczył Opowieści tramwajowe, przynajmniej z tego co z nich pamiętam. Mam nadzieję że dobrze pamiętam że to ten sam autor bo jak nie to  :oops:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 12, 2017, 01:26:33 pm »
Ps. I co do przeskakiwania to jednak Staś  przeskoczył Opowieści tramwajowe, przynajmniej z tego co z nich pamiętam. Mam nadzieję że dobrze pamiętam że to ten sam autor bo jak nie to  :oops:

Pewnie chodzilo Ci o "Ostatni przystanek", bo "Opowiesci tramwajowe" to antologia i chyba Spell tam sie nie udzielil.

Ale niezaleznie od tego, czy Stas przeskoczyl Przystanek, czy tez nie (znajacych Stasia zapewniam, ze gra slow jest tutaj niezamierzona), moim zdaniem nie ma to zwiazku z "najlepszym komiksem polskim roku" (natomiast kryterium takie moze miec, i pewnie by mialo, zwiazek z najlepszym komiksem danego autora). 

Offline raj666

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 12, 2017, 04:20:58 pm »
Nie chciałem żeby to zabrzmiało aż tak definitywnie, to kwestia subiektywna, ale dla mnie Staś jest komiksem zeszłego roku. Z powodów które wymieniłem. Ktoś się może zgadzać z tą opinią lub nie. To  nie jest kwestia życia albo śmierci. to tylko komiks. Zresztą wszystkie wymienione na liście komiksy zasługują żeby się tam znaleźć, zapewne nie bardziej niż kilka innych które na nią nie trafiły a też mogły.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 12, 2017, 07:05:13 pm »
Oczywiscie.

Ja tez przez powyzsze nie twierdze, ze Staś nie jest najlepszym polskim komiksem roku.

Być moze jest.

Nie ulega watpliwosci, ze jest to komiks dobry, opowiadajacy o ladnych rzeczach i na swoj sposob wzruszajacy.

Po prostu zdziwily mnie nieco zastosowane przez Ciebie kryteria oceny - stad moje pytanie i zastrzezenia.

Nic poza tym.

Offline raj666

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 12, 2017, 09:15:13 pm »
Ok
nie ma to wielkiego znaczenia bo nie robię rankingu przeczytanych komiksów. Ten akurat troszkę bardziej polubiłem na swój prywatny sposób. Nie powinno to nic sugerować ani nic narzucać nikomu. Moja własna opinia o tych kilku albumach z całkiem zacnej listy.

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 14, 2017, 04:42:12 pm »
W piątek na Targach jest planowana konferencja o regulacji rynku księgarskiego, czyli pewnie też o tej nieszczęsnej ustawie o cenie książki. Ja się wybieram jak najbardziej. Spojrzałbym w oczy zadufanemu w sobie panu prezesowi tzw PIK. 14.00-14.50 sala Londyn B.

Po sąsiedzku w sali Londyn A PIK organizuje też:

Skuteczna współpraca pomiędzy wydawcą i księgarzem warunkiem sukcesu na rynku
Panel CEO dla wydawców i księgarzy

Udział bierze: Bernhard Fetsch (Verlagsgruppe Droemer Knaur)
Prowadzenie: Bogdan Szymanik (Bosz Publishing & Bookshops)

Jakie warunki ramowe są konieczne dla udanej współpracy wydawnictw i księgarni? Jakie modele marketingowe sprawdzają się obecnie w Niemczech? W jaki sposób wydawnictwa zdobywają nowych czytelników a księgarnie nowych klientów? Dyskusja, która może dostarczyć cennych wskazówek lub inspiracji dla własnej księgarni czy wydawnictwa.

Interesujące rzeczy nawet dla zwykłego czytelnika wg mnie.

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/Program

AAAAAAAA - a o tym czemu nikt nie mówi? No tak - teraz spotkanie z Egmontem może trwać tą godzinę, bo jest konferencja Hachette! Pewnie potwierdzą Conana. ;)

11.00-12.00
Konferencja wydawnictwa Hachette FLE /Platforma Dystrybucyjna EDU-Książka/
 
Violaine Jamel. Doradca metodyczny Hachette Livre.
 Organizator: Hachette FLE
 Miejsce: sala Londyn B
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 05:16:06 pm wysłana przez 8azyliszek »