trawa

Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 81128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 21, 2017, 09:40:38 pm »
Z czystej ciekawości.
I by utwierdzić się w przekonaniu jak mały jest rynek komiksowy w Polsce. Rynek poza "bohaterami z majtkami na głowie" oczywiście. Zresztą zgromadzeni na panelu wydawcy mówili, że oni akurat odpowiadają zapewne za ok. 20% całości rynku komiksowego.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline parsom

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 21, 2017, 10:01:59 pm »
Aż obejrzałem. Żenada. Takie rzeczy to można po pijaku pier..., ale na trzeźwo? Tożsamość, prostytucja, popieranie się Gutkiem - jeszcze honoru i ojczyzny zabrakło. I w zasadzie po co? Podobnie jak ta wstawka na temat popłuczynowej antologii i kupieniu licencji, której nikt nie chciał.
Chętnie dam prztyczka w nos tym cwaniaczkom i nawet jeżeli Fantasmagorie wydadzą tego Archiego, to go kupię. Na pohybel.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Itachi

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 21, 2017, 10:19:15 pm »
To będzie nas dwóch :smile:

Offline Cringer

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 21, 2017, 10:31:43 pm »
Lepszej reklamy Fantamsagoriom to nie mogli zrobić.

Offline Nawimar

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 21, 2017, 10:33:35 pm »
Nie jest to ani pierwszy ani zapewne nie ostatni przypadek gdy kolega Holcman z lubością i zapałem godnym lepszej sprawy poucza "ciemny lud" co to miast hołubić ofertę KG wybiera propozycje innych wydawnictw - w tym zwłaszcza światu obrzydłych superbohaterów. Po cichu liczę na więcej tego typu widowisk.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 21, 2017, 10:41:35 pm »
Nie jest to ani pierwszy ani zapewne nie ostatni przypadek gdy kolega Holcman z lubością i zapałem godnym lepszej sprawy poucza "ciemny lud" co to miast hołubić ofertę KG wybiera propozycje innych wydawnictw - w tym zwłaszcza światu obrzydłych superbohaterów. Po cichu liczę na więcej tego typu widowisk.
Najgorsze że z tego tortu każdy może uszczknąć dla siebie kawałek, prawie każde wydawnictwo znajdzie swoją niszę, a to że ktoś chce wydawać pod publikę i na tym zarobić, nie jest zbrodnią. To że ktoś ma pomysł który chwycił nie musi się kończyć typową polskocebulakową zawiścią. Z Kultury i tak kupuję Ivana - które i tak czerpie pełnymi garściami z SH.
 

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 21, 2017, 11:01:31 pm »
Czasami naprawdę pieprzycie tutaj jak potłuczeni (i nie, nie mam zamiaru bronić tutaj Szymona, czy któregokolwiek z wydawców), po prostu tutaj i w komciach pod filmem leci jeszcze gorsza bucówa.
Zebrały się kociołki i przyganiaja garnkom :/

Offline Sokratesik

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 21, 2017, 11:04:04 pm »
A po co wiedzieć cokolwiek...?
A może zamiast jednolitej ceny książki wprowadzić obowiązek podania nakładu...? W końcu książka to towar chroniony ma być. A może właśnie niejeden jakby zobaczył jaki mały nakład jest to może by kupił, żeby mieć coś unikatowego... Nie wiem, ale może to jakiś tam pomysł na podniesienie czytelnictwa (albo chociaż zakupu książek) - różne pomysły można by sprawdzić, jednolita cena i tak pewnie będzie najgłupszym z nich  :smile:
P.S. a swoją drogą jaki jest ten nakład, bo mi umknęło?

Offline turucorp

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 21, 2017, 11:07:51 pm »
Ale widzę i słyszę, że część wydawców świetnie się bawią śmieszkując z Fantasmagorie. Słabe, słabiutkie, słabiuteńkie to było. Ciekawe czy tak samo będą mówić, jak się w końcu gdzieś razem spotkają.
Dokładnie tak, wyobraź sobie, że od zawsze wszyscy robia z siebie wzajemnie posmiec**jki prosto w twarz, i nikt z tego powodu nie odstawia takiem dramy, jak to co tutaj snujecie :/

Offline Nawimar

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 21, 2017, 11:10:19 pm »
Turucorp: "Czasami naprawdę pieprzycie tutaj jak potłuczeni..."
 
Tak Marku, nadal mam w planach nabyć Twój nowy komiks (zbiorczy "Fastnahtspiel" również jeśli w końcu wyjdzie), który wydała Ci KG. Nawet pomimo pamiętnego już występu jednego z właścicieli tego wydawnictwa. Nie jestem jednak pewien czy warto abyś się poświęcał za swojego wydawcę. No ale jak wiadomo chcącemu nie dzieje się krzywda.

Offline parsom

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 21, 2017, 11:17:41 pm »
Czasami naprawdę pieprzycie tutaj jak potłuczeni (i nie, nie mam zamiaru bronić tutaj Szymona, czy któregokolwiek z wydawców), po prostu tutaj i w komciach pod filmem leci jeszcze gorsza bucówa.
Zebrały się kociołki i przyganiaja garnkom :/

Jest lekka różnica pomiędzy potencjalnym klientem komentującym postępowanie sprzedawcy czy wydawcy (oczywiście przy zachowaniu odpowiednich granic), a wydawcą komentującym postępowanie (a nawet więcej - intencje itp., itd.) innego wydawcy.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 21, 2017, 11:21:06 pm »
Czasami naprawdę pieprzycie tutaj jak potłuczeni (i nie, nie mam zamiaru bronić tutaj Szymona, czy któregokolwiek z wydawców), po prostu tutaj i w komciach pod filmem leci jeszcze gorsza bucówa.
Zebrały się kociołki i przyganiaja garnkom :/
O nie nie nie, Miły Panie. Czym innym jest bucówa kilku anonimków na jakiejś zapyziałej grupce gdzieś na facebookach, a zupełnie czym innym oficjalne wystąpienie przedstawicieli szacownego wydawnictwa na ogólnopolskiej imprezie. Jak się wychodzi na piedestał (albo chociaż siada na specjalnym krześle) i bierze mikrofon do ręki to trzeba nieco bardziej ważyć słowa.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 21, 2017, 11:27:02 pm »
Turucorp: "Czasami naprawdę pieprzycie tutaj jak potłuczeni..."
 
Tak Marku, nadal mam w planach nabyć Twój nowy komiks (zbiorczy "Fastnahtspiel" również jeśli w końcu wyjdzie), który wydała Ci KG. Nawet pomimo pamiętnego już występu jednego z właścicieli tego wydawnictwa. Nie jestem jednak pewien czy warto abyś się poświęcał za swojego wydawcę. No ale jak wiadomo chcącemu nie dzieje się krzywda.

Za nikogo nie mam zamiaru sie poswiecac.
Wiesz doskonale, ze znam od podszewki stosunki miedzy wydawcami i wiem jakimi tekstami przerzucaja sie miedzy soba.
Jezeli to co Szymon powiedzial jest dla kogos szokujace, to moze czas, zeby sie obudzic?
To spotkanie jest wrecz naszpikowane wzajemnymi uszczypliwosciami, i jakos nikt tego tutaj nie widzi?
Wydawcy w Polsce zyja w pewnej symbiozie (tak, padajace w pewnym momencie porownanie do narastajacych na sobie hub jest trafne), wspolpracuja ze soba, ale rownoczesnie konkuruja i czesto mowia sobie wzajemnie, prosto w oczy, rzeczy, ktore niekoniecznie sa mile.
Czasami robia to tez publicznie.
I nagle okazuje sie, ze mamy wianuszek komiksiarzy, ktorzy sa tym zaszokowani/oburzeni/wstrzasnieci.
No coz, witamy w komiksowie w takim razie.

Offline turucorp

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 21, 2017, 11:31:18 pm »

P.S. a swoją drogą jaki jest ten nakład, bo mi umknęło?


2500 egz.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 21, 2017, 11:34:38 pm »
Jakoś sobie nie przypominam żeby Pan Szymon Holcman coś mi mówił prosto w oczy.