trawa

Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 80990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 22, 2017, 06:34:01 am »
Mi to daje jakieś pojęcie o skali A Tymka i Mistrza na razie to tylko ze starych Świerszczyków znam jak je jeszcze w bibliotece szkolnej czytałem.
Masz pretensje, że ludzie się ciebie czepiają, ale takie wypowiedzi ewidentnie pokazują że kłamiesz i nie masz pojęcia o czym piszesz. Tymek i Mistrz ukazywał się najpierw w w odcinkach w czasopiśmie Komiksowo, które było dodawane do Gazety Wyborczej, a potem wydał to Egmont w postaci dwóch sześciu albumów.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 09:50:31 pm wysłana przez graves »

Offline peta18

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 22, 2017, 07:31:09 am »
Tak na marginesie to te odrzuty odrzutow mialy dwa wydania w Australii. Ale co oni tam wiedza w tej Australii, w koncu to potomkowie skazancow i polnagich tubylcow wraz z imigrantami zarobkowymi tam zyja...

BONUS: Czym rozni sie zbiorka kasy na wydanie tytulu X poprzez strone wydawnictwa od zbiorki na tytul Y poprzez wspieram.to?

Rozumiem bol dupy gildii.pl, bo nie bedzie mial ten sklep mozliwosci kupienia tego tytulu z rabatem 35-40% i na nim nie zarobi. Podobnie bylo pare lat temu z komiksami JPFu z serii Mega Manga i oburzenie dlaczego nie daja duzej marzy na te tytuly.
Zarzuty KG sa dla mnie kompletnie niezrozumiale.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 07:43:45 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 22, 2017, 08:07:27 am »
Za to KG może przypieprzać się do komiksów publikowanych przez Fante? Znowu wychodzi hipokryzja z twojej strony.
Przypomnę że w komentarzach wcześniej nie widziałeś nic złego w wypowiedzi pana z KG.Więc skoro tamta wypowiedź ci nie przeszkadzała to czemu krytyka komiksów wydanych przez KG ci przeszkadza? Czy to tylko dla tego że KG jest twoim wydawcą?
ps aby nie było, owszem krytyka komiksu ze względu na wypowiedź wydawcy jest "słabą akcją na poziomie gimbazy", tak samo "słabą akcją na poziomie gimbazy" była wypowiedź przedstawiciela KG.

Nie on jeden "przypieprzal sie", , szkoda, ze nie zauwazyles, ze generalnie wszyscy potencjalni wydawcy, potwierdzili latwosc dostepu do tych licencji i stwierdzili, ze nie widzieli potencjalu w tych tytulach. A zatem nie "przypieprzal" tylko "przypieprzali". I co? Obrazisz sie na wszystkich wydawcow w kraju?
A w kwestii moich konotacji z KG.... serio? Kurde, wspolpracuje tez np. z Timofem i Taurusem, na ich temat tez nie moge sie wypowiadac?  :shock:


@peta, zdajesz sobie sprawe, ze w Polsce nie istnieje cos takiego jak "pewniak", i ze wiele tytulow, ktore byly hitami we Francji czy stanach, u nas bylo kompletna klapa? Dlatego opieranie sie na wynikach sprzedazy w Australii nie jest zadnym argumentem.
A z tego co widze na panelu wydawcow nikt nie potepial samej ideii zbierania na wydanie komiksow, problemem wydawal sie byc brak charakteru wydawcy (przynajmniej ja tak to odbieram).
Warto miec swiadomosc, ze sa dwie szkoly wydawania, jedna mowi o ksztaltowaniu gustu czytelnika, druga o spelnianiu jego zachcianek. Z perspetywy czasu, ta druga bywa zdecydowanje bardziej zawodna. I o tym mowia wydawcy.

Offline Ryba2111

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 22, 2017, 08:14:23 am »
No to trzeba było powiedzieć, że spełnianie zachcianek może okazać się zgubne, ale życzę powodzenia i bajabongo. Róbta co chceta a my dalej będziemy konkurencją, która będzie starała się zaoferować klientowi alternatywę z tożsamością.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 22, 2017, 08:18:46 am »
No to trzeba było powiedzieć, że spełnianie zachcianek może okazać się zgubne, ale życzę powodzenia i bajabongo. Róbta co chceta a my dalej będziemy konkurencją, która będzie starała się zaoferować klientowi alternatywę z tożsamością.

Przeciez dokladnie takie stwierdzenia tam padaja!
Jak Wy ogladacie te relacje?

Offline Nawimar

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 22, 2017, 08:25:07 am »
Turucorp: "(...) problemem wydawal sie byc brak charakteru wydawcy (...)"
 
Tak jak już wspominała Mała Kasia podczas panelu wydawców trudno zgłaszać obiekcje co do domniemanego "braku charakteru" wydawcy, który na rynku funkcjonuje ledwie niecały kwartał. Tymczasem wąska specjalizacja raczej nie uczyniła z KG rynkowej potęgi. Przy tej okazji weźmy takiego Taurusa w którego ofercie znalazły się tak różnorodne tytuły jak "Black Science", "Skorpion" czy "Najgorsza Kapela Świata". Wygląda na to, że się da i czytelnicy doceniają różnorodność. A jak ktoś się chce bawić w "inżynierie społeczną" i na siłę "kształtować gust czytelnika" to nie zdziwię się jeśli przy obecnej podaży skończy jak Centrala.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 22, 2017, 08:29:32 am »

Ale czy my kupujemy dany tytuł, bo jest dobry wg nas, czy kupujemy kolekcje komiksów wydawnictwa wg uznania naczelnego naczelnych, biorąc wszystko na ślepo?

Offline parsom

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 22, 2017, 08:30:45 am »
Przeciez dokladnie takie stwierdzenia tam padaja!
Jak Wy ogladacie te relacje?


No przepraszam bardzo, ale to chyba ty oglądasz to jakoś inaczej niż pozostali.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Nawimar

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 22, 2017, 08:47:15 am »
Kijanek: "Ale czy my kupujemy dany tytuł, bo jest dobry wg nas, czy kupujemy kolekcje komiksów wydawnictwa wg uznania naczelnego naczelnych, biorąc wszystko na ślepo?"
 
No właśnie najwyraźniej komuś się uroiło, że "tubylczy lud zaczadziały ledwie z jaskiń się wydobyły" trzeba dopiero wytresować aby "dorósł" do "wysublimowanych treści". Nie jest bowiem tak (a przynajmniej nie powinno), że każdy może kupować co chce i co mu się podoba. Nic z tych rzeczy! Wyboru dokona zań "światły pan wydawca", który jako jedyny wie co dla niego dobre. W tego typu wizji czytelnik zostaje sprowadzony do roli posłusznego odbiorcy, swoistej wariacji homo sovieticusa, który bezwolnie da się kształtować samozwańczym "znanym znawcom" i bez szemrania zapłaci nie za to co mu osobiście odpowiada, ale za produkta suflowane przez owych "inżynierków społecznych". Ja tę mantrę słyszę już od lat i dziwię się, że osobom ją forsującym nadal nie przeszło. Takie bździny to można było zapodawać w czasach gdy publikowano u nas maksymalnie dziesięć tytułów miesięcznie. Na szczęście to se ne vrati.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 22, 2017, 08:48:01 am »
No przepraszam bardzo, ale to chyba ty oglądasz to jakoś inaczej niż pozostali.

Czytajac komcie pod fimem i tutaj, mam wrazenie, ze rzeczywiscie masz racje, jako czlowiek starej daty ogladam inaczej, bez skrolowania i skupiajac sie na calosci wypowiedzi. Wiem, ze to trudne w naszych czasach :/

Offline starcek

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 22, 2017, 08:54:14 am »
Obejrzałem i nie podzielam opinii o ataku, czy podśmiec**jkach z wydawnictwa (jako takiego).
Uśmiechy pojawiły się w kontekście samego głosowania i zapewnień, że wydadzą to co, wygra. Taki uśmiech politowania  z cyklu - "no to ciekawe co zrobicie, gdy Wam wygra coś od Marvela"... Ale żeby ostry atak?
Fakt, są złośliwości: "majtki na głowie", jest ego: "u Gutka 10 lat pracowałem" i takie tam rozmaitości, ale o wiele bardziej rozdygotana dyskusja jest na tym forum niż była na panelu.
No i teza o tożsamości jest baardzo dyskusyjna - jak widać z forum.  :smile:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 22, 2017, 08:59:16 am »
Obejrzałem i nie podzielam opinii o ataku, czy podśmiec**jkach z wydawnictwa (jako takiego).
Uśmiechy pojawiły się w kontekście samego głosowania i zapewnień, że wydadzą to co, wygra. Taki uśmiech politowania  z cyklu - "no to ciekawe co zrobicie, gdy Wam wygra coś od Marvela"... Ale żeby ostry atak?
Fakt, są złośliwości: "majtki na głowie", jest ego: "u Gutka 10 lat pracowałem" i takie tam rozmaitości, ale o wiele bardziej rozdygotana dyskusja jest na tym forum niż była na panelu.
No i teza o tożsamości jest baardzo dyskusyjna - jak widać z forum.  :smile:


Nie wiem czy ktokolwiek zwrocil uwage, ale nawet w trakcie tych "podsmiec**jek" pojawiaja sie ciekawe glosy, bo np. Wojtek Szot (ktory pewnie teraz podczytuje ta dyskusje), zastanawia sie jak wygladalo by takie glosowanie w przypadku Wydawnictwa Komiksowego, i ze intrygujace bylo by zestawienie tytulow pojawiajacych sie w dwoch roznych wydawnictwach.

Offline peta18

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 22, 2017, 09:15:01 am »
@peta, zdajesz sobie sprawe, ze w Polsce nie istnieje cos takiego jak "pewniak", i ze wiele tytulow, ktore byly hitami we Francji czy stanach, u nas bylo kompletna klapa? Dlatego opieranie sie na wynikach sprzedazy w Australii nie jest zadnym argumentem.
Ale co ma to do tego, ze komiks jest odrzutem odrzutow wg Holcmana? Skoro to taki syf to musi byc to jakis wyjatkowy syf, skoro ludzie ten syf na drugim koncu swiata kupuja.

BTW: Ciekaw jestem jaka bylaby reakcja KG czy Komiksowego czy innego wydawnictwa, jakby publicznie na panelu, jakis inny wydawca powiedzial, ze ktorys z ich komiksow to gowno i szkoda na to papieru. Zabralo taktu moim zdaniem, tak delikatnie mowiac. O tekscie o prostytucji nie wpsominajac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline starcek

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 22, 2017, 09:24:50 am »
SH się zagalopował, ale też dlatego pod koniec jednak zaczął barokowo się z tego wycofywać, rzucając peany na cześć komiksów per se.

Wielce kulturalni wydawcy, a tam: "mogom", "wziąść"... :badgrin:

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 22, 2017, 09:25:26 am »
Ale co ma to do tego, ze komiks jest odrzutem odrzutow wg Holcmana? Skoro to taki syf to musi byc to jakis wyjatkowy syf, skoro ludzie ten syf na drugim koncu swiata kupuja.

BTW: Ciekaw jestem jaka bylaby reakcja KG czy Komiksowego czy innego wydawnictwa, jakby publicznie na panelu, jakis inny wydawca powiedzial, ze ktorys z ich komiksow to gowno i szkoda na to papieru. Zabralo taktu moim zdaniem, tak delikatnie mowiac. O tekscie o prostytucji nie wpsominajac.


Zadnej reakcji by nie bylo, przeciez oni tak sobie tak dosrywaja wzajemnie co chwile.
A tak w kwestii taktu, z tego co slysze, pewien wydawca zamiast przyjsc na panel wolal zbierac w tym czasie autografy, a teraz ma problem (wraz z polecznikami), ze ktos mu "dupe obrabial za plecami"( swoja droga niezly eufemizm na powszechnie dostepna relacje)