trawa

Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 81261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba2111

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 22, 2017, 09:27:30 am »
Wina Fantasmagorie xD Zbierali autografy zamiast pojawić się na spotkaniu. Jak powszechnie wiadomo takie zachowanie pozwala na uszczypliwe uwagi od innych wydawców. No tak jest.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Zamorano

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 22, 2017, 09:31:42 am »
Obejrzałem i nie podzielam opinii o ataku, czy podśmiec**jkach z wydawnictwa (jako takiego).
Uśmiechy pojawiły się w kontekście samego głosowania i zapewnień, że wydadzą to co, wygra. Taki uśmiech politowania  z cyklu - "no to ciekawe co zrobicie, gdy Wam wygra coś od Marvela"... Ale żeby ostry atak?
Fakt, są złośliwości: "majtki na głowie", jest ego: "u Gutka 10 lat pracowałem" i takie tam rozmaitości, ale o wiele bardziej rozdygotana dyskusja jest na tym forum niż była na panelu.
No i teza o tożsamości jest baardzo dyskusyjna - jak widać z forum.  :smile:


Zgadzam się. Ta forumowa inba w kontekście tego co tam było mówione to jakiś skomasowany wybuch histerii i nadinterpretacji. A jednemu z userów tradycyjnie peron odjeżdża jak prawie zawsze, gdy pojawia się temat "Szymon Holcman" i fantazje na temat tegoż "wizji". Przedziwny, toksyczny resentyment.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 09:36:18 am wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 22, 2017, 09:33:10 am »
Nie widzę, aby wydawca miał problem. Mógł wdać się w pyskówkę na poziomie pewnych osób, ale tego nie zrobił. Problem na najwyraźniej konkurencja, a też nie widzę aby wydawca miał czego żałować. Też wolałbym autografy.

Komiksu, o którym mowa nie czytałem, ale ciekawe co w takim razie SH myśli o Scream Comics - tam to dopiero popeline się wydaje, i to jeszcze w HC, powiększonym formacie i za kase jak gdyby to były arcydzieła komiksu. OMG też nie ma jakiegoś wybitnego katalogu - raptem jedną pozycje, bez której polski czytelnik by przeżył, bo to czytadło i nic więcej, ale że pani była na spotkaniu, to pewnie nie wypada. Generalne wygląda to może nie jak hipokryzja, bo Kultura Gniewu akurat wydaje raczej dobre komiksy, ale przynajmniej przymykanie oko na inne nowe wydawnictwa, a przypieprzanie się do tego jednego "bo tak".

Offline Sokratesik

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 22, 2017, 09:40:16 am »
a potem wydał to Egmont w postaci dwóch albumów.
Czyli kolejne 4 albumy Egmontu były premierowe? Tak pytam, bo sam nie pamiętam już

Offline tomb

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 22, 2017, 09:41:10 am »
Na tym panelu wypowiadała się jakaś Pani (po prawej), że ważna w dyskusji jest sprawa, czy pomysł Fantasmagorii wypali, a nie co i jak chcą wydawać. I o tym mogli Wydawcy porozmawiać, a zeszli w stronę dywagacji z pogranicza kombatanctwa i ideologii.

Ja osobiście obstawiam, że pomysł Fantasmagorii nie wypali, ale to, jak o tym rozmawiali Wydawcy, uważam za nieelegancki i nieprofesjonalny.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 22, 2017, 09:42:10 am »
Wina Fantasmagorie xD Zbierali autografy zamiast pojawić się na spotkaniu. Jak powszechnie wiadomo takie zachowanie pozwala na uszczypliwe uwagi od innych wydawców. No tak jest.
Może lepiej że nie byli, bo mogliśmy zamiast koncertu jednego kretyna, z przerośniętym ego, chodzącą alfą i omegą i uświadamiającym sobie że rynek komiksowy się zmienia i swoje frustracje wylewa na innych niobecnych, oglądać sceny jak z praelementu białoruskiego czy koreańskiego.
Dziwne, że mimo całej tej zajebistości Kultura Gniewu jest przystawką komiksową a nie głównym graczem.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 22, 2017, 09:42:26 am »
Nie widzę, aby wydawca miał problem. Mógł wdać się w pyskówkę na poziomie pewnych osób, ale tego nie zrobił. Problem na najwyraźniej konkurencja, a też nie widzę aby wydawca miał czego żałować. Też wolałbym autografy.

Nie widzisz tego tutaj, na forum :cool:
A w kwestii "zalowania", wydawca, ktory ma w nosie panel wydawcow i jako priorytet stawia zbieranie w tym czasie autografow? Serio? A na impreze przyjechali do pracy, czy zeby pobawic sie w cosplaya przebrani za wydawnictwo?

Offline amsterdream

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 22, 2017, 09:46:48 am »
Zacięta walka:
Kolekcja Carla Barksa - 504
Archie - 486
Moon Knight - 257
Doom Patrol - 247

powiem że robi się ciekawie, koniec głosowania pewnie dziś

Polecam przejrzeć głosy, pełno jakichś Mokbele i innych obcokrajowców :lol:

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 22, 2017, 09:47:12 am »
Nie widzisz tego tutaj, na forum :cool:
A w kwestii "zalowania", wydawca, ktory ma w nosie panel wydawcow i jako priorytet stawia zbieranie w tym czasie autografow? Serio? A na impreze przyjechali do pracy, czy zeby pobawic sie w cosplaya przebrani za wydawnictwo?
Nikt nikomu nie każe uczestniczyć w panelach, albo robisz swoje i produkty Twoje mówią za Ciebie, albo bawisz się w pokazywanie, kto ma większe jaja w kółeczku wzajemnej adoracji.
Każdy ma prawo do dyspozycji własnym czasem.

mkolek81

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 22, 2017, 09:49:16 am »
Czyli kolejne 4 albumy Egmontu były premierowe? Tak pytam, bo sam nie pamiętam już
tak masz racje było 6 albumów

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 22, 2017, 09:52:30 am »
Nie widzisz tego tutaj, na forum :cool:
A w kwestii "zalowania", wydawca, ktory ma w nosie panel wydawcow i jako priorytet stawia zbieranie w tym czasie autografow? Serio? A na impreze przyjechali do pracy, czy zeby pobawic sie w cosplaya przebrani za wydawnictwo?

Chłopie, może więcej szacunku do tych ludzi zbierających autografy, co? Bo to chyba z ich kasy coś KG wydaje, w tym Twoje komiksy.

Nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia. Byliśmy w piątek i w sobotę, w niedzielę wracaliśmy do domu,nikt nas o panelu wydawców nie poinformował, jako nowi mamy prawo nie wiedzieć.

Patrząc na Twoje wypowiedzi podzielam poglądy innych forumowiczów o bucie i pyszałkowatości. Holcmanina Ci się chyba udzieliła. Skoro tak optujesz za spotkaniem to ja też Cię do niego namawiam, a nie na obrabianie dupy za plecami w stylu Twojego guru.

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 22, 2017, 09:53:13 am »
Mnie w ogóle nie dziwi, że nie mieli swojego stoiska. Co, mieli dwa komiksy sprzedawać?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 22, 2017, 09:58:28 am »
W jaki sposób wygłoszone publicznie zdanie, będące odpowiedzią na zadanie przez widza pytanie, na otwartym panelu, na jednych z największych w Polsce targach... jest obrabianiem dupy za plecami?

Serio, to nie jest akcja z baru w kinie Grunwald z WSK...
perły przed wieprze

Offline Night wolf

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 22, 2017, 10:00:56 am »
Nie wiem czy ktokolwiek zwrocil uwage, ale nawet w trakcie tych "podsmiec**jek" pojawiaja sie ciekawe glosy, bo np. Wojtek Szot (ktory pewnie teraz podczytuje ta dyskusje), zastanawia sie jak wygladalo by takie glosowanie w przypadku Wydawnictwa Komiksowego, i ze intrygujace bylo by zestawienie tytulow pojawiajacych sie w dwoch roznych wydawnictwach.
Nie tylko on, powiedział kilka ciekawych słów (tych pozytywnych).


Moje wrażenie są takie, że starzy wydawcy zapomnieli o ważnej rzeczy te 3 lata temu ta scena była znacznie mniejsza, a streamowanie praktycznie nie istniało, więc rzucanie "wesołymi tekstami" w ich gronie nikogo aż tak nie raziło. Teraz w dobie boomu komiksowego/rozwoju stremingu trzeba ważyć na słowa, ludzi nie musi być na sali żeby wiedzieli co się stało.


Moja żona która siedziała sobie obok grając na konsoli i słuchając jednym uchem wypowiedz tych panów nie mogła uwierzyć że to są wydawcy komiksów. Nawet nie patrząc na samą krytykę FM, oni obrażali tam też czytelników, gdzie po chwili zaczęto to prostować, że to nie tak miało brzmieć i nie oto chodziło.


Wracając do nie profesjonalnego tekstu który tam padł, tak jak wspomniał peta18 KG jest pierwszym "Wydawnictwem" uprawiający ten stary zawód w Polsce wydając "Krzesło w piekle" https://wspieram.to/gawronkiewicz bo dla mnie osobiście przedsprzedaż i zbieranie przez tego typu portale niewiele się różni jako kupującego. :)

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 22, 2017, 10:02:21 am »
Nikt nikomu nie każe uczestniczyć w panelach, albo robisz swoje i produkty Twoje mówią za Ciebie, albo bawisz się w pokazywanie, kto ma większe jaja w kółeczku wzajemnej adoracji.
Każdy ma prawo do dyspozycji własnym czasem.

Wiesz co, jestem malym (rowniez fizycznie), niszowo-offowym autorem, ale jak mam w rozpisce programu, ze tu i tu mam byc, to nawet jak drukarnia zawali i bede siedzial przy pustym stoliku, to odsiedze swoje.
Festiwal jest dla czytelnikow i to oni sa priorytetem.
Fantasmagorie mialy mozliwosc pojawienia sie na panelu wydawcow, zabrania glosu, przedstawienia swojej koncepcji itd. na forum publicznym, zamiast tego woleli bawic sie w zbieranie autografow i pretensje, ze ktos cos o nich powiedzial (szkoda, ze robia to "pod stołem").