Autor Wątek: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.  (Przeczytany 19984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« dnia: Kwiecień 27, 2017, 08:22:31 am »
Startuje kioskowa kolekcja książek  Stephen'a King'a: Kolekcja mistrza grozy. W kioskach od 15 maja 2017r,Tom 1 Misery cena 7zł99gr!!!
Więcej w tym spis wszystkich numerów jakie się ukażą:
http://kingowiec.pl/stephen-king-kolekcja-mistrza-grozy-w-kazdym-kiosku

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:43:55 am »
Kolekcja Kinga fajna, ale zeby pominac w niej takie wazne, o ile nie najwazniejsze w jego dorobku rzeczy jak Bastion czy To, to zakrawa na absurd. 

Offline SawiK

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:57:40 am »
Niestety kilka ksiazek pomineli,a szkoda bo spokojnie mogli by wydac w calosci. Cena za to dobra w premce 14.99zl za ksiazke. Jako ze malo kupuje i czytam to bedzie moja pierwsza ksiazkowa regularnie kupowana ,,seriia,,. W przyszlosci jeszcze Wiedzmina i Gre o tron bym chcial przeczytac/nabyc.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2017, 11:38:39 am wysłana przez SawiK »

Offline nayroth

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:36:30 pm »
Bastion i To są zdecydowanie najlepsze ale też najdłuższe i cieżko byłoby je wpasować w kolekcję. Poza tym to sztandarowe tytuły i dobrze się sprzedają poza kolekcją, wiec współwydawca Albatros pewnie niechętnie by patrzył na taki kanibalizm w ofercie ;) Ja planuje nabyć taką kultową ósemkę drogą kioskową:
- pierwsze 4 pozycje z serii: Misery, Zielona Mila, Smętarz zwierząt, Carrie.
- a potem rozrzucone w czasie kolejne 4: Lśnienie, Cujo, Miasteczko Salem, Martwa Strefa.

Offline LordDisneyland

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2017, 11:19:05 pm »
A nie lepiej kupować to w kieszonkowej wersji wydawanej przez Prószyńskiego? Przez ostatnie paręnaście miesięcy kupiłem sporo pozycji, których nie miałem [albo drugie egzemplarze tych najbardziej zaczytanych powieści :) ] za śmieszne pieniądze - okładkowa 14.90, a z tego co widzę w takim arosie to już w ogóle poniżej paczki fajek :) Przyzwoicie wydane, dobre okładki, no i format- jako że King zawsze stara się napisać cegłę, warto, żeby dało się taką powieść unieść jedną ręką ;)
PS Link , jakby cuś- http://aros.pl/szukaj/pr%F3szy%F1ski+king/0

Offline 79ers

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2017, 04:52:10 pm »

Deg

  • Gość
Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2017, 04:55:51 pm »
"Cmętarz". Ale wiesz, że to celowe błędy? :wink:

Offline Bartek Gawron

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2017, 06:44:35 pm »
ja to mam nawet (stare, chyba z ambera) Smętarz dla zwierząt, hihihi.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline LordDisneyland

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2017, 08:05:00 pm »
ja to mam nawet (stare, chyba z ambera) Smętarz dla zwierząt, hihihi.

Mam wydanie Somix/AsEditor z 1992, w tłumaczeniu M.Wroczyńskiego  to "Smętarz dla zwierzaków" :) Ileż zabawy dla tłumaczy zapewnia Szczepan Król  :D

Offline SawiK

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2017, 08:18:09 pm »
Ja już kupiłem drugi tom, niestety prenumerata odpada. Przekalkulowałem i fundusze nie pozwalają. Od czasu do czasu jednak cos ukąszę. Mam nawet parę pozycji które musze mieć np. Lśnienie. Nie wiem jeszcze kiedy zacznę czyta wiec ciężko mi cokolwiek ocenić z jakości przekładu itp.,a ortografii to dalej nie ogarniam .

Największy minus jak dla mnie to cieniuteńkie kartki, aż strach ze się podrze przy kartkowaniu.
Plusem jest oczywiście twarda okładka i cena która w premce jest jeszcze lepsza. Dodam ze niezbyt sprawdzałem ile kosztują inne wydania, wiec możecie mnie poprawiać.

Offline 79ers

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2017, 08:48:43 pm »
"Cmętarz". Ale wiesz, że to celowe błędy? :wink:
Oki. King mnie odrobinę męczy, więc na kolekcję się nie piszę a za dwóch Kingów można mieć jakiegoś ciekawego Szekspira od Hachette. Wiadomo SK to klasyk gatunku, ale mniej męczący jest moim zdaniem Masterton ze swoimi wszystkimi dewiacjami, czy Guy N.Smith(poza "zwierzęcymi" historiami)

Jakie historie Kinga polecacie?

Offline LordDisneyland

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2017, 09:30:12 pm »
@79ers
Praktycznie każdy zbiór opowiadań. Właśnie w nich najlepiej widać , że King ma prawdziwy talent do opowiadania wciągających historii. Kup sobie choćby  "Szkieletową załogę", "Marzenia i koszmary", "Bazar złych snów"  albo "4 po północy" - chociaż to ostatnie to mikropowieści.

Offline Bartek Gawron

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2017, 09:36:31 pm »
Mam wydanie Somix/AsEditor z 1992, w tłumaczeniu M.Wroczyńskiego  to "Smętarz dla zwierzaków" :smile: Ileż zabawy dla tłumaczy zapewnia Szczepan Król  :biggrin:
a moze nawet mam to samo co ty, teraz mi sie wydaje, ze chyba w tytule sa "zwierzaki", a nie "zwierzeta" jak wczesniej napisalem. nie moge jednak sprawdzic, bo akurt ten "Smętarz..." jest tam, gdzie nie jestem teraz ja.

Ja już kupiłem drugi tom, niestety prenumerata odpada. Przekalkulowałem i fundusze nie pozwalają. Od czasu do czasu jednak cos ukąszę. Mam nawet parę pozycji które musze mieć np. Lśnienie. Nie wiem jeszcze kiedy zacznę czyta wiec ciężko mi cokolwiek ocenić z jakości przekładu itp.,a ortografii to dalej nie ogarniam .
z ta "ortografia" w tych "zwierzakach" to jest tak, ze tytul oryginalny jest celowo z błędem ort.: "Pet Sematary", zamiast, jak powinno byc, "Pet Cemetery" (czyli zle jest "cmentarz" napisany), a to dlatego, ze to dzieciowie tak napisali, jak sobie uszkami swemi maluskimi poslyszaly. no i stad te rozne celowo "bledne" tlumaczenia.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Jaxx

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2017, 12:16:21 pm »
Jakie historie Kinga polecacie?

Właśnie "Cmętarz...". To jedna z najlepszych jego powieści. Z klasyków warte przeczytania są jeszcze "Lśnienie" i "To!". Osobiście bardzo lubię też "Mroczną Połowę". Z nowszych bardzo dobra jest "Ręka mistrza" i "Przebudzenie".

Offline nayroth

Odp: Stephen King: Kolekcja mistrza grozy.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2017, 08:29:31 pm »
Nie wiem jeszcze kiedy zacznę czyta wiec ciężko mi cokolwiek ocenić z jakości przekładu itp.,a ortografii to dalej nie ogarniam .

Największy minus jak dla mnie to cieniuteńkie kartki, aż strach ze się podrze przy kartkowaniu.

Tłumaczenie Misery mi zgrzytało momentami, w potocznej mowie, dialogach zwłaszcza. Widać że pewnych sformułowań Roberta P. Lipski nie czuje do końca. Daje się odczuć że dostaliśmy stary przekład którego nikt nie odświeżył do kolekcji.


JEST: "Przysłowie mówi, że zemsta jest talerzem, z którego najlepiej jeść, kiedy ostygnie”


ORYG (?): "...revenge is a dish best served cold"
POWINNO BYĆ(?): "...zemsta to danie, które najlepiej smakuje na zimno"


nie mając oryginału mogę tylko spekulować, ale jeśli w tym wypadku nie odróżnił dish(potrawa) or dish(półmisek), to słabo... ktoś może zweryfikować?

Zielona Mila w przekładzie Andrzeja Szulc bez negatywnych wrażeń przy czytaniu. Poprawnie i prawidłowo jak dla mnie.

Wizualnie szata graficzna całkiem sympatyczna, szkoda ze grzbiety nie mają choćby częściowo kolorystyki okładek. oraz ze format nie jest odrobinę większy (cieńsze tomiki = mniejsza objętośc na półkach).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2017, 08:49:39 pm wysłana przez nayroth »