Autor Wątek: VERTIGO - EGMONT 2018  (Przeczytany 16048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeanvanhamme

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 03, 2017, 05:36:48 pm »
Nie głosuję, bo jak można wybierać z tej listy? Tu trzeba mieć wszystko i w zasadzie już mam z 80%, jak pewnie większość forumowiczów, bo to lista must-have. Pytanie tylko jak długo pozwalałbym sobie na duble (inna wersja językowa to w zasadzie nie dubel), ale nie zakładam by taki Animal Man wyszedł w omnibusie.

Offline SawiK

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 03, 2017, 05:51:28 pm »
Swamp Thing to mój faworyt, od kilku lat liczę ze pójdą dalej z tym stworem.
Morrison u nas popularny, a JLA się skończyło to może Invisibles Animalman bądź Doom Patrol.
jeśli miała by być jeszcze jedna to cos nowego Szeryf Babilonu, zresztą chciałbym w przyszłym roku kupić 12 z 12 Vertigo jakie się ukażą  8)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 03, 2017, 05:55:59 pm »
Tyle że JLA Morrisona jest komiksem w wysokim stopniu nie dającym się porównać do jego Invisibles i Doom Patrol. Obstawiam, że fani tego pierwszego mogą być kompletnie zagubieni (a przez to nie nieusatysfakcjonowani) czytając dwa pozostałe.

mgnesium

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2017, 05:58:40 pm »
kinga bym chętniej widział zamiast tego lemire'a, którego egmont zapowiedział na sierpień. zwłaszcza że szeryf to zamknięta seria, 12 zeszytów.

edycja: i tak w ogóle, jak patrzę na tę listę do głosowania, to większość pozycji wydaje mi się nierealna. northlanders, really?
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 06:02:28 pm wysłana przez mgnesium »

Offline gascan

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2017, 06:05:20 pm »

ale niespodzianka - ludzie głosują głównie na to, co już znają.
To w takim razie głos poszedł na "Sweet Tooth". Seria w 100% kompletna i najbardziej satysfakcjonujące zakończenie jakie można sobie wyobrazić.


Chociaż wolałbym głosować na coś co nie znam i chcę przeczytać. Czyli nowsze tytuły.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 06:13:42 pm wysłana przez gascan »

Offline SawiK

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2017, 06:15:38 pm »
Cytuj
Tyle że JLA Morrisona jest komiksem w wysokim stopniu nie dającym się porównać do jego Invisibles i Doom Patrol. Obstawiam, że fani tego pierwszego mogą być kompletnie zagubieni (a przez to nie nieusatysfakcjonowani) czytając dwa pozostałe
Chodziło mi oczywiście o samo nazwisko ,które u nas jest mocno rozpoznawalne. JLA czy to dobre czy tez  nie to już inna historia.
Pewne jest ze GM w Vertigo to inna półka szaleństw :)

Offline chch

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2017, 06:25:33 pm »
edycja: i tak w ogóle, jak patrzę na tę listę do głosowania, to większość pozycji wydaje mi się nierealna. northlanders, really?


Oczywiście najbardziej realne są serie, które już były w Polsce wydawane, ale chciałem dać głosującym więcej opcji, żeby nie zawężać wyboru.
Z Northlanders akurat bym się nie śmiał. Serial Vikings jest bardzo popularny, więc może, może... ;)


@SawiK, mgnesium
Zapomniałem, że SoB to Vertigo. Dodałem tę opcje, ale nie można już zmieniać głosu (nie zaznaczyłem tej opcji przy zakładaniu ankiety, a teraz nie można już modyfikować.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 03, 2017, 06:49:50 pm »
Głosowałem na Northlanders - seria idealna dla mnie, obecnie mocno siedzę w tych klimatach po ograniu Vikings: Wolves of Midgard a teraz Expedition: Vikings.


O wiele bardziej do mnie przemawia seria Briana Wooda niż pokręcone twory Morrisona.

Offline 79ers

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 03, 2017, 07:22:01 pm »
Oddałem głos na House of Mystery, uważam jednak że Northlanders jest najlepszą serią na start w 2018 z wyżej wymienionych(ankieta).

JanT

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2017, 07:22:13 pm »
W lipcu była otwarta ankieta (każdy mógł dodawać tytuły) na KKK oto wyniki:

Swamp Thing - 81
Preacher - 56
100 Naboi - 48
Transmetropolitan - 45
Doom Patrol - 36
Animal Man - 22
Hellblazer - 20
The Invisibles - 17
Ex Machina - 14
Sweet Tooth - 14
DMZ - 13
Sandman Mystery Theatre - 9
Shade the Changing Man - 7
Unwritten - 4
The Children's Crusade - 2
Northlanders - 1

Była dowolna ilość głosów.

Kaznodzieję skreślić i pierwsze i drugie miejsce jak tu  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 07:30:24 pm wysłana przez JanT »

Offline chch

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 03, 2017, 07:26:46 pm »
@JanT
Z chęcią porównam wyniki obu ankiet. Teraz wiadomo już, że Kaznodzieja wyjdzie w tym roku, więc głosy inaczej się rozłożą. Ciekawe też będzie porównanie ilości głosujących tu i na KKK.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Kijanek

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 03, 2017, 07:51:57 pm »
Z Vertigo mamy w PL zaczęte
100 naboi, pół serii wyszło (tutaj wydanie 5 tomowe plus Brat Leno)
DMZ jeden tom (tutaj 5 tomów)
Saga o potworze z bagien ,
Transmetropolitan
The Losers
Testamet
To co ma szanse tematycznie, Greek street, Lucyfer (po reboocie),

@ down
Wiem, mi chodziło o inną sagę, poprawione
Lucyfer ma rzeszę fanów, a wystartowanie z serią od zera może i było by dobrym pomysłem, szczególnie w obecnie (IMO)
Jak pisałem wcześniej na Vertigo i Morrisona chyba fantasmagorie są napalone.
Nie wiem z tych nowych może Suiciders, ciekawie się zapowiada, seria ma dwie skrajne opinie, albo kiepskie albo bardzo dobre.
W sumie to też czekam na zapowiedzi, ale wysoko Northalnders obstawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 09:58:27 pm wysłana przez Kijanek »

Offline Inuki

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 03, 2017, 09:07:49 pm »
Reboot Lucyfera raczej nie, skoro oryginalna seria zalega na magazynach, a Saga to od Image (jeżeli chodzi o ten tytuł, który wydaje Mucha).

Offline arczi_ancymon

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 03, 2017, 10:02:42 pm »
Jak pisałem wcześniej na Vertigo i Morrisona chyba fantasmagorie są napalone.

No chwilę obecną nic nie wskazuje na to, że w ogóle mają szanse na wydanie tytułów Morrisona z Vertigo. Owszem, mówili, że coś wydadzą, ale to raczej na 90% chodzi o Zenitha.

Kijanek

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 03, 2017, 10:08:16 pm »
No chwilę obecną nic nie wskazuje na to, że w ogóle mają szanse na wydanie tytułów Morrisona z Vertigo. Owszem, mówili, że coś wydadzą, ale to raczej na 90% chodzi o Zenitha.
Mówię o gdybaniu, raz chcą wydać Morissona i tu kiedyś padły słowa że najlepiej nie jeden tytuł i to co w PL nie wyszło, dwa chcą zebrać kasę na Vertigo.
Jeśli źle dedukuję, mea culpa.
Choć sądząc po zainteresowaniach, to nie zdziwił by się gdy to właśnie Doom patrol był.