trawa

Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 98584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #405 dnia: Styczeń 24, 2019, 02:28:24 pm »
Za te grzbiety ich można pochwalić (zwłaszcza za te duże rysunki) bo naprawdę fajnie to wygląda  :smile:
Ale tak jest zdaje się w oryginale więc chwalić ich można, że nie popsuli tego ;)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #406 dnia: Styczeń 24, 2019, 02:40:44 pm »
W oryginale są grzbiety jak w Marvel NOW.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #407 dnia: Styczeń 24, 2019, 02:55:15 pm »
Nigdzie nie mogę znaleźć podglądu na te grzbiety, ale zauważyłem cienki biały pasek z boku, choć tylna część okładki jest czarna.
Dziwi mnie fakt, że w "Amazing Spider-Manie" tytuł tomu jest za bardzo na prawo. Ktoś za punkt odniesienia przyjął sobie nie środek okładki, a środek linii, w której po lewej jest Slott (z krótszym nazwiskiem), a po prawej Camuncolli (z dłuższym nazwiskiem). Podobnie jest z "Deadpoolem", może nawet też z "Extraordinary X-Men", ale nazwiska Lemire'a i Ramosa są podobnej długości i nie jestem pewien.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2019, 03:38:54 pm wysłana przez ThePinkFin »

Offline miragepl89

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #408 dnia: Styczeń 26, 2019, 04:18:13 pm »
Czy nie denerwuje Was fakt, że w przypadku Extraordinary X-Men jesteśmy wrzuceni w zupełnie nową X-Menową rzeczywistość, która nijak ma się do tego, jak w Marvel Now kończyło się zarówno ANAD X-Men jak i Uncanny X-Men?

Egmont pominął wydanie całego eventu Inhumans vs X-Men, który przecież dla historii mutantów jest kluczowy. Zacząłem czytać Extraordinary X-Men i nie mogłem się w tym wszystkim zupełnie połapać :sad: Dopiero lektura kilku zagranicznych stron uzmysłowiła mi, co się podziało.

Pytanie dlaczego Egmont nie postarał się o poświęcenie połowy strony wyjaśnieniom tego co wydarzyło się w ANAD X-Men i nie opisał wydarzeń z pominiętego eventu. Dla nowego czytelnika ta "jedynka" na okładce wcale nie oznacza łatwego "wejścia" w historię. Wprost przeciwnie :/

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 26, 2019, 04:55:15 pm »
Welcome to modern Marvel!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 26, 2019, 04:55:58 pm »
Cytuj
Egmont pominął wydanie całego eventu Inhumans vs X-Men, który przecież dla historii mutantów jest kluczowy. Zacząłem czytać Extraordinary X-Men i nie mogłem się w tym wszystkim zupełnie połapać :sad: Dopiero lektura kilku zagranicznych stron uzmysłowiła mi, co się podziało.

Ale IvX będzie dopiero później (okolice 17 zeszytu Extraordinary). Ale czy Egmont to wyda to nie wiadomo. Tzn główny event, bo tie-iy w Extraordinary są w zeszytach 17-19 czyli ostatnim tomie 

Offline Krzysztof_Kuryłło

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 26, 2019, 05:00:04 pm »
Czy nie denerwuje Was fakt, że w przypadku Extraordinary X-Men jesteśmy wrzuceni w zupełnie nową X-Menową rzeczywistość, która nijak ma się do tego, jak w Marvel Now kończyło się zarówno ANAD X-Men jak i Uncanny X-Men?

Egmont pominął wydanie całego eventu Inhumans vs X-Men, który przecież dla historii mutantów jest kluczowy. Zacząłem czytać Extraordinary X-Men i nie mogłem się w tym wszystkim zupełnie połapać :sad: Dopiero lektura kilku zagranicznych stron uzmysłowiła mi, co się podziało.

Pytanie dlaczego Egmont nie postarał się o poświęcenie połowy strony wyjaśnieniom tego co wydarzyło się w ANAD X-Men i nie opisał wydarzeń z pominiętego eventu. Dla nowego czytelnika ta "jedynka" na okładce wcale nie oznacza łatwego "wejścia" w historię. Wprost przeciwnie :/


ale przecież po All New i Uncanny X-men z Marvel NOW było Secret Wars. Inhumans vs X-men to jeszcze przed nami

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 26, 2019, 06:00:26 pm »
To czego wam brakuje to Death of X. W tej mini serii jest wyjaśnione co się stało z ekipą Cyclopa po Uncanny X-men. Ale ta mini seria wyszla nie od razu, ale dopiero przed IvX, które zamyka serię Extraordinary X-men. Powiem tak właśnie poczuliście się jak amerykański czytelnik, który też sięgając po pierwszy tom poczuł lekką dezorientacje. I taki też był zamiar Marvela, to jest praktyka która w komiksach jest stosowana od dawna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2019, 06:07:10 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 26, 2019, 06:09:06 pm »
Dopiero lektura kilku zagranicznych stron uzmysłowiła mi, co się podziało.
A możesz podzielić się informacją gdzie znalazłeś potrzebne informacje?
Thanks from the mountain.  :wink:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 26, 2019, 06:41:11 pm »
O ile ja dobrze kojarzę to idea była, że po "Tajnych Wojnach" Uniwersum Marvela odrodziło się trochę inne - stąd zresztą nazwa lini wydawniczej "All New, All Different Marvel".
Chyba nawet był taki myk,  że akcja wszystkich serii miała się dziać jakis czas później niż przed "Tajnymi Wojnami" - i to właśnie przez ten okres czasu pewne rzeczy się pozmieniały.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 26, 2019, 08:17:48 pm »
Nie mylisz się  :smile: Tak powinno być że na razie nie wiadomo co było wcześniej.

Offline miragepl89

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #416 dnia: Styczeń 26, 2019, 08:42:11 pm »
Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie nie wpadłem na to, że jest pewna dziura w timelinie i od razu założyłem, że to efekt niepełnych wydań w Polsce, względem USA. No i gadanie o tej...


Spoiler: pokaż
...śmierci Cyclopsa



...stawało się irytujące, gdy człowiek nie wie, co się wydarzyło. Pytanie, czy faktycznie Egmont wyda w Polsce tą miniserię "Death of X", tuż przed eventem Inhumans vs X-men. Wypadałoby. Może będzie częścią 4 tomu "IvX", który w sumie zawiera w sobie tylko 4 zeszyty...

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 26, 2019, 08:44:03 pm »
Była mowa, że przed "Tajnymi wojnami" był przeskok 8 miesięcy, a później, że akcja z ANAD też toczy się po 8 miejscach, ale nie wiadomo (przynajmniej swego czasu), czy to te same 8 miesięcy czy kolejne.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #418 dnia: Styczeń 26, 2019, 09:41:42 pm »
Wydanie IvX bez Death of X jest bez sensu, wydarzenia w tej mini serii są przyczyną konfliktu w IvX. Wg mnie Egmont wyda tym bardziej, że IvX jest zakończeniem serii Extraordinary X-men. 

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #419 dnia: Styczeń 28, 2019, 09:59:39 am »
Krótko po lekturze pakietu MN 2.0 ze stycznia od Egmont:
  • Deadpool: rozczarowanie.  Jakoś mało tego Deadpoola w Deadpoolu. Brakuje jaj.
  • Extraordinary X-men: na razie bałagan. Ale jest lepiej niż było na koniec MN.
  • Amazing Spider-Man: lepiej niż w MN. Dużo zawiązań akcji. Mam nadzieję, że dalej będzie przynajmniej tak dobrze.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/